--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

A18XER 1.8 Wyciek oleju po płukance

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
li3var
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 24 paź 2017, o 17:37
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

A18XER 1.8 Wyciek oleju po płukance

Post autor: li3var » 12 paź 2018, o 17:57

Szanowni koledzy. Podczas wymiany oleju wykonałem płukankę preparatem Liqui Molly Flush. Od czasu tej wymiany mam bardzo duży wyciek oleju z okolic widocznych na zdjęciu. Druga fotka pokazuje co dzieje się od spodu w wyniku tego wycieku. Wszystko dzieje się od strony rozrządu ale wyraźnie widać, że wyciek zaczyna się wyżej niż uszczelniacz wału. Po nocy zostawiam naprawdę dużą plamę w garażu, aż serce boli Obrazek. To zaolejone miejce na pierwszym zdjęciu to pompa wody? Spod elektrozaworów KZFR nie leci. Podejrzany może być uszczelniacz wału, wałków i czy coś jeszcze? ObrazekObrazek

markrk
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 8 paź 2017, o 11:29
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto:
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: A18XER 1.8 Wyciek oleju po płukance

Post autor: markrk » 12 paź 2018, o 18:02

jak sama nazwa wskazuje płukanka.....do tej pory sceptycznie do tego podchodziłem ale widać ze to faktycznie działa..w tym przypadku aż za bardzo.

Awatar użytkownika
li3var
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 24 paź 2017, o 17:37
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: A18XER 1.8 Wyciek oleju po płukance

Post autor: li3var » 1 lis 2018, o 22:01

Najprawdopodobniej jakaś nieszczelność pojawiła się na uszczelce znajdującej skę pomiędzy blokiem a obudową rozrządu/pompy oleju. Jest to taka blaszana uszczelka. Do zrzucenia rozrząd, miska, właśnie ta pompa oleju i wtedy nowa uszczelka. Zobaczymy co dalej :) Przy okazji pomiar luzów zaworowych i nowy rozrząd. Pozdrawiam

Robyn212
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 7 maja 2016, o 11:57
Auto: vectra c
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa

Re: A18XER 1.8 Wyciek oleju po płukance

Post autor: Robyn212 » 4 lis 2018, o 18:25

li3var pisze:
1 lis 2018, o 22:01
Edit
Może to być też wyciek na mostku wałków.
Ostatnio zmieniony 4 lis 2018, o 18:25 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: A18XER 1.8 Wyciek oleju po płukance

Post autor: hubertus » 5 lis 2018, o 08:10

Tyle razy pisałem, że płukanka ma na celu jedynie płukanie portfela naiwnego klienta. Cóż więcej napisać trzeba usunąć wyciek. Jeśli są wątpliwości przy zlokalizowaniu wycieku trzeba silnik umyć i obserwować.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: A18XER 1.8 Wyciek oleju po płukance

Post autor: Bartol » 5 lis 2018, o 09:09

Wg mnie wyciek prawdopodobnie nastąpił w związku z błędami przy wcześniejszych naprawach. Nie uwierzę w to, że gdy w silnikach diesla ropa litrami leje się do oleju i nic się nie rozszczelnia, to tutaj po dolaniu 500ml nafty rozczelniło silnik.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: A18XER 1.8 Wyciek oleju po płukance

Post autor: Bartol » 5 gru 2018, o 08:54

W filmie do przepracowanego oleju silnikowego dolano kilka litrów oleju napędowego.Silnik się nie rozszczelnił w tym przypadku.

Awatar użytkownika
li3var
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 24 paź 2017, o 17:37
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: A18XER 1.8 Wyciek oleju po płukance

Post autor: li3var » 5 gru 2018, o 09:40

Oczywiście zgodze się z Tobą. Uszczelka pompy, o której pisałem wyżej była w agonalnym stanie i puszczała naokoło. Wszystko zrobione i jest suchutko :)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tomek evo
Użytkownik
Posty: 617
Rejestracja: 28 lis 2016, o 23:10
Auto: Skoda Superb Kombi
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: A18XER 1.8 Wyciek oleju po płukance

Post autor: tomek evo » 5 gru 2018, o 14:01

hubertus pisze:
5 lis 2018, o 08:10
Tyle razy pisałem, że płukanka ma na celu jedynie płukanie portfela naiwnego klienta. Cóż więcej napisać trzeba usunąć wyciek. Jeśli są wątpliwości przy zlokalizowaniu wycieku trzeba silnik umyć i obserwować.
A skąd wiesz, ze to wina płukanki? Jak silnik jest w miarę sprawny to płukanka nigdy mu nie zaszkodzi. To, ze akurat prawdopodobnie płukanie silnika ujawniło usterkę to jest inna sprawa. Nie ma żadnych gwarancji, że po wymianie oleju bez płukanki wyciek by się nie pojawił. Jak ktoś podchodzi do tematu, ze lepiej jak jest silnik zaklejony nagarem bo wtedy może nic nie pocieknie to gratuluje podejścia. Znam wiele przypadków, ze zaczęło cieknąć po wymianie oleju i nie trzeba do tego było płukanki. Płukanka sama w sobie nigdy nie rozszczelni silnika, w którym uszczelki są w dobrym stanie. Płukanka powinna być stosowana regularnie i wtedy pozytywnie wpływa na stan uszczelek a silnik powinien być utrzymywany w czystości.
Jaka to była płukanka zwykłe czy pro-line?

