--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Insignia GSi 2.0T - Silberblitz by Wassermann

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8486
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: Insignia GSi 2.0T - Silberblitz by Wassermann

Post autor: dokia » 15 maja 2023, o 21:51

A no jooo... Ja tam gdzieś się "zamieszałam" na zjazdach i zrobiło się +30 😂 zblondynilam 😂
Ja bardzo nie lubię drogi od Rynu przez Mikołajki do Olsztyna, bo to strasznie męczy. Raz jechałam "górą" tj przez Lidzbark W. -Bisztynek😱 Tam nawet miejscami asfaltu nie było, nie wiem jak Ci ludzie tam żyją 😱 nigdy już tam nie pojadę chociaż jechałam jeszcze toyotą czyli dwie Insignie temu (ale osłonę silnika toyoty tam porwałam) 😂
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1613
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 29 razy

Re: Insignia GSi 2.0T - Silberblitz by Wassermann

Post autor: wassermann » 5 sie 2023, o 14:43

* Po przygodach z wykończeniem za cienkich tarcz mam nowy komplet na wszystkich 4 kołach, odbył już trasę docierającą na spokojnie, teraz można już normalnie używać - ale sytuacji podbramkowych jeszcze nie było.

* Wczoraj odwiedziłem nowe ASO, bo poprzednie upadło... Odbyłem zaległą akcję aktualizacji softu pompy wspomagania hamulców.

* Przede wszystkim zaś wykonałem w ASO kontrolę geometrii, bo czułem że auto po szybkich prostych nie jeździ idealnie jak przecinak. No i słusznie, bo wyszła z przodu rozbieżność (L: +0*01', P: -0*05'). Żadnych przygód typu krawężnik czy dziura nie było, ale mimo wszystko po tych 5 latach przód nie trzymał już parametrów. Serwis ustawił wg fabrycznych parametrów dla tego modelu i rocznika, na +0*08', +0*08', idealnie pośrodku zakresu tolerancji (+0*02' do +0.*14'). Ciekaw jestem wrażeń z najbliższej trasy. Pozostałe parametry i cały tył były OK.

M.

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1613
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 29 razy

Re: Insignia GSi 2.0T - Silberblitz by Wassermann

Post autor: wassermann » 21 lis 2023, o 19:00

Dziś jest ten dzień :666: ]:-> ]:-> ]:->

M.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8986
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Insignia GSi 2.0T - Silberblitz by Wassermann

Post autor: mazmarcin » 21 lis 2023, o 19:57

Fajny dzień.
I normalne zużycie paliwa jak przystało na 2,0T :lol: ;) :D
Mój klakierek jakieś 3 mniej teraz pali ;D

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8486
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: Insignia GSi 2.0T - Silberblitz by Wassermann

Post autor: dokia » 21 lis 2023, o 21:18

Ja mam mniejsze spalanie, ale ja jeżdżę jak pipa, a właściciel tego auta chyba ciśnie. No i u mnie już 72k+ na liczniku.
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
Mateo
Klubowicz
Posty: 2213
Rejestracja: 1 wrz 2021, o 11:57
Auto: INSIGNIA GS
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Moje auto: https://www.insignia-club.pl/viewtopic.php?f=52&t=9254
Miasto: Racibórz
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 20 razy

Re: Insignia GSi 2.0T - Silberblitz by Wassermann

Post autor: Mateo » 22 lis 2023, o 07:46

aleś wyliczył żeby Ci się te 6 zgadzał, spalanie jeszcze brakuje żeby było 66,6 😅
Obrazek

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1613
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 29 razy

Re: Insignia GSi 2.0T - Silberblitz by Wassermann

Post autor: wassermann » 22 lis 2023, o 22:38

Mateo pisze:
22 lis 2023, o 07:46
aleś wyliczył żeby Ci się te 6 zgadzał, spalanie jeszcze brakuje żeby było 66,6 😅
Trasa B to jest "końcowka" głównego licznika - nie resetowałem jej nigdy. Tak że spalanie 14.5 to jest za całą historię samochodu. Z kalkulacji zużytego paliwa wiem, że trzeba dodać 3-4% do tego co pokazuje komputer. Ale i tak sukces, bo gdzieś przy 50 tys, km miałem jeszcze 15.1-15.2 (żona więcej jeździła po mieście), a ostatni rok to więcej ciut spokojniejszej jazdy mojej, no i kręcenia się po prowincji z podziwianiem widoków zamiast tłuczenia po mieście, to i spalanie od razu poleciało.
Ale jak wziąć te 66,666 x 14.5/100 +3.5% to wychodzi niemal okrągłe 10,000 litrów przepalonej benzynki ;) Kurde, ponad 1000 zł miesięcznie... A potem człowiek się zastanawia gdzie się ten hajs podział.

