Kosmetyka naszych aut - auto detailing

Kosmetyka aut, ┼Ťrodki do detailingu

Kosmetyka naszych aut - auto detailing

Postprzez TOPFIRE » 15 cze 2013, o 08:26

Witam Panowie
Własnie udało mi się skończyć moja zabawę z czyszczeniem auta. Kosmetyki zakupione dzięki doradztwu. Jutro postaram się wrzucić fotki, ale przyznam szczerze że ja ogólnie jestem zadowolony a i to mało powiedziane. W sumie 5,5h pracy, czyt. zabawy i udało mi się to zakończyć. Nie było łatwo się przerzucić na polecane sposoby mycia przez Wojtasssa ale na pewno warto i efekt wszystko wynagrodził :)

-- 15 cze 2013, o 09:24 --

Zgodnie z obietnic─ů wrzucam zdj─Öcia

-- 15 cze 2013, o 09:25 --

ci─ůg dalszy

-- 15 cze 2013, o 09:26 --

To wszystko :)
Nie masz wystarczaj─ůcych uprawnie┼ä, aby zobaczy─ç pliki za┼é─ůczone do tego postu.
TOPFIRE

Re: Auto Detailing

Postprzez TOPFIRE » 15 cze 2013, o 11:04

Ale reasumuj─ůc my┼Ťl─Ö, ┼╝e musz─Ö si─Ö przyzwyczai─ç do wosku bo nie by┼éo go tak ┼éatwo r─Öcznie spolerowa─ç mikrofibr─ů potrzebowa┼éem na ca┼éy samoch├│d ok. 2h na sam─ů polerk─Ö. ┼Ürodek do chrom├│w rewelacyjny, od razu po na┼éo┼╝eniu i wypolerowaniu wida─ç r├│┼╝nic─Ö. Wszystko si─Ö b┼éyszczy dzisiaj ┼Ťmigam do ┼üodzi i z powrotem zobacz─Ö jak b─Ödzie si─Ö to wszystko zachowywa┼éo po trasie i robakach :p
A jeszcze tak na marginesie:
Czy jest jaki┼Ť ┼Ťrodek do utrwalania tego wosku po jego naniesieniu?
Szampon jaki teraz do wosku ewentualnie jaki, ┼╝eby zmy─ç wosk po jaki┼Ť 2 czy 3 miesi─ůcach?
Po co jest woda demineralizowana u┼╝ywana do mycia?

Te g─ůbki do nanoszenia wosku rewelacyjne, wydatne, ┼éatwe w obs┼éudze i super r├│wnomiernie nanosz─ů wosk.
Spos├│b na dwa wiadra rewelacyjny ja jeszcze do tego doda┼éem wod─Ö prosto z w─Ö┼╝a ogrodowego po zamoczeniu roztworze wody z szamponem i umyciu cz─Ö┼Ťci samochodu, sp┼éukiwa┼éem obficie woda z w─Ö┼╝a potem jeszcze w Wiadrze - wcze┼Ťniej by┼éem do tego sceptycznie nastawiony ale naprawd─Ö efekty wida─ç i r├│┼╝nice s─ů.
TOPFIRE

Postprzez TOPFIRE » 18 cze 2013, o 20:25

Blade! Jak si─Ö podoba to do roboty, m├│wie satsfakcja gwarantowana ja do nast─Öpnego takiego mycia zakupie jeszcze pedzeleczki do miejsc newralgicznych i mo┼╝e jaki┼Ť dobry szamponik bez dodatk├│w ulepszaj─ůcych!? Zgodnie z poradami

-- 18 cze 2013, o 21:25 --

No i si─Ö sta┼éo....dzisiaj umy┼éem autko w myjni samoobs┼éugowej tylko aby zmy─ç robaki. Szczerze m├│wi─ůc nie s─ůdzi┼éem, ┼╝e po umyciu mo┼╝e by─ç taki wygl─ůd jakbym jeszcze raz woskowa┼é. Szybko ┼éatwo i po┼éysk niesamowity. Jeszcze tylko zakupie quick detailer i mega zabawa b─Ödzie :)
TOPFIRE

