--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Kosmetyka naszych aut - auto detailing

Kosmetyka aut, środki do detailingu
Zablokowany
TOPFIRE

Kosmetyka naszych aut - auto detailing

Post autor: TOPFIRE » 15 cze 2013, o 08:26

Witam Panowie
Własnie udało mi się skończyć moja zabawę z czyszczeniem auta. Kosmetyki zakupione dzięki doradztwu. Jutro postaram się wrzucić fotki, ale przyznam szczerze że ja ogólnie jestem zadowolony a i to mało powiedziane. W sumie 5,5h pracy, czyt. zabawy i udało mi się to zakończyć. Nie było łatwo się przerzucić na polecane sposoby mycia przez Wojtasssa ale na pewno warto i efekt wszystko wynagrodził :)

-- 15 cze 2013, o 09:24 --

Zgodnie z obietnicą wrzucam zdjęcia

-- 15 cze 2013, o 09:25 --

ciąg dalszy

-- 15 cze 2013, o 09:26 --

To wszystko :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

TOPFIRE

Re: Auto Detailing

Post autor: TOPFIRE » 15 cze 2013, o 11:04

Ale reasumując myślę, że muszę się przyzwyczaić do wosku bo nie było go tak łatwo ręcznie spolerować mikrofibrą potrzebowałem na cały samochód ok. 2h na samą polerkę. Środek do chromów rewelacyjny, od razu po nałożeniu i wypolerowaniu widać różnicę. Wszystko się błyszczy dzisiaj śmigam do Łodzi i z powrotem zobaczę jak będzie się to wszystko zachowywało po trasie i robakach :p
A jeszcze tak na marginesie:
Czy jest jakiś środek do utrwalania tego wosku po jego naniesieniu?
Szampon jaki teraz do wosku ewentualnie jaki, żeby zmyć wosk po jakiś 2 czy 3 miesiącach?
Po co jest woda demineralizowana używana do mycia?

Te gąbki do nanoszenia wosku rewelacyjne, wydatne, łatwe w obsłudze i super równomiernie nanoszą wosk.
Sposób na dwa wiadra rewelacyjny ja jeszcze do tego dodałem wodę prosto z węża ogrodowego po zamoczeniu roztworze wody z szamponem i umyciu części samochodu, spłukiwałem obficie woda z węża potem jeszcze w Wiadrze - wcześniej byłem do tego sceptycznie nastawiony ale naprawdę efekty widać i różnice są.

TOPFIRE

Re: Auto Detailing

Post autor: TOPFIRE » 18 cze 2013, o 20:25

Blade! Jak się podoba to do roboty, mówie satsfakcja gwarantowana ja do następnego takiego mycia zakupie jeszcze pedzeleczki do miejsc newralgicznych i może jakiś dobry szamponik bez dodatków ulepszających!? Zgodnie z poradami

-- 18 cze 2013, o 21:25 --

No i się stało....dzisiaj umyłem autko w myjni samoobsługowej tylko aby zmyć robaki. Szczerze mówiąc nie sądziłem, że po umyciu może być taki wygląd jakbym jeszcze raz woskował. Szybko łatwo i połysk niesamowity. Jeszcze tylko zakupie quick detailer i mega zabawa będzie :)

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Auto Detailing

Post autor: Alex » 6 lip 2013, o 10:15

Napiszę mi ktoś w jakich proporcjach należy rozcieńczyć APC Nielsena do małych (wnętrze - plastiki, pedały, dywaniki) i dużych zanieczyszczeń (nadkola, wnęki z drzwiach, zawiasy, komora silnika) ?
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

TOPFIRE

Re: Auto Detailing

Post autor: TOPFIRE » 6 lip 2013, o 16:41

Witam Panowie
Dzisiaj w końcu udało mi się umyć autko i sprawdziłem zalety wosku. Autko tylko na myjni bezdotykowej. Spryskałem pianą spłukałem demineralizowaną wodą, rura do domu i samochód suchy. Praktycznie zero zacieków itp itd.
REWELACJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:P

