--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

ODPOWIEDZ
hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: hubertus » 9 lip 2018, o 16:11

W aso Opel leją przeważnie olej GM. A ten nie jest popularny na rynku więc wg forumowych domniemań nie jest podrabiany. Więc można śmiało do aso jechać na wymianę. jak serwisowałem swego opla to wymiana w aso w Siedlcach kosztowała 199 zł. A mechanicy podmieniać go nie muszą. Tam mają olej w beczkach. Więc mechanik i tak jeśli się na ten olej połasi to sobie na wymianę prywatną uzbiera.

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1106
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: grzegorz13 » 9 lip 2018, o 16:25

Dokładnie mam takie same zdanie na ten temat kolego hubertus :D
W innym temacie dołączyłem link do testów olejów, który przypadkowo znalazłem w sieci z którego wynika iż jest to olej równie dobry jak inne znane oleje i znajduje się w czołówce dostępnych olejów na rynków przewyższając te reklamowane na forum ! Ja wymieniam w ASO gdzie ostatnio płaciłem 228 zł za wymianę a idzie do mojego silnika aż 6,5 litra do tego filtr co czyni cenę bardzo atrakcyjną ! Co do zaufania i uczciwości ASO to miałem robioną od razu akcję serwisową na sterownik klapy, po odebraniu auta bez sprawdzania w domu dopatrzyłem się braku zaślepki na boczku i luźnymi plastikami pod odpływami z szyber dachu które też wymienili w ramach tej akcji. Zadzwoniłem na drugi dzień a podjechałem za kolejne dwa i reklamację słowną załatwiono w ten sposób iż sam szef ASO bo kierownik serwisu był na urlopie docisnął luźne plastiki ponieważ jego zawołali pracownicy na recepcji. Przyznałem mu się iż nie próbowałem ich w ten sposób docisnąć boi taka była prawda a on mi odpowiedział że nic się nie stało i czasami dobrze odejść od biurka szefa a zaślepkę doniósł i przeprosił bo faktycznie pracownik ściągał boczek do wymiany sterownika, który notabene był dobry lecz skoro założyli nowy w ramach akcji serwisowej to nie protestowałem :D Jak dla mnie obsługa ok i nie mam cienia przypuszczenia iż u nich olej jest gorszy niż u sprzedawcy z portali aukcyjnych

tomek evo
Użytkownik
Posty: 617
Rejestracja: 28 lis 2016, o 23:10
Auto: Skoda Superb Kombi
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: tomek evo » 10 lip 2018, o 10:03

No ja mam na ten temat inne zdanie być może dlatego, ze wiem jak to wygląda w ASO "od środka". W Oplu wymiana oleju jest stosunkowo tania więc można sobie na to pozwolić jak komuś się nie chce "kombinować" ale w wielu innych markach wymiana oleju potrafi być naprawdę droga (ostatni przykład Volvo- wymiana oleju+filtr oleju 800,00 zł) i można naprawdę sporo zaoszczędzić wymieniając poza ASO.

tomek evo
Użytkownik
Posty: 617
Rejestracja: 28 lis 2016, o 23:10
Auto: Skoda Superb Kombi
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: tomek evo » 10 lip 2018, o 10:16

hubertus pisze:
9 lip 2018, o 15:55
To już nie pamiętasz kto pytał dlaczego na bańce oleju od ciebie jest korek od K2? Po czasie wyszło, że mechanik zamienił. Ale przez chwilę zamieszanie było.
Tak wiemy u ciebie każda butelka pochodzi z oficjalnej dystrybucji bo pewnie sam osobiście je z fabryki odbierasz. A wszędzie indziej mogą trafić się podróby. Ktoś kupi u ciebie oryginał odebrany przez ciebie osobiście prosto z fabryki zaniesie do warsztatu zostawi z autem a mechanik mu inny wleje i co? Masz taką sytuację jak insynuowana przez ciebie wobec aso.
Jak coś będzie nie tak i silnik się rozleci i zostanie udowodnione, że z winy oleju to tak samo można skrzyć aso jak i ciebie. Tylko tobie będzie trzeba udowodnić, ze wlano konkretnie twój olej. Bo to, że ktoś kupił u ciebie to nic nie znaczy. Natomiast w aso już się nie wykręcą, gdy pójdziesz do sądu z fakturą za wykonaną usługę z ich olejem.
No to kto był autorem tego zamieszania. Ja czy mechanik?
Jak chcesz się dowiedzieć skąd mam towar to zadzwoń i podam Ci konkretnie namiary na danego dostawcę i będziesz sobie sam mógł do niego zadzwonić i potwierdzić.
Nie muszę odbierać z fabryki (choć tez to robię - wczoraj nawet czekałem 20 minut aż skończą rozlewać olej do butelek bo brakło). Jest coś takiego jak oficjalna sieć dystrybucji. Kupuje towar albo z od producenta, albo bezpośrednio od oficjalnego importera albo od autoryzowanego dystrybutora. W przypadku towarów "masowych" (Castro, Mobil itd.) kupuje towar z sieci handlowych typu Inter Cars, które są autoryzowanymi dystrybutorami danych marek. W przypadku innych marek kupuje od importera lub autoryzowanego dystrybutora lub bezpośrednio od producenta. Weryfikacja mnie jako sprzedawcy jest w większości przypadków dziecinnie prosta. Wystarczy zadzwonić do dystrybutora/importera.
Narzucasz narracje, ze pisze o tym, że mam towar oryginalny a wszędzie indziej mogą trafić się podróby. A to nieprawda nigdzie tak nie napisałem. Wręcz przeciwnie pisałem, ze towar z dużych sieci motoryzacyjnych/oficjalnej sieci dystrybucji jest pewny.
Co do ASO to nie chce ciągnąc tematu ale za dużo się nasłuchałem opowieści kolegów, którzy pracowali w ASO różnych marek.

