--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Czujniki parkowania - Parktronic

ODPOWIEDZ
picky

Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: picky » 29 sie 2013, o 07:44

Miałem niedawno małą przygodę z czujnikiem parkowania. Mianowicie gdy wykonywałem manewr parkowania uruchomiłem system włącznikiem, a tu pojawił się dźwięk i komunikat o wyłączonych czajnikach. Nie mogłem ich uruchomić. Sprawdziłem ich stan wizualny, były ok. Przy cofaniu załączyły się, ale przy najbliższej próbie znowu to samo. Załączyły się znowu przy cofaniu i od tej pory jest ok. Czy to początek ich końca? Mieliście też tak?

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: peja-1991 » 29 sie 2013, o 09:46

a czy czasami czujniki nie włączają się dopiero podczas wrzucenia biegu wstecznego ?

-- 29 sie 2013, o 10:46 --

a czy czasami czujniki nie włączają się dopiero podczas wrzucenia biegu wstecznego ?
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

picky

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: picky » 29 sie 2013, o 11:10

Tak, ale gdy dojeżdżałem przodem do przeszkody i chciałem użyć pojawiła się ta niespodzianka. Przy wstecznym się uruchamiał bez problemu. Raz jeszcze za pomocą przycisku był błąd, ale teraz działa i będzie działał, będzie?! :lol:

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: peja-1991 » 29 sie 2013, o 12:32

może i tak ;)
ja mam czujniki przednie w głowie :lol:
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

pawi

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: pawi » 7 lis 2013, o 10:13

a o co chodzi z przednimi czujnikami. Trudno mi się przestawić bo do tej pory w C5 było odwrotnie tj. domyślnie zawsze działały i gdy chciałem mogłem je wyłączyć. W Isi jest odwrotnie, żeby działały trzeba je włączyć. Czy muszę to robić za każdym razem zbliżania się do przeszkody. Zauważyłem że raz sie włącza samo a innym razem muszę to włączyć ręcznie gdy właściwie już stoję przed przeszkodą. Żona ma chyba z tym sobie nie poradzi a o nia mi chodzi. Szkoda samochodu.

pawi

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: pawi » 9 lis 2013, o 17:30

Czy komuś udało się rozgryzc przednie czujniki. W tym samochodzie to jakaś porażka. Jaki sens włączać wsteczny bieg przy parkowaniu przodem. A też zauważyłem, że przednie uruchamiają się przy wstecznym. Bzdura.

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: Luk » 9 lis 2013, o 18:34

wojtassss pisze:Uaktywnia się przy wbiciu wstecznego oraz przyciskiem na desce. Choć przyznam, że już parę razy sam mi się włączył kiedy byłem blisko jakiejś przeszkody. Muszę rozgryźć w jakich okolicznościach
wg instrukcji dlatego się włączało samo:

Jeśli przycisk r zostanie naciśnięty jednokrotnie w czasie jednego cyklu zapłonowego, przedni układ ułatwiający parkowanie będzie się uruchamiał automatycznie, gdy prędkość pojazdu spadnie poniżej określonego poziomu.

pawi

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: pawi » 10 lis 2013, o 05:42

luk59 pisze:
wg instrukcji dlatego się włączało samo:

Jeśli przycisk r zostanie naciśnięty jednokrotnie w czasie jednego cyklu zapłonowego, przedni układ ułatwiający parkowanie będzie się uruchamiał automatycznie, gdy prędkość pojazdu spadnie poniżej określonego poziomu.
Teoretycznie tak powinno być, u mnie jedank jest jak chce

astromaniak

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: astromaniak » 7 kwie 2014, o 08:32

Witam,

Jestem świeżym użytkownikiem Opla Insignia Cosmo 2.0 CDTI 160KM. Wcześniej miałem 7 letnią przygodę z koncernem VW. Mam w aucie czujniki parkowania tył.
Niemniej dla żony potrzeba będzie czujników z przodu aby ułatwić parkowania w garażu (auto wyaźnie wieksze od Golfa). Czy prócz wiązki do czujników, samych czujników i przycisku (obecnie jest rodzaj zaślepki) na konsolę centralną będzie mi coś jeszcze potrzebne? Jak sprawdzić czy fabryczna instalacja jest przygotowana na to?
Dowiedziałem się, że moduł/sterownik parkowania jest z tyłu auta - ale czy też obsługuje przód? Szukałem różnych poradników - jedynie z Vectra C/Signum znalazłem. Z góry dziękuję za pomoc.

