--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Insignia dziadziol6

dziadziol6
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 19:53
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Insignia dziadziol6

Post autor: dziadziol6 » 18 kwie 2016, o 22:04

Poszukiwania Insigni zakonczone
Zakupiona 2 tygodnie temu
2009 rok
2.0 cdti 131 koni
125 tysięcy przebiegu
Ogólnie zadbana

Planów jak na tą chwilę większych brak
Na pewno wleci dioda dpf muszę poczytać co i jak, myślę nad kamerką cofania może ktoś coś sensownego poleci jaką i jak zamontować by miało to ręce i nogi,przyciemnienie szybek i wgranie aktualizacji do navi.

Dioda dpf --------ZROBIONE
Aktualizacja map.ZROBIONE
Montaż kamery cofania

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- 21 kwi 2016, o 22:23 --

No to pomogliście :lol:

-- 23 kwi 2016, o 14:14 --

Powiedzći mi ludziska czy u Was też klapę bagażnika tak ciężko się otwiera??czy już mam takie słabe amortyzatory ?ewentualnie czy idzie jakoś opanować otwieranie z pilota ?mowa oczywiście o habecie? Dziś zabrałem się do montażu diody dpf ,dioda niebieska podpięcie pod kostkę lusteka miejsce wybrałe te.Teraz tylko obserwować kiedy zacznie się pierwsze moje wypalanie dpf
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- 23 kwi 2016, o 21:41 --



-- 26 kwi 2016, o 22:56 --

No dziś pierwszy raz dioda dpf się przydała ładnie dala mi znać tuz przed moim zatrzymaniem i zgaszeniem silnika na wolnych obrotach spalanie skoczyło 0.9l na 2,7 l po przejechaniu 6 kilometrów dioda zgasła .
Po przejechaniu 595 kilometrach przeważnie w mieście kolejne wypalanie dpf wyapalanie na odcinku 12 kilometrów

-- 24 maja 2016, o 21:48 --

Widzę mój temat jest oblegany z każdej strony :D to zapytam .Denerwuje mnie końcówka wydechu w moim aucie a własciwie jej optycznie brak .W tej chwili wygląda to tak
Obrazek

Aż sam schyliłem się pod auto by zobaczyć czy wogóle mam tam jakiś tłumik,pytanie czy do 131 konnych były montowane różne tłumiki czy tylko schowane pod zderzakiem?
Chciałbym coś takiego
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/KZvz ... YEK0~zinTr

Czy wystarczy zmienić tą plastokową dokładkę zderzaka z otworem na koncówkę i włożyć inny tłumik czy dawać do mojego tłumika samą koncówkę ,ewentualnie jakie są inne opcje?

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

Re: Insignia dziadziol6

Post autor: Engine » 23 cze 2016, o 08:05

Wymiana dokładki (można ew. dociąć) i montaż wydechu końcowego (albo oryginał używka, albo nowy np. z Ulter'a) ;)

Wysłane z Sony Xperia Z3 przy użyciu Tapatalk

Awatar użytkownika
pjoter1
Użytkownik
Posty: 512
Rejestracja: 27 lip 2015, o 10:10
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Insignia dziadziol6

Post autor: pjoter1 » 23 cze 2016, o 09:37

Do wszystkich CDTI były takie same tłumiki, różniące się tylko końcówką (ewentualnie wydech z dwóch stron).
Nie widziałem żeby ktoś do schowanego dokładał tylko końcówkę - jak ktoś się decydował na zmianę, to raczej na podwójny. Sądzę, że nie powinno być z tym jednak problemu.
Reszta jak kolega @Engine pisze.

U mnie klapa otwiera i zamyka się lekko, chociaż żona, która jest niższa ma z zamykaniem trudności i strasznie przy tym trzaska. :)

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Insignia dziadziol6

Post autor: profek » 23 cze 2016, o 11:26

Co do końcówek wydechu to jest na forum temat poświęcony tym tematom w dziale układ wydechowy zajrzyj może znajdziesz tam inspirację dla siebie.Ostatnio widziałem na mieście Insignię z prawdopodobnie tylko zmienioną końcówką na taką płaską szeroką na bokach zaokrągloną.Cóż pewnie zrobione po cienkich kosztach ale o gustach się nie rozmawia.Zapomniałbym gdzież moje maniery:Autko bardzo fajne co prawda nie mój kolor ale chociaż odpadnie częste mycie bo na srebrnym mniej widać. Co do kamery to nie takie proste i sama kamera to za mało,potrzebny jest interfejs do radia i dopiero do tego można podłączyć ową kamerkę.To wszystko jest na forum.Pozdrawiam

dziadziol6
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 19:53
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Insignia dziadziol6