M.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8486
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: Insignia GSi 2.0T - Silberblitz by Wassermann

Post autor: dokia » 22 lis 2023, o 22:59

Staram się mieścić w 15tys zł za paliwo na rok, ale też i ok 24tys km w ten rok zrobionych. Właśnie dobijam, więc czas na piesze wędrówki🤣. W święta nie wyjeżdżam, do mnie dzieci przyjadą to i może zmieszczę się. 😁
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
alehandro`
Użytkownik
Posty: 835
Rejestracja: 1 cze 2021, o 20:48
Auto: Insignia B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Bratoszewice
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Insignia GSi 2.0T - Silberblitz by Wassermann

Post autor: alehandro` » 3 gru 2023, o 11:46

Wygrani są Ci co mykają służbówkami. Przy takim scenariuszu można by nawet nie tylko 2.0T postawić w garażu :D
"...everything is important..."

Obrazek

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1613
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 29 razy

Re: Insignia GSi 2.0T - Silberblitz by Wassermann

Post autor: wassermann » 21 gru 2023, o 21:01

Wjechał nowy akumulator (nie pytajcie jaki, bo nie wiem - taki sam jak poprzedni). Oryginalny (ponad 5-letni) szybko się rozładowywał np. przy słuchaniu muzyki na wył. silniku, no i w ASO na pomiarach wypadł kiepsko. Zresztą już tego i poprzedniego lata w ogóle nie działał mi Start & Stop (dla próby nie wyłączałem tego systemu, co normalnie wcześniej robiłem) - a to najbardziej oczywista oznaka niedoładowanego akumulatora. Mimo że auto robiło długie przeloty. No to teraz zimowy wyjazd na wioskę mi nie straszny :)

M.

Marek1972
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 17 mar 2023, o 19:20
Auto: Insignia2019
Kod silnika: B15XFL
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Insignia GSi 2.0T - Silberblitz by Wassermann

Post autor: Marek1972 » 22 gru 2023, o 15:31

U mnie już też start- stop nie działa🤪, choć są tacy co piszą , iż SSTOP działa zależnie od temperatury🤔. Wyjazd na święta i w głowie myśl ,czy nie będzie stop🤣. Również już w tamtym roku zimą było podobnie, ale po zimie cały okres ciepły działał poprawnie. Moja trochę młodsza od Twej , ale liczę się że już blisko 😁, starość dopadła😂, pierwszy komplet opon się kończy , klocki przód już na horyzoncie ,ale pewnie nie będę się bawił i wrzucę tarcze tez nowe , bo jednak pojeżdżę jeszcze🙃

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1613
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 29 razy

Re: Insignia GSi 2.0T - Silberblitz by Wassermann

Post autor: wassermann » 22 gru 2023, o 22:22

U mnie już w lecie 2022 zaobserwowałem niewłączanie się S&S, mimo wszelkich dogodnych warunków - a więc jedynie akumulator mógł być przyczyną.

M.

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1613
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 29 razy

Re: Insignia GSi 2.0T - Silberblitz by Wassermann

Post autor: wassermann » 1 kwie 2024, o 03:44

Na wioseczce. Felga zimowa.

