--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Sprawy Klubowe - dyskusja

odnośnie forum insignia-club.pl
Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 3 razy

Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: profek » 22 lut 2018, o 11:16

Skoro warunkiem bycia klubowiczem jest opłacona składka a nie zaangażowanie w życie forum.To co się dziwić,ja w tym roku nie uiściłem składki i już nie figuruję już jako klubowicz.Pomimo tego że dość dużo mam logowań.To po pierwsze a po wtóre nawet jeśli już jesteś klubowiczem i uiścisz składkę to za np.naklejki czy ramki tudzież inne gadżety trzeba płacić osobno.I co tu się dziwić że tylko 34 klubowiczów.

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2235
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: KaMYk » 22 lut 2018, o 11:34

Tomek, myślę, że to temat na osobną dyskusję, ale każdy klub ma jakieś koszty ogólne i trzeba te składki ponosić. Takie życie. Chłopaki dla siebie tego nie biorą. Te 30 zł w tym klubie to jest bardzo niska składka, najniższa, jaką wpłacam z klubów, do których należę.
Uważam, że to nie jest kwestia składki, jej wysokości, a po prostu brak potrzeby użytkowników insigni do tworzenia społeczności, identyfikowania się z grupą. Te 99% osób ma insignie nie z wyboru, a z przypadku. Jest im obojętne czym jeżdżą, aby się nie psuło i następne auto będzie dowolne, jakie się trafi.
Zupełnie inaczej ma się z użytkownikami Mustang Klub Polska. Tam nie ma przypadkowych posiadaczy tych aut. Każdy wybrał to auta celowo i z pełną świadomością. Najczęstszą przyczyną jest spełnianie marzeń. Dużo większy odsetek forumowiczów jest także klubowiczami i to pomimo składki rocznej 150 zł oraz wpisowego 200 zł. Ponadto, aby zostać członkiem klubu trzeba uzyskać rekomendację dwóch innych członków i to tych z co najmniej dwuletnim stażem. Ludziom zależy i się starają aby być w klubie :) jest to nobilitacja i dopełnienie do auta, którym się jeździ. Inna filozofia bycia :)

Przepraszam Tomek, wiesz, że Cie lubię i miło zawsze spędzaliśmy czas, ale nie trafia do mnie ten argument, że 30 zł jest problemem aby należeć do klubu. o czym my mówimy?

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3030
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: DZA
Postawił piwo: 20 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: Zbyszek01 » 22 lut 2018, o 11:36

Ja należę do 1 %


Wysłane z iPhone 7+
Insignia MY2012

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6058
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: yerry » 22 lut 2018, o 12:04

Słuchajcie, skoro temat się pojawił, to może czas zastanowić się wspólnie nad formułą Klubu, kwestii składek i tego co w ramach składki. Osobiście nie uważam by te 30zł na rok to była kwota powalająca budżet domowy. Z drugiej strony koszty hostingu i domeny są, zakupów i wysyłek gadżetów też. Samo się to nie finansuje, zresztą widzicie na bieżąco aktualizowane rozliczenie - każdy Klubowicz ma do niego dostęp on-line.
Prawdą jest, że już nie ma takiej nerwówki jak na początku, że nas nie stać na koszty utrzymania serwera itp. Można pomyśleć nad rozszerzeniem "pakietu startowego" Klubowicza, do naklejek dodać ramki, długopis itp. Może koordynatorzy regionalni. Zresztą... jesteśmy otwarci, proponujcie, pogadajmy... Nie myli się tylko ten kto nic nie robi :)
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2235
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: KaMYk » 22 lut 2018, o 12:27

Można zawsze zrobić taką formułę, jak w klubie Astra Klub Polska. Nie ma tam składek klubowych, ale Zarząd klubu dolicza niewielką kwotę do naklejek, gadżetów itd. W ten sposób większa część osób dokłada się do kosztów utrzymania serweru i innych kosztów, a nie tylko klubowicze.

