--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

1.6 SIDI 170km - rozrząd

ODPOWIEDZ
myk6414

1.6 SIDI 170km - rozrząd

Post autor: myk6414 » 23 sty 2021, o 18:39

Czy w silniku jak w temacie wymienia się łańcuch rozrządu? W ASO powiedzieli mi, ze producent nie przewidział w czynnościach serwisowych jego wymiany. W sąsiednim temacie o dieslach wszyscy wymieniają, stąd pytanie

Dzięki

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka


dedevil
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 2 sty 2021, o 11:00
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Włocławek
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: 1.6 SIDI 170km - rozrząd

Post autor: dedevil » 24 sty 2021, o 08:17

Ja mam ten sam dylemat. Na razie nie wymieniam ale jeśli zacznie hałasować to na pewno to zrobię.

Robek28
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 20 wrz 2021, o 18:46
Auto: Insignia 1.6 cd
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2015
Miasto: WARSZAWA

Re: 1.6 SIDI 170km - rozrząd

Post autor: Robek28 » 2 paź 2021, o 20:46

Wymienia się, ja przy 195 tysiącach byłem zmuszony przez głośną pracę w różnych momentach. Na pewno napinacz miałem zużyty. W między czasie dowiedziałem się w Aso ze przy 200tysiacach to będzie normalne w tych samochodach, nawet gdy są na łańcuchu.

Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
Wymienia się, ja przy 195 tysiącach byłem zmuszony przez głośną pracę w różnych momentach. Na pewno napinacz miałem zużyty. W między czasie dowiedziałem się w Aso ze przy 200tysiacach to będzie normalne w tych samochodach, nawet gdy są na łańcuchu.

wafel1111
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 18 sty 2020, o 16:20
Auto: -insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: żarówka

Re: 1.6 SIDI 170km - rozrząd

Post autor: wafel1111 » 5 paź 2021, o 12:23

Rozrząd wymieniamy i to zdecydowanie u mnie przy 148 tys (według licznika). Błąd 0016 - błąd korelacji czujnika..... Pierwszy warsztat powiedział "jeździć obserwować" czego skutkiem jest wymiana nie tylko łańcucha z napinaczem i ślizgami ale też kół zmiennych faz i koła zębatego na wale.

myk6414

Re: 1.6 SIDI 170km - rozrząd

Post autor: myk6414 » 16 sty 2023, o 16:26

Jakiej firmy rozrząd kupiliście/ polecacie. Mam nieszczelność na deklu od rozrządu która chce zlikwidować wiec przy okazji wymienić łańcuch.

Co polecacie? Swag? Hepu?

dedevil
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 2 sty 2021, o 11:00
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Włocławek
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: 1.6 SIDI 170km - rozrząd

Post autor: dedevil » 18 sty 2023, o 19:51

Ja zakładałem oryginalny w aso.

myk6414

Re: 1.6 SIDI 170km - rozrząd

Post autor: myk6414 » 24 sty 2023, o 14:32

Ten za 2900brutto??

dedevil
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 2 sty 2021, o 11:00
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Włocławek
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: 1.6 SIDI 170km - rozrząd

Post autor: dedevil » 5 lut 2023, o 20:14

Tak. Za wszystko zapłaciłem 4800

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik benzynowy”