--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Urządzenie USB zakłóca pracę innego urządzenia

GPS, nawigacja, programy do nawigacji
Regulamin forum
Nie jest dozwolone zamieszczanie ogłoszeń o odpłatnym udostępnianiu danych kartograficznych (map) do nawigacji Opla. Warunki producenta: link
ODPOWIEDZ
zbigdece

Urządzenie USB zakłóca pracę innego urządzenia

Post autor: zbigdece » 25 paź 2015, o 22:27

Dzień dobry. Tak jak w temacie, na ekranie w Nawigacji DVD 900 NAVI wyskoczył ww. komunikat. Dodam, że żadne urządzenie USB nie jest podłączone. Nie działa również nawigacja, która twierdzi, że nie ma karty SD. Czy ktoś z Was miał podobny problem ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Putridum
Użytkownik
Posty: 648
Rejestracja: 10 lut 2015, o 17:21
Auto: Insignia
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Urządzenie USB zakłóca pracę innego urządzenia

Post autor: Putridum » 26 paź 2015, o 07:05

odłącz klemy na parę minut

Awatar użytkownika
aras 2
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 09:04
Auto: Astra J Sedan
Rok produkcji: 2013
Miasto:

Re: Urządzenie USB zakłóca pracę innego urządzenia

Post autor: aras 2 » 26 paź 2015, o 07:21

zbigdece pisze:Dzień dobry. Tak jak w temacie, na ekranie w Nawigacji DVD 900 NAVI wyskoczył ww. komunikat. Dodam, że żadne urządzenie USB nie jest podłączone. Nie działa również nawigacja, która twierdzi, że nie ma karty SD. Czy ktoś z Was miał podobny problem ?

Pozdrawiam
Ja miałem parę razy taki przypadek w Navi 600. Dzisiaj na pewno będzie już ok. U mnie wystarczyło zamknąć centralnym auto i wrócić po 20 minutach. Po tym czasie ściąciągane było napięcie z radia i po ponownym włączeniu radio śmigało. Równie dobrze możesz odłączyć aku ale ja nie widziałem takiej potrzeby.

zbigdece

Re: Urządzenie USB zakłóca pracę innego urządzenia

Post autor: zbigdece » 26 paź 2015, o 11:00

Niestety, zamknięcie auta nic nie daje. Po nocy dalej wyskakuje ten sam błąd. Spróbuję jeszcze z akumulatorem i dam znać.

Dziękuję za podpowiedź ;)

-- 7 sty 2016, o 15:30 --

Witam wszystkich w Nowym Roku :) Odświeżam temat. Zdjęcie klem też nie pomogło. Pojechałem do ASO, panowie wymienili port USB/AUX/SD, okazało się że nie wiadomo dlaczego część jest uszkodzona. Po wymianie wszystko działało przez miesiąc z hakiem, do dziś. Znowu komunikat, znowu ten sam problem. :( czy ktoś orientuje się co może być przyczyną ? Dodam, że co kilka dni ładuję w samochodzie akumulator, na bardzo małym prądzie, po parę godzin i zastanawiam się, czy to może mieć jakiś związek.

Strzymik

Re: Urządzenie USB zakłóca pracę innego urządzenia

Post autor: Strzymik » 22 lut 2016, o 18:56

Witam mam pytanie czy udało Ci się ustalić przyczynę błędu ponieważ wczoraj pojawił się u mnie taki sam problem z usb.Nie wiem czy zamawiać slot kart czy jechać do serwisu sama diagnoza 150 choć u mnie na kompie błąd jaki jest w navi to błąd komunikacji.

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Urządzenie USB zakłóca pracę innego urządzenia

Post autor: peja-1991 » 22 lut 2016, o 18:58

Pewnie złącze do wymiany
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Strzymik

Re: Urządzenie USB zakłóca pracę innego urządzenia

Post autor: Strzymik » 22 lut 2016, o 19:49

Czyli co kupić w ciemno? Nie jest drogi 240 zeta w serwisie. Jeżeli jest to choroba isi to się zdecyduję .
Ostatnio zmieniony 22 lut 2016, o 20:55 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę nie pisać postów ciągiem, ponieważ są trudne do zrozumienia.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4186
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 30 razy

Re: Urządzenie USB zakłóca pracę innego urządzenia

Post autor: IBZI » 22 lut 2016, o 20:25

Niekoniecznie. Najpierw zastosuj rady z tego tematu. Na początek odłącz akumulator. Po podłączeniu radio powinno się zresetować i zainicjalizować. Sprawdź czy pomogło.

