--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Kosmetyka nadwozia

Kosmetyka aut, środki do detailingu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 7 razy
Kontakt:

Re: Kosmetyka naszych aut - auto detailing

Post autor: Engine » 15 paź 2015, o 16:02

Kupiłem ostatnio SHINY GARAGE FRUIT SNOW FOAM i wypróbowałem. Efekt bardzo dobry na średnio brudnym aucie (bardziej ukurzonym niż brudnym). Przymierzam się do kupna lepszej pianownicy PA, bo moja z Karchera jest słaba (piana szybko ścieka z auta) i mam ją w zestawie z SHINY GARAGE PERFECT ACTIVE FOAM. Ta piana z opisu wygląda na bardziej agresywną niż FRUIT SNOW FOAM. Ktoś jej używał? Ta piana niszczy lakier tak jak w przypadku np. TRUCK CLEANER'a? Nigdzie nie mogę się doszukać jakie ma PH.

Może jestem przewrażliwiony ale pytam, bo widzę co TRUCK CLEANER robi z kabinami u mnie w firmie. Czyści świetnie, ale niszczy połysk na lakierze. Stąd wole zapytać.

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Kosmetyka naszych aut - auto detailing

Post autor: KaMYk » 15 paź 2015, o 16:38

Piany z SG nie znam.
Używam:
http://autonablask.pl/produkt/autobrite-magifoam-5l/
polecana przez wojtassss'a. Lakier połysku nie traci :)
Generalnie z preparatami SG to mam dwojakie doświadczenia.
Preparat na owady SG Bug Off to nieporozumienie, zmieniłem na Poorboys'a Bug&Squash, zupełnie inna jakość i efekt działania.
Natomiast preparat do smoły SG Tar&Glue sprawuje się bardzo dobrze. Nie zauważyłem też zmian na lakierze.
Także jedne preparaty mają ok, inne takie sobie, a jak z piana to nie wiem.
Tu masz Kartę charakterystyki PERFECT ACTIVE FOAM , pH 12,32
http://abt24.pl/index.php?controller=at ... chment=100

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Kosmetyka naszych aut - auto detailing

Post autor: Alex » 15 paź 2015, o 16:58

Engine pisze:Kupiłem ostatnio SHINY GARAGE FRUIT SNOW FOAM i wypróbowałem. Efekt bardzo dobry na średnio brudnym aucie (bardziej ukurzonym niż brudnym).
Też używam tej piany i uważam, że daje radę. Jedyne jej minus, i chyba wszystkich pian, jest taki, że 3-4 użyć i dużo z wosku nie zostaje, który został nałożony na karoserię ;)
Engine pisze:Przymierzam się do kupna lepszej pianownicy PA, bo moja z Karchera jest słaba (piana szybko ścieka z auta)
Zmień proporcje i piana będzie od razu gęstsza oraz dłużej utrzymywała się na aucie.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 7 razy
Kontakt:

Re: Kosmetyka naszych aut - auto detailing

Post autor: Engine » 15 paź 2015, o 17:03

O widzisz, spróbuje zrobić mocniejsze stężenie. Robiłem w proporcji 1:10 - 50ml/500ml ciepłej wody (pianownica Karchera ma pojemność 0,5L). Zrobię w takim razie 1:5 - 100ml/500ml ciepłej wody.

-- 9 lis 2015, o 00:27 --

Niestety mocniejszy roztwór niedużo pomógł. Piana spływa jak woda. Zainwestowałem w pianownię PA. Zobaczymy jaki będzie efekt.

Poza tym zbieram powoli kosmetyki do mycia wozidła, na wiosnę chciałbym mieć już zestaw do picowania i zastanawiam się nad zakupem. Poczytałem trochę i poniżej zawartość tego zestawu:

Piana:
- Shiny Garage Fruit Cherry Snow Foam

Meguiars Paint Restoration Kit:
- Szampon Meguiars Gold Class Wash
- Glinka 25g
- Meguiars Ultimate Quik Detailer
- Meguiars Ultimate Compound
- Wosk Meguiars Gold Class Carnauba Wax
- 2 x Soft Foam Applicator Pad
- 2 x Supreme Shine Microfiber Towel

Do podbicia koloru:
- Meguiars Deep Crystal Step 2 Polish

i szukam jakiegoś środka do felg oraz APC. I teraz pytanie, polecacie coś do felg i jakiś sprawdzony APC?

