--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Schowek/skrzynka pod podwoziem - Insignia B 1.5T

Modyfikacje mechaniczne i wizualne, detailing i kosmetyka
ODPOWIEDZ
swistak40
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 13 wrz 2020, o 22:25
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Olsztyn
Postawił piwo: 1 raz

Schowek/skrzynka pod podwoziem - Insignia B 1.5T

Post autor: swistak40 » 11 cze 2023, o 13:46

#schowek #druciarstwo Będziecie się śmiać, ale jeśli coś wygląda na głupie, a działa, to nie jest głupie - zgodnie z tą dewizą wykonałem schowek pod podwoziem. W Insignii B 1.5T Sports Tourer po prawej stronie nie ma tłumika końcowego, w związku z czym jest tam nieprzyzwoicie dużo miejsca, które się marnuje. Dlatego postanowiłem przymocować tam schowek na zestawy naprawcze kół, które do tej pory walały się w bagażniku (czego nie znoszę). W tym celu zakupiłem:

1. Skrzynkę elektryczną IP65 42x32x18 cm (https://allegro.pl/.../rozdzielnia-skrzynka-elektryczna...) - zdecydowanie najlepszy stosunek jakości do ceny ze wszystkich dostępnych rozwiązań.
2. Śruby M8 o długości 50 mm i 60 mm oraz podkładki poszerzane (Castorama).
3. Pasy napinające do zabezpieczenia ładunku (https://www.action.com/pl-pl/p/pas-napinajcy/)

Do montażu potrzebne są:
- wiertarka z wiertłami do metalu,
- podstawowe narzędzia typy klucze nasadowe, miarka itd.
- klej typu Loctite.

Montaż polegał na wykręceniu oryginalnych śrub, które mocują plastikową osłonę, wymierzeniu rozstawu, wywierceniu otworów w skrzynce plastikowej z zamontowaną płytą metalową, montażu skrzynki. W celu właściwego zwymiarowania posłużyłem się papierem transferowym i lakierem do paznokci, tzn. w trakcie przymiarki łby śrub oznaczyły mi miejsca otworów. Otwory wypadły na środku szerokości skrzynki, nieco przesunięte w kierunku jej góry, z rostawem osiowym 25,4 cm.
Zestaw naprawczy z kompresorem i zestaw do naprawy przebitych opon mieszczą się bez problemu. Wkładanie czegoś do środka jest utrudnione, bo drzwiczki otwierają się do dołu, ale mam zamiar trzymać tam tylko te 2 rzeczy, których używa się tylko w awaryjnych sytuacjach. Drzwiczki zabezpieczone przed otwarciem pasem do ładunku, kupionym w cenie 8,49 zł za 2 sztuki.

Łączę pozdrowienia,
MK
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Marek1972
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 17 mar 2023, o 19:20
Auto: Insignia2019
Kod silnika: B15XFL
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Schowek/skrzynka pod podwoziem - Insignia B 1.5T

Post autor: Marek1972 » 11 cze 2023, o 14:26

No cóż 🤔, jak Tobie pasuje, to jest najważniejsze ☝️😁. Każdy robi coś pod siebie, więc dla wielu będzie głupie , czy śmieszne, a dla Ciebie zwyczajnie przydatne 🙂🖐

Awatar użytkownika
Mateo
Klubowicz
Posty: 2216
Rejestracja: 1 wrz 2021, o 11:57
Auto: INSIGNIA GS
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Moje auto: https://www.insignia-club.pl/viewtopic.php?f=52&t=9254
Miasto: Racibórz
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 20 razy

Re: Schowek/skrzynka pod podwoziem - Insignia B 1.5T

Post autor: Mateo » 11 cze 2023, o 17:04

Ja wykorzystałem to miejsce na drugą rurę
Obrazek

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning i auto detailing”