Czy w silniku jak w temacie wymienia się łańcuch rozrządu? W ASO powiedzieli mi, ze producent nie przewidział w czynnościach serwisowych jego wymiany. W sąsiednim temacie o dieslach wszyscy wymieniają, stąd pytanie
Dzięki
Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku1.6 SIDI 170km - rozrząd
-
dedevil
- Nowicjusz
- Posty: 37
- Rejestracja: 2 sty 2021, o 11:00
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A16XHT
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Włocławek
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: 1.6 SIDI 170km - rozrząd
Ja mam ten sam dylemat. Na razie nie wymieniam ale jeśli zacznie hałasować to na pewno to zrobię.
-
Robek28
- Nowicjusz
- Posty: 2
- Rejestracja: 20 wrz 2021, o 18:46
- Auto: Insignia 1.6 cd
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: WARSZAWA
Re: 1.6 SIDI 170km - rozrząd
Wymienia się, ja przy 195 tysiącach byłem zmuszony przez głośną pracę w różnych momentach. Na pewno napinacz miałem zużyty. W między czasie dowiedziałem się w Aso ze przy 200tysiacach to będzie normalne w tych samochodach, nawet gdy są na łańcuchu.
Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
Wymienia się, ja przy 195 tysiącach byłem zmuszony przez głośną pracę w różnych momentach. Na pewno napinacz miałem zużyty. W między czasie dowiedziałem się w Aso ze przy 200tysiacach to będzie normalne w tych samochodach, nawet gdy są na łańcuchu.
Dodano po 1 minucie 20 sekundach:
Wymienia się, ja przy 195 tysiącach byłem zmuszony przez głośną pracę w różnych momentach. Na pewno napinacz miałem zużyty. W między czasie dowiedziałem się w Aso ze przy 200tysiacach to będzie normalne w tych samochodach, nawet gdy są na łańcuchu.
-
wafel1111
- Nowicjusz
- Posty: 4
- Rejestracja: 18 sty 2020, o 16:20
- Auto: -insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: żarówka
Re: 1.6 SIDI 170km - rozrząd
Rozrząd wymieniamy i to zdecydowanie u mnie przy 148 tys (według licznika). Błąd 0016 - błąd korelacji czujnika..... Pierwszy warsztat powiedział "jeździć obserwować" czego skutkiem jest wymiana nie tylko łańcucha z napinaczem i ślizgami ale też kół zmiennych faz i koła zębatego na wale.
-
myk6414
Re: 1.6 SIDI 170km - rozrząd
Jakiej firmy rozrząd kupiliście/ polecacie. Mam nieszczelność na deklu od rozrządu która chce zlikwidować wiec przy okazji wymienić łańcuch.
Co polecacie? Swag? Hepu?
Co polecacie? Swag? Hepu?

