--------VI Ogólnopolski Zlot Insignia Club Polska - 06.2019 - info i zapisy
---------------------------------- Spot Krakowski - 17.03 - fotorelacja
--------------------------------------------------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku Obrazek

Kamera rejestrator jazdy

IntelliLink bluetooth multimedia radio nawigacja
xul
Klubowicz
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Kamera rejestrator jazdy

Post autor: xul » 2 gru 2018, o 13:54

:D
Jak bez lutowania, to Hardwire Kit i Smartbox odpadająą, to tam trzeba się gdzieś wlutować w zasilanie ew. można użyć takich spinek do wpinania się w przewody. Dodatkowy aku z UPS to też lutowanie (chyba, że ktoś widział gotowy zestaw aku + regulator ładowania). Zostaje rozwiązanie z powerbankiem obsługującym passthrough (jednoczesne ładowanie i używanie). Do zapalniczki dajesz ładowarkę i podpinasz pod wejście ładowania w powerbank (musi być na tyle mocna, że zasili 2 kamery + ładowanie jednocześnie), a kamery podpinasz pod wyjścia powerbanka, a jeżeli powerbank ma tylko jedno wyjście, to przez rozdzielacz. Można użyć też dwóch powerbanków i ładowarek (wtedy może być słabsza), po jednym zestawie na kamerę. Praktycznie tego rozwiązania nie sprawdzałem, ale w teorii wygląda, że będzie działać dobrze :)
Prywatnie używam powerbanka za jakieś 7zł z ebay + 2 ogniwa 18650 za 12zł z allegro i wszystko działa ok (nie ma passthrough). Na ali widziałem moduły na 6 czy 8 ogniw, jak 2 się połączy jak w na filmiku wyżej to powinny realizować passthrough.

Awatar użytkownika
Rooff_
Klubowicz
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Post autor: Rooff_ » 2 gru 2018, o 14:09

Każda kamera będzie podobnie "trudna" w montażu. Chyba wszystkie są mocowane na taśmę dwustronną, więc kwestia dobrego (miejsce) i równego (zachowanie kątów pionowych/poziomych) przyklejenia. Podobnie wszystkie wymagają przeciągnięcia przynajmniej dwóch przewodów - jeden do zasilania, a drugi do tylnej kamery.

U mnie to wyglądało tak, że mając panoramę przewód do tylnej kamery było stosunkowo prosto puścić, ale że lubię porządek to powędrował również przez elastyczną gumę, w której lecą inne przewody do klapy. Kamerka zamocowana na górze przy plastikach klapy. Jeśli chodzi o przednią to również z powodu pedantyczności konieczne było ukrycie kabla zasilającego - powędrował podsufitką do prawego słupka przedniej szyby, później na dół za schowek aż do tunelu środkowego, gdzie podłączyłem go pod zapalniczkę. Opcja z lutowaniem, bo nie chciałem wtyczki cały czas w gnieździe ;) Można było oczywiście wyciągnąć wtyczkę (konkretnie ładowarkę/zasilacz na USB) obok popielniczki i wetknąć do zapalniczki.

Jak mi się kiedyś przypomni to zrobię zdjęcia efektu, choć to nic nadzwyczajnego :P

P.S. W przypadku Viofo obie kamerki mają zasilanie z jednej ładowarki - tylnia poprzez tylko jeden przewód sygnałowo/zasilający. Także tu odpada drugi powerbank i kabel do zasilania.

xul
Klubowicz

Post autor: xul » 2 gru 2018, o 14:58

Wydaje mi się, że @Dokia ma 2 niezależne kamerki, więc trzeba się zastanowić jak to zrobić, na dwóch bez ciągnięcia kabli przez całe auto, ale zajętymi dwoma zapalniczkami i wyższymi kosztami, czy na jednym i ciągnąć kable, ale trochę taniej. A najlepiej oddać w ręce elektronika samochodowego, co ładnie ogarnie i poukrywa, co by nic nie dyndało i nie stukało, jak sami nie chcemy się bawić.