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Auto Detailing

Post autor: Alex » 6 lip 2013, o 22:15

Który z wymienionych środków najlepiej poradzi sobie ze smołą w okolicach nadkoli ?
Shiny Garage Orange Tar&Glue Remover, Nielsen Chemicals Tar&Glue Remover, MAC-Prickbort 124 ? Wiem, że Iron X bez problemu sobie poradzi ale chciałbym skupić się na tych trzech.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

TOPFIRE

Re: Auto Detailing

Post autor: TOPFIRE » 8 sie 2013, o 11:40

Auto przed myciem

-- 8 sie 2013, o 12:38 --

Mycie oczywiście na dwa wiadra z ciągłym płukaniem i oddzielne rączki do mycia felg i karoserii oczywiście.

-- 8 sie 2013, o 12:39 --

Efekt końcowy

-- 8 sie 2013, o 12:40 --

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

TOPFIRE

Re: Auto Detailing

Post autor: TOPFIRE » 8 sie 2013, o 12:30

hah zakrawa to o obłęd, ale coś w tym faktycznie jest. A tak na marginesie to Meguiar's Ultimate Quik Detailer w pierwszej fazie jak go nakładałem wydawało mi się że nie ma żadnej różnicy, ale efekt po paru minutach był mega. A co do Duragloss #901 Car Wash Concentrate zapach wiśniowy niesamowity!!!.
Najlepsze z tego wszystkiego, że to żona moja tak czystym autkiem jeździ z dziedzicem a mi pozostaje patrzeć w garażu...
Pzdr

bolek

Re: Auto Detailing

Post autor: bolek » 10 sie 2013, o 15:21

Słuchajcie jest jakiś preparat do czyszczenia i mycia plastików ale bezwonny i bezbarwny tzn w sensie matowy.Pachnie mi w tym moim aucie jeszcze nowością i jara mnie to niesamowicie :D chciałbym jak najdłużej utrzymać ten zapach new car,w domu mam Megsa natural look i jakiś tam jeszcze jeden ale wszystko pachnie czereśniami i tym podobnymi owocami.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Auto Detailing

Post autor: Alex » 12 sie 2013, o 12:56

Powoli zaczynam "dorastać" do glinkowania i mam parę pytań w tej kwestii.
1. Ile mniej więcej g glinki zużyje na jednorazowe oczyszczenie Insignii ? (pewnie jest to zależne od tego, ile będzie zbierała syfu)
2. Czy szyby również można glinkować ?
3. Jaki lubkrykant najlepiej będzie pracował z glinką ValetPro Clay Bar oraz Bilt Hamber Clay Medium ?
4. Jakim domowym środkiem mogę ewentualnie zastąpić firmowy lubrykant ?
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Auto Detailing

Post autor: Alex » 12 sie 2013, o 17:57

A co do przygotowania powierzchni - mycie szamponem, płukanie, (suszyć auto czy nie ?) - glinkowanie - mycie znowu szamponem, płukanie, suszenie ?
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Auto Detailing

Post autor: Alex » 13 sie 2013, o 17:36

Pianę aktywną i IPA sobie daruję bo po prostu nie mam tego pod ręką.
Już doczytałem, że nie wolno pod żadnym pozorem glinkować na słońcu. Dzięki za rady ;)

Edit, rozumiem, że oprócz czyszczenia, glinka również usunie stary wosk albo chociaż jego pozostałości ?
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Auto Detailing

Post autor: Alex » 13 sie 2013, o 22:10

wojtassss pisze:Ale ok do sedna. Jaki wosk i kiedy kładziony? Bo może się okazać, że siłą rzeczy już go dawno nie ma.
Collinite 476 na jednym aucie, na drugim zaś Meguiar's Gold Class Carnauba Plus Premium. Oba kładzione jakoś pod koniec czerwca i szczególnie na bezdotykowych widać, że jeszcze są.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Auto Detailing