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Urządzenie USB zakłóca pracę innego urządzenia

Post autor: peja-1991 » 22 lut 2016, o 21:03

Jak pokazuje błąd po każdorazowym uruchomieniu auta to nic innego nie pomoże - tylko wymiana
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

buri83

Re: Urządzenie USB zakłóca pracę innego urządzenia

Post autor: buri83 » 3 sie 2016, o 10:57

Witam.
U mnie w navi 600 to samo. Od czasu do czasu pokazuje błąd-urządzenie usb zakłóca pracę innego urządzenia. Zazwyczaj wyłączenie radia i auta na ok 20-30 min. pomagało ale ostatnio zaczął pojawiać się komunikat o braku kompatybilności usb. Jak już zobaczy pena to muzyka wczytuje się powoli. Dodatkowo wtedy obraz mapy(ulice rzeki itp.),wyznaczanie trasy także wczytują się bardzo wolno.Pozycję łapie bardzo szybko, a po wyznaczeniu trasy i załadowaniu obrazu map chodzi już bez problemu. Są dni ze jest ok,a są takie jak opisane wyżej. Jak rozwiązaliści swój problem? Czy to wina czytnika czy kabla czy może gdzieś indziej? Dzięki za porady.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4186
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 30 razy

Re: Urządzenie USB zakłóca pracę innego urządzenia

Post autor: IBZI » 3 sie 2016, o 20:15

Odłączałeś akumulator? Jeśli nie, to spróbuj. Jak nie pomoże, to zrób upgrade softu. Nawet jak masz najnowszy. Wgraj v208 i sprawdź czy nie pomogło.

Awatar użytkownika
Major601
Użytkownik
Posty: 596
Rejestracja: 5 sie 2016, o 18:37
Auto: Opel Astra H
Kod silnika: A18XER
Rok produkcji: 2009
Miasto: Siemianowice Śląskie / Czechowice Dziedzice
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Urządzenie USB zakłóca pracę innego urządzenia

Post autor: Major601 » 6 sie 2016, o 15:26

Miałem podobny problem ze swoim radiu intelilink. Broiło i wczytywało co chciało za każdym razem po załączeniu radia po postoju (raz radio, raz usb i katalogów jakie mu się spodobało ). Odłączałem akumulator, z poczatku pomagało jednak po miesiacu i 5 takich próbach przestało pomagać. Winny był moduł czy jak to nazwać znajdujący się w schowku podłokietnika z gniazdem USB. To była moja sugestia dla pracowników ASO bo auto na gwarancji

buri83

Re: Urządzenie USB zakłóca pracę innego urządzenia

Post autor: buri83 » 7 sie 2016, o 06:18

Witam.
Aku odpiąłem, soft na v208 wgrany, nawet przeszedłem na navi 900 ale problem został. Raz obraz mapy wczytuje szybko, a niekiedy muszę czekać około 5 minut. Jak załaduje to już hula. Co radzicie zrobić. Wymienić czytnik usb-sd? Ile w Aso?Na allegro używka około 80-120 zł.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Urządzenie USB zakłóca pracę innego urządzenia

Post autor: Rooff_ » 20 mar 2017, o 20:36

Witam.
Mam podobny problem jak poprzednicy.
Niestety odłączenie akumulatora nic nie pomogło (było na parę minut, tak że po podłączeniu trzeba było "programować" szyby elektryczne, więc chyba wystarczająco?).

Myślałem, że to może problem kabla od navi (NAVI900 v208) do modułu w podłokietniku - ale odpięcie wtyczki usb od radia nie pomaga - błąd zostaje na wyświetlaczu.

Nie próbowałem opcji odpięcia ww. kabla i odłączenia akumulatora - ale czy to coś pomoże? Pytam o doświadczenie, a nie przypuszczenia (bo nie specjalnie mam ochotę ponownie rozbierać konsolę środkową...).

Jeśli nie to jakieś inne pomysły, poza zakupem nowego modułu SD/USB? Bo szczerze mówiąc chyba bym się zdziwił jakby podłączenie nowego modułu załatwiło sprawę :o

Aha - nie mam karty SD z mapami, więc nie sprawdzę działania navigacji. Co do pendriva to sformatowany na FAT32 z jedną mp3 nie jest wykrywany (probówałem 3 różne egzemplarze pena). Pen z diodą świeci - ładowania urządzenia z USB nie sprawdzałem.

