--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Sizon + Mahoniowa ST Sport CDTI 4x4 2xAGR Pamięć Wentylacja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: Sizon + Mahoniowa ST Sport CDTI 4x4 2xAGR Pamięć Wentylacja

Post autor: flcn » 11 sty 2019, o 11:51

No to trochę roboty przy insigni jest... Ale skoro cena dobra... Podejrzewam, że Twoja decyzja była tak czy tak przemyślana.

Ja nadal kurą pomykam. Może nie jestem wybitnie zadowolony, ale zadowolony. Ma swoje wady. Na szczęście zalet jest więcej ;). Na chwilę obecną przymierzam się do sprzęgła. 50 kkm przebiegu i się kończy. Prawdopodobnie było wadliwe od początku, ale wada nie była odczuwalna przy seryjnej mocy Obrazek . Niestety teraz będzie ciężko z naprawą gwarancyjną. Tak czy tak nie żałuję za mocno, bo frajda z 241 KM przy tak lekkim aucie jest bezcenna.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Sizon
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 24 paź 2016, o 20:23
Auto: Superb 3.6
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: WWL
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Sizon + Mahoniowa ST Sport CDTI 4x4 2xAGR Pamięć Wentylacja

Post autor: Sizon » 11 sty 2019, o 12:39

Cena była b.dobra.
Ja tego robił nie będę ;) Ale nie wygląda to na zbyt ciężko robotę. Właśnie przed chwilą umówiłem z blacharzem/lakiernikiem, ogarnie wszystko od a do z.
Może decyzja wydawać się szalona, ale była bardzo dobrze przemyślana :)

Dla mnie S2 to naprawdę idealne auto, V6 koi moje uszy, sama jazda to przyjemność, dsg + haldex też swoje robią.
Jedynie fotele bym zmienił na wentylowane, ale ciężki temat, poza tym minusów nie widzę.

241 kucy musi robić robotę, mierzyłeś 0-100, 0-200?

Dodano po 24 minutach 4 sekundach:
Może w końcu te lusterka składane z pamięcią założę, do tej pory leżą w garażu ;)

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: Sizon + Mahoniowa ST Sport CDTI 4x4 2xAGR Pamięć Wentylacja

Post autor: flcn » 11 sty 2019, o 13:14

Nie wątpię, że Twój superb fajnie jeździ. Przy konfiguracji V6+DSG+4x4 to tylko lać i się cieszyć. Ale apetyt ma pewnie niezły?

Profesjonalnie nic nie mierzyłem. Do 100 jest poniżej 7. Niesty brakuje trakcji (ośka) i pierwszy i drugi bieg nie są na pełnym powerze. Dopiero trójka ma full i tu się odzywa demon. Fajne uczucie, bo po wrzuceniu trójki jakby ktoś auto w dupę kopnął.

0-200 nie mierzyłem, ale udało mi złapać vmax licznikowe


Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Obrazek

Awatar użytkownika
Sizon
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 24 paź 2016, o 20:23
Auto: Superb 3.6
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: WWL
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Sizon + Mahoniowa ST Sport CDTI 4x4 2xAGR Pamięć Wentylacja

Post autor: Sizon » 11 sty 2019, o 19:44

Apetyt brałem pod uwagę, ale średnie spalanie na kompie od zakupu mam 10,4, potwierdzone przy dystrybutorze.
Uważam je za bardzo przyzwoite.
No to ciekawie się musi jeździć ;) Ja tyle nie leciałem, 250 ponoć idzie V6 bez problemu, a po zdjęciu kagańca 280, ale nie sprawdzę tego nigdy :)
Z procedurą startu S2 świetnie się zbiera, 4x4 daje dużą przewagę w tym momencie.

Awatar użytkownika
Sizon
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 24 paź 2016, o 20:23
Auto: Superb 3.6
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: WWL
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Sizon + Mahoniowa ST Sport CDTI 4x4 2xAGR Pamięć Wentylacja

Post autor: Sizon » 10 mar 2019, o 00:05

Ok. 1,5 m-ca minęło od odstawienia fury (a zabrał się za nią kilka dni temu), jeszcze nie jest gotowa, ale mój zaufany fachowiec bardzo elastycznie podchodzi do terminów.
To jego jedyna wada, no cóż, świadom tego czekam na odbiór ponoć w najbliższy czwartek. Ale o efekt końcowy jestem spokojny, tyle że przejechałbym się znowu Insignią, czekam jak małe dziecko na prezent :)
W międzyczasie zakupiłem gniazdo 230V EU (wcześniej miałem komplet z anglika, sprzedawca miał podmienić gniazdo na właściwe, ale mu się zeszło...) no i uzupełnię wiązkę pod składane lusterka. Wcześniej zapomniałem o jednym pinie, a że dostęp do gniazda w nadkolu jest fatalny, to mi się odechciało, teraz po zdjęciu dechy będzie ok ;)