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: hubertus » 10 lip 2018, o 12:26

Ale ja nigdzie nie napisałem, że ty byleś autorem zamieszania. Przeczytaj jeszcze raz dokładnie.
hubertus pisze:
8 lip 2018, o 06:07
Mam pewne źródło i nigdy nic mi się nie zdarzyło. Nawet podejrzeń nigdy nie miałem. Nie tak jak jeden z nas co tu nie dawno zamieszania narobił.
A co do ASO. Chyba nie sądzisz, że kupują na bazarze? Jeśli już to kupują od sprawdzonych sprzedawców jak ty. Czy to bezpośrednio od producenta, czy z dużych hurtowni jak intercars itd. A chyba obaj się zgodzimy, ze tam trudno o podróbki.
tomek evo pisze:
9 lip 2018, o 15:39
Zmartwię Cię ale w ASO nie masz gwarancji co masz nalane do silnika. To już zależy od uczciwości i właściciela i pracowników. Większą gwarancję masz jak kupisz u sprawdzonego sprzedawcy. U mnie każda butelka pochodzi z oficjalnej dystrybucji. Jeśli coś by było nie tak to wiadomo kogo skarżyć.
Ja nigdzie nie narzucam żadnej narracji ja odpowiadam na twoje teksty. Co ma gwarancja zakupu u sprawdzonego sprzedawcy do tego jaki olej warsztat wleje ci do silnika? Nieuczciwy mechanik może się trafić wszędzie. I nawet olej kupiony u ciebie może zostać zamieniony w nie uczciwym warsztacie/lub przez nie uczciwego pracownika pod nieobecność właściciela, który ten olej i auto dostarczył.
Równie dobrze można kupić u ciebie w supermarkecie czy intercarsie i samemu wymienić lub stać nad mechanikiem lub wymieniać w sprawdzonym zakładzie I pewność, że do silnika trafi oryginalny olej taki jaki chcemy będzie ta sama. Więc nie ma co pisać, że w aso to mogą oszukać a jak ktoś kupi u ciebie to jest ok. Bo tez mogą oszukać co wyżej wytłumaczyłem. nawet już chyba drugi raz.
PS Ty nie piszesz wprost, że u innych podróby a u ciebie oryginał. Ty tak dobierasz słowa by było to między wierszami co pokazałem pogrubionym drukiem. Łączysz ze sobą takie wątki, aby wyszło, że u ciebie to jest lepiej. Ale niestety ludzie się na to nie łapią. czego przykładem reakcja @grzegorz13. A dlaczego napisałem wyżej. Tak samo mogą podmienić olej od ciebie jak i w aso. I tyle w temacie.

tomek evo
Użytkownik
Posty: 617
Rejestracja: 28 lis 2016, o 23:10
Auto: Skoda Superb Kombi
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: tomek evo » 10 lip 2018, o 13:48

ASO nie zamawia oleju u producenta (na pewno nie bezpośrednio i nie u producenta oleju). Ja od jednego tak. Nie biorę towaru z prywatnej hurtowni. Biorę z dużych sieci hurtowych (w zasadzie międzynarodowych), które są oficjalnymi dystrybutorami i wg. mnie tam raczej nie ma szans aby trafił trefny towar. W przypadku większości marek biorę towar albo od oficjalnego importera albo oficjalnego autoryzowanego dystrybutora.
Ja też dostarczam czasem oleje i inne produkty do ASO. Nawet do jednaj bardzo ale to bardzo prestiżowej marki. Uprzedzając teksty o pisaniu przeze mnie bajek mam na to FV więc jest to do udowodnienia. To ASO (jedne z 2 w PL tej marki) zamawia te produkty ponieważ dedykowane przez fabrykę produkty nie sprawdzają się w ekstremalnych sytuacjach.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2018, o 14:05 przez tomek evo, łącznie zmieniany 1 raz.

