--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

B20DTH szum przy przyspieszaniu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CamelXP
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 10 sty 2018, o 08:50
Auto: Opel Insignia B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Norymberga
Postawił piwo: 1 raz

B20DTH szum przy przyspieszaniu

Post autor: CamelXP » 8 maja 2018, o 22:17

Hej,

Jakiś czas temu zauważyłem, że jak przyspieszam na drugim i trzecim biegu, w okolicach 2 - 2,5k obrotów słychać szum, ale nie jest to gwizd turbiny, tylko jakby ktoś ciągnął karton po asfalcie. Później kolega oglądał mój silnik i jego uwagę zwróciła mokra od oleju (?) rura odchodząca od turbosprężarki. Umówiłem się w serwisie, odstawiłem auto w środę 02.05, powiedzieli, że będzie gotowe w piątek i dali w zastępstwie nowego Grandland'a X :)W piątek zadzwoniłem i dowiedziałem się, że jest jakieś uszkodzenie silnika, kobita nie jest mi w stanie podać żadnych szczegółów, ale auto zastępcze zostało mi przedłużone o tydzień!
Minął weekend, w poniedziałek wieczorem koleś dzwoni, że auto jest zrobione. We wtorek odbieram, oczywiście wszystko zrobione na gwarancji, pytam co było, kobita mówi, że nic nie może mi powiedzieć i że nie dostanę żadnych dokumentów. Po drodze do domu przycisnąłem kilka razy do tych 2-3k obrotów na niskich biegach, szum zniknął. I teraz najciekawsze: pod garażem zaglądam pod maskę, rury upierdzielone dokładnie tak jak wcześniej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Konkluzja jest taka: nie mam pojęcia co to było, ale zwracajcie uwagę na szum przy wyższych obrotach.

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: B20DTH szum przy przyspieszaniu

Post autor: peja-1991 » 9 maja 2018, o 06:47

Chcesz powiedzieć, że nie wiesz co się z autem działo przez tydzień? Co wymienili albo czego nie wymienili bo ktoś powiedział, że nie może powiedzieć?
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
CamelXP
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 10 sty 2018, o 08:50
Auto: Opel Insignia B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Norymberga
Postawił piwo: 1 raz

Re: B20DTH szum przy przyspieszaniu

Post autor: CamelXP » 9 maja 2018, o 07:01

Tak właśnie było. Na marginesie, wóz jest w leasingu, więc formalnie nie jestem jego właścicielem.

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: B20DTH szum przy przyspieszaniu

Post autor: KenyBDG » 9 maja 2018, o 07:38

Co z tego zę samochód jest w leasingu a ty nie jesteś właścicielem, ale to ty ponosisz odpowiedzialność za stan tego pojazdu :)

Awatar użytkownika
CamelXP
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 10 sty 2018, o 08:50
Auto: Opel Insignia B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Norymberga
Postawił piwo: 1 raz

Re: B20DTH szum przy przyspieszaniu

Post autor: CamelXP » 9 maja 2018, o 08:07

Tak na dobrą sprawę moja odpowiedzialność ogranicza się do zgłaszania się na przeglądy i nieuszkadzania samochodu w sposób świadomy / nie zatajania znanych mi problemów. Gwarancja producenta, to tak na dobrą sprawę deklaracja wzięcia na siebie odpowiedzialności za jakość produktu i kosztów usuwania wad "wrodzonych".

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: B20DTH szum przy przyspieszaniu

Post autor: coolmobil » 9 maja 2018, o 08:19

No ale jeśli by robili ci coś np z hamulcami i zostawiali uszkodzone lub zapomnieli dolać płynu hamulcowego to raczej powinno cie interesować.
Albo w trakcie wyprzedzania tira pojawi sie nagły spadek mocy i nie dasz rady a będziesz miał auta z naprzeciwka.
To twoje bezpieczeństwo.

Prawdę mówiąc dziwne masz podejście. Ja lubie mieć pewność czy auto którym jadę jest sprawne czy nie. Nie zależnie czy jest moje, służbowe czy pożyczone od znajomego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Blest
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2017, o 19:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Oka
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: B20DTH szum przy przyspieszaniu

Post autor: Blest » 9 maja 2018, o 09:52

Zobaczę u siebie czy ta rura też się poci.

