--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Opinia o ogłoszeniu

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8454
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: dokia » 9 maja 2018, o 21:35

o jak tu się rodzinnie zrobiło :) teściowie, teściowe... a święta dopiero w grudniu :)
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
supi
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 5 maja 2016, o 19:34
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: supi » 10 maja 2018, o 06:43

Przebieg na przeglądzie spisują z szafy lub ustnego podania. Tak czy inaczej przecież co kilka/kilkanaście tysi normalny człowiek nawet nie pomyśli o kręceniu. Natomiast pierwsze lata z salonu, to przeważnie i tak aso jest. Pozostają sprowadzane przez handlarzy...... i tu jest w większości "przebieg do uzgodnienia" :)

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka


hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: hubertus » 10 maja 2018, o 12:44

Normalny nie pomyśli ale zdarzą się odstępstwa od normy. Zwłaszcza, że stan licznika łatwo zmienić byle programem. W przypadku kupna od pierwszego właściciela jest o tyle lepiej. że przebieg zapisuje się w wielu miejscach np DPF i większość cofających aż tak dokładnie tego nie czyści i można sprawdzić ile km jest faktycznie. I pociągnąć delikwenta do odpowiedzialności jako pierwszego i jedynego właściciela. To samo tyczy wypadkowej przeszłości.
Dużo trudniej będzie udowodnić handlarzowi. Tym bardziej gdy ten kupił auto od handlarza niemieckiego. Powstaje łańcuszek kilku osób i trudno udowodnić kto cofał licznik i handlarze z tego korzystają. Tym bardziej, że wielu nie wiem czy teraz ale kiedyś stosowało sztuczkę z przepisywaniem umowy, że kupiło się bezpośrednio u Niemca bez pośrednictwa handlarzy. Ale teraz to już chyba rzadkość.

Awatar użytkownika
supi
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 5 maja 2016, o 19:34
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: supi » 10 maja 2018, o 14:01

No z tym byle programem to pojechałeś :) Trochę trzeba mieć o tym pojęcie i wiedzieć co i gdzie zmienić. Raczej tylko te osoby co zajmują się elektroniką komercyjnie. Czyli chcesz to zapłać. Raz w roku płacić za korektę Opla? I jeszcze może to wyjść. Lipa. I bez sensu :)

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka


hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: hubertus » 10 maja 2018, o 14:42

jak ktoś dużo jeździ to 50 zł rocznie za taką fuszkę to nie jest jakiś wielki wydatek. Oczywiście nie jest to jakoś dużo przypadków. A elektroników od tego teraz pełno. Tak samo jak narobiło się tunerów lepiej gorzej strojących silniki tak samo jest pełno elektroników robiących takie rzeczy za drobne pieniądze. Dziesięć lat temu to był problem. Dzisiaj w każdym mieście powiatowym nie mówiąc o tych dużych znajdziesz do tego fachowca.

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: kecraminsignia » 10 maja 2018, o 14:48

W Polsce kręcą liczniki co przegląd a z zachodu przyjeżdżają ze stanem oryginalnym

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: hubertus » 10 maja 2018, o 16:09

Oczywiście, że nie. Tam tak samo kręcą fałszują książki itd.

Awatar użytkownika
supi
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 5 maja 2016, o 19:34
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: supi » 10 maja 2018, o 17:18

Na Alledrogo "korekta" licznika Insigni jest wyceniana od 80 do 200zł. Pewnie "wiedza i fachowość" w cenie. Co by gdzieś realnego przez przypadek nie zostawić :D A sprzęt do procederu wyceniono na 2000zł :P Eeee szybko może się zwrócić :lol:

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: hubertus » 10 maja 2018, o 19:02

Jak na kilka razy to się nie zwróci. Ale jeśli ktoś zakupi pod kątem usług to jak najbardziej, zwróci się. Niech kosztuje te 100 czy 200 zł. To jeśli ktoś zrobi rocznie 40 czy 50 tys zapłacenie co roku 100 czy 200 zł by połowa znikła może być kusząca. Jak pisałem nie jest to nagminne. Ale w naszym kraju jest wielu"pomysłowych".
Pomijam już fakt, że na aledrogo jest drogo. Normalnie taka fucha to 50 do 100 zł zależy od auta.

Bodex

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: Bodex » 10 maja 2018, o 20:56

Ja mam HB bez kręcenia 256 tys.


Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 maja 2018, o 20:56 przez Bodex, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
supi
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 5 maja 2016, o 19:34
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: supi » 10 maja 2018, o 21:15

A to chyba nie ten wątek? Tutaj obmawiamy/omawiamy :D Wiesz "konstruktywna" krytyka

Hasix
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 29 gru 2016, o 18:08
Auto: Opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gniew,Jeleń

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: Hasix » 12 maja 2018, o 10:09

Witam panowie.
Proszę o poradę w sprawie tych ogłoszenie. Może oprócz niskiego przebiegu jest coś co przykuwa waszą uwagę. Auta pochodzą z polskiego salonu, więc można byłoby coś zweryfikować. Może jest ktoś na forum z Okolic Włoch lub Ursynowa -celem sprawdzenia auta. Stawiam alkohl :) Ja do stolicy mam grubo ponad trzysta z pomorza, może ktoś pomoże??

