--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Trzeszczenie panoramy roleta nie domyka się

ODPOWIEDZ
Wnuk
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 14:19
Auto: SportsTourer EcoFlex
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Góra Kalwaria

Trzeszczenie panoramy roleta nie domyka się

Post autor: Wnuk » 20 gru 2013, o 00:27

Witam
Mam problem z trzeszczącą panoramą na nierównościach. Lubi sobie po trzeszczeć. Troszkę staję się to denerwujące. Mieliście kiedyś taką przypadłość? Poradził sobie ktoś z tym?

Od razu mówię, że auto nie bite i nie krzywo złożone :D

Wnuk
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 14:19
Auto: SportsTourer EcoFlex
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Góra Kalwaria

Re: Trzeszczenie panoramy roleta nie domyka się

Post autor: Wnuk » 20 gru 2013, o 02:12

Robiłem to ale może nie zbyt dokładnie. Muszę się zaopatrzyć w lepszy lubrykant do uszczelek.
Tylko problem w tym, że panorama składa się z dwóch części, pierwsza się podnosi a druga nie. Wrażenie mam tak jakby lekkie trzeszczenie dochodziło z dalszej części (patrząc od kierowcy).
W takim razie muszę porządnie prześwistać uszczelkę otwieranej części i się okaże czy pomoże, czy dalej szukać.

SAFIK
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: 12 gru 2013, o 12:42
Auto: Insignia GS 1.6 T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: lubelskie
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Trzeszczenie panoramy roleta nie domyka się

Post autor: SAFIK » 29 gru 2013, o 20:23

Witam
W mojej Isi zasłona zasłania jedynie część panoramy dachu i zatrzymuje się kilka cm od szyberdachu.
Przytrzymywałem przycisk przy pełnym otwarciu zasłony i w miejscu gdzie zatrzymuje się przed szyberdachem.
Wydaje mi się że powinna zasuwać się do końca, gdyż są tam prowadnice.
Co należy zrobić aby do końca się zasuwała???

Proszę o poradę

norbi333
Ekspert
Posty: 5124
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Trzeszczenie panoramy roleta nie domyka się

Post autor: norbi333 » 29 gru 2013, o 21:51

Co prawda nie mam panoramy,a zwykły szyberdach.Jutro postaram się zobaczyć czy u mnie zamyka się do końca

Maximus37

Re: Trzeszczenie panoramy roleta nie domyka się

Post autor: Maximus37 » 12 paź 2014, o 15:45

SAFIK czy udało ci się rozwiązać problem z zasłoną na panoramę ? Ja mam ten sam przypadek. Zasłona dosuwa się do szyberdachu i dalej nie chce iść. Na 100% powinna dać zasunąć się do końca (sprawdzałem w innej Insigni). Niestety w serwisie za bardzo nie wiedza o co chodzi, gdyż jak stwierdzili aut z panorama jest bardzo mało w PL i małe doświadczenie mają. Zaproponowali że "zrzuca całą tapicerkę na suficie i poszukają problemu, ale to będzie kosztowało". Moim zdaniem coś jest nie tak w tym włączniku. Nie zauważyłem na szynach żadnych przeszkód mechanicznych. A co ciekawe raz udało mi się zasunąć ja do końca, ale nigdy więcej nie udało mi się.

Adam10

Re: Trzeszczenie panoramy roleta nie domyka się

Post autor: Adam10 » 13 paź 2014, o 15:38

Spróbuj ponownie zaprogramować szyber, a potem spróbuj wykonać programowanie zasłony.

Jeżeli nie pomoże, to musiałbym sprawdzić u moich rodziców jedną rzecz, bo mam pewien pomysł ale nie jestem pewien czy jest tam takie zabezpieczenie o jakim myślę ;)

Maximus37

Re: Trzeszczenie panoramy roleta nie domyka się

Post autor: Maximus37 » 13 paź 2014, o 20:09

Niestety ale u siebie w menu nie znalazłem funkcji programowania rolety :(

Adam10

Re: Trzeszczenie panoramy roleta nie domyka się

Post autor: Adam10 » 13 paź 2014, o 20:42

nie nie... Dobra, to krótka instrukcja :)

Wsiadasz do auta, przekręcasz kluczyk na zapłon (jak chcesz to możesz tez odpalić auto), wciskasz do końca przycisk otwierania szyberdachu i cały czas go trzymasz dopóki szyber się nie otworzy na maxa i nie stanie. Potem wciskasz zamykanie szybra i ponownie trzymasz przycisk do samego końca procesu. (w ten sposob sterownik uczy się maksymalnych wartości). Jak zrobisz szyber, to wtedy spróbuj zrobić to samo z zasłoną. Najpierw otwórz trzymając cały czas przycisk, a potem w ten sam sposób spróbuj ją zamknąć. Jak się uda to napisz, a jak się nie uda to też napisz :P

SAFIK
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: 12 gru 2013, o 12:42
Auto: Insignia GS 1.6 T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: lubelskie
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Trzeszczenie panoramy roleta nie domyka się

Post autor: SAFIK » 13 paź 2014, o 22:31

Adam10 pisze:nie nie... Dobra, to krótka instrukcja :)

