--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Insignia B GS Elite 260 KM 4x4

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Insignia B GS Elite 260 KM 4x4

Post autor: wassermann » 16 mar 2018, o 12:35

No ładne cacko! :D Gratuluję - i niech służy bezproblemowo, bezpiecznie i niech daje radochę :!:


Duży spojler tylnej klapy w GSi Grand Sport występuje w Niemczech seryjnie, a w Polsce wymaga dopłaty +450 zł, opcja "TU1". Ale to przy zamawianiu GSi, nie wiem jak to wygląda akcesoryjnie.

Sprawdziłem w temacie zagłówków - napisałem "nie dotyczy AGR" - i podtrzymuję. Zwykły fotel nie-AGR ma tylko regulację zagłówka góra-dół. A Ty dokupiłeś przecież AGR :)

P.S. Skrobnę dłuższą PW w wolnej chwili. Od wczoraj wiem już, że mam o czym pisać, bo przeszło ;) Status 25. W poniedziałek spędziłem w salonie prawie 8 godzin i wyszedłem już po godzinie zamknięcia :lol:

M.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2018, o 12:44 przez wassermann, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jurass
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 28 kwie 2014, o 20:14
Auto: GS 260 KM 4x4 Elite
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: jesienne
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Insignia B GS Elite 260 KM 4x4

Post autor: jurass » 16 mar 2018, o 12:42

Pakiet OPC to nakładki, takie jak poprzednio. Inny zderzak to w GSI.

Wasserman, ale tylko jeden fotel jest AGR wg specyfikacji, nie przyjrzałem się tym fotelom wczoraj.
Gratulacje!

Awatar użytkownika
cinek08
Użytkownik
Posty: 142
Rejestracja: 5 lut 2018, o 12:31
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Insignia B GS Elite 260 KM 4x4

Post autor: cinek08 » 16 mar 2018, o 12:47

Jaj mam OPC line zew. i wew., w wersji FL i po dłuższym czasie stwierdzam, że nie warto dopłacać do nakładek, trochę to nienaturalnie wygląda

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Insignia B GS Elite 260 KM 4x4

Post autor: wassermann » 16 mar 2018, o 13:09

Z cennika trudno jednoznacznie wywnioskować co z zagłówkiem pasażera. Niemiecki cennik mówi, że w bieda-edycji są fotele zwykłe z regulacją zagłówków góra-dół. W lepszej edycji jest fotel kierowcy AGR (tylko kierowcy), ale zagłówki już z pełną regulacją (zagłówki - liczba mnoga).
Podejrzewam, że dopłaciłeś do "TASM" - fotel kierowcy AGR, ale oba zagłówki w pełni regulowane. Brak jest natomiast regulacji wysokości fotela pasażera (ta jest dostępna po dopłacie do fotela AGR pasażera). Tak to sobie Opel wykombinował, właśnie takie dziadowskie cięcia nie podobają mi się w nowej Insi. Tak jak z tymi spryskiwaczami.

@Cinek - aj tam nienaturalnie. Gdyby nie to, że wiele lat temu spodobały nam się z żoną Vectry OPC-Line, to w ogóle bym "nie wszedł w Opla". Ale, fakt, z perspektywy kierowcy najważniejszy jest OPC-Line wewnątrz. Dla mnie ciemna podsufitka to bomba, najlepsza rzecz z całego pakietu. Na drugim miejscu kierownica.

M.

Awatar użytkownika
jurass
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 28 kwie 2014, o 20:14
Auto: GS 260 KM 4x4 Elite
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: jesienne
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Insignia B GS Elite 260 KM 4x4

Post autor: jurass » 16 mar 2018, o 15:06

Wasserman, jaki kolor wybrałeś, bo w konfiguratorze widziałem, że paleta jest ograniczona w stosunku do nie-GSI?

Co do kierownicy, to mam pewne obawy. Moim FL'em przejechałem 86 tys. km i skóra była jak nowa. Wczoraj jechałem jako pasażer tą dilerską Iśką 260 KM, którą testowałem w grudniu i która ma teraz coś ponad 5 kkm na liczniku. Patrząc z boku wydawało mi się, że perforacja kierownicy wygląda na jakąś wyślizganą. Mam nadzieję, że po prostu wzrok mi siada coraz mocniej. :?