Post autor: Alex » 14 sie 2013, o 18:14

Którego z niżej wymienionych cleanerów najlepiej użyć, o ile ma to jakieś znaczenie.
1. Autoglym Super Resin Polish
2. ValetPro Achilles Prep
3. Meguiar's Deep Crystal Polish
4. Duragloss 601 Polish Bonding Agent
5. Auto Finesse Tripple All in One
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Auto Detailing

Post autor: Alex » 14 sie 2013, o 18:43

No i jak tu ufać tym co w necie pisze skoro po wyszukiwaniu "cleaner" wyskakuje mi dokładnie pięć wyżej wymienionych pozycji ;)
Rozumiem, że Achillesa mogę używać ręcznie, bo maszyny nie posiadam ?
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

7ups

Re: Auto Detailing

Post autor: 7ups » 11 paź 2013, o 11:14

A jak ten inpregnat ma sie do skóry ????

Jesli naprawde to tak działa to fajna sprawa i z mojej strony chcialbym to zastosowac u siebie

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Auto Detailing

Post autor: tomkod » 11 paź 2013, o 11:55

Genrelanie fajnie to wyglada na filmiku, ale czy w praktyce zda egzamin? Zazwyczaj woda nie polewa sie siedzen a czy zabrudzenia nie beda inaczej oddzialywac? Do tego w praktyce na skorzanej tapicerce raczej nie zastosujesz wygrzewania zelazkiem a na siedzeniach np sportowych w insigni ciezko bedzie to zrobic bo jest tam duzo zalaman i nierownosci. Mysle ze do dachow w cabrio bardzo przydatne ale do tapicerek - musisz sam potestowac.
Obrazek

kosik

Re: Auto Detailing

Post autor: kosik » 4 lis 2013, o 09:25

Mam kilka początkujących pytań odnośnie detailingu. Chciałem je wysłać wprost do autora tego super wątku - wojtassss'a, ale niestety jako nowy na forum mam zablokowane wiadomości prywatne.

Na wstępie dodam, że nie mam Insigni tylko VC, ale na naszym forum nie ma takiego fajnego tematu :-)

Zasadniczo chodzi o zasugerowanie środka/ów do kilku męczących mnie problemów

1) czym usunąć z wykładziny pozostałości po słodkiej kawie.
Poprzedni właściciela auta wylał całą kawę na wykładzinę pod fotel pasażera od tyłu i nie bardzo mam pomysł czym to usunąć.
Prałem już wykładzinę kilka razy - pianka do tapicerki, pianka Vanish, następnie szczotka i wciągamy odkurzaczem brud. Niestety ciągle to wychodzi.

2) kolejny problem to pochlapana kawą uszczelka drzwi a dokładnie to ta jej pluszowa/aksamitna, szara strona.
Chodzi mi o to co jest nad głową kierowcy przy uszczelce drzwi. Nie chciałbym jej zniszczyć.

Mam też pytanie do pierwszych postów, gdzie wypisane jest co potrzeba do porządnego mycia auta. Jest tam info o APC, tylko nie znalazłem jakiego APC najlepiej użyć we wnętrzu i w jakich proporcjach.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Auto Detailing

Post autor: Alex » 4 lis 2013, o 11:12

Steq, u mnie w tym miejscu sprawdził się Valetpro Achilles Prep.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

kosik

Re: Auto Detailing

Post autor: kosik » 5 lis 2013, o 07:53

Jak to ekstrakcyjne ? Chodzi Ci o jednoczesny natrysk płynu i odsysanie ?

Nie używałem środków karchera. Mam odkurzacz piorący Electroluxa, który całkiem nieźle wciąga. Najpierw szła pianka do tapicerki (ale to nie działało), później szczota i wciągamy brudną wodę.
Później używałem już pianki do dywanów Vanisha i było lepiej. Ale takie ciemniejsze plamy po wyschnięciu i tak wychodzą. Ta woda, którą wciągałem była gęsta i lepka od tej słodkiej kawy.

Robiłem tak 4-5 razy, ale plamy i tak wychodzą.

A gdzie najlepiej kupić te płyny, możesz podesłać jakiś link do sklepu ?

carvertical VIN check
Zablokowany

Wróć do „Auto detailing”