BTW. Chętnie zrobię "recenzję" po skompletowaniu powyższego zestawu :)

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Kosmetyka naszych aut - auto detailing

Post autor: Alex » 9 lis 2015, o 09:35

Jakiej twardości glinkę chcesz kupić ? Jeśli jesteś początkujący to brałbym miękką. Zbierze trochę mniej brudu ale jest też mniejsza szansa na uszkodzenie lakieru.
Wiesz o tym, że Meguiars jest już przereklamowany i można go zastąpić lepszymi/wydajniejszymi środkami ? ;)
Co do felg - tylko i wyłącznie Tuga Chemie Alu Teufel Spezial albo TK Car Cosmetics Pure Blood Wheel Cleaner. I tutaj nie zostawię żadnego komentarza, bo to co robią te dwa środki, to zostawia nawet najlepszą i droższą konkurencję z tyłu.
APC - osobiście używam Shiny Garage Lime APC i daje radę, ale wszystko wiadomo, że zależy od proporcji. Możesz jeszcze zastanowić się nad Nielsen Chemicals Cyclone APC, ale trzeba dobierać do niego naprawdę duże proporcje bo jest sam w sobie bardziej "żrący".
Do zabezpieczenia opon niczego nie szukasz ?
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 7 razy
Kontakt:

Re: Kosmetyka naszych aut - auto detailing

Post autor: Engine » 9 lis 2015, o 09:37

No liczę na ew. Poprawki zestawu :) jeśli masz jakieś lepsze odpowiedniki to chętnie się o nich dowiem :) opony owszem, zapomniałem dopisać ;)

Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Kosmetyka naszych aut - auto detailing

Post autor: Alex » 9 lis 2015, o 10:47

Aktywna piana - Shiny Garage Fruit Cherry Snow Foam albo ValetPRO pH Neutral Snow Foam. Wiadomo, wszystko zależy od stężenia ale są to dla mnie dwie najlepsze piany jeśli chodzi o działanie i czas.
Szampon - Shiny Garage Strawberry Car Shampoo, TK Car Cosmetics Shampoo, Poorboy's Super Slick & Suds Conc.
QD - Meguiars Quik Detailer, Poorboy's QD+, Shiny Garage Almond Quick Detailer, TK Car Cosmetics Quick Detailer.
Wosk - Collinite 476, Poorboy's Natty's Blue, SOFT99 Dark & Black Wax.
Aplikatory - Meguiars Soft Foam Applicator, Liquid Elements Aplikator Soft, Shiny Garage.
Mikrofibry - jeśli chodzi o lakier to tylko i wyłącznie Meguiar's Supreme Shine Microfiber Towel (są pakowane po trzy sztuki). A do reszty (szyby, elementy wnętrza, itp.) bez problemu można użyć Shiny Garage Plush Blue.
Ręcznik do osuszania - ze dwie sztuki Fluffer Dryer
Opony - Meguiar’s Endurance High Gloss, Gyeon Q2 Tire, Shiny Garage Back2Black TTD.

Do wyboru, do koloru :) Kwestia tylko ceny i możesz wybierać.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 7 razy
Kontakt:

Re: Kosmetyka naszych aut - auto detailing

Post autor: Engine » 9 lis 2015, o 10:56

No i o coś takiego mi chodziło :) dzięki Alex :) a coś do skóry i pielęgnacji wnętrza?

Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 7 razy
Kontakt:

Re: Kosmetyka naszych aut - auto detailing

Post autor: Engine » 9 lis 2015, o 13:40

Ja mam pokrowce z "eko" skóry. Brudzą się tak jak i skóra na siedzeniach. Może APC da sobie radę, spróbuję także Shiny Garage Care for Me Leream. Jak będzie jeszcze niezadawalający efekt to pomyślę nad następnymi środkami :)

-- 9 lis 2015, o 14:13 --

Po przegrzebaniu neta i zapoznania się z cenami nasunęły mi się następne pytania. Zestaw wyglądałby następująco:

