--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Zimny silnik gaśnie A18XER

ODPOWIEDZ
isiek
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 25 gru 2018, o 23:43
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Żagań
Postawił piwo: 1 raz

Zimny silnik gaśnie A18XER

Post autor: isiek » 19 lis 2019, o 23:03

Witam, od jakiegoś tygodnia po odpaleniu silnika jak jest zimny gaśnie jak dam na luz lub za mało gazu. Po przejechaniu około dwóch kilometrów już jest ok. Ale za nim to nastąpi to np. po dojechaniu do skrzyżowania wciskam sprzęgło obroty spadają i silnik gaśnie. Muszę chwilę kręcić silnikiem i dodawać mocno gazu żeby silnik załapał. Zmieniłem świece, ale na nowych to samo.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Zimny silnik gaśnie A18XER

Post autor: Bartol » 19 lis 2019, o 23:21

Podaj odczyty z czujników silnika.

maju321
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 3 lip 2017, o 22:42
Auto: opel insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2011
Miasto: Jastrzębie-Zdrój

Re: Zimny silnik gaśnie A18XER

Post autor: maju321 » 29 gru 2019, o 11:11

Witam. Mam taki sam problem z silnikiem. Mechanicy zalamuja ręce. Odpalam samochód opel insignia 2011 1.6 180km LPG gas, czekam 20sekund i silnik gaśnie. Obroty nie faluja, są na 800 cały czas ale nagle spadają i silnik gaśnie. Żeby to utrzymać muszę gazowaz na biegu jałowym do 2500 obrotów żeby nie zgasł. Gazuje Gazuje i czuję że już chce gasnac bo pedal gazu robi się sztywniejszy i im bardziej dociskam to nie ma żadnego efektu i w jednym momencie nie ma dopływu benzyny. Przepływomierz wymieniony, czujnik temperatury, w servisie opla 3 razy. Resetowano cały system. Ostatnio wyświetlil mi się komunikat zapchany filtr sadzy, pytałem ale nie mam dpf, później się nie pokazywał bo po komunikacie na autostradzie jechałem także by się wypaliło. 9 miesięcy problem trwa, mechanicy polska, Holandia nikt nie umie sobie poradzić. A Janusze z cyklu "panie daj mi auto będę wymieniał pokolei" mnie nie interesują. Ktos ma jakiś pomysł? Ktoś boryka się z takim problemem? Jeden mówi że czujnik położenia wału, drugi że to nie ma nic wspólnego. Instalacja gazu sprawdzana, zakręcilem butle i nadal tak samo na benzynie po przejechaniu 300km. Silnik się nagrzeje to już nie ma żadnych kłopotów. Bardzo proszę o porady. Z góry dziękuję. Brakuje już sił. Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego Nowego roku

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Zimny silnik gaśnie A18XER

Post autor: Bartol » 29 gru 2019, o 11:43

Sprawdź kody błędów.

maju321
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 3 lip 2017, o 22:42
Auto: opel insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2011
Miasto: Jastrzębie-Zdrój

Re: Zimny silnik gaśnie A18XER

Post autor: maju321 » 29 gru 2019, o 12:00

Witam, sprawdzałem przy wciśnięciu pedału hamulca i gazu i niestety nic się nie pokazało. Jak inaczej odczytać? Podjadę do znajomego to mi odczyta i je wkleje tutaj. Bo. Chyba nie ma innej opcji

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Zimny silnik gaśnie A18XER

Post autor: Bartol » 29 gru 2019, o 12:28

Do odczytu wystarczy bezpłatna aplikacja i interfejs ELM327 za 50 zł. Poszukaj na forum za pomocą wyszukiwarki.

maju321
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 3 lip 2017, o 22:42
Auto: opel insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2011
Miasto: Jastrzębie-Zdrój

Re: Zimny silnik gaśnie A18XER

Post autor: maju321 » 29 gru 2019, o 19:47

Już zakupiłem po nowym roku odezwę się z kodami błędów silnika. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1106
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Zimny silnik gaśnie A18XER

Post autor: grzegorz13 » 29 gru 2019, o 20:41

Od kiedy masz taką przypadłość ? czy przed założeniem gazu było ok ?
Odczytaj błędy lecz to za wiele nie da skoro już mechanik szukał przyczyny to i musiał czytać błędy.
Musisz sprawdzić czy sterownik gazowy nie ma włączonej opcji automatycznego kasowania błędów silnika ! najlepiej w innym niezależnym zakładzie lpg od tego co zakładali instalację, ponieważ jeśli jest taka opcja ustawiona nie będziesz miał błędów gdyż zostają na bieżąco kasowane przez komputer gazowy.
Do sprawdzenia praca sondy lambda skoro przepływomierz i czujnik temperatury był już wymieniony.

maju321
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 3 lip 2017, o 22:42
Auto: opel insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2011
Miasto: Jastrzębie-Zdrój

