------------------------------ Wielkopolski Spot Mikołajkowy - 8.12 - fotorelacja

--------------------------------------------------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku Obrazek

Kamera rejestrator jazdy

IntelliLink bluetooth multimedia radio nawigacja
xul
Forumowicz
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)

Re: Kamera rejestrator jazdy

Post autor: xul » 2 gru 2018, o 13:54

:D
Jak bez lutowania, to Hardwire Kit i Smartbox odpadająą, to tam trzeba się gdzieś wlutować w zasilanie ew. można użyć takich spinek do wpinania się w przewody. Dodatkowy aku z UPS to też lutowanie (chyba, że ktoś widział gotowy zestaw aku + regulator ładowania). Zostaje rozwiązanie z powerbankiem obsługującym passthrough (jednoczesne ładowanie i używanie). Do zapalniczki dajesz ładowarkę i podpinasz pod wejście ładowania w powerbank (musi być na tyle mocna, że zasili 2 kamery + ładowanie jednocześnie), a kamery podpinasz pod wyjścia powerbanka, a jeżeli powerbank ma tylko jedno wyjście, to przez rozdzielacz. Można użyć też dwóch powerbanków i ładowarek (wtedy może być słabsza), po jednym zestawie na kamerę. Praktycznie tego rozwiązania nie sprawdzałem, ale w teorii wygląda, że będzie działać dobrze :)
Prywatnie używam powerbanka za jakieś 7zł z ebay + 2 ogniwa 18650 za 12zł z allegro i wszystko działa ok (nie ma passthrough). Na ali widziałem moduły na 6 czy 8 ogniw, jak 2 się połączy jak w na filmiku wyżej to powinny realizować passthrough.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Post autor: Rooff_ » 2 gru 2018, o 14:09

Każda kamera będzie podobnie "trudna" w montażu. Chyba wszystkie są mocowane na taśmę dwustronną, więc kwestia dobrego (miejsce) i równego (zachowanie kątów pionowych/poziomych) przyklejenia. Podobnie wszystkie wymagają przeciągnięcia przynajmniej dwóch przewodów - jeden do zasilania, a drugi do tylnej kamery.

U mnie to wyglądało tak, że mając panoramę przewód do tylnej kamery było stosunkowo prosto puścić, ale że lubię porządek to powędrował również przez elastyczną gumę, w której lecą inne przewody do klapy. Kamerka zamocowana na górze przy plastikach klapy. Jeśli chodzi o przednią to również z powodu pedantyczności konieczne było ukrycie kabla zasilającego - powędrował podsufitką do prawego słupka przedniej szyby, później na dół za schowek aż do tunelu środkowego, gdzie podłączyłem go pod zapalniczkę. Opcja z lutowaniem, bo nie chciałem wtyczki cały czas w gnieździe ;) Można było oczywiście wyciągnąć wtyczkę (konkretnie ładowarkę/zasilacz na USB) obok popielniczki i wetknąć do zapalniczki.

Jak mi się kiedyś przypomni to zrobię zdjęcia efektu, choć to nic nadzwyczajnego :P

P.S. W przypadku Viofo obie kamerki mają zasilanie z jednej ładowarki - tylnia poprzez tylko jeden przewód sygnałowo/zasilający. Także tu odpada drugi powerbank i kabel do zasilania.

xul
Forumowicz
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)

Post autor: xul » 2 gru 2018, o 14:58

Wydaje mi się, że @Dokia ma 2 niezależne kamerki, więc trzeba się zastanowić jak to zrobić, na dwóch bez ciągnięcia kabli przez całe auto, ale zajętymi dwoma zapalniczkami i wyższymi kosztami, czy na jednym i ciągnąć kable, ale trochę taniej. A najlepiej oddać w ręce elektronika samochodowego, co ładnie ogarnie i poukrywa, co by nic nie dyndało i nie stukało, jak sami nie chcemy się bawić.

PS: Moja Mio 785 jest na przyssawce, a tyla A20 na taśmie i wszystko na jednym zasilaczu, pociągnięte słupkami i progiem, zasilane z kostki tunelu środkowego przez Smartbox.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio multimedia nawigacja”