Awatar użytkownika
etac
Użytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 30 mar 2016, o 18:36
Auto: brak
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: SBE
Otrzymał  piwo: 9 razy
Kontakt:

Re: Insignia B GS Elite 260 KM 4x4

Post autor: etac » 16 mar 2018, o 15:17

dalej są to nakladki na zderzaki i progi boczne.

Co do spojlera - skorzystaj z ALI, bo pewnie w ASO go nie dostaniesz - jeszcze

https://www.aliexpress.com/item/QCBXYYX ... autifyAB=0

norbi333
Ekspert
Posty: 5124
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Insignia B GS Elite 260 KM 4x4

Post autor: norbi333 » 16 mar 2018, o 15:53

Podsufitka fajna, ale najlepiej wyglądają łopatki w automacie mimo, że nie używa się :D

Awatar użytkownika
jurass
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 28 kwie 2014, o 20:14
Auto: GS 260 KM 4x4 Elite
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: jesienne
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Insignia B GS Elite 260 KM 4x4

Post autor: jurass » 16 mar 2018, o 16:13

etac pisze: Co do spojlera - skorzystaj z ALI, bo pewnie w ASO go nie dostaniesz - jeszcze

https://www.aliexpress.com/item/QCBXYYX ... autifyAB=0
Niby dostanę, ale cena z ALI jest dosyć konkurencyjna. Kształt niby jak oryginalny? Montaż bez narzędzi? To się jakoś wkleja? To czerwone na spojlerze, to pewnie odblask.

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Insignia B GS Elite 260 KM 4x4

Post autor: wassermann » 16 mar 2018, o 16:44

Materiały na oko wyglądają na gorsze. Pisałem już o swoich odczuciach nt. kierownicy, dźwigienek, pokręteł, foteli AGR, tylnej kanapy itd. Ładniej i lepiej już było - w polifcie. Niestety. Z perełek to jeszcze brak regulacji wysokości mocowania pasów. W Vectrze C była regulacja nawet z tyłu...

Ten odblask mogłyby chinole sobie darować. Nowa Insi nie ma 3. światła stop w klapie, nie wiem po co ta ozdoba.

Ciekaw jestem niezmiernie Twoich wrażeń i porównań.

Kolor - jedyny, który jako tako się broni, gdy się wybrudzi ;) A jednocześnie nie jest szaaaary ani nie kłuje w oczy jak czerwony. Czyli - klasyczne sreberko (Srebrny Sovereign - Argon Silber). I jedyne jak dotąd zamówione w PL, bo ten kolor nie cieszy się zainteresowaniem. Srebrny od paru lat jest w zdecydowanym odwrocie, co mnie cieszy.

Osobiście podoba mi się jeszcze Racing Grey z pakietem Black, występujący na filmach marketingowych, na których wygląda bardzo oryginalnie i rasowo. No ale nie jest jeszcze dostępny seryjnie w GSi i podejrzewam, że to jakaś promocyjna kombinacja z opcją Exclusive. Gdyby był dostępny, to po pierwsze za niemałą kasę (+2500 EUR), po drugie to jednak szaaaaary i dobrze wygląda tylko gdy jest zadbany, czysty, a na niebie świeci słońce. Szkoda, że do GSi nie ma Arden Blau, wściekłego niebieskiego (ale można będzie zrobić go jako indywidualny kolor za jedyne +6000 EUR...)

Zamiast spojlera może lepiej nakładki progowe z podświetleniem LED? Jest takie cudo w akcesoriach firmowych. Uruchamiane magnesem po otwarciu drzwi, zasilane z bateryjki zegarkowej.

M.

norbi333
Ekspert
Posty: 5124
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Insignia B GS Elite 260 KM 4x4

Post autor: norbi333 » 16 mar 2018, o 17:04

To zamóiłeś gsi czy zwykłe 2.0 T?

