--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

A16XHT wymiana przepływomierza - błąd P1101

ODPOWIEDZ
katmai
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2018, o 11:39
Auto: Insignia (Sport/SRI)
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Świebodzin
Otrzymał  piwo: 1 raz

A16XHT wymiana przepływomierza - błąd P1101

Post autor: katmai » 28 sty 2022, o 09:43

Mniej - więcej rok temu (czyli zimno i wilgotno) pierwszy raz wywaliło mi błąd P1101 (Wadliwy czujnik masowego przepływu powietrza). Pojechałem do mechanika posprawdzał kable, szczelność układu dolotowego, wszystko ok. Diagnoza: jeździć, obserwować a jak się będzie powtarzać wymienić przepływomierz. Parę dni był spokój, ale znowu zaczął wyskakiwać P1101 więc pojechałem do innego warsztatu który się specjalizuje m.in. układami zasilania itp. Posprawdzali kable, szczelność, przepływ i i ciśnienia - wszystko w porządku. Diagnoza - wymienić przepływomierz. Ale po wyjeździe z warsztatu błąd wyskoczył jeszcze raz i się uspokoiło - zmieniła się pogoda, zrobiło się cieplej. Błędu nie było całą wiosnę, lato i jesień. Od początku stycznia br. znowu zaczął wywalać P1101. Zapomniałem dodać, że jak rzuci błędem - zapali się tylko check, ale żadnej zmiany w pracy silnika nie ma, nie ma jakiegoś wahnięcia obrotów, hałasu, utraty mocy itp. Auto jeździ normalnie, pali normalnie, absolutnie żadnych problemów. Doszedłem więc do wniosku, iż w końcu trzeba wymienić ten przepływomierz. I teraz pytanie: oryginalnie jest Hitachi 2505069, w sprzedaży są właśnie te Hitachi u innych sprzedawców Hitachi/Huco u jeszcze innych Huco. Informacje w sieci są różne Jedni twierdzą że Huco i Hitachi to jedno i to samo, inni że to dwaj różni producenci. Jak w końcu z tym jest? Brać tylko i wyłącznie Hitachi czy nie patrzeć na to i brać Huco? Jeden sprzedawca powiedział mi że obojętnie co wezmę to nawej jeśli na pudełku będzie Huco to na przepływomierzu i tak będzie Hitachi. Rozpiętość cen to od 390 zł do 480 zł, przy czym większość jest w zakresie 420-440 zł.

katmai
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2018, o 11:39
Auto: Insignia (Sport/SRI)
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Świebodzin
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: A16XHT wymiana przepływomierza - błąd P1101

Post autor: katmai » 16 lut 2022, o 10:13

Przepływomierz wymieniony, niestety błąd wyskakuje co jakiś czas, bez jakichkolwiek innych objawów. Po wykasowanu check znika, aż do kolejnego razu. Można jeździć kilka dni i nic, aż tu nagle po paru dniach...

katmai
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 20 cze 2018, o 11:39
Auto: Insignia (Sport/SRI)
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Świebodzin
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: A16XHT wymiana przepływomierza - błąd P1101

Post autor: katmai » 22 cze 2022, o 09:37

Ponad miesiąc temu czyszczenie przepustnicy i ... pomogło. Błąd nie wyskoczył ani razu!

nyx
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2021, o 15:08
Auto: Insignia B Sports T
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Kraków

Re: A16XHT wymiana przepływomierza - błąd P1101

Post autor: nyx » 7 gru 2022, o 09:28

Jak i gdzie wykonano czyszczenie przepustnicy?

dedevil
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 2 sty 2021, o 11:00
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Włocławek
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: A16XHT wymiana przepływomierza - błąd P1101

Post autor: dedevil » 5 mar 2023, o 13:09

Miałem ten sam błąd z przepływem powietrza. U mnie też pomogło czyszczenie przepustnicy.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik benzynowy”