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6058
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: yerry » 22 lut 2018, o 12:33

A Klubowicze na jakich warunkach stają się Klubowiczami?
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2235
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: KaMYk » 22 lut 2018, o 12:54

Wyciąg z regulaminu:

Jak zostać Przyjacielem Klubu/Klubowiczem?
Decyduje o tym administracja forum, która bierze pod uwagę:
- aktywność na forum (nie nabijanie postów): pomoc innym forumowiczom, własna (trafiona) inwencja na forum
- czynny udział w życiu klubu: udział w różnych spotkaniach (spontany, spoty, zloty) AKP
- pomoc w promowaniu naszego klubu, utożsamianie się z nim (promowanie nie polega na spamowaniu)
- w szczególnych przypadkach powyższe punkty nie muszą być brane pod uwagę
- okres przebywania na forum nie może być krótszy dla klubowicza i przyjaciela niż 3 miesiące.
- dodatkowo kandydat na klubowicza musi wysłać zgłoszenie (PW lub e-mail) oraz 2 zdjęcia swojej astry do przedstawiciela regionu/ moderatora lub administratora forum AKP
- jeśli klubowicz przestanie być właścicielem/posiadaczem Astry, a nadal będzie wykazywał się aktywnością wobec klubu, zostanie zmieniony mu status na przyjaciela klubu
-klubowicz zobowiązany jest do uczestnictwa w życiu klubu – udział w różnych spotkaniach (spontany, spoty, zloty) AKP oraz aktywności na forum. Oczywiście brak możliwości pojawienia się na spotach – brak spotów w okolicy, pobyt za granica, choroba itp. w pełni usprawiedliwiają nieobecności.
Skoro decydujecie się na bycie w klubie – to powinniście brać aktywny udział w jego życiu, a nie tylko nakleić nalepkę i zapomnieć.

Awatar użytkownika
Igorwlkp
Zapaleniec
Posty: 1273
Rejestracja: 20 gru 2016, o 16:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: Igorwlkp » 22 lut 2018, o 13:04

30 PLN to 2,5 miesięcznie i nie powinno być płaczu ze dużo.
Myślę że na ten temat co dalej z ICP powinni rozmawiać klubowicze bo zawsze znajdzie się jakiś hejter co mu zawsze coś nie pasuje

KaMyk ma rację większość ludzi kupuje insignie bo się trafiła A na forum zagląda jak jest jakiś problem , druga grupa osób zapisuje się na klubowicza żeby dostać motyw Engin'a lub apke Pinga i po roku znika
Przykre i smutne to jest troszkę .
Ostatnio zmieniony 22 lut 2018, o 13:24 przez Igorwlkp, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3030
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: DZA
Postawił piwo: 20 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: Zbyszek01 » 22 lut 2018, o 13:09

Dobrze prawisz, ostatecznie klubowicze utrzymują to forum.

Propozycje może każdy przedstawić a decyzje podejmą klubowicze.


Wysłane z iPhone 7+
Insignia MY2012

Awatar użytkownika
Igorwlkp
Zapaleniec
Posty: 1273
Rejestracja: 20 gru 2016, o 16:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: Igorwlkp » 22 lut 2018, o 13:29

Byłem ostatnio na 2 spotach zjechała się masa Sebiksów w Ciwikach i Golfach i od razu ups ups ups alarmy się włączają ( za chwilę ochrona goni z parkingu )
Z kolegą stwierdziłem że Insignia to ludzie poważni ,głowa rodziny może dlatego nie spotykają się bo brak czasu Ale jak już jest spocik to miła i przyjazna atmosfera

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3030
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: DZA
Postawił piwo: 20 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: Zbyszek01 » 22 lut 2018, o 13:37

Skoro dyskusja na ten temat już trwa i na pewno się będzie rozwijać to może wydzielić to jako osobny temat?


Wysłane z iPhone 7+
Insignia MY2012

Awatar użytkownika
Igorwlkp
Zapaleniec
Posty: 1273
Rejestracja: 20 gru 2016, o 16:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Propozycje, sugestie, zastrzeżenia

Post autor: Igorwlkp » 22 lut 2018, o 13:45

Dobrą propozycję zapodał Zbyszek01

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6058
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: yerry » 22 lut 2018, o 14:12

Mówisz - masz :)
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: peja-1991 » 22 lut 2018, o 16:53