Awatar użytkownika
etac
Użytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 30 mar 2016, o 18:36
Auto: brak
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: SBE
Otrzymał  piwo: 9 razy
Kontakt:

Re: Insignia B GS Elite 260 KM 4x4

Post autor: etac » 16 mar 2018, o 19:36

jurass pisze:
etac pisze: Co do spojlera - skorzystaj z ALI, bo pewnie w ASO go nie dostaniesz - jeszcze

https://www.aliexpress.com/item/QCBXYYX ... autifyAB=0
Niby dostanę, ale cena z ALI jest dosyć konkurencyjna. Kształt niby jak oryginalny? Montaż bez narzędzi? To się jakoś wkleja? To czerwone na spojlerze, to pewnie odblask.
to jest chyba światło stop, ale w takim kształcie, czego wcześniej nie zauważyłem, dyskwalifikuje dla mnie ciekawość tej propozycji.

Oryginalny (39053336) kosztuje 774 zł netto. plus koszt malowania. Niestety nie ma ich na magazynie.

Awatar użytkownika
jurass
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 28 kwie 2014, o 20:14
Auto: GS 260 KM 4x4 Elite
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: jesienne
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Insignia B GS Elite 260 KM 4x4

Post autor: jurass » 16 mar 2018, o 20:02

etac pisze:
Oryginalny (39053336) kosztuje 774 zł netto. plus koszt malowania
Ja dziś odrobinę wyższą cenę uzyskałem za całość montażu, więc nie skorzystam.

wassermann pisze: Zamiast spojlera może lepiej nakładki progowe z podświetleniem LED?
Chodzi Ci o taki efekt: ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2018, o 18:25 przez jurass, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
etac
Użytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 30 mar 2016, o 18:36
Auto: brak
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: SBE
Otrzymał  piwo: 9 razy
Kontakt:

Re: Insignia B GS Elite 260 KM 4x4

Post autor: etac » 16 mar 2018, o 21:24

jurass pisze:
etac pisze:
Oryginalny (39053336) kosztuje 774 zł netto. plus koszt malowania
Ja dziś odrobinę wyższą cenę uzyskałem za całość montażu, więc nie skorzystam.
Ja bym kupił :)

Za osłony progów dałem prawie 2 tysi, ale efekt był jedyny.

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Insignia B GS Elite 260 KM 4x4

Post autor: wassermann » 16 mar 2018, o 22:06

Nie no, ten efekt jednak się nie nada ;) To nie Volkswagen, to tylko skromny Opel, który nie zasługuje na taki luksus!

@etac, masz na myśli spojler z OPC-Line czy z GSi? Bo Jurass na początku wspomniał o tym z GSi, a potem Ty wskazałeś na Ali odpowiednik spojlera OPC-Line.

Te LED-owe nakładki to te:
https://www.opel-accessories.com/opel_a ... a/39088991
Świeci się tylko nazwa tej przezacnej marki.

Ciekawe jak w nowej Insi z oświetleniem wnętrza. Polift wyglądał fajnie z tymi czerwonymi wnękami klamek i takąż diodą oświetlającą z góry lewarek biegów, pokryty błyszczącym lakierem. Takie niezwykle subtelne smaczki, ale dopełniają całości. Zwłaszcza podczas garażowych imprez, gdy autko służy za stereo i oświetlenie zarazem :)

M

Awatar użytkownika
jurass
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 28 kwie 2014, o 20:14
Auto: GS 260 KM 4x4 Elite
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: jesienne
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Insignia B GS Elite 260 KM 4x4