kiego

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: kiego » 7 kwie 2014, o 11:55

Najprostrzym rozwiazaniem bedzie zakup zestawu czujnikow na alledrogo,oraz oryginalnego wlacznika w miejsce zaslepki.Plusem sa niskie koszty ,oraz mozliwosc. dosc szybkiego montazu,minusem zas koniecznosw zal/wyl czujnikow recznie.Co do oryginalnej instalacji to nie jestem pewien czy znajduje sie w aucie,w kazdym badz razie ASO musi przeprogramowac kompa.Z tego co mi wiadomo ,to cena za oryginalne czujniki montowane w ASO to okolo 1700zl

Grzegorz

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: Grzegorz » 19 maja 2014, o 21:11

Ogrzeje.
Czy idzie podgłośnić pikanie czujników tylnych?

Awatar użytkownika
Silv3r
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 21:25
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Wałbrzych
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: Silv3r » 5 lis 2014, o 22:35

Stało się... Wyświetlił mi się komunikat o czujnikach cofania i nic nie działa :(

Czy OpCom jest w stanie wykryć który czujnik padł (o ile padł...)?

Awatar użytkownika
Luki
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 26 cze 2014, o 20:15
Auto: Insignia 1.6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: Luki » 6 lis 2014, o 06:29

Wlaczasz wsteczny tak żeby się włączyły czujniki, idziesz na zewnątrz i albo dotykasz palcem i czujesz mrowienie, a zepsuty nie będzie mrowił albo przystawiasz ucho i słyszysz dość szybkie cyk cyk cyk cyk, ten który nie cyka jest zepsuty :)

marcinsobi

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: marcinsobi » 6 lis 2014, o 08:09

i w 99% będzie to czujnik tył zewnętrzny prawy lub lewy ,bo nie ma tam żadnej osłony i cale błoto,syf woda leci własnie na nie

Awatar użytkownika
Silv3r
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 21:25
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Wałbrzych
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: Silv3r » 6 lis 2014, o 18:09

Albo to ja jestem taki nieczuły i głuchy albo nic nie działa :(

Wystarczy sprawdzać na zapłonie i wstecznym czy lepiej włączyć silnik?

Awatar użytkownika
Luki
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 26 cze 2014, o 20:15
Auto: Insignia 1.6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: Luki » 6 lis 2014, o 18:20

Wystarczy zapłon i wsteczny i wtedy wybija Ci komunikat i patrzysz. W pomieszczeniu ucho przystaw i nie ma szans nie usłyszeć. Ja też nie słyszałem na dworze a w garażu od razu. I jak przyciśniesz czujnik mocniej palcem to lepiej słychać cyk cyk cyk. Próbuj!

Awatar użytkownika
Luki
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 26 cze 2014, o 20:15
Auto: Insignia 1.6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: Luki » 6 lis 2014, o 20:49

http://youtu.be/ZApcwGQck0A
Rób tak jak na filmie:
Dociskasz palcem czujnik nie mocno, nie słabo, z wyczuciem. Zacznij od środkowych bo to mało prawdopodobne że one padły. I jak przyciśniesz czujnik to słychać nawet z daleka to cyk cyk cyk co słychać na filmiku :)

Awatar użytkownika
Silv3r
Użytkownik
Posty: 264
Rejestracja: 30 kwie 2014, o 21:25
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Wałbrzych
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: Silv3r » 7 lis 2014, o 22:28

Sprawdzone, na 99% padł... Przód, prawy od strony tablicy o:o

Kolejne pytanie, jak mocowany jest czujnik i czy wszystkie mają taki sam numer części ?

jaromat

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: jaromat » 7 lis 2014, o 22:36

tak czujniki sa te same,z tego co ja wiem

Awatar użytkownika
Luki
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 26 cze 2014, o 20:15
Auto: Insignia 1.6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Czujniki parkowania - Parktronic

Post autor: Luki » 7 lis 2014, o 23:43

Te same. Jak masz czujnik to po bokach od niego są takie zatrzaski, bardzo delikatne więc powolutku i jak najmniej je odginasz i wyciągasz czujnik.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”