Awatar użytkownika
li3var
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 24 paź 2017, o 17:37
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: A18XER 1.8 Wyciek oleju po płukance

Post autor: li3var » 5 gru 2018, o 14:12

Zastosowałem płukankę Liqui Molly. Też jestem zdania, że płukanka nie była powodem wycieku a jedynie ujawniła dogorywającą uszczelkę, która pewnie trzymała jedynie nagarem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tomek evo
Użytkownik
Posty: 617
Rejestracja: 28 lis 2016, o 23:10
Auto: Skoda Superb Kombi
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: A18XER 1.8 Wyciek oleju po płukance

Post autor: tomek evo » 5 gru 2018, o 20:19

biała łagodniejsza a czarna duża puszka 500 ml (z serii pro-line) jest mocniejsza ale również bardziej agresywna.

Awatar użytkownika
li3var
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 24 paź 2017, o 17:37
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: A18XER 1.8 Wyciek oleju po płukance

Post autor: li3var » 6 gru 2018, o 22:18

U siebie stosowałem małą, białą puszkę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
GRZEGOR
Użytkownik
Posty: 146
Rejestracja: 16 mar 2017, o 01:59
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: NEWCASTLE

Re: A18XER 1.8 Wyciek oleju po płukance

Post autor: GRZEGOR » 26 sie 2019, o 15:57

Ja zastosowałem płukankę K2 Motor Flush. Byłem jakoś sceptycznie nastawiony do płukanek, ale wystarczy popatrzeć na zdjęcia. Pierwsze przed płukanką
Obrazek

Tutaj po płukance, zalany nowy olej i przejechane, już nie pamietam, kilkaset kilometrów
Obrazek

Teraz w najbliższym czasie będę robił płukankę ropą. Nowy olej, filtr, pojeżdżę jakiś tydzień i wymienię znowu olej z filtrem. Jestem świadomy, że płukanka i tak nie wypłucze całego syfu, ale niestety poprzedni właściciel trochę zaniedbał auto


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: A18XER 1.8 Wyciek oleju po płukance

Post autor: Bartol » 26 sie 2019, o 17:08

Na drugim zdjęciu jest znacznie czyściej, ale nie po płukanie tylko po ręcznym czyszczeniu miejsca pod uszczelkę ;)
Szorowałem to również z pomocą nafty i nie jest to taka prosta sprawa. Widoczny, czarny nagar jest ciężki do usunięcia i raczej płukanka nie poradzi sobie z nim.

Widzę, że robisz serwis własnymi siłami. Również niedawno przez to przechodziłem włącznie z chłodniczką oleju.

Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
Płukanki ropą nie radzę robić. Poszukaj filmów na YT jak wyglądają panewki po takim zabiegu.

Awatar użytkownika
GRZEGOR
Użytkownik
Posty: 146
Rejestracja: 16 mar 2017, o 01:59
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: NEWCASTLE

Re: A18XER 1.8 Wyciek oleju po płukance

Post autor: GRZEGOR » 26 sie 2019, o 17:23

Tak, samemu staram się robić w miarę moich możliwości. Właśnie co do płukanki ropą to zdania są podzielone. Też, przechodziłem agonię z chłodniczka oleju


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ass
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 25 cze 2018, o 19:05
Auto: Insi. Na el.pi.dzi
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: BSK - Podlaskie
Postawił piwo: 5 razy

Re: A18XER 1.8 Wyciek oleju po płukance

Post autor: ass » 10 kwie 2021, o 18:39

Witam !

Wiecie co ... Ja się dziwiłem jak można tak zapuścić silnik od środka strach pomyśleć co dzieje się na dole ...

Wygląda że nie tylko u mnie poprzedni wlas. taki bystrzak.

U mnie robione KZFR jakiś czas temu i zrobione zdjęcia na pamiątkę:


Szczególnie po prawej koło impulsatorow ... Wygląda jakby tam w ogóle olej nie dochodził ...


Gdzie robiłem uszczeleke pokrywy zaworów w VC przy przebiegu 350 tys. Serwis oleju trzymany ściśle co 10 tys. I wszystko aż lśniło ... Jasne klarowne czysciutkie ! Mimo że na Castrol u.


A teraz na temat ... Planowałem dziś wymienić olej a tu jasny siur ... Się powstrzymałem bo grubsza sprawa widzę.

Wyciek ewidentnie od strony rozrządu ... Gdzie miałem nadzieję że to z łączenia misa blok ... Ale chyba złudnie

Jeszcze jutro spojrzę czy widać jakiś wyciek z góry ...

Teraz najlepsze ! Też używałem płukanki millersa z tym że przy każdej wymianie oliwy od momentu gdy wiedziałem jak zapuszczony jest ślinik w środku... Czyli jakieś 3 z plukanka. A przed stosowaniem płukanki 3 wymiany samego oleju nie było śladu.


Jest ktoś kto naświetli w miarę jasno wymianę tej uszczelki pod pompa oleju .... Chyba nie ma sensu jedynie na nowo uszczelnić sama misę....

Dodano po 25 minutach 42 sekundach:
Czy to jest właściwy schemat :o
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik benzynowy”