EDIT 20 kwi 2017, o 22:39 :
Czy może być tak, że przyczyną niedziałającego modułu USB/SD jest błąd w pamięci komputera?
Zna ktoś jakiś sposób na skasowanie tego błędu? Czy ELM327 coś pomoże? A jeśli tak to z jaką aplikacją?

-- 21 wrz 2017, o 14:21 --

U mnie przyczyną komunikatu był niedziałający moduł SD/USB. Nalezy pamiętać, że jeśli moduł nie działa lub nie jest podpięty (ewentualnie jest awaria kabli sygnłowych od modułu do radia) wtedy na wyświetlaczu będzie widoczny ww. komunikat.
Komunikat zniknie (nie będzie się pojawiał) sam po podpięciu działającego modułu (bez wpięcia czegokolwiek do niego).

Moja walka z problemem opisana tu: viewtopic.php?f=21&t=4896

HansVort

Re: Urządzenie USB zakłóca pracę innego urządzenia

Post autor: HansVort » 8 mar 2018, o 19:12

Witam Panowie,

Po 5 latach pojawil się u mnie ten sam problem. Zamowilem gniazdo, ale nie wiem jak go wymienic. Ciagnac do gory siłą czy są jakies zatrzaski w okreslonym miejscu ?. Popsuc latwo, mam nadzieje ze nie trzeba demontowac podlokietnika? Prosze o info kogos doswiadczonego.
Dzieki!
Ostatnio zmieniony 8 mar 2018, o 23:25 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Urządzenie USB zakłóca pracę innego urządzenia

Post autor: Rooff_ » 8 mar 2018, o 19:43

Trzeba podważyć do góry i wyciągnąć. Nic tam więcej nie trzyma - oprócz dwóch zaczepów po bokach i kabli na końcu oczywiście (kable powinny pozwolić wyjąć gniazdo na ok. 10 cm) ;)

HansVort

Re: Urządzenie USB zakłóca pracę innego urządzenia

Post autor: HansVort » 11 mar 2018, o 15:26

Dziekuje bardzo Rooff za instrukcje. Czytnik sd/usb wymienilem w 10 minut, co prwda kabelki byly dość krótkie i musialem uważać żeby nie wpadly do środka, ale dałem radę. Po wymianie czytnika komunikat zniknął, navi oraz odtwarzacz muzyki z usb działa normalnie. Mam nadzieje ze problem się nie powtórzy i będę mógł z auta korzystać bez ograniczeń.

MARED
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 20 lut 2017, o 22:14
Auto: 2.0 biturbo
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2013
Miasto:

Re: Urządzenie USB zakłóca pracę innego urządzenia

Post autor: MARED » 10 paź 2018, o 09:00

Gdzie kupiliście moduł i ile kosztował?

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Urządzenie USB zakłóca pracę innego urządzenia

Post autor: Rooff_ » 10 paź 2018, o 13:44

Alledrogo. Cena 99 zł.
Kupiłem zamiast 1xUSB i 1xSD taki: 2xUSB 1xSD. Ostatnio na spocie sprawdziłem, że niestety nie działają mapy z karty SD (NAVI900, sprawdzone na dwóch różnych kartach, które chwilę wcześniej działały w innych autach). Wspominał o tym @Ping swego czasu - niestety potwierdzam.
Odtwarzanie z USB działa, dwóch urządzeń w sumie nigdy nie podpinałem, więc nie wiem czy się da jednocześnie odtwarzać i coś ładować.

Awatar użytkownika
Ping
Klubowicz
Posty: 2825
Rejestracja: 20 cze 2016, o 14:18
Auto: Insignia ST / MY2011
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: W-wa
Otrzymał  piwo: 140 razy
Kontakt:

Re: Urządzenie USB zakłóca pracę innego urządzenia

Post autor: Ping » 10 paź 2018, o 16:26

Na AliExpress widziałem ten moduł dla 1xUSB + 1xSD


Nowy Wysokiej Jakości Konsoli Środkowej Aux/USB Port Fit For Chevrolet GMC Enklawa OEM 25908967 Autoparts
https://s.click.aliexpress.com/e/HE9qXJ6


YAOPEI 20942160 Konsoli Środkowej Aux/USB Port Fit Dla GMC Buick Chevrolet Nowy Wysokiej Jakości
https://s.click.aliexpress.com/e/blpPpKp6



Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka



carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja”