--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Ubytek płynu chłodniczego

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcinmg
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: 17 lip 2015, o 22:25
Auto: Insignia BiTurbo ST
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto: mazowieckie
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: marcinmg » 19 gru 2017, o 12:54

Po pierwsze sprawdzić czy nie majonezu pod korkiem oleju a po drugie zdjąć osłony i zobaczyć czy nie ma wycieków podczas pracy. Może czegoś nie dokręcił.

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Bartol » 19 gru 2017, o 21:22

Kumpel niedawno likwidował jak to napisałeś "wojskową zasłonę dymną" i była to uszczelka pod głowicą. Nie był to Opel, ale efekt wizualny ten sam. Niepokojące jest to, że mimo awarii i braku płynu jeździłeś i zdechł silnik. Mogłeś go załatwić na "cacy" jak nie miał chłodzenia ;D

kajzerkg

Re: Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: kajzerkg » 21 gru 2017, o 13:28

Samochód ciągle stoi w warsztacie, mechanik stwierdził, że doszło do rozszczelnienia chłodnicy EGR ... Zastanawiam się jak sprawa zostanie rozwiązana czy rozszczelnienie powstało z winy mechanika.

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3030
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: DZA
Postawił piwo: 20 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Zbyszek01 » 21 gru 2017, o 14:17

kajzerkg pisze:obudowę chłodnicy zawory egr. Mechanik wymienił choć nie należało do to najprostszych czynności
kajzerkg pisze:mechanik stwierdził, że doszło do rozszczelnienia chłodnicy EGR
Pytanie czyja wina ? Skoro wymieniał a nawaliło to albo jego albo wadliwa część. Skoro część to chyba da radę udowodnić.
Wszystko rozbija się o kasę czyli kto pokryje dodatkowe koszty dalszej naprawy. Ty zapłaciłeś za naprawę i dostałeś gorsze niż oddałeś do naprawy.
Insignia MY2012

kajzerkg

Re: Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: kajzerkg » 30 gru 2017, o 10:39

Problem rozwiazany, do wymiany poszła cała chłodnica zaworu egr ( regeneracja nie przyniosła efektu), uszkodzona podczas wymiany obudowy chłodnicy, jedyne pół miesiaca i samochód gotowy ...

PAWEŁ
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 25 kwie 2017, o 08:46
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: PAWEŁ » 8 sty 2018, o 17:56

Witam Panowie ktoś może wymieniał nagrzewnicę w insignia jakie są to koszta bo mi wycieka płyn chłodniczy i mam mokry dywanik kierowcy czuć płynem proszę o odpowiedź dziękuję.

-- 8 sty 2018, o 18:16 --

Panowie czy ktoś z was wymieniał nagrzewnicę? Jakie koszty i jak się do tego dostać ? Bo szukam i nie mogę zanieść dzięki za informacje

marcineeek89

Re: Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: marcineeek89 » 12 sty 2018, o 01:30

Witam, może któryś z Panów pomoże otóż mam problem z ubywającym płynem chłodzącym który ubywa mi nie znacznie ale robi się to uciążliwe bo trzeba dolewać;/ załączam zdjęcia bo zlokalizowałem prawdopodobnie wyciek tylko nie wiem jak fachowo nazywają się te części (chodniczka oleju?)lub z czego to może lecieć dokładnie i jak się zabrać do ewentualnej naprawy. Na zdjęciu zaznaczyłem czerwonym kółkiem. Czy to może lecieć z pod tej części lub części/uszczelka czy śruby(upustowa? czy może jest to mocująca) dodam ze znajduje się to nad miska olejowa z prawej strony. Z góry dziękuje za odpowiedz !

http://uploadfile.pl/pokaz/1326374---bcic.html
http://uploadfile.pl/pokaz/1326375---yrqr.html

Awatar użytkownika
Dan
Użytkownik
Posty: 907
Rejestracja: 6 sie 2014, o 12:07
Auto: ST 160HP
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Dan » 12 sty 2018, o 16:12