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-insi ... xtor=SEC-8

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-insi ... xtor=SEC-8
pozdr Michał

Awatar użytkownika
supi
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 5 maja 2016, o 19:34
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: supi » 12 maja 2018, o 10:28

Oba wyglądają ładnie, przy czym pierwszej zdjęcia są chyba "poprawione" :) Ja wolę młodsze z jasną tapicerką. Myślę, że w obu przypadkach za wiele stojąc obok nie zobaczysz. Ścieżka diagnostyczna i czujnik więcej powie. Zbliżają się do przelotu, gdy będzie trzeba inne rzeczy eksploatacyjne wymieniać.

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka


Hasix
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 29 gru 2016, o 18:08
Auto: Opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gniew,Jeleń

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: Hasix » 12 maja 2018, o 10:39

Ok dziękuję .Co autor ma na myśli (zbliża sie do przelotu) czyżby w tym czasie jest coś drogiego do wymiany?
pozdr M

Awatar użytkownika
supi
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 5 maja 2016, o 19:34
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: supi » 12 maja 2018, o 10:54

Drogie jak drogie. Dwumas różnie pada. Ja np. wymieniłem przy 160kkm, mimo , że może coś by jeszcze przeleciał. Ale jak się gdzies dalej jedzie, to nie mną sensu zostawiać badziewia. To z wymianą ok. 3500. Generalnie popatrz na co trzeba zwrócić uwagę przy tych silnikach.
Ja bym patrzył na:
-wycieki oleju dół silnika
-czy nie ma wycieków na skrzyni tj. uszczelniacz
-jak trzyma obroty i temp. po rozgrzaniu
-czy lekko przy gorącym silniku nie czuć zapachu płynu chlodniczego (poza chlodniczką od egr, również na spawie potrafi puścić i normalna chłodnica).
-jak właściciel by się zgodzile podlaczylbym interfejs i zobaczył co tam pokaże. Chociaż zwyklego elma i apka odnosnie dpf i coś co ewentualnie błędy pokaże.
Poza tym popatrzeć na podłogę po wyjeciu kola zapasowego i wygląd podluznic przednich, czy coś nie budzi zastrzeżeń. Jak wszystko oki, to albo ścieżka, albo gadam o cenie :D

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka


Hasix
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 29 gru 2016, o 18:08
Auto: Opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gniew,Jeleń

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: Hasix » 12 maja 2018, o 11:37

Super tylko .że nie posiadam OBD ,ani oprogramowania dla Isi..Ma OP-COM i stary interfejs dla starszych aut. Ale ok poczytam kilka tematów o tym. Może jest jednak ktoś ze stolicy , kto mógłby pomóc ???
Wydać prawie 40 tysi to nie sztuka, chyba ,że podeprzeć się serwisem, ale nasze serwisy pewnie za dużo nie pomogą , a i skasują- chociaż nie wiem ,bo nigdy nie kożystałem????
pozdr M

Awatar użytkownika
supi
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 5 maja 2016, o 19:34
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: supi » 12 maja 2018, o 11:43

Ja myślałem o iCar2 na bluta oraz apki Olivia Drive oraz Opel Dpf lite , które są za free na google play. ICar2 też drogi nie jest, a może się przydać i później.

Wiesz....skoro wydajesz koło 40, to jakaś kontrola w ASO lub nawet u diagnosty to nie są duże pieniądze. Niektóre warsztaty specjalizujące się w marce również taką usługę przewidują. Są firmy, że zlecisz to na odległość i raport otrzymujesz. Ja z tego nie korzystałem, ale nie jest to głupie.

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
mcrace
Klubowicz
Posty: 946
Rejestracja: 9 sty 2018, o 11:32
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kórnik / Poznań
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: mcrace » 12 maja 2018, o 12:00

ASO sprawdzi blacharkę czujnikiem, podepnie się komputerem by odczytać błędy, sprawdzi pojazd na podnośniku, i przejedzie przez ścieżkę diagnostyczną (jeżeli mają). Sprawdzą też dostępną historię auta w ich systemie.

Awatar użytkownika
supi
Użytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 5 maja 2016, o 19:34
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: supi » 12 maja 2018, o 12:49

Np. Ci http://www.bm-serwis.pl/ robią przeglądy przed zakupem i specjalizują się w marce. W tym roku robili mi kompleksową usługę i są oki. Na wszystko jest faktura.
Tu masz ASO http://opel.autozoliborz.pl/kontakt-opel/warszawa/ pracują do 14:00 w soboty, bo pewnie o weekend Ci chodzi.

norbi333
Ekspert
Posty: 5128
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: norbi333 » 12 maja 2018, o 12:54

W autożoliborz sprawdzałem 2 auta i całkiem spoko

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakup Insigni”