M.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8486
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: Insignia GSi 2.0T - Silberblitz by Wassermann

Post autor: dokia » 1 kwie 2024, o 07:40

Piękne ujęcie 🤗. A jaki przebieg masz? Dogoniłeś mnie ?
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
alehandro`
Użytkownik
Posty: 835
Rejestracja: 1 cze 2021, o 20:48
Auto: Insignia B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Bratoszewice
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Insignia GSi 2.0T - Silberblitz by Wassermann

Post autor: alehandro` » 1 kwie 2024, o 10:49

Ładnie. Przód wyszedł jak by w negatywie był ustawiony pod drift ;)

Marek1972
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 17 mar 2023, o 19:20
Auto: Insignia2019
Kod silnika: B15XFL
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Insignia GSi 2.0T - Silberblitz by Wassermann

Post autor: Marek1972 » 1 kwie 2024, o 19:26

Lata lecą ,a im starsza , tym ładniejsza 🤩. U mnie zmiana planów, mam nadzieję na przełomie roku jednak się rozstać z insignią. Aku nadal żyje , S-stop działa może dociągnę 😜, klocki przód jeszcze orginał i powinny do sprzedaży też. Nie ma co komuś wymieniać, rynek zalewają już egzemplarze nawet za 40+ ciężko widzę z obserwacji dobrze sprzedać, ludzie szukają bardziej egzemplarzy w cenie Astry🙈, potem psy wieszają 😜. Z inwestycji wpadły nowe opony , fabryczne jeszcze niby bieżnik, jednak na mokrym śliskie. Na bezpieczeństwie nie oszczędzam, sezon jeszcze będę śmigał, wrzuciłem Michelin Primacy 4+. Wypastowana , więc ostatni sezon będzie cieszyć jeszcze oko , mimo że szara myszka do Twojej😉. Ty nie planujesz zmiany🤔. Mam nadzieję ,że moich planów nic nie zaburzy 🙃. Czekam na cennik , raczej dopiero od września będzie dostępna interesująca mnieb oferta silnikowa , ale Ci co już zamówili z tego co jest piszą że 3/4 miesiące czas oczekiwania , więc liczę iż na przełomie roku się wyrobię 🖐

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1613
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 29 razy

Re: Insignia GSi 2.0T - Silberblitz by Wassermann

Post autor: wassermann » 2 kwie 2024, o 17:18

dokia pisze:
1 kwie 2024, o 07:40
Piękne ujęcie 🤗. A jaki przebieg masz? Dogoniłeś mnie ?
Ok. 72.500 km Nie wiem czy dogoniłem, bo Cię nie śledzę ;)

Dzisiaj zrobiona przesiadka na letnie koła. Jeszcze nie testowałem wyważenia, więc nerwy napięte do jutra.

Ty nie planujesz zmiany🤔. Mam nadzieję ,że moich planów nic nie zaburzy 🙃. Czekam na cennik , raczej dopiero od września będzie dostępna interesująca mnieb oferta silnikowa
@Marek1972, no widzisz, moja srebrna, niewypastowana, a jak się błyszczy ;) Oszczędzam lakier i myję bezdotykowo, to nie zmatowił się ;) Fotka po kolejnej myjni, w krótkim momencie czystości i słonecznej pogody, bo na wiosce auto brudzi się co chwila - drogi powiatowe i gminne zawalone ziemią z pól... :(

Niestety muszę planować zmianę. Choć z każdą jazdą lubię to auto i doceniam je coraz bardziej. Jak nie w tym roku (mam nadzieję, że jeszcze nie) to za rok już raczej tak. Nic a nic mnie nie pociąga. Jedynie na A5 Sportback 265 KM patrzę łaskawszym okiem i któregoś dnia pójdziemy z żoną pomacać toto z bliska i poprosić o kalkulacje leasingu. Marka mnie obrzydza, co prawda, ale linię nadwozia A5 ma ładną, choć ciasnawe to z tyłu - bardziej jak Insignia A.

Czyżbyś czekał na pełną dostępność Superba IV generacji? Ja też chcę rzucim okiem co tam zaproponują w ramach Sportline albo L&K - byle z całym ciemnym wnętrzem. Podoba mi się, że wg zapowiedzi Superb ma mieć bardziej mięsiste zawieszenie i lepiej się prowadzić. Mogę zrezygnować z adaptacyjnego, byle dobrze jeździł. Do tego ergonomiczne fotele z wentylacją i pełną elektryką - dla mnie "must have". Wersja TSI 265 KM na pewno będzie szybsza od mojej Insignii, ale czy będzie miała lepsze hamulce niż poprzedni Superb? No właśnie. Od mocy ważniejsze jest hamowanie, a tu Insignia zapewnia mi spory komfort psychiczny (o ile akurat nie mam tarcz na wykończeniu, jak to się raz przydarzyło...)

