--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Głowica A18XER

Ichigeki
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 28 sie 2017, o 12:27
Auto: Grande Punto Sport
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto:

Re: Głowica A18XER

Post autor: Ichigeki » 10 mar 2020, o 22:09

Bartol pisze:
4 mar 2020, o 20:28
Komputer nie ma odczytów z jakiegoś czujnika, dlatego wentylator pracuje cały czas zabezpieczając silnik przed przegrzaniem. Możesz włączyć klimatyzację?
Są dwa czujniki temperatury, jeden w termostacie, a drugi w chłodnicy. Jeśli nie działa czujnik to musi wyświetlać błąd, sprawdzałeś?

Dodano po 3 minutach 5 sekundach:
Temperatura płynu nie przekracza 70 stopni i równocześnie płyn się gotuje? Nie logiczne to przecież.

Wymieniony czujnik i ok!

Reca
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2021, o 21:39
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Glasgow

Re: Głowica A18XER

Post autor: Reca » 18 maja 2021, o 18:03

Panowie, nabyłem takiego pacjenta w którym wywaliło uszczelkę pod głowicą dokładnie to 1.8 16v A18XER, głowica zrzucona ale przy zrzucaniu znalazłem takie coś jak na zdjęciu w kanale olejowym/i przechodzi przez to szpilka chyba i nie wiem czy to jakieś prowadzenie olejowe ma tam być fabrycznie czy to po prostu sadza z oleju dodam że jest to dosyć twarde i wygląda jak jakieś tworzywo- ale w głowicy?. Poprzedni właściciel od zakupu przez 3 lata nie zmieniał oleju a zrobił ok +30kkm + jeszcze poprzednia właścicielka miała swój przebieg ale u niej auto było serwisowane w miarę regularnie. Co to może być? ew jeżeli jest to jakieś plastikowe prowadzenie jak to się nazywa lub jakiś może numer części.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik benzynowy”