Postprzez Alex » 6 lip 2013, o 10:15

Napisz─Ö mi kto┼Ť w jakich proporcjach nale┼╝y rozcie┼äczy─ç APC Nielsena do ma┼éych (wn─Ötrze - plastiki, peda┼éy, dywaniki) i du┼╝ych zanieczyszcze┼ä (nadkola, wn─Öki z drzwiach, zawiasy, komora silnika) ?
Zwyci─Özca konkursu na zdj─Öcie miesi─ůca CZERWIEC 2014
Alex
Klubowicz

Do┼é─ůczy┼é(a): 19 cze 2013, o 20:14
Ostatnio: dzisiaj, o 19:59
Pochwały: 24
Auto: Opel Insignia OEM+
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010

Postprzez TOPFIRE » 6 lip 2013, o 16:41

Witam Panowie
Dzisiaj w ko┼äcu uda┼éo mi si─Ö umy─ç autko i sprawdzi┼éem zalety wosku. Autko tylko na myjni bezdotykowej. Spryska┼éem pian─ů sp┼éuka┼éem demineralizowan─ů wod─ů, rura do domu i samoch├│d suchy. Praktycznie zero zaciek├│w itp itd.
REWELACJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:P
TOPFIRE

Postprzez Alex » 6 lip 2013, o 22:15

Kt├│ry z wymienionych ┼Ťrodk├│w najlepiej poradzi sobie ze smo┼é─ů w okolicach nadkoli ?
Shiny Garage Orange Tar&Glue Remover, Nielsen Chemicals Tar&Glue Remover, MAC-Prickbort 124 ? Wiem, że Iron X bez problemu sobie poradzi ale chciałbym skupić się na tych trzech.
Alex
Klubowicz

Postprzez TOPFIRE » 8 sie 2013, o 11:40

Auto przed myciem

-- 8 sie 2013, o 12:38 --

Mycie oczywi┼Ťcie na dwa wiadra z ci─ůg┼éym p┼éukaniem i oddzielne r─ůczki do mycia felg i karoserii oczywi┼Ťcie.

-- 8 sie 2013, o 12:39 --

Efekt końcowy

-- 8 sie 2013, o 12:40 --

Nie masz wystarczaj─ůcych uprawnie┼ä, aby zobaczy─ç pliki za┼é─ůczone do tego postu.
TOPFIRE

Postprzez TOPFIRE » 8 sie 2013, o 12:30

hah zakrawa to o ob┼é─Öd, ale co┼Ť w tym faktycznie jest. A tak na marginesie to Meguiar's Ultimate Quik Detailer w pierwszej fazie jak go nak┼éada┼éem wydawa┼éo mi si─Ö ┼╝e nie ma ┼╝adnej r├│┼╝nicy, ale efekt po paru minutach by┼é mega. A co do Duragloss #901 Car Wash Concentrate zapach wi┼Ťniowy niesamowity!!!.
Najlepsze z tego wszystkiego, ┼╝e to ┼╝ona moja tak czystym autkiem je┼║dzi z dziedzicem a mi pozostaje patrze─ç w gara┼╝u...
Pzdr
TOPFIRE

Postprzez bolek » 10 sie 2013, o 15:21

S┼éuchajcie jest jaki┼Ť preparat do czyszczenia i mycia plastik├│w ale bezwonny i bezbarwny tzn w sensie matowy.Pachnie mi w tym moim aucie jeszcze nowo┼Ťci─ů i jara mnie to niesamowicie :D chcia┼ébym jak najd┼éu┼╝ej utrzyma─ç ten zapach new car,w domu mam Megsa natural look i jaki┼Ť tam jeszcze jeden ale wszystko pachnie czere┼Ťniami i tym podobnymi owocami.
była Insignia HB 2.0 Cdti 185km/425nm Powered by Gcs Tuning -> jest Bmw F30 318dA SportLine 2014 :)
bolek
Forumowicz

Do┼é─ůczy┼é(a): 21 lip 2013, o 07:26
Ostatnio: 10 lis 2015, o 22:37
Pochwały: 5
Auto: Insignia 2.0 Cdti
Rok produkcji: 2009