Wsiadasz do auta, przekręcasz kluczyk na zapłon (jak chcesz to możesz tez odpalić auto), wciskasz do końca przycisk otwierania szyberdachu i cały czas go trzymasz dopóki szyber się nie otworzy na maxa i nie stanie. Potem wciskasz zamykanie szybra i ponownie trzymasz przycisk do samego końca procesu. (w ten sposob sterownik uczy się maksymalnych wartości). Jak zrobisz szyber, to wtedy spróbuj zrobić to samo z zasłoną. Najpierw otwórz trzymając cały czas przycisk, a potem w ten sam sposób spróbuj ją zamknąć. Jak się uda to napisz, a jak się nie uda to też napisz :P
Nadal u mnie się nie domyka się panorama do końca.
W ASO mówili o kodowaniu wyłącznie zasłony. Ale nic nie mówili o uprzednim kodowaniu szyberdachu a następnie panoramy.
Jutro sprawdzę i napiszę co się udało.

Adam10

Re: Trzeszczenie panoramy roleta nie domyka się

Post autor: Adam10 » 14 paź 2014, o 07:59

Wojtasss, przeczytaj co napisalem wyżej ;) Pisalem żeby na nowo zaprogramowali szyber, a później zaslone :)

SAFIK
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: 12 gru 2013, o 12:42
Auto: Insignia GS 1.6 T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: lubelskie
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Trzeszczenie panoramy roleta nie domyka się

Post autor: SAFIK » 14 paź 2014, o 15:36

Programowałem szyber a następnie panoramę i nic (nadal się nie dosuwa).
O co chodzi z aku. Czy mam odłączyć i ponownie próbować zakodować szyber i panoramę?

Adam10

Re: Trzeszczenie panoramy roleta nie domyka się

Post autor: Adam10 » 14 paź 2014, o 15:48

Nie, to nic nie da. Sterownik mozna uczyc bez odlaczania aku. Jak będę mial rodziców Insignie pod reka to sprawdzę jeszcze jedna rzecz i napisze :)

Maximus37

Re: Trzeszczenie panoramy roleta nie domyka się

Post autor: Maximus37 » 14 paź 2014, o 17:04

U mnie podobnie jak u SAFIKA zabiegi "programowania" szyberdachu i zasłony nic nie dały.
Zresztą co tu da programowanie skoro roleta nie zasuwa się do końca. To jak staje przed szyberdachem w trakcie programowania, to nadal programuje się na ten sam zakres, czyli przed szyberdachem.

Adam10

Re: Trzeszczenie panoramy roleta nie domyka się

Post autor: Adam10 » 14 paź 2014, o 17:17

Maximus37 pisze:U mnie podobnie jak u SAFIKA zabiegi "programowania" szyberdachu i zasłony nic nie dały.
Zresztą co tu da programowanie skoro roleta nie zasuwa się do końca. To jak staje przed szyberdachem w trakcie programowania, to nadal programuje się na ten sam zakres, czyli przed szyberdachem.
Mogło to coś dać, bo sterownik mógł mieć błędnie określone wartosci graniczne ;)

Podejrzewam jeszcze jedną rzecz, ale muszę to najpierw sprawdzić ;)

Maximus37

Re: Trzeszczenie panoramy roleta nie domyka się

Post autor: Maximus37 » 20 paź 2014, o 18:15

To chyba nie jest takie proste jak koledze się wydaje. A wie ktoś może w jaki sposób można zdjąć ten panel na suficie gdzie własnie jest sterowanie panoramy? Zajrzałbym tam sam, może coś bym wymyślił.

Adam10

Re: Trzeszczenie panoramy roleta nie domyka się

Post autor: Adam10 » 20 paź 2014, o 22:31

w Weekend będę miał u siebie Insignię z takich dachem to zobaczę jeden patent.... jestem ciekaw czy ma zabezpieczenie, że zasłona się nie zamknie jeżeli szyber jest otwarty

Wnuk
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 14:19
Auto: SportsTourer EcoFlex
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Góra Kalwaria

Re: Trzeszczenie panoramy roleta nie domyka się

Post autor: Wnuk » 25 paź 2014, o 17:51

Jeśli ma Ci to pomóc to zasłona nie domyka się jeżeli szyberdach jest uchylony.

SAFIK
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: 12 gru 2013, o 12:42
Auto: Insignia GS 1.6 T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: lubelskie
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Trzeszczenie panoramy roleta nie domyka się

Post autor: SAFIK » 25 paź 2014, o 19:55

U mnie zasłona nie domyka się nawet jak szyber jest zamknięty???

Adam10

Re: Trzeszczenie panoramy roleta nie domyka się

Post autor: Adam10 » 25 paź 2014, o 22:06

Wnuk pisze:Jeśli ma Ci to pomóc to zasłona nie domyka się jeżeli szyberdach jest uchylony.

no dobra, dzięki za info... to teraz muszę obczaić jak jest zrobione to zabezpieczenie... bo to ono będzie na 90% odpowiedzialne za niedomykanie się zasłony.

Maximus37

Re: Trzeszczenie panoramy roleta nie domyka się

Post autor: Maximus37 » 31 paź 2014, o 12:48

i cisza... nikt nic nie wie. Coraz bardziej jestem przekonany że użytkowników panoram w PL w Insigniach można policzyć na palcach :)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”