PS: Moja Mio 785 jest na przyssawce, a tyla A20 na taśmie i wszystko na jednym zasilaczu, pociągnięte słupkami i progiem, zasilane z kostki tunelu środkowego przez Smartbox.

piston
Nowicjusz
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Post autor: piston » 9 sty 2019, o 13:27

Przed zakupem warto jest sprawdzić np na yt, jak dana kamerka nagrywa, np po zmierzchu itd.
Jeżeli chodzi o kamerkę samochodowa, to wydaje mi się, że jedną z lepszych opcji, jest zakup kamerki wbudowanej w lusterko wsteczne.
Fakt jest to trochę droższe rozwiązanie, ale za to mało inwazyjne, z punktu widzenia kierowcy w zasadzie niezauważalne.
Wówczas podłączenie takiej kamerki też jest stosunkowo proste. W Neonet mają duży wybór, specyfikację można tutaj znaleźć: https://www.neonet.pl/car-audio-video/k ... odowe.html
Mają też spoko opcję, że po zapisaniu się do newslettera naliczają dodatkowy rabat.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2019, o 10:25 przez piston, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jurass
Forumowicz
Auto: GS 260 KM 4x4 Elite
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: (pod)Stolyca
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Post autor: jurass » 9 sty 2019, o 22:39

Temat jest w dziale Insignia B, auta się jednak różnią, a tu wszyscy smarują jak poprowadzić i podłączyć kable w Insignii A. :roll:

JaMi
Forumowicz
Auto: Insignia B kombi
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa

Post autor: JaMi » 10 sty 2019, o 11:11

W Insigni B sam pociągnąłem okablowanie do kamery przedniej i tylnej. Z przodem nie było w ogóle problemu, choć miejsce montażu samej kamery okazało się inne niż pierwotnie zakładałem (skończyło się na montażu po ustrojstwem z kamerą/radarem)
Z tylną kamerą było trochę zachodu przy przepychaniu kabla (nadwozie komnbi), ale dało radę bez żadnych dewastacji.
Średnio sprawny człowiek poradzi sobie bez rozbierania auta.

Jeżeli chodzi o zasilanie - z wtyczkowego i gniazda zapalniczki przeszedłem na SmartBoxa i stałe podłączenie do instalacji (3 przewody: zasilanie stałe, po stacyjce i masa). Podłączenie SmartBoxa z racji braku bezpieczników w kabinie zleciłem elektrykowi.

W razie czego proszę pytać

krzysiek_wej
Nowicjusz
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2015
Miasto: Wejherowo

Post autor: krzysiek_wej » 10 sty 2019, o 16:35

Ja zamówiłem 70mai pro + GPS. Koszt 65$. Czekam na przesyłkę... Podobno parametry ma dobre.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

krzysiek_wej
Nowicjusz

Post autor: krzysiek_wej » 2 lut 2019, o 20:59

Kilka dni temu dotarła do mnie kamerka 70mai Pro+GPS i dziś ją zainstalowałem w aucie. Instalacja okazała się prosta.
Przewód zasilający podsufitką i lewym słupkiem A, przy skrzynce bezpieczników zamocowałem dodatkowe gniazdo zapalniczki + zasilacz USB (był w zestawie), 12V z bezpiecznika 6 za pomocą gniazda bypass mini, masa ze śruby pod lewą osłoną.

katmai
Nowicjusz
Auto: Insignia
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2014
Miasto:

Post autor: katmai » 19 mar 2019, o 13:54

krzysiek_wej pisze:
2 lut 2019, o 20:59
edit
Po której stronie lusterka przykleiłeś kamerę? Też zakupiłem taką samą.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2019, o 16:25 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

krzysiek_wej
Nowicjusz

Post autor: krzysiek_wej » 19 mar 2019, o 20:48

Po prawej stronie od lusterka.
mai70pro.jpg
Można byłoby troszkę wyżej ale nie chciałem aby były widoczne czarne punkty...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2019, o 19:19 przez krzysiek_wej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lcr
Klubowicz
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Miasto: Ruda Śląska
Postawił piwo: 5 razy

Post autor: lcr » 20 mar 2019, o 19:59

Zastanawiam się, żeby zamienić swoją kamerę sportową na viofo 119S lub 129. Czy ktoś z Was posiada I mógłby powiedzieć trochę więcej?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Rooff_
Klubowicz

Post autor: Rooff_ » 20 mar 2019, o 20:11

Mam A129-G Dual. Co byś chciał wiedzieć?
Pozdrawiam, Michał

Awatar użytkownika
lcr
Klubowicz
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Miasto: Ruda Śląska
Postawił piwo: 5 razy

Post autor: lcr » 21 mar 2019, o 10:58

Jakość nagrań nocą i nagrywanie parkingowe. Wiem, że są kondensatory - zasilasz to gniazdem z podłokietnika? Jak długo się ładują? Robię krótkie trasy (ok 10 km) i zastanawia mnie to, jak długo wytrzyma na zasilaniu tryb parkingowy.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

lewis
Nowicjusz
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Post autor: lewis » 21 mar 2019, o 14:05