Re: Zimny silnik gaśnie A18XER

Post autor: maju321 » 31 gru 2019, o 09:27

Auto sam zgazowalem. Przed założeniem gazu nie było takiego czegoś, pojawiło się jakoś po roku jeżdżenia na gazie więc chyba to nie przez gaz. Podjadę do zakładu LPG spytać. Gwarancji nie stracę u swojego gazownika? Na coś trzeba uważać przy sprawdzaniu? Byłem u tylu mechanikow. Niektórzy mówią że to czujnik położenia wału, ktoś mówi że to nie możliwe. Nawet pytając czy mam dpf w aucie mówią że nie wiedzą :o ostatnio pojawil mi się komunikat że filtr sadzy pelny, kontynuuj bezwarunkowo jazdę. Dwóch mechanikow mówiło że nie mam dpf a tu ten komunikat. Może inny filtr się wypala? Ciężki przypadek.

CODY
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 28 sty 2019, o 15:27
Auto: INSIGNIA automat 4x4
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Zimny silnik gaśnie A18XER

Post autor: CODY » 31 gru 2019, o 11:29

maju321 a świece masz do gazu czy zwykłe ,zmieniałeś filtr gazu , parownik masz dobrze dobrany do mocy silnika ? Gdzieś czytałem ,że gaz uszkadza sonde O2 , Może membrana w parowniku coś nie halo . Kiedyś w kadett cie miałem dziwny przypadek - jak skręcałem w lewo lub prawo to silnik albo przygasał albo podbijał obroty , jak wymieniłem parownik ( zwykły ) na sterowany podciśnieniem ( star gaz ) to wszystko ustało .

Zmień kod silnika bo w A20DTH jest "filtr sadzy" :D

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Zimny silnik gaśnie A18XER

Post autor: Bartol » 31 gru 2019, o 13:23

"filtr sadzy pełny" zdażały się takie komunikaty w benzynach. Jest to błąd oprogramowania.
Odczytaj błędy, jeśli będziesz miał błąd P0335-czujnik wału korbowego to można podejrzewać czujnik, ale na razie to gdybanie. Czujniki wbrew pozorom rzadko ulegają awarii. Większość ich wymian wynika ze złej diagnozy np. błąd sondy komunikuje nieszczelność w układzie dolotowym, a mechanicy wymieniają sprawną sondę, która prawidłowo wskazała usterkę. Brak wiedzy.
Kiedy sprawdzałeś luzy zaworowe? Jaki masz przebieg? Jeśli szklanki nigdy nie były wymieniane to mogą być problemy właśnie z luzem zaworowym. Powinien być sprawdzony przed założeniem LPG.

maju321
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 3 lip 2017, o 22:42
Auto: opel insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2011
Miasto: Jastrzębie-Zdrój

Re: Zimny silnik gaśnie A18XER

Post autor: maju321 » 31 gru 2019, o 16:26

Przebieg 235 000km. LPG zakładany stag nowej generacji. Nie sprawdzałem osobiście luzow zaworowych. Kupiłem insignie przy 170000 km. Z Niemiec sprowadzona, servisowana. Wymieniłem tylko rozrząd, filtry oleje na bieżąco i regulują mi gaz co servis kiedy muszę podjechać.

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1106
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Zimny silnik gaśnie A18XER

Post autor: grzegorz13 » 31 gru 2019, o 17:59

A kazali ci przed regulacją pojeździć z 30 km tylko na pb ? bo jeśli nie to tu może być problem czyli zła mapa gazowa.
Radzę udać się do dobrego warsztatu i zrobić diagnozę silnika na zimnym silniku i dobry fachowiec dojdzie co jest nie tak.
Może być problem z czujnikiem temperatury na listwie lpg a że jeździsz na lpg to usterka wpłynie też na mapę pb. By wykluczyć całkowicie lpg musisz zrobić ponad 100 km na pb i to w cyklu mieszanym trasa/miasto.
Zrób trochę km na pb i niech zobaczą jak zmieniają się czasy wtrysków po przełączeniu na lpg, zrób też kilka km na wysokich obrotach silnika tak z 5 tyś/obr oczywiście na niskim biegu, co usunie nalot z sondy lambda.
Tak na przyszłość bez względu czy gazownicy o tym mówią czy nie to jest jedna zasada każdą regulację lpg robi się tylko i wyłącznie na prawidłowych mapach pb, czyli robisz z 50 km tylko na pb i tylko wówczas pozwól na regulację instalacji lpg. Inaczej mówiąc gdy masz rozjechane mapy pb a zrobią korektę map lpg to tylko pogorszą ogólną mapę.

maju321
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 3 lip 2017, o 22:42
Auto: opel insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2011
Miasto: Jastrzębie-Zdrój