M.

Dodano po 5 minutach 32 sekundach:
alehandro` pisze:
1 kwie 2024, o 10:49
Ładnie. Przód wyszedł jak by w negatywie był ustawiony pod drift ;)
To jest jeden pełny obrót kierownicy (360 st. w prawo). Można dokręcić jeszcze tak ze 120 st. i koło pochyli się jeszcze bardziej ;) Z tej strony wygląda to zadziornie, ale z drugiej już kiepsko, bo dokładnie odwrotnie - jak w Wartburgu jakimś :D
No i to jest właściwość McPhersona - a to żaden powód do chluby, takie zwykłe zawieszenie. W poprzedniej Insignii miałem świetne rozwiązanie HiPer Strut, w którym koło przy skręcie zawsze pozostawało prostopadle do nawierzchni.

M.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8486
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: Insignia GSi 2.0T - Silberblitz by Wassermann

Post autor: dokia » 2 kwie 2024, o 18:10

To jeszcze nie dogoniłeś w sumie, ale ja już nie piszę o przebiegach od dawna. Opla zastąpiły inne atrakcje 🐆. Tak tylko zaciekawiłam się Twoimi przebiegami, bo zawsze miałeś troszeczkę mniejszy a nie napisałeś jaki masz 🤗
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8986
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Insignia GSi 2.0T - Silberblitz by Wassermann

Post autor: mazmarcin » 2 kwie 2024, o 18:34

wassermann pisze:
2 kwie 2024, o 17:23




Dzisiaj zrobiona przesiadka na letnie koła. Jeszcze nie testowałem wyważenia, więc nerwy napięte do jutra.
W końcu jakoś się fajnie prowadzi, ten zimowy rozmiar nie pasuje do tego auta ;)

Marek1972
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 17 mar 2023, o 19:20
Auto: Insignia2019
Kod silnika: B15XFL
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Insignia GSi 2.0T - Silberblitz by Wassermann

Post autor: Marek1972 » 2 kwie 2024, o 19:40

Wassermann , no czas pozbyć się swojej biduli , chcę coś co będzie bogatsze, nie chodzi mi o gadżety tylko ładniejsze wnętrze. Był w głowie Tucson , Kia sportage 😊 i najbardziej rav 4. Jednak podwozie w rav 4 , blacha pokryta woskiem 🙈, oraz hałas na trasie. Także suvy odpadły. No i tak trafiłeś SS4 , choć już oglądałem passata B9 ale mimo iż na żywo superba nie widziałem, wiem że wygra. Napewno kombi i nie czarne wnętrze jak Ci się podoba, tylko koniak🤭, dziadkowe 😉. Niestety nie mogę szaleć, bo trzeba gotówkę wydać odrazu, więc tylko 2.0TSI 204KM, ale będzie spory przeskok i tak względem 1.5T , bo też wersja w superbie L/K. Czekam na cennik pozostałych benzyn, liczę że może coś przed wakacjami, ale i Skoda i VW mówi, iż we wrześniu dopiero 😒. Sedan skody miał być w maju , a już jest , więc może. Szkoda ,dziś miałbym kolegę na swoją od ręki, a tak nie wiem czy się doczeka😁. Co do A5 , to fajne rabaty mają , A4 niestety mniejsze , choć te same silniki , A5 piękna, jednak tylko 4.7m😉. Znalazłem A5 piękna, szara jak moja insignia . Cena 288tys 204KM, ale rabat od tego 51tys i produkcja 2024r🤩 . W skodzie mogę zapomnieć o takim , już wiem że 3/5% to standard a 7%trzeba być mistrzem . Już parę osób zamawiało Skody i VW to takie rabaty dostali. Są inne wydatki, obawiam się że po wakacjach mogą skoczyć ceny 😏. Insignia fajna , ale już się napaliłem, budżet mam oszacowany na 2.0TSI ,mam nadzieję że się uda😁🖐

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta forumowiczów”