Post autor: dziadziol6 » 21 lip 2016, o 08:33

Engine pisze:Wymiana dokładki (można ew. dociąć) i montaż wydechu końcowego (albo oryginał używka, albo nowy np. z Ulter'a) ;)

Wysłane z Sony Xperia Z3 przy użyciu Tapatalk
Sorki zapomniałem o swoim temacie :D docinka nie wchodzi w grę raczej myślę o oryginalnej dokładce z otworem na jednej stronie

-- 21 lip 2016, o 09:57 --

Myślałem własnie o dołożeniu samej końcówki ,tłumik mam prawie nowy piszecie że tłumiki były takie same tylko różniły się końcówkami no to myślę o samej końcówce by poprawić tył wizualnie.Podwójny wydech nie potrzebuję to tylko 131 konióf :D może by tego Iśia nie uciągła :D Ale tematy tłumików oczywiście przeglądnę .Co do kolorku super sprawa prawie wcale nie widać że jest brudne auto to na plus. Co do kamery zbieram na interfejs wtedy się wszystko ogarnie. No i pojawił się uciążliwy problem mianowicie brak czujnika przeciążeniowego układu sterowania elektrycznych szyb .Wczoraj niechcący przyczasłem 4 palce mojemu pasażerowi bół niemożliwy i po testach doszedłem do wniosku że małe dziecko by straciło palce ,dobrze że miałem rękę na guziku i szybko zareagowałem.Czy można aktywować jakąś funkcję która blokuje domykanie szyb gdy szyba natrafi na jakiś opór?Czy trzeba coś dokładać by to działało.Miałem taką funkcję w starej mazdzie 626 95 rok a tu nie ma? czy tylko moja wersja taka bida?? :o

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Insignia dziadziol6

Post autor: profek » 21 lip 2016, o 16:46

To dziwne co piszesz o tych szybach bo ja u siebie sprawdzałem i zadziałało za każdym razem,może powinieneś tylko zainicjować zamknięcie zamiast trzymać cały czas guzik.

dziadziol6
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 19:53
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Insignia dziadziol6

Post autor: dziadziol6 » 22 lip 2016, o 13:14

profek pisze:To dziwne co piszesz o tych szybach bo ja u siebie sprawdzałem i zadziałało za każdym razem,może powinieneś tylko zainicjować zamknięcie zamiast trzymać cały czas guzik.
No i zmusiłeś mnie do wyjścia do auta .Wcześniej nie trzymałem cały czas guzika tylko raz wcisno.łem w celu automatycznego zamknięcia szyb .Przed chwilą znalazłem ochotnika ( sznurek skakanki) :D zainicjowałem zamknięcie szyba poszła w górę no i gdyby to był palec pewnie by bolało ,szyba na maxa w górę bez odbicia wstecz po napotkaniu oporu w postaci sznura skakanki .

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4186
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 30 razy

Re: Insignia dziadziol6

Post autor: IBZI » 22 lip 2016, o 14:46

U mnie odbija. Nawet nie musi być duży opór, wystarczy oprzeć rękę. Może to kwestia rocznika...

dziadziol6
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 19:53
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Insignia dziadziol6

Post autor: dziadziol6 » 22 lip 2016, o 16:08

U mnie urywa palce i to mnie denerwuje ,co trzeba zrobić gdzie sprawdzić by mieć taką blokadę?Czekam na podpowiedzi ;)

Wygląda to tak palca bym tam nie włożył :D
https://youtu.be/mMWzAinBdSw

Awatar użytkownika
konikkr
Klubowicz
Posty: 469
Rejestracja: 1 lis 2015, o 20:11
Auto: Insignia ST ecoFLEX
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Syrynia
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Insignia dziadziol6

Post autor: konikkr » 22 lip 2016, o 17:38

Odłącz akumulator na 15 minut to może pomóc, raczej wszystkie powinny mieć zabezpieczenie przeciążenie.

Wysłane z mojego Samszunga

dziadziol6
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 19:53
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Insignia dziadziol6

Post autor: dziadziol6 » 22 lip 2016, o 22:44

Raczej wszystkie czy wszystkie?moim zdaniem powinny mieć wszystkie chyba że idzie to włączać i wyłączać.Jutro odłączę aku i zobaczymy ,pewnie po tej operacji będę musiał wszystko programować chyba że jeszcze czekają mnie inne niespodzianki w insigni ;)

Awatar użytkownika
Sebuś
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 17:04
Auto: Insignia ST EcoFLEX
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Czerwionka-Leszczyny
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Insignia dziadziol6

Post autor: Sebuś » 23 lip 2016, o 00:18

Jeśli chodzi o końcówkę wydechu to ja dokupiłem dokładkę i wspawałem samą końcóweczkę, ale żeby to zrobić wcześniej wyciąłem kątówką zagięcie tłumika końcowego na prosto i wspawałem rurkę o dł. 10cm (choć mogłaby być 2-3cm dłuższa). Mowa oczywiście o ST.