Awatar użytkownika
CamelXP
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 10 sty 2018, o 08:50
Auto: Opel Insignia B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Norymberga
Postawił piwo: 1 raz

Re: B20DTH szum przy przyspieszaniu

Post autor: CamelXP » 9 maja 2018, o 11:35

coolmobil pisze:
9 maja 2018, o 08:19
No ale jeśli by robili ci coś np z hamulcami i zostawiali uszkodzone lub zapomnieli dolać płynu hamulcowego to raczej powinno cie interesować.
Albo w trakcie wyprzedzania tira pojawi sie nagły spadek mocy i nie dasz rady a będziesz miał auta z naprzeciwka.
Jeżeli połapię się w porę, że coś jest nie tak, to oddam im auto z powrotem na warsztat, a jeżeli w wypadku awaryjnego hamowania coś pójdzie nie tak, to ani wiedza co było robione, ani papier mi nie pomoże.

A swoją drogą co miałem wg Ciebie zrobić? Nie odebrać samochodu? Nie oddać zastępczego? A może przycisnąć kobietę do najbliższego muru?
coolmobil pisze:
9 maja 2018, o 08:19
Prawdę mówiąc dziwne masz podejście. Ja lubie mieć pewność czy auto którym jadę jest sprawne czy nie.
A skąd masz tę pewność?

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: B20DTH szum przy przyspieszaniu

Post autor: marcin.1987 » 9 maja 2018, o 11:49

Czytam i nie wierzę. Jak mogłeś nie dopytywać? Jak nie chcieli powiedzieć to chociaż zapytać na jakiej podstawie nie chcą. Bo nie twoje? Bo leasing? To od razu przy odbiorze prosić o telefon firmy leasingowej albo samemu dzwonić. W końcu masz prawo wiedzieć czy nie jeździsz jakąś miną na kółkach.

Awatar użytkownika
CamelXP
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 10 sty 2018, o 08:50
Auto: Opel Insignia B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Norymberga
Postawił piwo: 1 raz

Re: B20DTH szum przy przyspieszaniu

Post autor: CamelXP » 9 maja 2018, o 11:57

marcin.1987 pisze:
9 maja 2018, o 11:49
Czytam i nie wierzę. Jak mogłeś nie dopytywać? Jak nie chcieli powiedzieć to chociaż zapytać na jakiej podstawie nie chcą. Bo nie twoje? Bo leasing? To od razu przy odbiorze prosić o telefon firmy leasingowej albo samemu dzwonić. W końcu masz prawo wiedzieć czy nie jeździsz jakąś miną na kółkach.
Przecież piszę, że pytałem, ale dostałem odmowę. Tłumaczenie było takie, że biorą na siebie koszty naprawy, ale wszelkie informacje zostają u mnich. Czy to ma bezpośredni związek z leasingiem - nie wiem. Postaram się dogrzebać. Z tego co rozumiem nikt z was się z czymś takim nie spotkał?

Awatar użytkownika
Blest
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2017, o 19:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Oka
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: B20DTH szum przy przyspieszaniu

Post autor: Blest » 9 maja 2018, o 17:25

U mnie jest tylko w tym miejscu pod rura sucho. Obrazek

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: B20DTH szum przy przyspieszaniu

Post autor: Alex » 9 maja 2018, o 19:39

Czyli może być tak, że nie zrobili nic ale i tak przygarną swoją dolę. Opel od czasu do czasu lubi sobie przyciąć, niezależnie jakie to ASO :D

Awatar użytkownika
CamelXP
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 10 sty 2018, o 08:50
Auto: Opel Insignia B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Norymberga
Postawił piwo: 1 raz

Re: B20DTH szum przy przyspieszaniu

Post autor: CamelXP » 11 maja 2018, o 12:37

Alex pisze:
9 maja 2018, o 19:39
Czyli może być tak, że nie zrobili nic ale i tak przygarną swoją dolę. Opel od czasu do czasu lubi sobie przyciąć, niezależnie jakie to ASO :D
Może być, ale jak już pisałem, szum przy wchodzeniu na obroty zniknął. Możliwe, że tylko przeczyścili jakiś zawór...