Postprzez Alex » 12 sie 2013, o 12:56

Powoli zaczynam "dorastać" do glinkowania i mam parę pytań w tej kwestii.
1. Ile mniej więcej g glinki zużyje na jednorazowe oczyszczenie Insignii ? (pewnie jest to zależne od tego, ile będzie zbierała syfu)
2. Czy szyby r├│wnie┼╝ mo┼╝na glinkowa─ç ?
3. Jaki lubkrykant najlepiej b─Ödzie pracowa┼é z glink─ů ValetPro Clay Bar oraz Bilt Hamber Clay Medium ?
4. Jakim domowym ┼Ťrodkiem mog─Ö ewentualnie zast─ůpi─ç firmowy lubrykant ?
Alex
Klubowicz

Postprzez Alex » 12 sie 2013, o 17:57

A co do przygotowania powierzchni - mycie szamponem, płukanie, (suszyć auto czy nie ?) - glinkowanie - mycie znowu szamponem, płukanie, suszenie ?
Alex
Klubowicz

Postprzez Alex » 13 sie 2013, o 17:36

Pian─Ö aktywn─ů i IPA sobie daruj─Ö bo po prostu nie mam tego pod r─Ök─ů.
Już doczytałem, że nie wolno pod żadnym pozorem glinkować na słońcu. Dzięki za rady ;)

Edit, rozumiem, ┼╝e opr├│cz czyszczenia, glinka r├│wnie┼╝ usunie stary wosk albo chocia┼╝ jego pozosta┼éo┼Ťci ?
Alex
Klubowicz

Postprzez Alex » 13 sie 2013, o 22:10

wojtassss napisa┼é(a):Ale ok do sedna. Jaki wosk i kiedy k┼éadziony? Bo mo┼╝e si─Ö okaza─ç, ┼╝e si┼é─ů rzeczy ju┼╝ go dawno nie ma.

Collinite 476 na jednym aucie, na drugim za┼Ť Meguiar's Gold Class Carnauba Plus Premium. Oba k┼éadzione jako┼Ť pod koniec czerwca i szczeg├│lnie na bezdotykowych wida─ç, ┼╝e jeszcze s─ů.
Alex
Klubowicz

Postprzez Alex » 14 sie 2013, o 18:14

Kt├│rego z ni┼╝ej wymienionych cleaner├│w najlepiej u┼╝y─ç, o ile ma to jakie┼Ť znaczenie.
1. Autoglym Super Resin Polish
2. ValetPro Achilles Prep
3. Meguiar's Deep Crystal Polish
4. Duragloss 601 Polish Bonding Agent
5. Auto Finesse Tripple All in One
Alex
Klubowicz

Postprzez Alex » 14 sie 2013, o 18:43

No i jak tu ufać tym co w necie pisze skoro po wyszukiwaniu "cleaner" wyskakuje mi dokładnie pięć wyżej wymienionych pozycji ;)
Rozumiem, ┼╝e Achillesa mog─Ö u┼╝ywa─ç r─Öcznie, bo maszyny nie posiadam ?
Alex
Klubowicz

Postprzez 7ups » 11 pa┼║ 2013, o 11:14

A jak ten inpregnat ma sie do sk├│ry ????

Jesli naprawde to tak działa to fajna sprawa i z mojej strony chcialbym to zastosowac u siebie
7ups

Postprzez tomkod » 11 pa┼║ 2013, o 11:55

Genrelanie fajnie to wyglada na filmiku, ale czy w praktyce zda egzamin? Zazwyczaj woda nie polewa sie siedzen a czy zabrudzenia nie beda inaczej oddzialywac? Do tego w praktyce na skorzanej tapicerce raczej nie zastosujesz wygrzewania zelazkiem a na siedzeniach np sportowych w insigni ciezko bedzie to zrobic bo jest tam duzo zalaman i nierownosci. Mysle ze do dachow w cabrio bardzo przydatne ale do tapicerek - musisz sam potestowac.
Obrazek
tomkod
Forumowicz

Do┼é─ůczy┼é(a): 26 kwi 2013, o 09:08
Ostatnio: 25 pa┼║ 2016, o 07:43
Auto: Seat Altea

Postprzez kosik » 4 lis 2013, o 09:25

Mam kilka pocz─ůtkuj─ůcych pyta┼ä odno┼Ťnie detailingu. Chcia┼éem je wys┼éa─ç wprost do autora tego super w─ůtku - wojtassss'a, ale niestety jako nowy na forum mam zablokowane wiadomo┼Ťci prywatne.