Tak to jest chlodniczka oleju, może stamtąd lecieć olej lub płyn chłodniczy, zdarzają się pęknięcia samej chłodnikxzki albo degradacje uszczelki. Śruba zaznaczona to jest mocująca. Oby ci sie olej z chłodziwem nie mieszał bo będzie dym :)

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

marcineeek89

Re: Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: marcineeek89 » 13 sty 2018, o 00:12

Dzięki za odpowiedz. Nie wiem czy sie miesza czy nie ale w samochodzie przez chwile czułem a na zewnątrz to czuć właśnie dziwny zapach :( Jak myślicie wymiana całej chodniczki czy wystarczy uszczelki wymienić? Bo tam wchodzą 2 oringi? czy cały komplet uszczelek? Isia z 2010r. Disiel 2.0 ecoflex.
Nie rozbierałem tego stąd moje pytanie.

Awatar użytkownika
mar360
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 20 kwie 2017, o 17:52
Auto: insignia
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2010
Miasto: lubelskie

Re: Ubytek płynu chłodniczego 2.8 opc

Post autor: mar360 » 5 lut 2018, o 17:29

Podepnę się pod temat.Walczę z tematem ubytku płynu już od 90000 km. Kilka razy auto było w serwisie wymieniono zbiorniczek potem korek ,termostat.Wykonano test na obecność spalin w płynie chłodniczym a płynu jak ubywało tak ubywa.Dość często płyn wycieka z tyłu zbiorniczka ("tak może być" odpowiedź z serwisu). Najszybciej płynu ubywa jak auto jest odpalone na postoju a nie np. w czasie ostrej jazdy. Może ktoś spotkał się z podobną przypadłością?

Awatar użytkownika
supi
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 5 maja 2016, o 19:34
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: supi » 5 lut 2018, o 17:55

Nieszczelność w układzie, bo uszczelka głowicy na pewno by nie wytrzymała 90kkm :lol: Musisz obserwować takie sucha zacieki barwy raczej jasnej lub lekkie zawilgocenia. Przy drobnych wyciekach czasami płyn nadąża z wysychaniem :D

marcineeek89

Re: Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: marcineeek89 » 12 mar 2018, o 00:03

marcineeek89 pisze:Dzięki za odpowiedz. Nie wiem czy sie miesza czy nie ale w samochodzie przez chwile czułem a na zewnątrz to czuć właśnie dziwny zapach :( Jak myślicie wymiana całej chodniczki czy wystarczy uszczelki wymienić? Bo tam wchodzą 2 oringi? czy cały komplet uszczelek? Isia z 2010r. Disiel 2.0 ecoflex.
Nie rozbierałem tego stąd moje pytanie.
u mnie okazało się ze nie jest to winna chodniczki oleju lecz obudowa kolektora pęknięta była i lało się od samej góry ciężki dostęp ale z lusterkiem udało się zlokalizować wyciek :)

Bartol
Zapaleniec
Posty: 1530
Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 23 razy

Re: Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Bartol » 5 paź 2018, o 18:28

Zauważalnego ubytku płynu u siebie nie miałem, ale przypomniała mi się sytuacja z przed roku ;)
Może komuś pomogę...

Próbując zlokalizować czujnik temperatury w termostacie namierzyłem miejsce pocenia się widoczne na poniższym zdjęciu.
W silniku a18xer, nad filtrem oleju widoczna jest rurka, przykręcona do termostatu dwoma śrubkami spod których wydobywała się znikoma ilość płynu chłodzącego. Widać w tym miejscu ślady korozji.
Warto zerknąć na to miejsce. Jeśli jest nieszczelność to kapie na skrzynię biegów, może szybko odparowywać, a co za tym idzie ciężko będzie zlokalizować wyciek w tym miejscu.
Bardzo delikatnie dokręciłem te śrubki i od tamtego czasu nic się nie dzieje niepokojącego.
Obrazek

sychie
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 11:51
Auto: Insignia
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: sychie » 24 lis 2018, o 15:50

hmmm u mnie też zauważyłem ubytek płynu, szukałem wycieku ale nigdzie nic nie ma. Chłodnica egr cała.
przez rok i 20tys km dolałem około niecały litr

