------------------------------ Krakowski Spot - 10.02 - fotorelacja
------------------------------ Wielkopolskie Spotkania - 10.02 - fotorelacja
--------------------------------------------------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku Obrazek

[B20DTH] Problem z pedałem gazu (pewnie jakiś czujnik)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CamelXP
Nowicjusz
Auto: Opel Insignia B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Norymberga

[B20DTH] Problem z pedałem gazu (pewnie jakiś czujnik)

Post autor: CamelXP » 25 sty 2019, o 13:21

Jakieś dwa miesiące temu, wracając z pracy, samochód nagle szarpnął, zapaliła się kontrolka silnika i kontroli trakcji, powyłączały się wszelkie systemy typu asystent pasa ruchu, start/stop itd. Zadzwoniłem do ASO. kazali przyjechać. Na miejscu mechanik wsiadł do auta, odpalił i... błąd zniknął. Koleś powiedział, że jak nie ma błędu, to komputer nic nie pokaże [!], co mnie dziwi, bo w Audi wszystkie błędy były zapisane w pamięci, nawet te, które nie pojawiały się w trakcie użytkowania.

Po jakimś miesiącu błąd pojawił się ponownie, ale po odstawieniu auta na godzinkę znów zniknął. Po kilku tygodniach pojawił się znów w podobnych okolicznościach i tym razem już nie znikał, więc po dwóch dniach zawiozłem auto do ASO, gdzie mechanik powiedział, że to prawdopodobnie DPF, ale pewny będzie jak podepnie komputer. Po godzinie zadzwonił, że problem jest z pedałem gazu, zamówił część(ci), ale póki co, mogę auto odebrać i jeździć.

Ciąg dalszy nastąpi...

robertc
Nowicjusz
Auto: Insignia B
Miasto: Zielonka

Re: [B20DTH] Problem z pedałem gazu (pewnie jakiś czujnik)

Post autor: robertc » 29 sty 2019, o 20:41

Wczoraj doświadczyłem dokładnie takiego samego problemu. Pojechałem do ASO w Warszawie i zdiagnozowali błąd potencjometrów pedału przyspieszenia. Podobno są tam dwa potencjometry, jak wskazania ich będą się różnić - ograniczona moc silnika i palące się kontrolki silnika i kontroli trakcji.
Po skasowaniu błędu wszystko działało, ale ze względu na moje bezpieczeństwo (np. wyprzedzanie) nie dali mi samochodu do czasu wymiany pedału (od razu zamówili) - dostałem auto zastępcze.

Awatar użytkownika
CamelXP
Nowicjusz
Auto: Opel Insignia B
Miasto: Norymberga

Re: [B20DTH] Problem z pedałem gazu (pewnie jakiś czujnik)

Post autor: CamelXP » 6 lut 2019, o 09:58

robertc pisze:
29 sty 2019, o 20:41
... ale ze względu na moje bezpieczeństwo (np. wyprzedzanie) nie dali mi samochodu do czasu wymiany pedału (od razu zamówili) - dostałem auto zastępcze.
A widzisz. Niemcy mają w dupie moje bezpieczeństwo, przez tydzień jeździłem z niesprawnym pedałem. Wczoraj odebrałem auto po naprawie na koszt producenta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik diesla”