--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Oślepianie światłami BiXenon (AFL) - Regulacja reflektorów

ODPOWIEDZ
seba969

Re: Oślepianie (AFL)

Post autor: seba969 » 28 gru 2014, o 18:56

A moze masz lampy na rynek brytyjski. One świeca w druga strone i oślepiają innych. Jak bylem w PL 2 lata temu swoją VC to osłupiałem mijające samochody

Lombard

Re: Oślepianie (AFL)

Post autor: Lombard » 28 gru 2014, o 19:14

Niemożliwe. Auto kupione w Polskim salonie. Z reszta na poczatku wszystko było ok. Po ok. 18.0000km pojawił się ten problem.

Adam10

Re: Oślepianie (AFL)

Post autor: Adam10 » 28 gru 2014, o 19:59

Podjedź na stacje diagnostyczną i niech sprawdzą czy światła nie świecą za wysoko. Jeżeli nie świecą za wysoko to nie ma bata żeby kogoś oślepiało

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Oślepianie (AFL)

Post autor: P405 » 28 gru 2014, o 20:20

Zobacz czy czasami nie przestawiłeś lamp na system brytyjski, bo chyba idzie coś takiego zrobić.

Awatar użytkownika
Luki
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 26 cze 2014, o 20:15
Auto: Insignia 1.6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Oślepianie (AFL)

Post autor: Luki » 28 gru 2014, o 20:39

Xenony są uniwersalne i odpowiednią kombinacją przestawiasz je sam :)

Lombard

Re: Oślepianie (AFL)

Post autor: Lombard » 28 gru 2014, o 21:07

Na stacjach -dokładnie dwóch różnych oraz serwisie opla stwierdzono, że ustawienia są zgodne ze wszystkimi zasadami. W kwestii ustawień na system brytyjski -również nie jest to przyczyną mam ustawione na ruch prawostronny. Podtrzymuje prośbę o pomoc, dziękując z wszelkie uwagi.

Andrzej

Re: Oślepianie (AFL)

Post autor: Andrzej » 28 gru 2014, o 21:16

jeżeli ASO nie pomogło to wątpię aby ktoś z nas laików rozwiązał twój problem
Ja ustawiałem światła sam, podjeżdżam do przeszkody na 5m i ustawiam światła na wysokość 55cm bez obciążenia
po sprawdzeniu w stacji diagnostycznej jest wszystko O.K.

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

Re: Oślepianie (AFL)

Post autor: Engine » 28 gru 2014, o 21:29

Może wina uszkodzonej soczewki? W końcu to ona skupia światło w stronę jezdni.

Chociaż z drugiej strony, skoro byłeś w ASO i nic nie znaleźli to dziwne by było żeby nie zauważyli uszkodzenia w lampie

Wysłane przez Tapatalk z Sony Xperia Z1

jaromat

Re: Oślepianie (AFL)

Post autor: jaromat » 29 gru 2014, o 02:25

gdy kupilem swoja pierwsza iske tez mi mrugali,ale po obnizeniu auta i po ponownym ustawieniu mialem spokoj

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Oślepianie (AFL)

Post autor: rataj73 » 29 gru 2014, o 07:20

Światło w ksenonie jest bardzo dobrze odseparowane więc oślepia lewy leflektor (gdyby oślepiał prawy to byś pobocza nie widział).
Najprościej opuścić lewy reflektor z pół obrotu i powinno być zadawalająco dla Ciebie i jadących z naprzrciwka. Jak chcesz mieć 100% pewności to niech ktoś stanie naprzeciw ciebie samochodem w odległości ok 50-70 m i będzie widział które światło oślepia i kiedy w czasie regulacji jest już dobrze.

Lombard

Re: Oślepianie (AFL)

Post autor: Lombard » 29 gru 2014, o 13:42

Dziękuję za wskazówki. Spróbuję postąpić tak jak radzi rataj.

pw47

Re: Oślepianie (AFL)

Post autor: pw47 » 5 sty 2015, o 14:29

Miałem dokładnie taki sam problem. W ASO obniżono mi nieco reflektory (mechanicznie) i problem się skończył. Innym problemem jest zbyt późne przełączanie ze świateł drogowych gdy ktoś jedzie z przeciwka.

Awatar użytkownika
jurass
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 28 kwie 2014, o 20:14
Auto: GS 260 KM 4x4 Elite
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: jesienne
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Oślepianie (AFL)

Post autor: jurass » 5 sty 2015, o 15:27

Oślepianie przez ksenony zależy od regionu kraju w jakim się poruszamy. Ksenony są generalnie jaśniejsze niż światła starego typu. A Insignia w szczególności ma jasne światła, czego mogą jej pozazdrościć kierowcy wielu aut, nawet marek premium. Kierowcy w rejonach, gdzie nowych aut z dobrymi światłami jest mniej nie są do takich świateł przyzwyczajeni i reagują bardzo nerwowo, często mrugając światłami z furią, gdy auta nie są jeszcze nawet nawzajem widoczne. Jeżdżę już czwarty rok Insignią, cały czas na auto i się tym nie przejmuję. W Warszawie nikt mi nie mruga.

Lombard

Re: Oślepianie (AFL)

Post autor: Lombard » 7 sty 2015, o 22:00

Mechanicznie obniżyłem reflektory. Nikt nie "mruga" że go oślepiam, ale jakość oświetlenia drogi jest o wiele gorsza niż była w momencie wyjazdu autem z salonu.

norbi333
Ekspert
Posty: 5124
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Oślepianie (AFL)

Post autor: norbi333 » 8 sty 2015, o 17:27

jurass pisze:Oślepianie przez ksenony zależy od regionu kraju w jakim się poruszamy. Ksenony są generalnie jaśniejsze niż światła starego typu. A Insignia w szczególności ma jasne światła, czego mogą jej pozazdrościć kierowcy wielu aut, nawet marek premium. Kierowcy w rejonach, gdzie nowych aut z dobrymi światłami jest mniej nie są do takich świateł przyzwyczajeni i reagują bardzo nerwowo, często mrugając światłami z furią, gdy auta nie są jeszcze nawet nawzajem widoczne. Jeżdżę już czwarty rok Insignią, cały czas na auto i się tym nie przejmuję. .