Awatar użytkownika
skipper1
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 19 lis 2018, o 17:18
Auto: 2.0 cdti Elite
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Cambridge
Postawił piwo: 2 razy

Re: Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: skipper1 » 26 lis 2018, o 13:45

Witam, ja tez zauwazylem ubytek plynu, tego lata. Myslalem, ze to ze wzgledu na wysokie temperatury panujace w UK :)
bo bylo czasem powyzej 30 st. C
Dolewalem chyba 2 lub 3 razy, ostatnio nie zauwazylem ubytku.
Auto ma dopiero 2.5 roku (maj 2016) przebieg dopiero 44000 mil, a tu widze, ze u was wszystkich kolegow, problemy w rocznikach 2008-2010. Nie sadze, zeby opel nie uporal sie z tum problemem w ciagu 6 lat.
Jak myslicie Panowie co to moze byc ??
Ostatnio zmieniony 26 lis 2018, o 16:16 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

norbi333
Ekspert
Posty: 5124
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: norbi333 » 26 lis 2018, o 15:02

U mnie w polifcie był ubytek przez puszczającą uszczelkę kolektora

Paweł t
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 7 wrz 2017, o 19:29
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Środa Śląska

Re: Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Paweł t » 26 lis 2018, o 19:46

W moim aucie pojawił się również wyciek przy uszczelkach kolektora ssącego . wystarczy popatrzeć poniżej okolic świec żarowych zaraz za nimi

Czarek888
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 4 gru 2018, o 14:20
Auto: Opel Isignia 2.0CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Łódź

Re: Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: Czarek888 » 6 gru 2018, o 15:39

marcineeek89 pisze:
12 mar 2018, o 00:03
marcineeek89 pisze:Dzięki za odpowiedz. Nie wiem czy sie miesza czy nie ale w samochodzie przez chwile czułem a na zewnątrz to czuć właśnie dziwny zapach :( Jak myślicie wymiana całej chodniczki czy wystarczy uszczelki wymienić? Bo tam wchodzą 2 oringi? czy cały komplet uszczelek? Isia z 2010r. Disiel 2.0 ecoflex.
Nie rozbierałem tego stąd moje pytanie.
u mnie okazało się ze nie jest to winna chodniczki oleju lecz obudowa kolektora pęknięta była i lało się od samej góry ciężki dostęp ale z lusterkiem udało się zlokalizować wyciek :)
Witam. Jestem właśnie po wizycie w ASO do której skłonił mnie zbyt wysoki poziom oleju na bagnecie. W zbiorniczku płynu chłodzącego ciut mało. Insignie posiadam od dwóch tygodni więc nie wiem czy ubyło. Pan w ASO powiedział ze poziom oleju jest na górnej granicy i to jest ok natomiast zauważyli pęknięcie obudowy kolektora ssącego i wyciek płynu chłodzącego. Nie wiem co o tym myśleć bo 2tyg wcześniej na przeglądzie przedzakupowym nie było mowy o żadnym wycieku. Nie wiem czy to nie próba wyłudzenia. Kosztorys momentalnie 2800zł. Podziękowałem. Jak rozwiązałeś problem pękniętego kolektora?

norbi333
Ekspert
Posty: 5124
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: norbi333 » 6 gru 2018, o 16:08

Pewnie wymiana, bo co innego

sychie
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 11:51
Auto: Insignia
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Ubytek płynu chłodniczego

Post autor: sychie » 6 gru 2018, o 20:23

wymiana na kolektor bez klap odrazu :)
jest firma która zajmuje się regeneracją, kupujesz od nich wymieniasz i odsyłasz swój.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ ogrzewania + chłodzenia”