tomek evo
Użytkownik
Posty: 617
Rejestracja: 28 lis 2016, o 23:10
Auto: Skoda Superb Kombi
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: tomek evo » 10 lip 2018, o 13:53

hubertus pisze:
10 lip 2018, o 12:26
Ale ja nigdzie nie napisałem, że ty byleś autorem zamieszania. Przeczytaj jeszcze raz dokładnie.
hubertus pisze:
8 lip 2018, o 06:07
Mam pewne źródło i nigdy nic mi się nie zdarzyło. Nawet podejrzeń nigdy nie miałem. Nie tak jak jeden z nas co tu nie dawno zamieszania narobił.
A co do ASO. Chyba nie sądzisz, że kupują na bazarze? Jeśli już to kupują od sprawdzonych sprzedawców jak ty. Czy to bezpośrednio od producenta, czy z dużych hurtowni jak intercars itd. A chyba obaj się zgodzimy, ze tam trudno o podróbki.
tomek evo pisze:
9 lip 2018, o 15:39
Zmartwię Cię ale w ASO nie masz gwarancji co masz nalane do silnika. To już zależy od uczciwości i właściciela i pracowników. Większą gwarancję masz jak kupisz u sprawdzonego sprzedawcy. U mnie każda butelka pochodzi z oficjalnej dystrybucji. Jeśli coś by było nie tak to wiadomo kogo skarżyć.
Ja nigdzie nie narzucam żadnej narracji ja odpowiadam na twoje teksty. Co ma gwarancja zakupu u sprawdzonego sprzedawcy do tego jaki olej warsztat wleje ci do silnika? Nieuczciwy mechanik może się trafić wszędzie. I nawet olej kupiony u ciebie może zostać zamieniony w nie uczciwym warsztacie/lub przez nie uczciwego pracownika pod nieobecność właściciela, który ten olej i auto dostarczył.
Równie dobrze można kupić u ciebie w supermarkecie czy intercarsie i samemu wymienić lub stać nad mechanikiem lub wymieniać w sprawdzonym zakładzie I pewność, że do silnika trafi oryginalny olej taki jaki chcemy będzie ta sama. Więc nie ma co pisać, że w aso to mogą oszukać a jak ktoś kupi u ciebie to jest ok. Bo tez mogą oszukać co wyżej wytłumaczyłem. nawet już chyba drugi raz.
PS Ty nie piszesz wprost, że u innych podróby a u ciebie oryginał. Ty tak dobierasz słowa by było to między wierszami co pokazałem pogrubionym drukiem. Łączysz ze sobą takie wątki, aby wyszło, że u ciebie to jest lepiej. Ale niestety ludzie się na to nie łapią. czego przykładem reakcja @grzegorz13. A dlaczego napisałem wyżej. Tak samo mogą podmienić olej od ciebie jak i w aso. I tyle w temacie.
Co do ASO to tu nie chodzi o podrabiany olej. Pokazałem na własnym przykładzie jak wygląda sprawa weryfikacji sprzedającego a właściwie sprzedawanego przez niego oleju. Nie doszukuj sie czegoś co ani nie zostało napisane wprost ani miedzy wierszami. Piszesz "Tak wiemy u ciebie każda butelka pochodzi z oficjalnej dystrybucji bo pewnie sam osobiście je z fabryki odbierasz. A wszędzie indziej mogą trafić się podróby.". Czy ja coś takiego napisałem?

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1106
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: grzegorz13 » 10 lip 2018, o 19:38