Obrazek

Obrazek

dziadziol6
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 19:53
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Insignia dziadziol6

Post autor: dziadziol6 » 23 lip 2016, o 08:51

Póki mój tłumik jeszcze nie pierdzi też taką opcję raczej wybiorę .Jestem na etapie szukania dokładki z otworem na jedną stronę i będę działał.Tylko zastanawia mnie czy w de mogę sobie tak przyspawać ?Muszę popytać wykorzystam
Twoje foty do pokazu ;)

Awatar użytkownika
konikkr
Klubowicz
Posty: 469
Rejestracja: 1 lis 2015, o 20:11
Auto: Insignia ST ecoFLEX
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Syrynia
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Insignia dziadziol6

Post autor: konikkr » 23 lip 2016, o 14:13

Raczej nie powinno być problemu

Wysłane z mojego Samszunga

Awatar użytkownika
nika84-24
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: 17 mar 2014, o 18:28
Auto: insignia sports tour
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Emmerich DE/ Knurów PL
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Insignia dziadziol6

Post autor: nika84-24 » 23 lip 2016, o 21:41

szukaj lepiej wydechu z 2.0T i dokładki pod 2 tłumiki

Buluś
Klubowicz
Posty: 406
Rejestracja: 1 mar 2015, o 19:32
Auto: Insignia 1.6T/ VC3,2
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Ożarów Mazowiecki
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Insignia dziadziol6

Post autor: Buluś » 24 lip 2016, o 18:49

ja zmieniłem cały tłumik + dokładkę, znaleźć ładny tłumik z mniejszego przelotu niż Twój to żadne problem, a swój stary możesz przecież sprzedać.. luknij jak wygląda u mnie po zmianie :)
http://www.insignia-club.pl/viewtopic.p ... 887#p74887

dziadziol6
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 19:53
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Insignia dziadziol6

Post autor: dziadziol6 » 24 lip 2016, o 20:44

Z 2.0 turbo pasuje bez przeróbek?to jest obojętne czy do beznzyny czy do diesla??W Polsce to bym nawet nie pytał tylko wstawiał co mi się podoba i spawał gdzie chcę

Buluś
Klubowicz
Posty: 406
Rejestracja: 1 mar 2015, o 19:32
Auto: Insignia 1.6T/ VC3,2
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Ożarów Mazowiecki
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Insignia dziadziol6

Post autor: Buluś » 24 lip 2016, o 20:46

zdaje się że przy 4x4 jest inny, 2.0 CDTI nie ma podwójnych chyba że biturbo

dziadziol6
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 10 kwie 2016, o 19:53
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Insignia dziadziol6

Post autor: dziadziol6 » 24 lip 2016, o 20:50

Buluś pisze:ja zmieniłem cały tłumik + dokładkę, znaleźć ładny tłumik z mniejszego przelotu niż Twój to żadne problem, a swój stary możesz przecież sprzedać.. luknij jak wygląda u mnie po zmianie :)
http://www.insignia-club.pl/viewtopic.p ... 887#p74887
No własnie taki efekt mnie zadowoli ,jakie śą realne koszta zadbanej dokładki na jedną stronę no i tłumika z małym przebiegiem ??pewnie Buluś masz jakis w garażu??

-- 24 lip 2016, o 23:03 --
konikkr pisze:Odłącz akumulator na 15 minut to może pomóc, raczej wszystkie powinny mieć zabezpieczenie przeciążenie.

Wysłane z mojego Samszunga
Okey temat ogarnięty prawie :) aku nie odpinałem ale po kilkunastu próbach ze sznurem skakanki coś się samo naprawiło i sytuacja wygląda następująco .Ze skakanką zostało tak jak na filmiku czyli dobija do końca i nie cofa się a jesli włożę palce -rękę to zabezpieczenie działa żero bólu i szyba cofa na dól czyli jest okey .Tylko dlaczego skakankę dobija i nie puszcza automatycznie ?Ale to akurat już nie takie ważne ;)

koneffka

Re: Insignia dziadziol6

Post autor: koneffka » 6 wrz 2016, o 15:26

Ładności!

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta forumowiczów”