Post autor: jurass » 16 mar 2018, o 22:55

wassermann pisze: Ciekawe jak w nowej Insi z oświetleniem wnętrza. Polift wyglądał fajnie z tymi czerwonymi wnękami klamek i takąż diodą oświetlającą z góry lewarek biegów, pokryty błyszczącym lakierem. Takie niezwykle subtelne smaczki, ale dopełniają całości.
Zgadzam się, ale w przedlifcie było to bardziej użyteczne, bo podświetlony był schowek w drzwiach, a nie klamka, aczkolwiek może mniej estetyczne jak się w owym schowku ma śmieciowy bałagan tak jak u mnie. Brakowało mi tego podświetlenia w FL'u.
Śledzisz moje wypociny więc wiesz, że jeżdżę teraz klekoczącą Iśką B. Aż wyszedłem teraz na śnieg i mróz sprawdzić. Jest oświetlenie ambient - 3 cienkie świecące na biało kreski: na drzwiach i desce rozdzielczej. Zdecydowanie przyjemne, subtelne smaczki. Podświetlone są ponownie schowki w drzwiach i także klamka, na biało. W podsufitce jest też biała dioda świecąca w dół, ale ukryta jest w zagłębieniu, tak że nie widać jej z normalnej pozycji siedzącej, jest większa i jaśniejsza niż poprzednio. Podsumowując, jest raczej pozytywny postęp. Aczkolwiek nie jestem pewien czy od tego całego światła nie jest za jasno odrobinę, no może nie jest.

-- 16 mar 2018, o 23:15 --
etac pisze:jak nie ma w apce, to odinstaluj ją i zainstaluj ponownie
Dobra sugestia, dzięki. Pojawiły się opcje OnStar, ale komunikacji z autem nie ma, ale teraz nie ma jej też przez przeglądarkę. Pewnie przez ten śnieg i mróz. ;)

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Insignia B GS Elite 260 KM 4x4

Post autor: wassermann » 16 mar 2018, o 23:23

Z opisu jest nieźle, dzięki za sprawdzenie :) Wprawdzie na "trupi kolor", ale takie teraz trendy. Do tego oświetlenie przestrzeni na nogi.
Tę diodę przy wstecznym lusterku, świecącą w dół, dostrzegłem w salonie. Patent jeszcze z czasów Vectry. Skoro w rejonach lusterka jesteśmy, to u mnie jeździ na nim plaster/taśma zasłaniająca czujnik światła. To ściemnianie lusterek nie pasuje mi ani żonie przy jeździe miejskiej, a w Oplu nie ma przycisku wł/wył.

M.

Awatar użytkownika
etac
Użytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 30 mar 2016, o 18:36
Auto: brak
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: SBE
Otrzymał  piwo: 9 razy
Kontakt:

Re: Insignia B GS Elite 260 KM 4x4

Post autor: etac » 17 mar 2018, o 16:29

wassermann pisze:
@etac, masz na myśli spojler z OPC-Line czy z GSi? Bo Jurass na początku wspomniał o tym z GSi, a potem Ty wskazałeś na Ali odpowiednik spojlera OPC-Line.


M
Pewnie z OPC Line, bo do GSi nie ma nic jeszcze w katalogach. Ja szukam nakladki na lusterka i nie ma nic w EPC

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1606
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Insignia B GS Elite 260 KM 4x4

Post autor: wassermann » 17 mar 2018, o 18:24

No właśnie, wspomniałeś o nakładkach, wczoraj studiowałem ten temat. To są "nakładki" na lusterka czy po prostu alternatywna górna część obudowy? Z opisu interesuje mnie "5JR" - czyli wykonanie "szczotkowane aluminium". Do srebrnej może akurat pasować.

M.

Awatar użytkownika
Mario
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 14 maja 2013, o 19:40
Auto: Insignia Exlusive
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Warszawa-Bemowo
Otrzymał  piwo: 3 razy

Insignia B GS Elite 260 KM 4x4

Post autor: Mario » 17 mar 2018, o 19:33

Te nakładki są tylko w wersji exlusive
Takie zamówiłem do swojej

Wysłane z iPhone X

Awatar użytkownika
etac
Użytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 30 mar 2016, o 18:36
Auto: brak
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: SBE
Otrzymał  piwo: 9 razy
Kontakt:

Re: Insignia B GS Elite 260 KM 4x4

Post autor: etac » 17 mar 2018, o 20:38

to są cale obudowy podobno. Zobaczymy co Mario dostanie.

Ja po przewertowaniu całego EPC z kumplami na dziale części wysłaliśmy zapytanie o ich dostępność do Opla, bo nigdzie ich nie ma. A co jak ktoś sobie uszkodzi?

Na ali są, ale to są nakładki na taśmę 3M, a takich nie chce, bo to wiochą zajeżdża.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta forumowiczów”