Wybacz lecz gdy czytam taki teks
Nie muszę odbierać z fabryki (choć tez to robię - wczoraj nawet czekałem 20 minut aż skończą rozlewać olej do butelek bo brakło).
to nasuwa mi się skojarzenie że odbierasz olej z jednej z takich niewiadomego pochodzenia rozlewni ! Ponieważ żaden renomowany producent czy dystrybutor nie pozwoli by kupiec czekał i patrzył jak się rozlewa olej do butelek ! Nawet jak by był brak towaru to byś się o tym nie dowiedział ! Bo takie obowiązują zasady w handlu ! Widziałeś kiedyś kartkę na dystrybutorze paliwa zę brakło paliwa NIE ponieważ nawet gdy to się zdarzy to wieszają iż jest awaria i nie będę Ci tłumaczył dlaczego tak się robi bo to podstawa handlu o któreś powinieneś wiedzieć a raczej nie masz o tym pojęcia skoro piszesz głupoty że czekałeś bo rozlewali olej do butelek ! Chyba że to było w trefnej rozlewni ! Podaj adres to Policja będzie miała kolejny wynik i wyższą statystykę !
Przeczytaj swój teks zanim go wyślesz bo kolejny raz piszesz że ASO to zło i wlewają tak olej niewiadomego pochodzenia a ty jedyny masz ten dobry i pewny bo się tym stwierdzeniem ośmieszasz ponieważ oni mają więcej do stracenia niż ty !

Bodex

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: Bodex » 10 lip 2018, o 20:27

@Grzegorz13 , poniosła cie fantazja

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka


tomek evo
Użytkownik
Posty: 617
Rejestracja: 28 lis 2016, o 23:10
Auto: Skoda Superb Kombi
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: tomek evo » 10 lip 2018, o 21:03

grzegorz13 pisze:
10 lip 2018, o 19:38
Wybacz lecz gdy czytam taki teks
Nie muszę odbierać z fabryki (choć tez to robię - wczoraj nawet czekałem 20 minut aż skończą rozlewać olej do butelek bo brakło).
to nasuwa mi się skojarzenie że odbierasz olej z jednej z takich niewiadomego pochodzenia rozlewni ! Ponieważ żaden renomowany producent czy dystrybutor nie pozwoli by kupiec czekał i patrzył jak się rozlewa olej do butelek ! Nawet jak by był brak towaru to byś się o tym nie dowiedział ! Bo takie obowiązują zasady w handlu ! Widziałeś kiedyś kartkę na dystrybutorze paliwa zę brakło paliwa NIE ponieważ nawet gdy to się zdarzy to wieszają iż jest awaria i nie będę Ci tłumaczył dlaczego tak się robi bo to podstawa handlu o któreś powinieneś wiedzieć a raczej nie masz o tym pojęcia skoro piszesz głupoty że czekałeś bo rozlewali olej do butelek ! Chyba że to było w trefnej rozlewni ! Podaj adres to Policja będzie miała kolejny wynik i wyższą statystykę !
Przeczytaj swój teks zanim go wyślesz bo kolejny raz piszesz że ASO to zło i wlewają tak olej niewiadomego pochodzenia a ty jedyny masz ten dobry i pewny bo się tym stwierdzeniem ośmieszasz ponieważ oni mają więcej do stracenia niż ty !
Grzegorz zależy jakie kto ma układy u producenta. Jeśli miałem złożone zamówienie na dany towar a w fabryce go nie zdążyli przygotować (był wyprodukowany ale nie został rozlany do butelek) a akurat podczas mojej wizyty był przygotowywany (czytaj rozlewany) to pracownik poinformował mnie, ze jeśli zaczekam 20 minut to będzie już mógł mi go fizycznie wydać to ja tu nie widzę niczego niezwykłego. Nie patrzyłem jak rozlewają bo odbierałem z magazynu. Wcześniej po złożeniu zamówienia zostałem telefonicznie poinformowany, ze pozycja x czy y jest niedostępna.
Chcesz adres :
http://www.specol.com.pl/
tutaj znajdziesz. Nie omieszkaj zawiadomić Policji (to żart gdybyś nie zrozumiał),
Co do ASO to nie pisałem, ze to zło tylko że wiem jak to wygląda od środka i dlatego nie pisałbym , że w ASO masz 100% pewności, e Cie w ten czy inny sposób nie oszukają bo to się może zdarzyć praktycznie wszędzie.

Awatar użytkownika
grzegorz13
Zapaleniec
Posty: 1106
Rejestracja: 13 sie 2017, o 18:33
Auto: Insignia 4x4 v6
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: grzegorz13 » 10 lip 2018, o 21:27

Tu się zgodzę bo tak pisałem wcześniej że wszędzie można zostać oszukanym lecz mniejsze prawdopodobieństwo jest to w ASO które główne zyski czerpie z sprzedaży aut a takie usługi jak wymiana oleju jest czymś uzupełniającym sprzedaż aut a dodatkowo w Oplu jest to praktycznie darmowe (zarabiają na hurtowym zakupie oleju) Sądzę iż ASO nie zaryzykuje oszustwa na oleju ponieważ ryzykuje utratą autoryzacji na sprzedaż danej marki oraz utratą dobrego imienia a co za tym idzie utratą klientów na auta z czego czerpią główne zyski natomiast mali sprzedawcy olei już nie ryzykują tak wiele i tu szybciej może dojść do oszustwa !
Prościej się tego nie da przedstawić
Natomiast ty wcześniej napisałeś wyraźnie że u ciebie można mieć pewność a już w ASO nie

tomek evo
Użytkownik
Posty: 617
Rejestracja: 28 lis 2016, o 23:10
Auto: Skoda Superb Kombi
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: tomek evo » 11 lip 2018, o 09:18

