--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Światła - reflektory przód

ODPOWIEDZ
michalbierun

Światła - reflektory przód

Post autor: michalbierun » 12 lip 2013, o 21:11

Panowie mam pytanko od pewnego czasu nie zawsze co jakiś już po zmierzchu jak są światła mijania włączone pojawia mi się komunikat
" Sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów" i po tym komunikacie świeci się kontrolka na liczniku ta pomarańczowa od śkrętu świateł po wyłączeniu samochodu i zapaleniu na nowo problem znika ale na jakiś czas byłem u elektryka ale niezbyt ogarniał temat i nie chciałem żeby mi coś tam "dłubał" przy tym nie mając zielonego pojęcia z góry dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: Alex » 13 lip 2013, o 09:21

Bezpieczniki, żarówki sprawdzone ? Jeśli tak, i wszystkie sprawne to należy udać się do ASO w celu podpięcia pod kompa.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

michalbierun

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: michalbierun » 13 lip 2013, o 16:10

heh dzięki mam głupie pytanie a bezpieczniki gdzie się znajdują bo nawet jeszcze nie miałem okazji sprawdzać

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: Alex » 13 lip 2013, o 16:50

W komorze silnika obok akumulatora, z lewej strony przy kierownicy w otwieranym schowku oraz po lewej stronie w bagażniku. Musisz poszukać w necie lub instrukcji obsługi, który bezpiecznik odpowiada za światła i gdzie dokładnie się znajduje.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

michalbierun

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: michalbierun » 6 wrz 2013, o 20:30

dzięki bezpieczniki sprawdzone dobre 18,19,64 jak problem będzie się powtarzał podjade do ASO

-- 6 wrz 2013, o 21:30 --

Orientuje się ktoś gdzie na śląsku zajmują się regeneracją lamp mam problem z jedną lampą paruje od środka i widać smugi potrzebował bym dobrego fachowca

michalbierun

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: michalbierun » 7 wrz 2013, o 11:43

mam pytanie jak wymienić samemu żarniki w reflektorach od strony pasażera jest ok ale od kierowcy nie ma dojscia prosił bym o jak najszybszą pomoc

steq

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: steq » 8 wrz 2013, o 12:02

ja wymieniałem oba żarniki ostatnio - o ile od pasażera jest dostęp to od kierowcy musiałem zdjąć zderzak oraz wyjąć lampę . na upartego da się wymienić bez tych czynności ale trzeba uważać by nie uszkodzić żarnika bo ciasnota straszna. Jeśli robisz to po raz pierwszy radzę odkręcić zderzak i lampę.

bolek

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: bolek » 13 wrz 2013, o 14:42

Dzisiaj zauwazyłem że żarnik od kierowcy zrobił się różowy,przy okazji w garazu podziemnym pojawił się błąd Sprawdz układ adaptacyjnych reflektorów i soczewki się nie podniosły,czy możliwe że ten błąd jest od "umierającego" żarnika? Czy te przetowrnice sa na tyle inteligentne że wiedząc ze żarnik jest przepalony świeci złą barwą nie podnosza soczewki tylko świecą w ulice?

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: peja-1991 » 13 wrz 2013, o 16:06

zazwyczaj jak żarnik się przepala to właśnie świeci innym kolorem - tak więc to nie muszą być inteligentne żarniki tylko poprostu kończy się gaz w żarniku i dlatego zmieniają barwę.
Możliwe jeżeli wyrzuca błąd AFL to soczewka wtedy nie podnosi świateł.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: peja-1991 » 13 wrz 2013, o 16:06

zazwyczaj jak żarnik się przepala to właśnie świeci innym kolorem - tak więc to nie muszą być inteligentne żarniki tylko poprostu kończy się gaz w żarniku i dlatego zmieniają barwę.
Może jeżeli wyrzuca błąd AFL to soczewka wtedy nie podnosi świateł.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

bolek

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: bolek » 13 wrz 2013, o 16:52

Dzięki,zamówiłem 2 nowe żarniki,zobacze czy po wymianie błąd się powtórzy.Ciekawe że tylko raz się tak stało teraz jak przysłaniam podczas dnia czujnik zmierzchu światła się przełączają z led na xenon ,zapalają się żarniki ,soczewki poziomują i jest ok.Samochód zagadka ;)

michalbierun

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: michalbierun » 16 wrz 2013, o 19:58

jaką barwe zamówiłeś i gdzie też bym musiał zakupić

-- 16 wrz 2013, o 20:58 --

Panowie gdzie znajduje sie przetwornica jest w środku w lampie czy jest jakies łatwe dojście ?