Sylwek20202020@wp.pl

Re: B20DTH szum przy przyspieszaniu

Post autor: Sylwek20202020@wp.pl » 3 cze 2018, o 21:35

U mnie też przy przyspieszeniu gwałtownym było słychać szum za przepustnicą powietrza odkręciła się śruba łapał błeda i spadek mocy chwilowy

mikepl

Re: B20DTH szum przy przyspieszaniu

Post autor: mikepl » 5 lip 2018, o 21:00

Ciekawe, zwróciłem uwagę na obudowę sprężarki upapraną sadzą, tuż przy dzwigni nastawnika - moja tez to miała praktycznie od nowości, u kogoś jeszcze tak to wygląda? Oczywiście zgłaszałem to ale...sami zgadnijcie jaka byłą odpowiedź

Awatar użytkownika
Raftt
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 15 paź 2017, o 11:43
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: BIAŁYSTOK /BRUKSELA
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: B20DTH szum przy przyspieszaniu

Post autor: Raftt » 24 lip 2018, o 07:38

Dokładnie ta sama usterka... Co usłyszałem że to się zalicza na akcje naprawczą. Ale niestety. Fakturę musieli wystawić i tam byl wymieniony jakiś oring.....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
IrekB
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 20 lis 2018, o 23:21
Auto: Insgnia B CT 4x4
Kod silnika: D20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Rzeszów
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: B20DTH szum przy przyspieszaniu

Post autor: IrekB » 4 sty 2019, o 23:53

Wypuszczają auta z wadami... U mnie prawdopodobnie było to od nowości. Usłyszałem przy przebiegu 500 km jak wyłączyłem radio.
Mechanicy nie słyszeli bądź udawali że nie słyszą charakterystycznych dźwięków. Jeden wręcz mówił cytuję: "turbo musi się ułożyć…" Stety ten serwis omijam z daleka. Chyba panowie mechanicy nie mieli badań laryngologicznych aktualnych (lub wcale nie robionych) :P
Całe szczęście jest blisko drugie ASO - gdzie Panowie podjęli temat - po sprawdzeniu zamówili jakąś rurę, która za tydzień (7 dni roboczych)ma przejechać z Niemiec - bo takie auta to mówią że jeszcze rzadkość…
Przesyłam fotkę z "objawami"
Jak wymienią i co wymienią - nie omieszkam Was poinformować.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Blest
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2017, o 19:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Oka
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: B20DTH szum przy przyspieszaniu

Post autor: Blest » 6 sty 2019, o 11:49

Jestem umówiony na serwis w poniedziałek w sprawie tej sadzy przy turbo dam znać co powiedzą i jaki koszt.

Edit

Byłem w ASO i stwierdzili że to normalne jak nastawka się unosi to i trochę spalin się wydostaje, stąd ten osad. Tak jest wszystko dobrze no cóż.

OpelInsigniaWL
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2019, o 10:11
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wrocław

Re: B20DTH szum przy przyspieszaniu

Post autor: OpelInsigniaWL » 22 sty 2020, o 20:41

Też mam taki szum. Wymijają mi rurę od turbo na gwarancji. W piątek odbieram auto.

Resoviak
Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 1 kwie 2020, o 20:31
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Rzeszów
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: B20DTH szum przy przyspieszaniu

Post autor: Resoviak » 4 maja 2020, o 22:53

Mam coś podobnego między 1500-2500 obrotów przy przyspieszaniu. Potem zanika. Nie nazwałbym tego ciagnieciem kartonu po asfalcie a raczej gwizdem/świstem i jest to niepokojące chociaż wszyscy, których pytałem twierdzą że to normalne. Dolot mokry jak cholera, zdjęcia tego nie oddają. Turbo i okolice nie wiem, jutro rzucę okiem i ewentualnie cyknę fotki.

Robić? Czy olać i jeździć? Auto 2 lata, gwarancji nie ma od 2 miesięcy ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik diesla”