------------------------------------------ :) :) Spot na Śląsku - 2 września dołącz

--------------------------------------------------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku Obrazek

kontrolka hamulca

ODPOWIEDZ
Andrzej 123
Nowicjusz
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012

kontrolka hamulca

Post autor: Andrzej 123 » 10 lip 2018, o 15:35

Mam samochód z dość ubogim wyposażeniem, bez włącznika ECO i bez elektrycznego hamulca ręcznego. Jednak już trzy razy zdarzyło się,że zapaliła się kontrolka hamulca jak na obrazku. Dwa razy szybko zgasła, ale ostatnio pozwoliła sobie świecić dłużej. Było to tak, że przez jakąś chwilę silnik pracował na biegu jałowym po chwili wyłączyłem silnik i wtedy zapaliła się ta kontrolka. W tym czasie nie mogłem uruchomić silnika, a wskazówki zegarów poruszały się tak jak po uruchomieniu silnika za każdym razem, kiedy przekręcałem kluczyk do rozruchu. Naciskanie hamulca nie pomagało, chyba pomogła naciśnięcie sprzęgła. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Nie zwróciłem uwagi na to w jakim położeniu była wskazówka obrotomierza, czy była na zero? czy w położeniu gotowości do uruchomienia silnika w trybie ECO, którego nie ma w wyposażeniu?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

rataj73
Zapaleniec
Auto: Opel Insignia CDTI
Rok produkcji: 2009
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: kontrolka hamulca

Post autor: rataj73 » 10 lip 2018, o 16:12

Od dłuższego czasu jeżdżę automatami, ale mam wrażenie że już od kilku lat w manualach nie uruchomisz silnika bez wciśnięcia sprzęgła. Oczywiście ecu wie o tym czy wcisnąłeś sprzęgło przez czujnik pod pedałem. Może on szwankuje? Jak ci się zapali ta lampka to sprawdź czy działa tempomat. Jeżeli nie to na 100% czujnik sprzęgła.

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Auto: 2.0 automat
Rok produkcji: 2012
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: kontrolka hamulca

Post autor: Zbyszek01 » 10 lip 2018, o 17:14

Sprawdzałeś poziom płynu w zbiorniczku?

ODPOWIEDZ