--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wojtkowa Insignia

Awatar użytkownika
pjoter1
Użytkownik
Posty: 512
Rejestracja: 27 lip 2015, o 10:10
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Wojtkowa Insignia

Post autor: pjoter1 » 24 kwie 2016, o 19:10

Ale po co Ci te pieńki były? o:o

Myślę też, że powinieneś coś zrobić z tymi czarnymi plamami kleju po odważnikach. ;)

wojtekmzks

Re: Wojtkowa Insignia

Post autor: wojtekmzks » 24 kwie 2016, o 19:31

Malowałem lewą stronę i przechodziłem od razu na prawe. Farba schnie 2h. Nie chciałem zakładać koła na mokrą farbę, bo dla bezpieczeństwa (żeby nie było miejsc niepomalowanych) pomalowałem też styk felgi z tarczą. Wtedy zostawiałem jedną stronę na pieńku :) Chyba mało zrozumiale to wytłumaczyłem :)

Wiem wiem, pamiętam, że na forum ktoś podawał jakiś fajny specyfik do tego i jestem w trakcie poszukiwania nazwy. Obowiązkowo to usunę.

Awatar użytkownika
pjoter1
Użytkownik
Posty: 512
Rejestracja: 27 lip 2015, o 10:10
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Wojtkowa Insignia

Post autor: pjoter1 » 24 kwie 2016, o 19:49

Zrozumiałem :)

U mnie tarcze wyglądają podobnie, a były zmieniane w Aso rok temu. To TRW.
Ale mam opory przed ich malowaniem.

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wojtkowa Insignia

Post autor: mxw » 24 kwie 2016, o 22:00

wojtekmzks pisze:Widziałem gdzieś na necie czarne i skoro chwalisz, to chyba takie zakupie następne, chociaż ich cena nie była przyciągająca :D
Cena nie przyciągała?
Chmmm, poprzednio (nie do Insigni) kupiłem komplet Mikody - wentylowane, nacinane, frezowane, wiercone i malowane na czarno (czyli ATM GT). Wygląd ekstra, działanie normalne (fajnie terkocą przy hamowaniu).

Obrazek

O, widzę, że do Insigni też deklarują, że robią (hehe) - komplet 4 szt. "większy" 321+315mm u nich by kosztował niecałe 800 zł brutto z przesyłką. To dużo?

Tylko - jakby to powiedzieć - nie ta liga - kto by chciał do Iśki polskie tarcze zakładać? :roll:
Ale może ktoś zrobi eksperyment? 8-)

Mikoda ma różne opinie, choć ja akurat wtedy dobrze trafiłem i nie narzekam.
Jak pisałem - tarcze do dziś nawet nie zardzewiały, i są cały czas proste, choć parę hamowań z 200 do 0 z pewnością zaliczyły.
Raz tylko coś źle wyfrezowali w jednej tarczy i nie dało jej się założyć, ale przysłali kuriera, poprawili, odesłali.
Więc generalnie polecam.

I używałem ich wyłącznie z klockami Ferodo, które też dawały radę.

Ale sam nie wiem, czy do Iśki bym to założył.

edit:
aż poszedłem zobaczyć - no dobra, przednie trochę zardzewiały. ;)
No ale parę lat już mają.

Pozdro.,
MxW.

wojtekmzks

Re: Wojtkowa Insignia

Post autor: wojtekmzks » 10 maja 2016, o 13:13

Dawno mnie nie było, ale jest tak mało wolnego czasu, że wolę wtedy odpocząć jednak od komputera niż pisać nowe posty .

Co przez ten czas się działo?

Udało się jednak zakupić dywaniki u kolegi z forum. Są bardzo fajne więc jeszcze raz dzięki!
13214888_1092383970824679_1412536053_o.jpg
Jednak coraz mocniej denerwuje mnie bardzo duży spadek podłogi przed pedałem gazu. Czy tak jest we wszystkich Oplach? Strasznie mi przez to drętwieje stopa bo trzymam ją lekko pod kątem. Wymyśliłem sobie, że wyłożę te miejsce jakąś grubą pianką,a po przykryciu dywanikiem i tak będzie to niewidoczne.
13170761_1092383967491346_1004843355_o.jpg
Kolejny problem to piszczenie z okolic paska. Sam pasek został już wymieniony ale nie dało to efektu. Czy ktoś z Was wie co może być przyczyną? Rolki, napinacze? Muszę zmienić serwis bo przy okazji rozmowy z kolegą na temat wymiany paska nasłuchałem się mało ciekawych historii z tego AUTORYZOWANEGO serwisu!

https://youtu.be/WqncWmHBBto

Najbliższe plany to poprawa malowania zacisków, usunięcie śladów kleju z felg oraz ustawienie zbieżności kół (kierownica przekrzywiona w lewą stronę).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

red944

Re: Wojtkowa Insignia

Post autor: red944 » 10 maja 2016, o 13:19

Bardzo dobrze wyglądają zaciski w tym kolorze ;)
Pozdrawiam :)

wojtekmzks

Re: Wojtkowa Insignia

Post autor: wojtekmzks » 10 maja 2016, o 13:22

Dzięki. Po wyschnięciu i paru km pojawiły się minimalne przetarcia więc trzeba to poprawić!

