----------------------------------------- Spot Kraków 14.10.2018 foto

--------------------------------------------------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku Obrazek

Antena do CB

CB Radio instrukcje montażu, użytkowanie, informacje
Awatar użytkownika
SiDo
Klubowicz
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011

Re: Antena do CB

Post autor: SiDo » 9 sie 2018, o 16:32

Po mieście bardzo rzadko jeżdżę. Zasięg to wiadomo im dalej tym lepiej. Wstępnie myślałem żeby ją zamontować koło tylnej wycieraczki. Chyba że lepiej ją w innym miejscu zamontować?

angel_dark666
Forumowicz
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010

Post autor: angel_dark666 » 9 sie 2018, o 17:35

Od radia szału nie oczekuj, jako typowy antymisiek wystarczy, antena też może być, ale mogła by być lepsza jak chcesz większy zasięg. Wiadomo im wyżej dasz antenę i im dłuższą będzie tym lepiej :-)

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Auto: Insignia ST OPC Line
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 7 razy

Post autor: Rooff_ » 9 sie 2018, o 17:53

Ta antena, którą masz nie jest najgorsza. Dużo będzie zależało w jakim jest stanie - chodzi głównie o stan przewodu, stan i siła mocowania przewodu do samej anteny oraz stan mocowania wykorzystywanego do połączenia anteny z karoserią. O cewce oczywiście nie wspominam, bo jeśli antena działa, to cewka jest ok i z nią nic nie zrobisz ;)
Zakładam, że antenę chcesz zamontować na stałe (nie na magnes). W tym przypadku doprowadzenie przewodu od radia do miejsca mocowania i zamontowanie uchwytu pozwoli Ci na ewentualną wymianę anteny na inną.
Spróbuj najpierw pojeździć na tej co masz, a w razie czego pomyśleć nad czymś innym.

Wiadomo, że dla większego zasięgu potrzebna jest dłuższa antena, a czasami bardziej selektywne radio żeby można było zwiększyć czułość bez znaczącego wzrostu szumów. W Twoim przypadku ograniczeniem będzie raczej radio a nie antena i przypuszczam, że zakup dłuższej anteny nie przyniesie znaczącej zmiany - ba może nawet przynieść pogorszenie odbioru, bo antena będzie łapać znacznie więcej sygnału, w tym również szumu, ale radio nie będzie w stanie go przefiltrować i przekazać na głośnik.

Co do mocowania to Ci niewiele podpowiem, bo ja mam budę w kombii i nie wiem jakie są ograniczenia w sedanie lub HB.

P.S.
Jakbyś był zainteresowany mam do sprzedania radio President Harry III ASC (z kompletem akcesoriów montażowych) i antenę Sirio Omega 27 Black na magnesie (magnes 125 mm o ile się nie mylę). Sprzęt od jakiegoś czasu leży w oryginalnym pudełku w szafie ;) Używany jakieś 2 lata (później kupiłem inny zestaw, a tego jakoś nie mam czasu wystawić na sprzedaż).

ODPOWIEDZ

Wróć do „CB”