--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wysoki poziom oleju A20NHT

ODPOWIEDZ
rosiu87lol
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2019, o 08:46
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Łódź

Wysoki poziom oleju A20NHT

Post autor: rosiu87lol » 3 mar 2019, o 09:15

Witam, ostatnio przytrafiła mi się taka przygoda z moją insignią. Po zakupie auta, praktycznie przed każdym wyjazdem sprawdzałem poziom oleju w silniku. Było ok, więc nie martwiłem się i zaprzestałem sprawdzać poziom oleju tak często. Pewnego dnia stojąc w łódzkich korkach poczułem swąd przypalonego oleju w samochodzie. Po zjechaniu na miejsce parkingowe, karton pod auto i cierpliwe czekanie do dnia następnego. Karton okazał się suchy. Po sprawdzeniu oleju na miarce/"bagnecie", okazało się, że mam go trzy stany za dużo. Na szczęście to nie płyn chłodniczy. W oleju wyraźnie czuć było benzynę. Kurs do mechanika, stwierdzili, że to prawdopodobnie pompka wysokiego ciśnienia. W tym samym dniu zadzwonili do mnie, informując mnie, że pasowało by jeszcze wtryskiwacze wyciągnąć. Ok. Po zapewnieniach mechanika przed wyciągnięciem w/w części, że mi to sprawdzą na stole. Okazało się, że żadna firma z którą współpracuje serwis nie ma możliwości sprawdzenia, przetestowania pompki czy wtryskiwaczy do benzyny. Serwis - Pompka wydaję się być ok, proponujemy wymienić wtryskiwacze. Koszt ok. 2000zł. Wymienili. Odczucie w czasie jazdy mieszane. Nie czułem żadnej różnicy. Po 70 km jazdy autostradą, prędkości 140 - 160 km/h. wjazd do miasta, wyskoczył "check engine". Na komputerze (KTS) informacja o ubogiej mieszance na biegu jałowym. Stwierdziłem, że czas odwiedzić ASO, Oni posiadają większe możliwości diagnostyczne po przez komputer. Po dwóch godzinach sprawdzania auta w ASO. Okazało się, że przewód od podciśnienia był pęknięty i łapał lewe powietrze. Po usunięciu usterki, auto odżyło. Nie falują obroty, reaguję na pedał gazu prawidłowo, nie dławi się przy mocniejszym przyspieszaniu z niskich obrotów. Ogólnie jest ok. Pytanie do tych co się znają. Czy konieczna była wymiana wtryskiwaczy? Dla zainteresowanych mogę zrobić zdjęcia tych wyciągniętych. Przed wymianą wtryskiwaczy nie wyskakiwały żadne błędy.

dzidul87
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 2 kwie 2018, o 08:06
Auto: insignia 2.0 turbo
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kraków/Szczecin

Re: Wysoki poziom oleju A20NHT

Post autor: dzidul87 » 3 mar 2019, o 19:53

Hejka. Mam to samo i nie wiem co robić. Trudno o dobrego mechanika. W piątek wyjechałem autem z warsztatu (nie jeździłem dużo. Następnego dnia rano otwieram maskę, a pod maską przy pompie wspomagania wszystko w plynie od wspomagania, a w zbiorniczku płynu pod korek --- dziwna sprawa) ale nie o tym :) Powiedzieli mi, że może to być też pompa od wysokiego ciśnienia ale nie wiedzą dokładnie. Stan oleju poza poziom max i wali benzyną bardzo mocno. Poziom płynu chłodniczego ok. Czuć wyraźnie brak mocy i mam problemy z odpalaniem. Musze dodać trochę gazu, żeby nie kręcił na sucho. Ile płaciłeś za ten przewód i wymianę?

rosiu87lol
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2019, o 08:46
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Łódź

Re: Wysoki poziom oleju A20NHT

Post autor: rosiu87lol » 4 mar 2019, o 19:17

Do końca pan mechanik nie powiedział co dokładnie zrobił. Powiedzieli mi, że był problem z podciśnieniem. Na paragonie mam tylko za podłączenie pod kompa i robocizna. Za części nie policzyli. Podejrzewam, że być może tylko założyli przewód bo spadł poprzedniemu specjaliście i nie zauważył. Albo przewód mógł być załamany, że wystarczyło go skrócić i założyć. Lecz to tylko domysły. Autko na obecną chwilę ma moc i chętnie przyspiesza, a i spalanie na komputerze zauważalnie niższe. Tylko dzisiaj po pracy akumulator odmówił posłuszeństwa, pewnie zbieg okoliczności.

dzidul87
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 2 kwie 2018, o 08:06
Auto: insignia 2.0 turbo
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kraków/Szczecin

Re: Wysoki poziom oleju A20NHT

Post autor: dzidul87 » 5 mar 2019, o 16:52

Ja wymieniałem ostatnio akumulator , a dwa dni temu alternator siadł także jestem w temacie :) Dziś jadę do serwisu opla i mam nadzieje, że jakieś konkrety mi powiedzą. Ładny ten opelek ale niestety trochę problemów z nim jest.

rosiu87lol
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2019, o 08:46
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Łódź

Re: Wysoki poziom oleju A20NHT

Post autor: rosiu87lol » 5 mar 2019, o 19:22

Wymieniłem dzisiaj akumulator. Okazało się, że na słabszy niż miałem. Lecz teraz mam gwarancję, że w aucie jest sprawne aku. Pojeździmy zobaczymy.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik benzynowy”