Aktywna piana - Shiny Garage Fruit Cherry Snow Foam
Szampon - Shiny Garage Strawberry Car Shampoo
Glinka – miękka 25g (tutaj szukać konkretnego producenta, czy nie ma większego znaczenia?)
Polerka - Meguiars Ultimate Compound
QD - Shiny Garage Almond Quick Detailer
Wosk - SOFT99 - Dark & Black Wax 300g
Aplikator - Meguiars Soft Foam Applicator (wosk), Monster Shine TRI COLOR (do polerki)?
Mikrofibry – 3x Meguiar's Supreme Shine Microfiber Towel (lakier - do wosku, polerki itp.?), Shiny Garage Heavy White Finishing (wnętrze)
Ręcznik do osuszania – 2x Monster Shine Fluffy Dryer
Opony - Shiny Garage Back2Black TTD
Felgi - TUGA-chemie Alu-Teufel Spezial
APC - Shiny Garage Lime APC
Skóry - Shiny Garage Care for Me Leather Cream

@Alex - mówisz, żeby zrezygnować z politury? (Meguiars Deep Crystal Step 2 Polish)

BTW. To na pomarańczowo to pytania :D

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Kosmetyka naszych aut - auto detailing

Post autor: Alex » 9 lis 2015, o 14:54

Wracając jeszcze do aktywnej piany, to pamiętaj żeby nie stosować jej przed każdym myciem auta bo usuwa wosk. Czyli namęczysz się z aplikacją wosku, który powinien leżeć na aucie 3, 4 miesiące, a to dwóch, trzech użyciach aktywnej piany już go nie będzie ;)

Shiny Garage Care for Me Leream nie zabezpiecza aż tak skóry przed mniejszym brudzeniem się, a powoduje, że staje się bardziej miękka, nie pęka i oczywiście jest łatwiejsza w systematycznym czyszczeniu.

Szampon - z czystym sumieniem poleciłbym Ci jednak TK Car Cosmetics Shampoo. Ilość piany w stosunku do Shiny Garage Strawberry Car Shampoo jest zdecydowanie większa, a efekt praktycznie taki sam.
Glinka - skupiłbym się na ValetPRO ze względu na jakość-cena.
Polerka - Meguiars Ultimate Compound + Monster Shine TRI COLOR + Meguiar's Supreme Shine Microfiber Towel.
QD - no i tutaj znowu z czystym sumieniem, ze względu właśnie na czarny lakier, poleciłbym TK Car Cosmetics Quick Detailer + Meguiar's Supreme Shine Microfiber Towel, który w bardzo widoczny sposób wyciąga głębię koloru.
Wosk - SOFT99 - Dark & Black Wax + Meguiars Soft Foam Applicator + Meguiar's Supreme Shine Microfiber Towel.

Co do politury to się nie wypowiem bo jej po prostu nie stosuję. Ale mam nadzieję, że po Meguiars Ultimate Compound nie będzie konieczności stosowania jej ;)

Do całej listy dorzuciłbym jeszcze Prickbort Mac Serien 124 do usuwania smoły. Dlaczego ? Jeżeli pod glinkę trafi się kawałek zaschniętej smoły to możesz sobie wyobrazić co stanie się z Twoim lakierem.
Pamiętaj też, że Tuga Chemie Alu Teufel Spezial może posłużyć jako deironizator do usuwania cząstek metalicznych z lakieru (drzwi, błotniki, progi, zderzaki).
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 7 razy
Kontakt:

Re: Kosmetyka naszych aut - auto detailing

Post autor: Engine » 9 lis 2015, o 14:58

Ok, to mi rozjaśnia sytuację :) Poprawie listę w takim razie :) ten Prickbord rozumiem użyć przed glinkowaniem, po umyciu auta?

Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Kosmetyka naszych aut - auto detailing

Post autor: Alex » 9 lis 2015, o 15:11

Na początek dajesz aktywną pianę, spłukujesz, myjesz auto i ręcznikami wysuszasz (przyklepujesz, a nie ciągniesz ręcznik po całym aucie), później na suchą karoserię używasz Prickborta i Tuga Chemie, czekasz aż zacznie działać i spłukujesz pod ciśnieniem. Gdy auto jest mokre w jedną rękę bierzesz atomizer z wodą i szamponem, a w drugą glinkę i zaczynasz zabawę. Jeśli będzie potrzeba to myjesz auto drugi raz albo po prostu spłukujesz pozostałości i znowu wysuszasz. Później zabawa z polerką i woskiem :)
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 7 razy
Kontakt:

Re: Kosmetyka naszych aut - auto detailing

Post autor: Engine » 9 lis 2015, o 15:20

Ok, ale jedna rzecz mi się nie zgadza. Na jakimś forum o detalingu aut wyczytałem, żeby nie używać pod żadnym pozorem wody z szamponem tylko używać QD. Ktoś głupoty popisał czy można albo woda z szamponem albo QD?

Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

-- 9 lis 2015, o 15:40 --
Alex pisze:Wracając jeszcze do aktywnej piany, to pamiętaj żeby nie stosować jej przed każdym myciem auta bo usuwa wosk.
No tak, tylko podobno Shiny Garage Fruit Cherry Snow Foam nie rusza wosku :D ale ile w tym prawdy to zdążyłem przetestować ;)

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Kosmetyka naszych aut - auto detailing

Post autor: Alex » 9 lis 2015, o 15:58

To jest tak samo obalona teoria jak "węższe opony na zimę są lepsze" ;)
Chodzi o to, żeby glinka miała cały czas poślizg, nie można nią pracować na sucho bo można narobić sobie problemów. Lepiej jest dać więcej "smarowidła" niż za mało. W tym celu można zastosować czystą wodę, wodę z szamponem albo QD. Oczywiście co wychodzi bardziej opłacalne, to chyba widać gołym okiem.
Również testowałem pianę Shiny Garage i dokładnie po czwartym jej użyciu nie miałem już nic wosku na aucie. Fakt jest tylko taki, że naprawdę dobrze działa porównując ją do droższej konkurencji.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 7 razy
Kontakt:

Re: Kosmetyka naszych aut - auto detailing

Post autor: Engine » 9 lis 2015, o 16:02

Aha, czyli do glinki używamy wody i szamponu, a po zjechaniu lakieru glinką, jedziemy QD? :D Dobrze rozumiem?

Czyli piana raczej raz na 3 miesiące ;)

murarz13
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 11 lip 2015, o 09:59
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Kosmetyka naszych aut - auto detailing

Post autor: murarz13 » 9 lis 2015, o 17:25

A gdzie można kupić te kosmetyki online i najlepiej wszystkie w jednym miejscu? Jak nie możesz/nie chcesz robić reklamy to poproszę na PW.

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 7 razy
Kontakt:

Re: Kosmetyka naszych aut - auto detailing

Post autor: Engine » 9 lis 2015, o 17:27

Jest wiele sklepów.

Google: https://www.google.pl/search?q=kosmetyk ... 3w&ie=&oe=
Ja się zaopatrzam głównie tu: http://showcarshine.pl/ albo tu: http://www.autokosmetyki.pl/
Chyba że nie mają czegoś, czego potrzebuje to szukam w innych sklepach.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Kosmetyka naszych aut - auto detailing

Post autor: Alex » 9 lis 2015, o 17:37

Engine pisze:Aha, czyli do glinki używamy wody i szamponu, a po zjechaniu lakieru glinką, jedziemy QD? :D Dobrze rozumiem?
Tylko nie żałuj tej wody z szamponem bo glinką można naprawdę narobić bałaganu ;)
QD używasz dopiero po nałożeniu wosku dla jego utrwalenia i usunięciu resztek pasty lub pyłu.
Żeby wosk trzymał się jak najdłużej na aucie zaleca się stosowanie QD po każdym myciu.
murarz13 pisze:A gdzie można kupić te kosmetyki online i najlepiej wszystkie w jednym miejscu? Jak nie możesz/nie chcesz robić reklamy to poproszę na PW.
Te co wyżej wymieniłem nie kupisz w jednym miejscu, ewentualnie można zastosować jakieś inne żeby wszystko było z jednego miejsca. Osobiście kupuję w http://autonablask.pl/ albo http://www.all4auto.pl/
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 7 razy
Kontakt:

Re: Kosmetyka naszych aut - auto detailing

Post autor: Engine » 9 lis 2015, o 17:40

OK, dzięki Alex. Bardzo mi rozjaśniłeś temat ;) Zbieram zestaw do kupy i na wiosnę biorę się za picownie :D

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Kosmetyka naszych aut - auto detailing

Post autor: Alex » 9 lis 2015, o 18:23

Spoko, nie ma problemu. Jakby co to pytaj ;)
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auto detailing”