--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Turbina Turbo 2.0T A20NHT A20NFT- problemy

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Turbina Turbo 2.0T A20NHT A20NFT- problemy

Post autor: norbi333 » 18 lip 2017, o 17:16


mojejapko
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 18 maja 2017, o 16:46
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Łódź

Re: Turbina Turbo 2.0T A20NHT A20NFT- problemy

Post autor: mojejapko » 19 lip 2017, o 19:46

Ten tajemniczy zbiornik podciśnienia to taka plastikowa puszka z przodu, zaraz pod kolektorem ssącym. Jeśli nie da się pospawać/posklejać to pewnie podejdzie z niewielkimi przeróbkami zbiorniczek od vectry/saaba w dieslu za kilkadziesiąt zł. Ważniejsze jest pytanie czemu się rozpadł? U mnie od czasu do czasu zsuwa się jeden z króćców co by oznaczało że zdarza się że pojawia się tam ciśnienie zamiast podciśnienia. Pytanie tylko skąd? Jedyne co mi przychodzi do głowy to wadliwie działający zawór upustowy turbiny, ale może miał ktoś podobne problemy?

Awatar użytkownika
m4gz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 23 mar 2015, o 10:12
Auto: Insignia 2.0T 4x4
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Gdańsk

Re: Turbina Turbo 2.0T A20NHT A20NFT- problemy

Post autor: m4gz » 20 lip 2017, o 10:48

#norbi333 znalazłem tą część: wygląda to mniej więcej tak:
http://icq.aukro.com.ua/zbiornik-podcis ... 36308.html
w moim przypadku miał nr 126 22 038 i udało się to dosztukować od astry opc 2.0 t.
#mojejapko
Masz rację to właśnie to, a dlaczego się rozpadł, hmm.. rozmawiałem z zaprzyjaźnionym mechanikiem z opla i podobno była na to kiedyś akcja naprawcza i montowali tam jeszcze zawór jednokierunkowy - może to właśnie jest przyczyną ;)

Gdyby komuś udało się znaleźć zawór jednokierunkowy, który zakłada się na przewód to prośba o podanie numerów tej części - jest to rozwiązanie problemów rozpadającego się zbiornika podciśnienia a łatwo to zmodyfikować. Ja też będę tego szukał, więc dam znać jak mi się uda.

Hopek82
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2022, o 16:56
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Tychy

Re: Turbina Turbo 2.0T A20NHT A20NFT- problemy

Post autor: Hopek82 » 30 gru 2022, o 20:58

Witam pytanko za 100 punktów ( nie wiem czy dobry dział - nowy jestem) Wyciągne to turbo góra tzn bez kanału itp ??

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9549
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Turbina Turbo 2.0T A20NHT A20NFT- problemy

Post autor: dokia » 30 gru 2022, o 21:09

Tak 🤗

Hopek82
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2022, o 16:56
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Tychy

Re: Turbina Turbo 2.0T A20NHT A20NFT- problemy

Post autor: Hopek82 » 30 gru 2022, o 21:37

Jakieś wskazówki :-) , pod turbem sa 4 sruby do kolektora tam chyba lipa bedzie co ? tak na czuja

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik benzynowy”