Insigni jest pełno w każdym regionie,także nie ma to żadnego znaczenia.Mieszkam w niby biednym regionie i jakoś nik mi nie miga.
jurass pisze: W Warszawie nikt mi nie mruga.
Dziwnym trafem jak ktoś miga to poza miastem,a nie w mieście.

-- 8 sty 2015, o 17:27 --
Lombard pisze:Mechanicznie obniżyłem reflektory. Nikt nie "mruga" że go oślepiam, ale jakość oświetlenia drogi jest o wiele gorsza niż była w momencie wyjazdu autem z salonu.
Ja ustawiałem w 3 róznych stacjach i zawsze inaczej było.Raz za wysoko,raz za nisko.Dopiero za 3 razem w ASO ustawili mi dobrze.

Grzegorz

Re: Oślepianie (AFL)

Post autor: Grzegorz » 9 sty 2015, o 11:20

Lombard pisze:Mechanicznie obniżyłem reflektory. Nikt nie "mruga" że go oślepiam, ale jakość oświetlenia drogi jest o wiele gorsza niż była w momencie wyjazdu autem z salonu.
Mi w stacji diagnostycznej też obniżyli, aż za bardzo, więc widoczność była do bani.
Lekko sam podniosłem i jest super widoczność i nikt już nie mruga.
Troszkę podnieś, i jakość widzenia się zwiększy.

ShEbQ

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL)

Post autor: ShEbQ » 2 lut 2015, o 00:20

Lombard pisze:A Insignia w szczególności ma jasne światła, czego mogą jej pozazdrościć kierowcy wielu aut, nawet marek premium. Kierowcy w rejonach, gdzie nowych aut z dobrymi światłami jest mniej nie są do takich świateł przyzwyczajeni i reagują bardzo nerwowo, często mrugając światłami z furią, gdy auta nie są jeszcze nawet nawzajem widoczne.
Zastanawiam się skąd takie głupie gadanie...
Dzisiaj dwie Isie na A4 dostały ode mnie strzała długimi, ślepią masakrycznie i z daleka wiadomo że to jedzie Insignia. Szkoda że projektanci zapomnieli o bezpieczeństwu innych kierowców i dziwi mnie troszkę że jest to dopuszczone do ruchu... W innych markach BiXenony są dobrze ustawione ale nie we wszystkich bo są i takie które też walą po oczach równie dobrze jak w Insigni.

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL)

Post autor: Engine » 2 lut 2015, o 11:07

Też na ulicach widzę dużo Insignii i rzadko się zdarza żeby któraś oślepiała na światłach mijania, chyba że mam szczęście trafiać akurat na takie egzemplarze , które mają dobrze ustawione światła :p

Wysłane przez Tapatalk z Sony Xperia Z1

Grzegorz

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL)

Post autor: Grzegorz » 2 lut 2015, o 12:02

ShEbQ pisze:
Lombard pisze:A Insignia w szczególności ma jasne światła, czego mogą jej pozazdrościć kierowcy wielu aut, nawet marek premium. Kierowcy w rejonach, gdzie nowych aut z dobrymi światłami jest mniej nie są do takich świateł przyzwyczajeni i reagują bardzo nerwowo, często mrugając światłami z furią, gdy auta nie są jeszcze nawet nawzajem widoczne.
Zastanawiam się skąd takie głupie gadanie...
Dzisiaj dwie Isie na A4 dostały ode mnie strzała długimi, ślepią masakrycznie i z daleka wiadomo że to jedzie Insignia. Szkoda że projektanci zapomnieli o bezpieczeństwu innych kierowców i dziwi mnie troszkę że jest to dopuszczone do ruchu... W innych markach BiXenony są dobrze ustawione ale nie we wszystkich bo są i takie które też walą po oczach równie dobrze jak w Insigni.
W trybie autostradowym fakt, oślepiają dość konkretnie, ale Niemcy mając dużą ilość autostrad celowo pewnie taki tryb wstawili.

Awatar użytkownika
Luki
Użytkownik
Posty: 606
Rejestracja: 26 cze 2014, o 20:15
Auto: Insignia 1.6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Oślepianie światłami BiXenon (AFL)

Post autor: Luki » 2 lut 2015, o 12:04

ShEbQ pisze:
Lombard pisze:A Insignia w szczególności ma jasne światła, czego mogą jej pozazdrościć kierowcy wielu aut, nawet marek premium. Kierowcy w rejonach, gdzie nowych aut z dobrymi światłami jest mniej nie są do takich świateł przyzwyczajeni i reagują bardzo nerwowo, często mrugając światłami z furią, gdy auta nie są jeszcze nawet nawzajem widoczne.
Zastanawiam się skąd takie głupie gadanie...
Dzisiaj dwie Isie na A4 dostały ode mnie strzała długimi, ślepią masakrycznie i z daleka wiadomo że to jedzie Insignia. Szkoda że projektanci zapomnieli o bezpieczeństwu innych kierowców i dziwi mnie troszkę że jest to dopuszczone do ruchu... W innych markach BiXenony są dobrze ustawione ale nie we wszystkich bo są i takie które też walą po oczach równie dobrze jak w Insigni.
Jak się samemu nie ma to się tak wydaje że to co lepsze i droższe to gorsze.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”