--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

A20NHT 2.0T dławi się przy odpalaniu

ODPOWIEDZ
dzidul87
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 2 kwie 2018, o 08:06
Auto: insignia 2.0 turbo
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kraków/Szczecin

A20NHT 2.0T dławi się przy odpalaniu

Post autor: dzidul87 » 25 lut 2021, o 07:13

Witam

Silnik 20NHT

Posiadam Isie od 3 lat i jest to raczej burzliwa miłość. Co prawda nie zawiodła nigdy ale ma swoje fochy.
Jeden z problemów, który mnie denerwuje bardzo jest taki, że cholera nie pali od kopa. Dławi się i muszę dodać gazu, żeby odpaliła (jak w maluchu)bardzo później czuć paliwem w garażu. O dziwo dzieje się tak przeważnie jak parkuje w garażu :) na mrozie nigdy nie było problemu z odpalaniem. Błędów, żadnych nie mam ( no nie miałem do wczoraj C1221 i P1101 ale to inny temat nie związany z tym bo problemy z odpalaniem są już 3 lata) no i nie wiem co może być. Oczywiście mechanicy nie wiedzą bo oczekują, że to ja będę wiedział co trzeba wymienić itd. Na logikę coś z dawkami paliwa się dzieje, aaaa i jeszcze przy gaszeniu silnika też jest problem ale występuje rzadziej. Mianowicie kiedy gaszę auto, przekręcam kluczyk i wyciągam ze stacyjki, silnik czasami nie może się zgasić tak jakby coś jeszcze przepalał i się dławi przez chwile.

No to takie najbardziej wkurzające fochy.
Do problemów elektrozaworów zmiennych faz się już przyzwyczaiłem (kupiony na allegro za 100 zl przejeździł 1,5 roku) :) teraz wyskoczył jakiś błąd z abs - to pewnie wina zimy :)
No i wymiana rozrządu niedawno ale auto ma już na zegarach 330 tys (zakładając, że Mirek handlarz przekręcił licznik to Isia ma ze 450 tys) Polecam mechaników z Kaszowa pod Krakowem.

Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

CODY
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 28 sty 2019, o 15:27
Auto: INSIGNIA automat 4x4
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: A20NHT 2.0T dławi się przy odpalaniu

Post autor: CODY » 3 mar 2021, o 14:26

Sprawdzałeś świece i cewki ? Sprawdź też akumulator . ( to ,że kręci nie znaczy ,że obroty są odpowiednie do uruchomienia silnika )

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik benzynowy”