Z ciekawostek powiem, że dzisiaj wypalał mi się filtr DPF i spalanie na postoju było na poziomie 2-2.2L/h! o:o

red944

Re: Wojtkowa Insignia

Post autor: red944 » 10 maja 2016, o 13:30

To spoko ;) u mnie ostatnio nawet paliła 2,6L/h i momentalnie po tym był koniec wypalania. Dotychczas zaobserwowałem 3 wypalania DPFu.

kud
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 14 lip 2015, o 21:25
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2018
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Wojtkowa Insignia

Post autor: kud » 10 maja 2016, o 13:38

Wojtku - u mnie było to samo "szuranie". Wymieniłem pasek+napinacz+rolka (pasek Conti, napinacz i rolka INA). Od wymiany cisza :)

wojtekmzks

Re: Wojtkowa Insignia

Post autor: wojtekmzks » 10 maja 2016, o 14:22

O super! Dzięki za pomoc kud! Pasek Conti już wymieniony, więc powiem żeby sprawdzili teraz rolkę i napinacz.
red944 pisze:To spoko ;) u mnie ostatnio nawet paliła 2,6L/h i momentalnie po tym był koniec wypalania. Dotychczas zaobserwowałem 3 wypalania DPFu.
O matko, 2,6L/h to już konkretnie! Też Wam tak wtedy trzęsie samochodem? Ktoś nieobeznany w temacie mógłby się nieźle przestraszyć gdyby dopadło go wypalanie :D

KolejowyKS

Re: Wojtkowa Insignia

Post autor: KolejowyKS » 10 maja 2016, o 21:40

Trzesie, trzęsie- sam też za pierwszym razem się wystraszyłem tego hałasu :)

Bodex

Re: Wojtkowa Insignia

Post autor: Bodex » 11 maja 2016, o 05:45

Nic nie trzęsie ... nie zauważyłem

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

red944

Re: Wojtkowa Insignia

Post autor: red944 » 11 maja 2016, o 07:35

Ja również nie zauważyłem aby trzęsło autem.

wojtekmzks

Re: Wojtkowa Insignia

Post autor: wojtekmzks » 11 maja 2016, o 08:03

U mnie jest to mocno odczuwalne, ale czuje się to tylko na postoju. Do tego dochodzi dużo głośniejsza praca silnika, ale to chyba zrozumiałe podczas wypalania.

Awatar użytkownika
Sebuś
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 17:04
Auto: Insignia ST EcoFLEX
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Czerwionka-Leszczyny
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Wojtkowa Insignia

Post autor: Sebuś » 11 maja 2016, o 15:34

Według mnie to raczej niezrozumiałe że jest to na tyle odczuwalne, u mnie nie występują żadne objawy wypalania oprócz zwiększonego spalania.

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

Re: Wojtkowa Insignia

Post autor: Engine » 11 maja 2016, o 17:53

U mnie oprócz zwiększonego spalania jest jeszcze dość mocno wyczuwalny zapach spalenizny przy postoju lub wolnej jeździe

Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

Awatar użytkownika
Sebuś
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 17:04
Auto: Insignia ST EcoFLEX
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Czerwionka-Leszczyny
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Wojtkowa Insignia

Post autor: Sebuś » 11 maja 2016, o 19:30

To fakt czuć wyraźniej ten zapach i to już nawet nie spalin ale tak jak mówisz spalenizny. Wcześniej myślałem że to gdzieś z otoczenia ale teraz to by się zgadzało.

wojtekmzks

Re: Wojtkowa Insignia

Post autor: wojtekmzks » 13 maja 2016, o 09:07

A widzicie, u mnie raczej w trakcie tego nie czuć żadnego dziwnego zapachu, natomiast podczas postoju na włączonym silniku, zawsze czuć za autem straszny zapach spalin. Gdy stałem u siostry w parkingu podziemnym to aż oczy nam łzawiły i w głowie się kręciło od tego smrodu.

Na 3,4,5 czerwca umówiona dwuetapowa polerka, zabezpieczenie woskiem, powłoka kwarcowa na przednią szybę oraz w cenie zrobi za mnie zaprawki :) Już się nie mogę doczekać co z tego będzie, oby efekt był chociaż w miarę zadowalający!

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Wojtkowa Insignia

Post autor: Alex » 13 maja 2016, o 10:37

Efekt zależy od tego, do kogo oddasz auto :)
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

wojtekmzks

Re: Wojtkowa Insignia

Post autor: wojtekmzks » 19 maja 2016, o 10:58

Wiem wiem, mamy kilka osób w mieście co się tym zajmują. Każdego ktoś poleca, jednego już sprawdził znajomy, więc ja sprawdzę kolejnego :)

Oddałem auto na zbieżność, bo miałem kierownice przekrzywioną lekko w lewą stronę, dosłownie milimetry. Zrobione, 50 zł, a w końcu mnie to nie irytuje!

Za to jest pewna rzecz, która mnie bardzo mocno irytuje! Plastik koło oświetlenia na podsufitce od strony szyby przedniej. Tam gdzie mogłoby być sterowanie szyberdachem tak trzeszczy, skacze, uderza i wszystko na raz, że nerwic można dostać! Pomaga mocne uderzenie, ale chwilowo. Trzeba będzie to rozkręcić i jakoś porządnie złożyć.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta forumowiczów”