Napisałem tak faktycznie a wynika to jedynie z faktu, że mam zaufanie do źródeł, które mi sprzedają olej. No chyba, ze w Inter Cars i tym podobnych sprzedają podróbki. Oczywiście nie każdy musi mi wierzyć wiec ja rozumiem nieufność. Uwierzcie jednak, że żaden szanujący się sprzedawca nie będzie bawił się w olej co do pochodzenia którego może mieć jakiekolwiek wątpliwości. Oczywiście każdy szuka tańszego źródła zakupów i np. w przypadku Motula spora cześć olejów na rynku nie pochodzi z oficjalnej sieci dystrybucji co nie znaczy, ze są to podróbki bo pewnie w jakiś 99% nie są. Była na kilku forach w tym temacie niezła zawierucha. Ale to osobny temat. W każdym ASO olej mają oczywiście (tak sądzę) oryginalny ale............. znam po prostu przypadki, ze Klient płacił za jeden olej a wlewali mu to co akurat mieli (albo mieli pod ręką). Niemniej jednak to pewnie są w sumie marginalne przypadki i standard obsługi się podnosi. W przypadku wymiany oleju dobrze mieć dobrego cierpliwego mechanika, który zrobi płukankę przy wymianie i poczeka aż wszystko dokładnie spłynie i wszystko dokładnie przeczyści. W ASO jest taki przemiał, ze często te czynności robione są w dużym pospiechu. Oczywiście nie tylko w ASO bo przemiał w większych warsztatach jest wszędzie duży a czas to pieniądz. Ja wymieniam u kolegi i poświęcamy na tą czynność jakieś minimum 40 minut (z płukaniem) nawet do godziny. Warsztat/ASO zrobi to w 10-20 minut (bez płukanki).

Adrian9393
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 25 lis 2017, o 20:02
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: Adrian9393 » 13 lip 2018, o 15:30

2t synthetic orlen taki olej wlalem dziś na pełen bak czerwony w przezroczystej butelce będzie dobry ? Żeby zalewac co jakiś czas ?

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: P405 » 13 lip 2018, o 16:18

Może być, choć są lepsze. Proporcja 1:200. Na przyszłość kup Ravenol 2T scuter, albo elf 2T .Obrazek

Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka


Adrian9393
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 25 lis 2017, o 20:02
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: Adrian9393 » 13 lip 2018, o 16:56

panowie a takie pytanie. bo coś mi się wydaje że trochę za mało wlałem. czy mogę teraz dolać na postoju? czy czekać do następnego tankowania. W sumie podczas lania paliwa się miesza a teraz tak na postoju to nie wiem.

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: P405 » 13 lip 2018, o 19:29

Możesz dolać.


Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
zubek
Użytkownik
Posty: 967
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: WWL
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: zubek » 13 lip 2018, o 23:15

Jak lejesz niezgodnie z zaleceniami to może się skończyć katastrofą i nie dostaniesz odszkodowania. Ja bym odczekał ze 2 lata przed wlaniem następnej dawki. Mody nie śpijcie.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4186
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 30 razy

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: IBZI » 14 lip 2018, o 09:59

Po co ten sarkazm? Zapytał, dostał odpowiedź i jest OK.

Awatar użytkownika
pawellier
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 20 paź 2017, o 15:57
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lier
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: pawellier » 16 lip 2018, o 13:34

witam, czeka mnie wymiana oleju ,poczytałem temat i zdecydowałem się na Millers Oils tylko teraz pytanie który wybrać: Millers Oils EE Longlife C3 5w30 (zmniejsza tarcie)czy Millers Oils XF Longlife C3 (do silników z dpf) , ktoś coś podpowie?

Bodex

Re: Oleje oraz dodatki do diesli CDTI - porady, dobór

Post autor: Bodex » 16 lip 2018, o 15:15

Jeśli masz mały przebieg bierz ten pierwszy , jeśli powyżej 200 tys to też pierwszy tylko 5w40 i ten też zmniejsza tarcie

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka


Ostatnio zmieniony 16 lip 2018, o 15:15 przez Bodex, łącznie zmieniany 1 raz.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „silnik diesla”