Awatar użytkownika
Sizon
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 24 paź 2016, o 20:23
Auto: Superb 3.6
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: WWL
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Sizon + Mahoniowa ST Sport CDTI 4x4 2xAGR Pamięć Wentylacja

Post autor: Sizon » 6 kwie 2019, o 23:28

Kilka dni temu w końcu odebrałem furę... Zrobiona jest bardzo dobrze, jestem zadowolony z efektu, no i trochę mnie zapłaciłem, takie zadośćuczynienie za ten kawał czasu.

Obrazek

Ale żeby nie było zbyt różowo, to wywala błąd napinacza/zwijacza. Próbowałem we własnym zakresie coś poradzić, podmieniłem 3 napinacze, ale efekt ten sam, wniosek - źle zrobiona crash data.
Drugi błąd wywala od turbiny - niskie ciśnienie doładowania P0299, auto nie ma mocy, przechodzi w tryb awaryjny, kopci, w dolocie są są ślady oleju. Póki co sprawdziłem wszystkie węże i wężyki (są ok), czujniki (też ok), turbo nie ma luzów na ośce.
Tak myślę, że to wina gruchy, będę miał na podmianę, ale z racji braku czasu we wtorek auto idzie do warsztatu i niech się chłopaki męczą.
A co do męczarni, to okazało się, że przeciekała chłodniczka oleju, kupa syfu w układzie, zbiorniczek i wszystkie węże zostały wymienione, całość przepłukana, układ jest już szczelny, a płyn czysty.
Nie miała baba kłopotu itd. :D
Zamówiłem już nowe kapcie, standardowo padło na Dunlopy SP Sport Max RT2.
Wiązka, a właściwie ostatni pin 23, pod składane lusterka z pamięcią został uzupełniony (ze zdjętą dechą trochę łatwiej...), tak że kwestia czasu i wreszcie dokończę ten mod. Wystarczy zmienić wiązki w drzwiach, przełączniki, obudowy lusterek i do prawego dołożyć 2 piny pod fotochrom.
Ale najpierw akcja "zero błędów" musi się zakończyć sukcesem!

Awatar użytkownika
Rafi3040
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 18 lis 2015, o 17:43
Auto: Opel insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Serock
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Sizon + Mahoniowa ST Sport CDTI 4x4 2xAGR Pamięć Wentylacja

Post autor: Rafi3040 » 7 kwie 2019, o 07:47

Fajna furka ładne masz felgi, ale trochę masz przebojów z nią mam nadzieję, że będzie sukces ;)

Awatar użytkownika
Sizon
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 24 paź 2016, o 20:23
Auto: Superb 3.6
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: WWL
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Sizon + Mahoniowa ST Sport CDTI 4x4 2xAGR Pamięć Wentylacja

Post autor: Sizon » 7 kwie 2019, o 10:12

Musi być :)

Awatar użytkownika
Sizon
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 24 paź 2016, o 20:23
Auto: Superb 3.6
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: WWL
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Sizon + Mahoniowa ST Sport CDTI 4x4 2xAGR Pamięć Wentylacja

Post autor: Sizon » 26 kwie 2019, o 17:52

Nie ma jak kupić auto i nie jeździć nim prawie 4 miesiące.
Insignia nie powiedziała jeszcze swojego ostatniego słowa i oprócz braku mocy (najprawdopodobniej to czujnik turbo, tylko sprawa niezweryfikowana do końca, bo...) wał napędowy kardana przenosił wibracje, a przyczyna była taka, że był w tragicznej kondycji...I czekamy na sprawny wał, a auto stoi w warsztacie.
Oddałem wał do regeneracji, ale warsztat tyle, że przetrzymał go przez 5 dni i poinformował, że z tego to już nic nie będzie i szukać trzeba lepszej używki. A że to mi się nie uśmiechało, to w Łomiankach namierzyłem warsztat, który ponoć bez problemu to ogarnie. Zobaczymy.

Błędy poduszek wyeliminowane, wtyczka zwijacza była uszkodzona.