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: Cinek » 21 wrz 2013, o 07:36

No i napewno warto uwazac przy zakupie żarnikow zeby nie trafic na chinczyki, ja kupowalem 1,5 roku temu do swojego bylego auta, nowe z pewnego źródła, a wczoraj znajomy ktory kupil od mnie auto mowi ze mu xenon sie spalil, zrobil test magnesem i okazalo sie ze chinczyki trafilem za 450zl :( i
http://www.youtube.com/watch?v=bnF2dOqR ... r_embedded

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: peja-1991 » 21 wrz 2013, o 08:50

jak już gdzieś pisałem kupiliśmy do Mitsubishi.
Niby po teście magnesem wyszło, że powinny być oryginalne ale po założeniu na auto -szok! prawie w ogóle nie świecą a dodatkową mają taki przebieg światła \__ __/.
Jednak z braku czasu nie odesłałem ich do sklepu - teraz prawdopodobnie się "rozpaliły" bo świecą prawie prawidłowo. Trochę za krótko ale może przy wymianie gdzieś zruszyłem lampę i trzeba pojechać na ustawienie.

Jednak zanim lampy się "rozświeciły" to w nocy praktycznie nie dało się jeździć.
Następnym razem kupię w serwisie i jak tylko coś będzie nie tak to od razu zwracam
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

bolek

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: bolek » 21 wrz 2013, o 09:43

michalbierun pisze:jaką barwe zamawiasz i gdzie też bym musiał zakupić

-- 16 wrz 2013, o 20:58 --

Panowie gdzie znajduje sie przetwornica jest w środku w lampie czy jest jakies łatwe dojście ?
W końcu nie zamówiłem i w sumie jeszcze nie wymienilem, jeżdze z jednym różowym światłem ;) ale wybieram się tutaj http://www.xenon24.eu/ to 5km odemnie wymienią 2 żarniki za 400zł i dostane rok gwarancji,podobno to są oryginały :roll:

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: peja-1991 » 21 wrz 2013, o 09:46

Bolek - sprawdź od razu 1-szego dnia jak założysz wieczorem jak świecą, czy dobrze poziomują, czy ustawienie świateł jest prawidłowe.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: Cinek » 21 wrz 2013, o 14:40

peja-1991 pisze:jak już gdzieś pisałem kupiliśmy do Mitsubishi.
Niby po teście magnesem wyszło, że powinny być oryginalne ale po założeniu na auto -szok! prawie w ogóle nie świecą a dodatkową mają taki przebieg światła \__ __/.
Jednak z braku czasu nie odesłałem ich do sklepu - teraz prawdopodobnie się "rozpaliły" bo świecą prawie prawidłowo. Trochę za krótko ale może przy wymianie gdzieś zruszyłem lampę i trzeba pojechać na ustawienie.

Jednak zanim lampy się "rozświeciły" to w nocy praktycznie nie dało się jeździć.
Następnym razem kupię w serwisie i jak tylko coś będzie nie tak to od razu zwracam
Tylko mozna obawiac sie ze tez moga miec chinskie żarniki, zaplacisz za jeden 600zl.

bolek

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: bolek » 22 wrz 2013, o 11:32

Tyle się naczytałem i na oglądałem na youtubie o podróbkach że sam nie wiem czy w tej firmie dostane ori :roll: Cholera a może ich zapytac o jakiś certyfikat czy coś,wczoraj gadałem z kumplem z serwisu Audi i powiedział mi że d1s za 199zł to nie ma szans na oryginał chyba że jakieś z przemytu albo kradzione.I bądź tu mądry.W ASO 620zł jeden żarnik troszke przesada ;)

Awatar użytkownika
Cinek
Użytkownik
Posty: 610
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 06:20
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Belgia, czasami Katowice
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: Cinek » 22 wrz 2013, o 14:05

wojtassss pisze:620 zważywszy, że wymieniamy parami to ku*** lekkie przegięcie :D
Gość co na You Tubie tłumaczy różnice między ori a podróbkami i jak się ich wystrzegać itp też w swoim sklepie ma po 2 stówy żarniki. I teraz pytanie, czy to realne czy nie?.
Co prawda mnie to nie dotyczy jeszcze (nawet wyłączyłęm comming leaving home) :D


Kolega ktoremu wlasnie ten żarnik spalil to tam bedzies kupowal, wiec pewno mi powie czy sa ok.
Rowniez nie chce mi sie wierzyc, ze gosciu by sie reklamowal na YT i wciskal chinole.

bolek

Re: Światła - reflektory przód

Post autor: bolek » 22 wrz 2013, o 15:50

I tak ,dzisiaj jeszcze szukałem po necie ori GM D1S ale ciężko np dixi ma taką cene http://sklep.dixi-car.pl/zarowka-ksenon ... p-737.html Czy ich najzwyczajniej pojepało czy to taka cena ma być a ten gość z allegro i filmiku robi nam kiwke ? sam wrzucił filmik na youtubie o podróbkach z Chin i łapie teraz takich jeleni jak my? co tu robić? bo dzisiaj to już mam światło buraczkowe,zaraz będe jeździł jak motocykl ;D znalazłem co nieco w IC ,żarnik xenarc http://sklep.intercars.com.pl/#/produkt ... 81ADOWCZA/ a tu http://www.xenon24.eu/600-osram-d1s.html u tego gościa podobno ori ten sam za 199zł WTF?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”