--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

ASO w Łodzi

VIN, znalezione na allegro itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
emtezet
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 2 kwie 2015, o 10:36
Auto: Insignia 2.0 CDTI
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 1 raz

ASO w Łodzi

Post autor: emtezet » 7 kwie 2015, o 10:10

Witam,
pytanie skierowane do forumowiczów z Łodzi i okolic, którzy serwisowali swoje autka w ASO w Łodzi.
Trzy tygodnie temu kupiłem Insignię z 2011 r. i chciałem udać się z nią na przegląd serwisowy, żeby zobaczyć co jest do wymiany i ogólnie zobaczyć co "w trawie piszczy" :)
Orientuje się może ktoś z Was jaki może być koszt takiego sprawdzenia i co wchodzi w jego skład?
Które ASO jest lepsze? BSP czy TRAX?
To w zasadzie moje pierwsze auto można powiedzieć z tych "nowych", więc nie jestem jeszcze obeznany w realiach serwisowania w ASO itp. Moje poprzednie auto było już ponad pełnoletnie i robione po prostu w warsztacie zaufanego "pana Mietka" ;)

Pozdro

sonnenberg

Re: ASO w Łodzi

Post autor: sonnenberg » 7 kwie 2015, o 10:37

Wszystkie moje ople serwisowalem i kupowałem w traxie więc nie znam bsp. Z obsługi traxa raczej byłem zadowolony. Robili to co ttrzeba na przegladach. Co prawda raz ich sprawdziłem u mechanika który mi serwisuje mazde i okazało się że lekko poci się przewód hamulcowy z tyłu oraz skrzynia. Ale nic grubego nie było.
Tanio nie jest. Bodajże 145 netto za roboczą godzinę.
Ogólnie to nigdy nie serwisowalem tam auta z przebiegiem większym niż 50 tys więc chyba nie bardzo mogli się napracować

Awatar użytkownika
arturosar
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 13 gru 2014, o 19:15
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Sędziszów k.Jędrzejowa

Re: ASO w Łodzi

Post autor: arturosar » 7 kwie 2015, o 10:47

Luknij sobie na to kolego http://www.opel.pl/twoj-opel/indeks.html.
Bedziesz wiedział o co pytać i na czym stoisz.
Pozdro ;)
Artur

Awatar użytkownika
emtezet
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 2 kwie 2015, o 10:36
Auto: Insignia 2.0 CDTI
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: ASO w Łodzi

Post autor: emtezet » 7 kwie 2015, o 11:31

Dzięki za rady ;)

Awatar użytkownika
piohib
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2015, o 17:10
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: ASO w Łodzi

Post autor: piohib » 7 kwie 2015, o 15:10

Ja jeżdżę do Traxa, bo mam bliżej. ;)
Ale za dużo nie pomogę, bo w swojej wymieniałem tam tylko olej.
Tutaj masz cennik usług błyskawicznych:
http://opel.traxauto.pl/uslugi-blyskawiczne/
I pozostałych:
http://www.uslugiblyskawiczneopel.pl/kr ... twa=5#menu
"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci s... umierali za swoją" Generał George Smith Patton

Awatar użytkownika
emtezet
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 2 kwie 2015, o 10:36
Auto: Insignia 2.0 CDTI
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: ASO w Łodzi

Post autor: emtezet » 8 kwie 2015, o 07:30

No właśnie wczoraj umówiłem się w Trax'ie na piątek.
Zrobię mojej Insigni taki trochę wcześniejszy przegląd na 150 000km (ma aktualnie 142 000km).
Wszystko posprawdzają, wymienią filtr kabinowy, olej itp itd.
Koszt to 550zł brutto.

pablosss123

Re: ASO w Łodzi

Post autor: pablosss123 » 8 kwie 2015, o 09:03

A ja puściłem zapytanie do okolicznych ASO że chcę zrobić przegląd i proszę mnie porzekonać dlaczego ten przegląd powinienem zrobić właśnie u Was. Ale jeżeli liczysz na jakieś cuda to się chyba zawiedziesz.

