------------------------------ Wielkopolski Spot Mikołajkowy - 8.12 - fotorelacja

--------------------------------------------------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku Obrazek

Delikatny luz fotela kierowcy

ODPOWIEDZ
JaMi
Nowicjusz
Auto: Insignia B kombi
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Delikatny luz fotela kierowcy

Post autor: JaMi » 21 wrz 2018, o 13:40

Sprawa dotyczy (podobno) tylko fotela elektrycznego i to chyba w wersji z wentylacją. Ale może nie...

Obserwuję delikatny luz całego fotela, tak jakby był na jakimś amortyzatorze. Sprawdzenie można wykonać dwojako:
- stojąc przy aucie popchnąć (uderzyć) dłonią w oparcie fotela. Fotel delikatnie "skoczy" do tyłu, jakby miał luz, a nie był sztywno dokręcony do podłogi. Nie chodzi o przesunięcie fotela do tyłu, a bardziej "dobicie" do podłogi.
- siadając na fotel jest uczucie jego delikatnego uskoku jakby w dół i do tyłu

W serwisie sprawdzili fotel i twierdzą, że wszystko ok, żadnych luzów i nieprawidłowości nie ma. Podobno te najbardziej nafaszerowane fotele tak mają... ]:-<

Co Wy na to?

Awatar użytkownika
wassermann
Użytkownik
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Silberblitz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Delikatny luz fotela kierowcy

Post autor: wassermann » 7 paź 2018, o 22:00

Fotel kubełkowy w GSi ma to samo. Jakby minimalny, ale sprężysty, luz między siedziskiem a podłogą. Odczułem przy siadaniu, ale wcześniej parę razy odczułem po nieco bardziej energicznym wyhamowaniu do zera, gdy auto zatrzymuje się i "odbija" po puszczeniu hamulca. Przy hamowaniu najwyraźniej musiałem unosić się z fotelem, bo po wyhamowaniu odczuwalnie z powrotem osiadam.

M.

Awatar użytkownika
Sizon
Forumowicz
Auto: Superb 3.6 V6
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: WWL

Post autor: Sizon » 9 paź 2018, o 21:23

Niby nie ta generacja, ale w w VC w multicontourach też to samo czasem się działo, winne były śruby dokręcające stelaż fotela do szyn. Podejrzewam, że w aso sprawdzili, czy są luzy na śrubach szyn (a raczej nie ma) i stwierdzili, że jest ok.

JaMi
Nowicjusz
Auto: Insignia B kombi
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 1 raz

Post autor: JaMi » 10 paź 2018, o 08:51

Sizon, czyli sugerujesz, że tego luzu nie powinno być i winny jest montaż fotela? Nie chcę za ASO wykonywać roboty, ale jak się wkurzę to sam wymontuje fotel i sprawdzę jak to jest zrobione

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”