Panowie nie ma co się oszukiwać.
Forum rozwinęło się bardzo - składki były potrzebne aby utrzymać to wszystko.
Jesteśmy chętni do rozmów i zmian aby wszystkim było lepiej.
Również nie uważam, że 30 zł składki to dużo.
Gadżety dla klubowiczów są po kosztach zakupu bez żadnej marży.
Formułę można zmienić tylko trzeba wymyślić coś sensownego.
Można także dodać reklamy, które będą finansowały koszty hostingu tylko pytanie czy komercjalizacja ma sens?
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
Igorwlkp
Zapaleniec
Posty: 1273
Rejestracja: 20 gru 2016, o 16:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Poznań
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: Igorwlkp » 22 lut 2018, o 17:11

Reklamy nie będą na + tak myślę -nie jest miłe czytanie przerywane reklamami

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2235
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: KaMYk » 22 lut 2018, o 17:32

peja-1991 pisze:czy komercjalizacja ma sens?
Dla mnie nie ma :)

Generalnie w klubach Opla Astry jak Astra Tuning Team, Astra G Club czy Mustang Klub Polska są składki i każdy to rozumie. Nie ma problemu z ich opłacaniem. W Astra Klub Polska od początku czyli już 11 czy 12 lat była przyjęta formuła małej marży do gadżetów, składki zlotowej, kalendarzy itp. co organizuje administracja forum przy braku składki klubowej jednocześnie.
W sumie dla mnie każda formuła jest dobra, przy czym w tej bezskładkowej większa ilość osób, także forumowicze chcący gadżety, naklejki czy biorący udział w zlocie w jakieś części dokładają się do utrzymania serwerów i klubu.
Jak wiecie, ja nie mam nawet insigni a trafiłem tu bo mogłem czerpać wiedzę o silniku i skrzyni biegów, które mam takie same jak w insigniach. Jak się okazało także i więcej wspólnych rzeczy jest w obu tych autach :)
Do klubu zostałem zaproszony, bo nie mając insigni nawet nie myślałem o tym. Sprawa składki jest tak oczywista, że aż nie przystoi taka dyskusja moim zdaniem. Czerpałem z wiedzy tego forum i nadal czasem korzystam i te 30 zł jest że tak powiem przyjemnym obowiązkiem który z miłą chęcią spełniam, aby móc nadal mieć kontakt z tą grupą.

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: profek » 22 lut 2018, o 17:43

No dobra ale nie zamierzam posypywać głowy popiołem,oczywiście że 30 zł to nie są jakieś wielkie pieniądze.Mogę się mylić ale forum ostatnio odrobinę zwolniło,więcej osób korzysta z grup na FB.To powinno dać do myślenia tym bardziej że sporo użytkowników naszego forum spotykam właśnie tam.

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2235
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: KaMYk » 22 lut 2018, o 17:55

Wszystkie fora przeżywają teraz podobne doświadczenia. FB niestety zapewnia łatwy dostęp do wszystkiego. Nie mniej jakość informacji, jakie dostaje się na FB oraz w zasadzie brak jakiejkolwiek możliwości odszukania problemu jednak skłania ludzi to zachowania również działalności/obecności na forach.
Uważam, że aktualnie powinny być prowadzone równolegle obydwa kanały, FB i forum.
Na FB to już trochę musztarda po obiedzie, bo jest grupa, dość prężnie działająca, ale utworzona przez innych (wiem przez kogo :) on organizuje OWLA :) )
Taki jest symbol czasów, ale nie możemy się dać porwać temu owczemu pędowi FB i musimy wspierać forum i klub. FB tego nie zapewni.

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: profek » 22 lut 2018, o 18:01

Widzę że rozpętałem swoim postem swoistą burzę w szklance wody.Chciałem tym zwrócić uwagę zarządu na problematykę promocji naszego klubu.Osobiście przed chwilą uiściłem już składkę.Co nie zmienia faktu że powinno się bardziej położyć nacisk właśnie na promocję w tym również na FB.

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6058
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Re: Sprawy Klubowe - dyskusja

Post autor: yerry » 22 lut 2018, o 18:10

Grupa na FB o której mówicie ma prawie taką samą nazwę jak nasz klub więc sporo osób sobie myli, inne myślą że forum jest powiązane z grupą. Od niedawna obserwuję informacje tam pojawiające się, myślę że różnica jest spora.
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sugestie, informacje, pytania, zastrzeżenia”