Awatar użytkownika
piohib
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2015, o 17:10
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: ASO w Łodzi

Post autor: piohib » 8 kwie 2015, o 09:19

Dobra taktyka, ciekawe co odpiszą, o ile w ogóle. :D
"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci s... umierali za swoją" Generał George Smith Patton

sonnenberg

Re: ASO w Łodzi

Post autor: sonnenberg » 8 kwie 2015, o 09:33

emtezet pisze:No właśnie wczoraj umówiłem się w Trax'ie na piątek.
Zrobię mojej Insigni taki trochę wcześniejszy przegląd na 150 000km (ma aktualnie 142 000km).
Wszystko posprawdzają, wymienią filtr kabinowy, olej itp itd.
Koszt to 550zł brutto.
To tanio jeśli z ich olejem.
Ja niedawno za przegląd kaszkaja po 1 roku eksploatacji dałem 850 pln

Artur-x

Re: ASO w Łodzi

Post autor: Artur-x » 8 kwie 2015, o 09:54

Szczerze mówiąc to na poważniejsze naprawy nie pchalbym się tam. Kilka samochodów z firmy tam mieliśmy wstawionych i często albo ma części czekasz w h.. czasu albo oni nie wiedzą co jest grane bo komputer pokazuje że jest ok :/ , nie wiem jak w bsp ale jak ktoś ma łeb i zna się na mechanice a nie na wymianie części to nie pracuje w ASO tylko ma swój porządny warsztat-takie jest moje zdanie. Sprawdzony serwis na Olechowskiej mogę polecić chociaż ja mam całe miasto żeby tam się dostać to warto. Saab i opel - Olech serwis . Nie wiem jak inni czy mieli z nimi styczność ja byłem zadowolony

____________________________________
namazane przez Tapatalka z mego phona ;)

Awatar użytkownika
emtezet
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 2 kwie 2015, o 10:36
Auto: Insignia 2.0 CDTI
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: ASO w Łodzi

Post autor: emtezet » 9 kwie 2015, o 12:27

Dzięki Artur-x za namiary.
Szukałem też jakiegoś warsztatu poza ASO w Łodzi, więc dobrze jak jest jakiś, który został już sprawdzony.

Artur-x

Re: ASO w Łodzi

Post autor: Artur-x » 10 kwie 2015, o 05:27

Ja mam 1 sprawdzony od lat i wolę np. tam jechać niż do Aso, ale zostawmy coś na spota za tydzień ;)

____________________________________
namazane przez Tapatalka z mego phona ;)

Awatar użytkownika
piohib
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2015, o 17:10
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: ASO w Łodzi

Post autor: piohib » 10 kwie 2015, o 22:09

emtezet pisze:No właśnie wczoraj umówiłem się w Trax'ie na piątek.
Zrobię mojej Insigni taki trochę wcześniejszy przegląd na 150 000km (ma aktualnie 142 000km).
Wszystko posprawdzają, wymienią filtr kabinowy, olej itp itd.
Koszt to 550zł brutto.
I jakie wrażenia?
Ja z kolei jestem umówiony na poniedziałek na dezynfekcję klimy.
"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci s... umierali za swoją" Generał George Smith Patton

Awatar użytkownika
emtezet
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 2 kwie 2015, o 10:36
Auto: Insignia 2.0 CDTI
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: ASO w Łodzi

Post autor: emtezet » 15 kwie 2015, o 08:35

Wrażenia takie, że więcej tam nie pojadę.
Pojechałem we wtorek, umówiłem zakres prac. Głównie zależało mi na tym, żeby zobaczyć te stuki z tyłu, o czym Panu z Traxa powiedziałem. Ustaliliśmy, że zrobimy taki przegląd na 150 000km, sprawdza te stuki, nawet mieli ten filtr kabinowy wymienić. Spoko, podjeżdżam w piątek, oddaje auto, ten sam koleś nawet był, napomknał, że to ma być ten przegląd na 150 000km, to mówię że tak.
Oddają mi auto po wszystkim i pytam o filtr kabinowy, a ten mi mówi że tego nie było w zakresie prac. Już mi się ciśnienie podniosło, a jak zapytany o sprawdzenie stuków również powiedział, że nie mieli tego w zakresie to się wk...łem na maxa. Koleś mi zaczął gadać, że we wtorek to tak wstępnie rozmawialiśmy tylko a cały zakres prac powinniśmy ustalić w piątek przy oddawaniu auta. A skąd ja niby mam to wiedzieć?? Nie padło nawet pytanie z jego strony typu: "To niech mi Pan przypomni na co się umawialiśmy".
W końcu przyszedł jakiś szef serwisu chyba i zrobili mi sprawdzenie tego zawieszenia w tej cenie.
Wyszedł łącznik z tyłu, koleś miał na drugi dzień zadzwonić i powiedzieć ile będzie kosztowało ale nie zadzwonił. Nic nie szkodzi i tak bym tam już nie pojechał:)

pablosss123

Re: ASO w Łodzi

Post autor: pablosss123 » 15 kwie 2015, o 10:23

I tak z nimi jest, a potem pretensje że naprawia się w stodole do której ma się większe zaufanie niż do niby renomowanej stacji diagnostycznej. Żerują wyłącznie na przeglądach gwarancyjnych i na niczym innym się nie znają. Życie. :x

Artur-x

Re: ASO w Łodzi

Post autor: Artur-x » 16 kwie 2015, o 05:15

Całkowicie się zgadzam z przedmówcą :D

____________________________________
namazane przez Tapatalka z mego phona ;)

Awatar użytkownika
piohib
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2015, o 17:10
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: ASO w Łodzi

Post autor: piohib » 16 kwie 2015, o 12:51

To i ja dodam coś od siebie. Przed chwilą podjechalem aby odebrać zamówione w pon. zaślepki na śruby (2szt.), które miały przyjść wczoraj. Ale że wczoraj nie mogłem podjechać, to zawitałem dziś: zaślepek nie ma, mają być w sobotę...
"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci s... umierali za swoją" Generał George Smith Patton

Awatar użytkownika
emtezet
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 2 kwie 2015, o 10:36
Auto: Insignia 2.0 CDTI
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: ASO w Łodzi

Post autor: emtezet » 22 kwie 2015, o 12:05

piohib pisze:edit/ Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum par.5 pkt.5
Też TRAX? Ja juz tam więcej nie pojade. Za to BSP póki co wydaje się być w porządku. Sami zaproponowali mi darmowe auto zastępcze z racji przeðłużającej się naprawy.

Awatar użytkownika
piohib
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2015, o 17:10
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: ASO w Łodzi

Post autor: piohib » 22 kwie 2015, o 12:19

Tak, Trax.
"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci s... umierali za swoją" Generał George Smith Patton

Din7

Re: ASO w Łodzi

Post autor: Din7 » 22 kwie 2015, o 17:39

to i ja dołożę swoje 2 grosze odnośnie BSP robili mi geometrię 3D dostałem ładne rysunki, że wszystko już jest ok. Niestety coś delikatnie mi blokuje w kierownicy na jedną stronę , doczytałem i dopytałem się znajomego, że powinno się przy takiej geometrii zrobić kalibrację czujnika kąta skrętu kierownicy więc dzwonie do serwisu z pytaniem czy to zostało zrobione, uzyskałem odpowiedź, że nie wiadomo :) Pojechałem osobiście porozmawiać i też ciężko było im ustalić czy było to robione bo akurat nie ma tego mechanika itp itd więc umówiono mnie na wtorek na sprawdzenie tego ponownie. Ogólnie miałem dobre zdanie o nich po kilku wizytach teraz decydująca dla mojej opinii będzie wtorkowa wizyta ;)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”