Na wst─Öpie dodam, ┼╝e nie mam Insigni tylko VC, ale na naszym forum nie ma takiego fajnego tematu :-)

Zasadniczo chodzi o zasugerowanie ┼Ťrodka/├│w do kilku m─Öcz─ůcych mnie problem├│w

1) czym usun─ů─ç z wyk┼éadziny pozosta┼éo┼Ťci po s┼éodkiej kawie.
Poprzedni w┼éa┼Ťciciela auta wyla┼é ca┼é─ů kaw─Ö na wyk┼éadzin─Ö pod fotel pasa┼╝era od ty┼éu i nie bardzo mam pomys┼é czym to usun─ů─ç.
Pra┼éem ju┼╝ wyk┼éadzin─Ö kilka razy - pianka do tapicerki, pianka Vanish, nast─Öpnie szczotka i wci─ůgamy odkurzaczem brud. Niestety ci─ůgle to wychodzi.

2) kolejny problem to pochlapana kaw─ů uszczelka drzwi a dok┼éadnie to ta jej pluszowa/aksamitna, szara strona.
Chodzi mi o to co jest nad g┼éow─ů kierowcy przy uszczelce drzwi. Nie chcia┼ébym jej zniszczy─ç.

Mam te┼╝ pytanie do pierwszych post├│w, gdzie wypisane jest co potrzeba do porz─ůdnego mycia auta. Jest tam info o APC, tylko nie znalaz┼éem jakiego APC najlepiej u┼╝y─ç we wn─Ötrzu i w jakich proporcjach.

Z g├│ry dzi─Ökuj─Ö za wszelkie podpowiedzi.
kosik
Nowicjusz

Do┼é─ůczy┼é(a): 23 pa┼║ 2013, o 08:15
Ostatnio: 12 cze 2015, o 12:38
Auto: VC 1.9 06 CDTI

Postprzez Alex » 4 lis 2013, o 11:12

Steq, u mnie w tym miejscu sprawdził się Valetpro Achilles Prep.
Alex
Klubowicz

Postprzez kosik » 5 lis 2013, o 07:53

Jak to ekstrakcyjne ? Chodzi Ci o jednoczesny natrysk płynu i odsysanie ?

Nie u┼╝ywa┼éem ┼Ťrodk├│w karchera. Mam odkurzacz pior─ůcy Electroluxa, kt├│ry ca┼ékiem nie┼║le wci─ůga. Najpierw sz┼éa pianka do tapicerki (ale to nie dzia┼éa┼éo), p├│┼║niej szczota i wci─ůgamy brudn─ů wod─Ö.
P├│┼║niej u┼╝ywa┼éem ju┼╝ pianki do dywan├│w Vanisha i by┼éo lepiej. Ale takie ciemniejsze plamy po wyschni─Öciu i tak wychodz─ů. Ta woda, kt├│r─ů wci─ůga┼éem by┼éa g─Östa i lepka od tej s┼éodkiej kawy.

Robi┼éem tak 4-5 razy, ale plamy i tak wychodz─ů.

A gdzie najlepiej kupi─ç te p┼éyny, mo┼╝esz podes┼éa─ç jaki┼Ť link do sklepu ?
kosik
Nowicjusz

Do┼é─ůczy┼é(a): 23 pa┼║ 2013, o 08:15
Ostatnio: 12 cze 2015, o 12:38
Auto: VC 1.9 06 CDTI

Nast─Öpna strona

Powr├│t do Auto detailing

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 0 go┼Ťci