Re: Zimny silnik gaśnie A18XER

Post autor: maju321 » 31 gru 2019, o 20:56

No to od razu po zamontowaniu jeździłem na LPG, tutaj udałem się do mechanika i prosił żebym zrobił trochę km na Pb to po jeździłem 200km na benzynie autostrada/miasto i ten sam efekt. Zostawiłem. Mu na zimnym silniku wyczyścil przepustnice, zgarnął 30 euro i że nie wie co jest grane. Jeżdżę od warsztatu do warsztatu. 3 servis Opla polska, Niemcy i łącznie 7 porad od znanych mechaników na Śląsku i w Holandii po dobrych opiniach. Ogólnie wydałem 2500zl na te naprawy które nic nie wniosly. Dlatego napisałem tutaj na forum żeby się doradzić bo ręce opadają. Spróbuję jeszcze do gazownika tutaj podjechać na sprawdzenie czy dobrze gaz zrobiony. Pojęcia nie mam.

Awatar użytkownika
Crazy383
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: 15 lis 2019, o 09:34
Auto: Astra J
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2012
Miasto: Rzeszów
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Zimny silnik gaśnie A18XER

Post autor: Crazy383 » 1 sty 2020, o 10:39

Sprawdzałes kolego czy dla twojego silnika jest dostępna aktualizacja ECU ?

CODY
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 28 sty 2019, o 15:27
Auto: INSIGNIA automat 4x4
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Zimny silnik gaśnie A18XER

Post autor: CODY » 1 sty 2020, o 11:17

Znalazłem informację , że do tego silnika nie zaleca się montowania LPG .
( DIXI CAR " Odradzamy montaż instalacji w tym silniku: A18XER -20RE4044 )

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1106
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Zimny silnik gaśnie A18XER

Post autor: grzegorz13 » 1 sty 2020, o 13:16

Jeśli po 200/300 km na pb dalej jest tak samo to wina nie leży w samej lpg. Wgraj do auta nowy soft silnika bez względu czy masz aktualny najnowszy czy też nie, miałem podobnie w VC w 1.8 i wymiana softu pomogła choć wówczas miałem błąd sondy choć ta pracowała ! Tylu mechaników więc zapewne sprawdziło szczelność układu dolotowego i wylotowego ! co również może wpływać na pracę silnika i gaszenie silnika. Świece stosuj fabryczne GM i jeśli mają trochę km nalatane lub masz inne wymień na GM, świece czy olej do silnika lpg to chwyt reklamowy sprzedawców by upchać swój towar w lukę rynku. Skoro gaśnie za każdym razem jak zimny dobrze by było podpiąć wówczas komputer i zobaczyć czasy wtrysków i inne parametry bo to wiele powie, może być iż zimna sonda zubaża dawkę do zgaśnięcia silnika a po rozgrzaniu pracuje prawidłowo. Uprzedzę pytania i odpowiedzi iż nie zawsze musi być błąd przy awarii sondy

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Zimny silnik gaśnie A18XER

Post autor: Bartol » 1 sty 2020, o 19:34

Jeśli po zakupie, przy przebiegu 170 000 km ustawiłbyś luz zaworowy, to teraz przy aktualnym przebiegu 235 000 km byłby ponownie do kontroli, a nie wiadomo czy kiedykolwiek był robiony.

Dodano po 2 minutach 3 sekundach:
CODY pisze:
1 sty 2020, o 11:17
Znalazłem informację , że do tego silnika nie zaleca się montowania LPG .
( DIXI CAR " Odradzamy montaż instalacji w tym silniku: A18XER -20RE4044 )
Kolega ma problem z 1.6T, ale historia z zaworami podobna jak w 1.8.

Dodano po 5 minutach 46 sekundach:
U mnie 137 000 km i szklanki oryginalne, więc nie zdziwiłbym się gdyby poprzedni właściciel w ogóle tego nie robił serwisując w ASO do tych 170 000 km.

isiek
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 25 gru 2018, o 23:43
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Żagań
Postawił piwo: 1 raz

Re: Zimny silnik gaśnie A18XER

Post autor: isiek » 5 sty 2020, o 18:16

Byłem na sprawdzeniu co się dzieje, że tak gaśnie na zimnym i na razie pokazało wypadanie zapłonu na 2 cylindrach oraz problem z ciśnieniem w kolektorze ssącym, po nagrzaniu jest ok. wszystko wskazuje na źle ustawione luzy zaworowe. Jestem umówiony na sprawdzenie i korektę luzów.
Co do problemu z odczytem błędów, u mnie powodował to sterownik od gazu. Po odłączeniu można było sprawdzić parametry bieżące.

Dam znać jaki efekt będzie po regulacji zaworów lub jak coś mechanik znajdzie innego.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Zimny silnik gaśnie A18XER

Post autor: Bartol » 5 sty 2020, o 20:07

Przy okazji niech sprawdzi stan zaworów i głowicy, ale to już powinien wiedzieć bez podpowiedzi ;)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik benzynowy”