Ja mam A119. Zamontowałem go po prawej stronie, za lusterkiem. W ogule go nie widzę, bo po co, w trakcie jazdy jest to zbędne. Z obrazu jestem zadowolony. Nie robiłem specjalnie testów, po prostu na początku przejrzałem nagrania. Kondensatory służą tylko do bezpiecznego wyłączenia urządzenia po zaniku napięcia na zasilaniu. Tak jest chyba we wszystkich rejestratorach, nawet tych z baterią. Tylko że bataria pada szybciej.
Ja podłączyłem rejestrator poprzez zasilacz wyłączający się poniżej 12v tak by ochronić akumulator. Są takie dedykowane do rejestratorów. Dodatkowo dałem przełącznik pomiędzy zasilaniem stałym a po zapłonie. Jak stoję w miejscu niepewnym to przyłączam na zasilanie stałe i rejestrator pracuje cały czas.

norbi333
Zapaleniec
Auto: Biturbo 4x4,2.0T 4x4
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 9 razy

Post autor: norbi333 » 21 mar 2019, o 15:08

Mam podpięte na stałe i kamerka chodzi 24 h. Nie zauważyłem jakiegokolwiek wpływu na akumulator ,żeby go choć w drobnym stopniu rozładowywał

Awatar użytkownika
Rooff_
Klubowicz

Post autor: Rooff_ » 21 mar 2019, o 19:48

Nagrania mogę wrzucić w weekend jak nie zapomnę zabrać kamerki/karty z auta ;)
Jak dla mnie wyglądają bardzo dobrze (nocne, bo o dziennych nie ma co pisać - wiadomo, że są bardzo dobre).

Kondensatory to Ci już kolega @lewis napisał do czego są i jak działają.

Ja zasilam kamerkę od zapalniczki - przewody podlutowane z tyłu za popielniczką. Póki była zima, używanie trybu parkingowego nie miało żadnego sensu ;) Najtaniej i chyba najprościej jest podłączyć kamerkę pod powerbank, który to podłączasz pod ładowarkę żeby się ładował. Tylko powerbank musi być z opcją passthrough, czyli musi pozwalać na jednoczesne ładowanie i zasilanie urządzeń. I dobrze by było, żeby się szybko ładował. Poza zimą jego baterie nie powinny być problemem. Jeśli ładowanie krótkimi trasami nie wystarczy, zawsze można go co jakiś czas zabrać do domu i naładować do pełna.

Musisz rozgraniczyć prawdziwy tryb parkingowy od trybu polkatkowego. Viofo umożliwia używanie prawdziwego trybu parkingowego (tzw. low bitrate), który nagrywa ciągle, ale wymaga to użycia kabla/modułu HardWire Kit. W innym przypadku masz możliwość użycia tylko trybu poklatkowego lub normalnego z czuknikiem ruchu. Te dwa ostatnie mają swoje wady - poklatkowy nie zapewnia ciągłości nagrania, ten z czujnikiem ma zwłokę kilku sekund zanim kamera zacznie nagrywać.
Pozdrawiam, Michał

Mesjonooos
Nowicjusz
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kraków

Post autor: Mesjonooos » 22 mar 2019, o 11:21

Witam! Czy ten powerbank nadałby się do tego, by zasilać kamerkę samochodową i jednocześnie, by sam się ładował?

https://swiatbaterii.pl/power-bank/3530 ... harge.html

Nie będą to zbyt niskie wartosci prądowe? Kamerka to Yi Dash Cam.

Ewentualnie czy istnieje możliwość podłączenia rozdzielacza, by zamiast przepinac kable z zapalniczki do powerbanka podczas zostawiania samochodu pod blokiem na noc to by tylko kliknąć i automatycznie zaczeła kamerka pobierac energie z powerbanka.

xul
Klubowicz

Post autor: xul » 22 mar 2019, o 12:35

Po to jest technologia Pass-Through, żeby nic nie przepinać. Do wejścia PowerBank'u podpinasz zasilanie z zapalniczki, a do wyjścia PowerBank'u podpinasz kamerę. Gasisz samochód, to zanika zasilanie w zapalniczce, a kamera dalej ma zasilanie z PowerBank'u.
Ładowarki do DVR zazwyczaj mają na wyjściu 5V/1-2A, ten PowerBank co podałeś ma na wyjściu 5V/3A, więc spokojnie uciągnie.

Awatar użytkownika
Rooff_
Klubowicz

Post autor: Rooff_ » wczoraj, o 00:38

Według pomiarów dla Viofo A129, które ktoś gdzieś kiedyś wykonał, pobór prądu dla zestawu wynosi poniżej 1A (wartość bliżej 600 mA). Więc powinno być ok. Ciekawe czy to szybkie ładowanie się sprawdza?
Pozdrawiam, Michał

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio multimedia nawigacja”