------------------------------------------ :) :) Spot na Śląsku - 2 września dołącz

--------------------------------------------------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku Obrazek

Insignia GSi 2.0T - Silberblitz by Wassermann

Spili
Nowicjusz
Auto: Executive 250KM
Kod silnika: B20NHT
Rok produkcji: 2015
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Insignia GSi 2.0T - Silberblitz by Wassermann

Post autor: Spili » 9 sie 2018, o 14:37

Koniecznie musisz podać szczegóły tej nocki ;)
Opisuj wszystko jak leci ;)

Awatar użytkownika
wassermann
Użytkownik
Auto: Insignia 2.0T 4x4

Post autor: wassermann » 9 sie 2018, o 23:55

Jest dobrze. Jest lepiej niż myślałem. Jest więcej niż dobrze :) Teraz spać! :P

M.

Spili
Nowicjusz
Auto: Executive 250KM

Post autor: Spili » 10 sie 2018, o 07:32

Wstał już? No to do kompa i niech pisze! :)

norbi333
Zapaleniec
Auto: Biturbo 4x4,2.0T 4x4
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2014
Otrzymał  piwo: 2 razy

Post autor: norbi333 » 10 sie 2018, o 08:07

Dawaj fotki całego oraz środa i wrażenia z jazdy :D

Awatar użytkownika
wassermann
Użytkownik

Post autor: wassermann » 10 sie 2018, o 09:09

Wstał, wstał, ale praca ciśnie. Ostatni dzień przed urlopem i sporo do zrobienia. I tak nie wyrobię i jutro będę pewnie kończył...
Wrzucę coś bliżej nocy lub za 24h. Nie robiłem ładnych fot aparatem, bo parkingi przy A1 zapchane (wakacje), pleneru nie znalazłem a 100 km za Gdańskiem wyszła burza i zawróciliśmy na pięcie dosłownie przed ścianą deszczu, dodając sobie otuchy subtelnym dźwiękiem V6 (z głośników) ;) Udało się nie wybrudzić czystego auta, zatem sesja może jutro.

W trasie da się jeździć z automatem, myślę że nie będę rozpaczał. Najważniejsze, że mogę hamować silnikiem redukując biegi łopatką nawet w trybie D. Silnik bardzo wyciszony w porównaniu do tego samego w polifcie. W ocenie obrotów pomaga HUD (rewelacja!), bo naprawdę nie słychać silnika poniżej 4000 rpm, a 8 przełożeń układa się inaczej niż standardowe 6. W temacie wyciszenia - otoczenie mocno wygłuszone, wiatr także (dopiero blisko burzy, gdy się zerwał silny wiatr, było słychać podmuchy), ale jednostajny szum-łomot od kół. Łomot to może za dużo powiedziane, ale jest hałas, którego w poprzedniej Insi nie było. Pierwsze 100 km mnie drażnił, drugie 100 km przywykłem.

Jeździ wyraźnie lżej w przedziale < 100 km/h. Konkretnie coś powiedzieć będę mógł jak "dotrę" samochód, na razie nie przekraczałem 4000 rpm, może tylko 1-2 razy przy hamowaniu silnikiem skoczył ciut wyżej. I nie użyłem jeszcze kickdown. Pierwsze kilometry załamka, że auto muli na niskich obrotach i nie słucha gazu przy muskaniu pedału. Potem nauczyłem się motywować skrzynię do redukcji bardziej zdecydowanym wdepnięciem, po którym można odpuścić. No i skrzynia też musi się z czasem adaptować. Na razie wzajemnie się macamy.

Auto ładniejsze od poprzedniczki :!: Kolor dla mnie strzał w 10.

M.

Awatar użytkownika
as pik
Nowicjusz
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2017

Post autor: as pik » 10 sie 2018, o 14:12

wassermann pisze:
10 sie 2018, o 09:09
dodając sobie otuchy subtelnym dźwiękiem V6 (z głośników) ;)
Jakie to musi być irytujące... Bemy też tak mają, 530d a w środku v8 :lol:
Tylko nie gazuj na bramkach przy opuszczonej szybie.

Kolor jest świetny, nowe Porsche GT3 też robi furorę w podobnej tonacji.

Awatar użytkownika
wassermann
Użytkownik

Post autor: wassermann » 12 sie 2018, o 22:09

Kompletnie nie mam czasu by napisać coś więcej.

Dziś w nocy pojeździłem tak bez sensu ponad 200 km różnymi drogami. Mam parę uwag na plus i parę na minus...

Przede wszystkim porównywanie z poprzedniczką nie ma sensu. Łączy je tylko nazwa i odziedziczone elementy sterujące i menu kokpitu. Wszystko pozostałe się różni.

Jeździ naprawdę dobrze, a przecież jeszcze jej nie cisnę, bo "dociera się". To straszne co napiszę, ale automat działa nadzwyczaj nieźle... :o Układ jezdny 4x4 i układ napędowy 260 KM + AT8 to zdecydowanie ATUTY tego auta.

Ch. mnie strzela na kilka spraw:
- fotele nie jeżdżą po otwarciu drzwi na zapamiętaną pozycję, tylko dopiero po uruchomieniu zapłonu,
- alarm i automatyczne hamowanie po wykryciu pojazdu lub pieszego można wyłączyć grzebiąc w menu, ale tylko do następnego włączenia zapłonu, co za bezsens, przekleństwa cisną mi się na usta,
- wygłuszenie nadkoli kryminalnie beznadziejne, słychać każdy kamyczek z pobocza jak grzechocze.

Neutralnie podchodzę do elementu, na który się bardzo nakręciłem, ale na razie mam dwojakie odczucia - IntelliLux. Automatyka super, oświetlenie poboczy super, ale chamskiego światła na wprost mi brakuje. Poprzedniczka waliła przed siebie snop światła niczym porządny niemiecki reflektor przeciwlotniczy, szczególnie >120 km/h w trybie autostradowym. Tu tego nie ma w takim stopniu.

M.

Awatar użytkownika
Bodex
Klubowicz
Auto: insignia HB
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Postawił piwo: 6 razy

Post autor: Bodex » 13 sie 2018, o 03:52

AFL oglądałem porównanie na YT chyba z autocentrum , Led niby bardziej perfekcyjnie, ale AFL wiecej i dalej.
Nie jestem przekonany do Led, kosmicznie to wygląda , ale nie możemy sobie sami zmienić żarówek na coś mocniejszego,
AFL na długich dawał tyle światła, że oślepiał mnie odblask z tablic drogowych

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta forumowiczów”