Niewdzięczna ta Insignia, nadal nie jeździ, a już jest obuta w letnie kapcie (ze 30 km na nich zdążyłem zrobić :) ), dostała też oryginalną metalową osłonę silnika (zamontowany od początku był jakiś badziewny zamiennik). Do tego wymieniłem panel radia, bo pomimo, że diody świeciły, to nierówno podświetlały, do tego przycisk z nr 2 się zawieszał. Teraz jest elegancko.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Sizon
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 24 paź 2016, o 20:23
Auto: Superb 3.6
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: WWL
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Sizon + Mahoniowa ST Sport CDTI 4x4 2xAGR Pamięć Wentylacja

Post autor: Sizon » 30 kwie 2019, o 16:24

Wał miał być na 9 maja, ale się panowie uwinęli i dziś go odebrałem i dostarczyłem do mechanika, znowu trochę poczekam na naprawę, w końcu długi weekend.
Portfel lżejszy, ale chyba (dowiem się po montażu...) regeneracja profi, tak że w przyszłym tygodniu mam nadzieję odebrać w 100% sprawne auto.

Awatar użytkownika
Sizon
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 24 paź 2016, o 20:23
Auto: Superb 3.6
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: WWL
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Sizon + Mahoniowa ST Sport CDTI 4x4 2xAGR Pamięć Wentylacja

Post autor: Sizon » 26 lip 2019, o 22:55

Dawno nic nie pisałem, czas uzupełnić "dzienniczek pokładowy".
Akcja z turbo zakończyła się finalnie jego regeneracją...Zasięgnąłem języka i 2 fachowców stwierdziło, że to jakieś bajki o słabym dole po regeneracji i że w Insignii się nie da tego dobrze zrobić.
Potwierdzam, fura się bardzo dobrze zbiera z dołu, moc jest.
Mogłem kupić używkę, ale że już 2 powiedziały papa (a niby miały być takie super...), to sobie dałem spokój.

Ostatnio wreszcie znalazłem trochę wolnego czasu, to rozebrałem to i owo:

Obrazek

Lewa strona wyglądała podobnie, w wszystko po to, żeby sukcesem zakończyć moda pod tytułem SKŁADANE LUSTERKA Z PAMIĘCIĄ :)
Oczywiście nie mogło być zbyt łatwo, bo gość, który składał autko wyłożył się na niby banalnej rzeczy i źle uzupełnił gniazda wiązek drzwi, więc musiałem się do tego ponownie dobierać...Ale najważniejsze, że wsio działa!

Mass411
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2022, o 03:52
Auto: Insignia
Kod silnika: B20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Ciechanów
Postawił piwo: 1 raz

Re: Sizon + Mahoniowa ST Sport CDTI 4x4 2xAGR Pamięć Wentylacja

Post autor: Mass411 » 28 sty 2022, o 13:52

Witam mam pytanie do Sizon czy mógł byś podpowiedzieć skąd brałeś zasilenia do fotela pasażera do regulacji ? i jak poradziłeś sobie z wentylacja ? chodzi mi o kable i podłączenie skąd brałeś plusy minusy itp ?

Mass411
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2022, o 03:52
Auto: Insignia
Kod silnika: B20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Ciechanów
Postawił piwo: 1 raz

Re: Sizon + Mahoniowa ST Sport CDTI 4x4 2xAGR Pamięć Wentylacja

Post autor: Mass411 » 31 sty 2022, o 00:28

Witam. chciał bym dołożyć u sobie wentylowane fotele kierowcy i pasażera
Patrzyłem w aucie pod fotelem kierowcy nie mam pinu wentylacji ani pinu plus po zapłonie. Mógł byś mi powiedzieć jak to rozgryźć

Dodano po 11 minutach 41 sekundach:
Witam. Brakuje mi pod fotelem kierowcy pinu od wentylacji oraz 12v po zapłonie może ktoś mi powiedzieć z kad je zasilić ?

Awatar użytkownika
alehandro`
Użytkownik
Posty: 829
Rejestracja: 1 cze 2021, o 20:48
Auto: Insignia B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Bratoszewice
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Sizon + Mahoniowa ST Sport CDTI 4x4 2xAGR Pamięć Wentylacja

Post autor: alehandro` » 7 lut 2022, o 10:25

Pfffff no nieźle nagrzebane..... podziwiam upór w walce bo mnie gotują takie usterki typu kryptobłędy etc.

Szacun za fotele. Sam zakładałem grzanie i trochę się nawalczyłem, a regulacje i wentyle.... brawo.
"...everything is important..."

Obrazek

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta forumowiczów”