--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Czarna krakowska Insignia

Awatar użytkownika
morfeo11
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 18:24
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Czarna krakowska Insignia

Post autor: morfeo11 » 13 cze 2015, o 08:55

Witam,

W kwietniu po miesiącu poszukiwań zamieniłem Paska B6 FSI na Insignie 2.0 CDTi 160km. Autko krajowe z przebiegiem 80tyś od pierwszego właściciela.

Data produkcji : 11/11/2010
Silnik : A20DTH
Z wyposażenia :
Ksenon AFL
DVD800 z Infinity
Oryginalny hak
elektryczna klapa
itd jak widać na zdjęciach

Na razie zrobiony pełny serwis olejowy,
zająłem się piszczącym wiatrakiem nawiewu,
walczę z trzeszczącym pedałem sprzęgła
obkleiłem taśmą parcianą wszelkie trzeszczące plastiki
zakupiłem śruby zabezpieczające
ledy w oświetlenie tablicy rej., w środku nie planuję ze względu na jasną tapicerkę.
i tyle :)

W planach montaż diody DPF, chip i szyny flex do bagażnika i to co się urodzi przeglądając forum :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

VIN:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 4 lut 2016, o 19:59 przez morfeo11, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
arturosar
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 13 gru 2014, o 19:15
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Sędziszów k.Jędrzejowa

Re: Czarna krakowska Insignia

Post autor: arturosar » 13 cze 2015, o 09:20

Gratuluję, życzę bezawaryjności.
Artur

Awatar użytkownika
morfeo11
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 18:24
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Czarna krakowska Insignia

Post autor: morfeo11 » 15 gru 2015, o 16:33

Przed wykrzaczeniem forum pisałem że do auta wleciał pakiet szyn Flex oraz siatka. Dziś dodatkowo założyłem dymione boczne kierunki. Jako że oryginał prawie nie do dostania, udało mi się dostać zamienniki (BLIC) w .... Intercarsie :D za śmieszną cenę 19zł za sztukę.

Zdjęcia wrzucę jutro ( dziś tylko z kalkulatora bez lampy bo z lampą to odbija się od niego )
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Czarna krakowska Insignia

Post autor: profek » 15 gru 2015, o 17:44

Kolego czy mógłbyś podać jakiś konkretny namiar na te kierunki?Myślałem o oklejeniu folią,ale nigdy tego nie robiłem więc dałem sobie spokój.Raz trafiłem ori ale cena była mocno odpychająca.

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Czarna krakowska Insignia

Post autor: Engine » 15 gru 2015, o 17:47

Efekt jak po przyciemnieniu folią u mnie (no może Twoje troszkę jaśniejsze są) ;) Tylko folia tańsza niż dwa kierunkowskazy za 38zł :D Ale wygląda fajnie ;)

Awatar użytkownika
morfeo11
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 18:24
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Czarna krakowska Insignia

Post autor: morfeo11 » 15 gru 2015, o 19:28

profek pisze:Kolego czy mógłbyś podać jakiś konkretny namiar na te kierunki?Myślałem o oklejeniu folią,ale nigdy tego nie robiłem więc dałem sobie spokój.Raz trafiłem ori ale cena była mocno odpychająca.
Prawy - http://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro ... 106S-.html
Lewy - http://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro ... 105S-.html

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6192
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=8653
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 26 razy
Otrzymał  piwo: 99 razy
Kontakt:

Re: Czarna krakowska Insignia

Post autor: yerry » 15 gru 2015, o 20:55

@morfeo11 a naklejki i ramki to kiedy odbierzesz? Może byśmy się tak lokalnie spiknęli..? ;)
Wymiana na HMI2.5 z Android Auto CarPlay | Aktywacja Android Auto | Aktywacja kamery cofania
https://insipro.pl/

Awatar użytkownika
morfeo11
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 18:24
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Czarna krakowska Insignia

Post autor: morfeo11 » 15 gru 2015, o 21:03

No tak chciałem ale stanęło na tym że odbiorę na następnym spocie. A że go jeszcze nie było - to ich nie mam :)

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Czarna krakowska Insignia

Post autor: Engine » 15 gru 2015, o 21:26

No ma być 20.12 ale chyba nic z tego nie będzie bo mało chętnych. Także najbliższy spot pewnie po nowym roku dopiero :(

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Czarna krakowska Insignia

Post autor: mxw » 15 gru 2015, o 23:27

Ładna czarna Iśka. :)
Dzięki za info o migaczach, polowałem na te Depo, ale już ich chyba nie produkują - mam tylko nadzieję, że te Blick są trochę bardziej dymione, bo na fotkach prawie nie ma różnicy w stosunku do oryginału.

pozdro.,
mxw.

Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Czarna krakowska Insignia

Post autor: Alex » 15 gru 2015, o 23:52

Rozjaśnij monitor bo różnica jest widoczna nawet na ekranie :D Trzymałem te Blick (to są te, które mają wybite jakieś numery na górze i na dole ? Ori jasne/dymione, Depo mają tylko wybite numery na dole) w rękach porównując do ori jasnych i różnią się znacząco. Natomiast porównując w ręku Depo i Blick, to Blick ma odcień ciemnoszary, a nie tak jak Depo - czarny.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
morfeo11
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 18:24
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Czarna krakowska Insignia

Post autor: morfeo11 » 16 gru 2015, o 11:33

Depo już nie do dostania. Na żywo wyglądają o wiele lepiej niż te zwykłe seryjne. Za tą cenę to grzech nie zmienić :)
Alex, tak to są te z wybitymi numerami od spodu, natomiast od góry jest oznaczenie strony ( L i P )

Stary
Obrazek

Nowy
Obrazek

-- 16 gru 2015, o 12:03 --

I jeszcze zamontowałem pakiet szyn flex organizer plus siatka. Dodatkowo kupiłem oryginalny dywanik gumowy bagażnika do Insigni kombi z Infinity.

Obrazek

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Czarna krakowska Insignia

Post autor: IBZI » 16 gru 2015, o 22:04

Krótkie pytanie. Gdzie kupiłeś dywanik (w ASO?) i ile Cię kosztował? Kupiłem podobny na allegro i nie jestem zadowolony. Pewnie różnica tkwi w słowie "podobny" ;) ale Twój prezentuje się naprawdę dobrze.

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Czarna krakowska Insignia

Post autor: mxw » 16 gru 2015, o 23:15

Co do migaczy - na fotce już nieco lepiej wyglądają te dymione - cóż, jak sam napisałeś, w tej cenie grzech nie brać, więc jutro sam się przekonam.

Co do szyn flex, to gratuluję, bo bardzo to się przydaje, ale mało kto kupuje osobno (bo drogie).

Wykładzina oryginalna do kufra to pewnie ~3 stówki minus zwyczajowe rabaty, czyli wyjdzie koło 200-240 zł, natomiast ja sam kupiłem sobie i dociąłem na zimę wykładzinę samochodową za 50 zł - do złudzenia przypomina oryginalną podłogę i nie koliduje z bocznymi uchwytami.

Gorzej było z dywanikami gumowymi do wnętrza - batalia na allegro z odsyłaniem - bo bezzapachowe raczej nigdy na tym portalu nie oznacza bezzapachowe. No ale w końcu jako tako się udało. Oryginały podobno też zupełnie bezzapachowe nie są.

Pozdro.,
MxW.

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Czarna krakowska Insignia

Post autor: Engine » 16 gru 2015, o 23:29

Ja zakupiłem oryginały i przez pierwsze 2-3 dni czuć było zapach gumy. Później się ulotnił i do tej pory zapachu nie ma :P

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Czarna krakowska Insignia

Post autor: P405 » 17 gru 2015, o 07:24

Z gumowych dywaników polecam nasze z firmy Rewa-plast. Mają wysokie renty, pasują b.dobrze i wytrzymują parę lat.

Wysłano z Xperia.

Awatar użytkownika
morfeo11
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 18:24
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Czarna krakowska Insignia

Post autor: morfeo11 » 17 gru 2015, o 08:49

System szyn wraz z haczykami, śrubkami etc. wyniósł mnie 540zł brutto. Siatkę wyrwałem na alledrogo używaną za 150zł, koszt nowej w ASO ponad 600zł o:o Wykładzina do bagażnika 265zł kupiona w ASO. Zależało mi na niskim rancie ze względu na szyny, i ta jest idealna. Dywaniki kupiłem Geyera ze względu na stopery w tylnym rzędzie, nie dawały gumą ale brakuje im osłony podstopnicy.

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Czarna krakowska Insignia

Post autor: mxw » 20 gru 2015, o 20:30

Tak jest, też ostatecznie kupiłem Geyer&Hosajna (polskie? I prawie bezzapachowe) i gość mi jeszcze za free dosłał 4 kołki do wkręcenia w tylną podłogę (też mi na tym zależało) - już wszystko zamontowane i - co ciekawe - uchwyty dywaników idealnie pasowały do fabrycznych. :-)

Jeszcze raz dzięki za info o bocznych kierunkach - już też zamontowane i w rzeczywistości IMHO wyglądają bardzo dobrze - wreszcie nie kłują w oczy srebrne lampki na ciemnym samochodzie. Może nie są za ciemne, ale bardziej czarne to już byłby chyba WT. ;)

pozdro.,
mxw.

Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.

Awatar użytkownika
morfeo11
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 18:24
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Czarna krakowska Insignia

Post autor: morfeo11 » 23 gru 2015, o 18:38

W końcu wpadła wlepka i ramki :)

Obrazek

Awatar użytkownika
k.olix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 21 paź 2014, o 20:49
Auto: Insignia 2.0 160PS
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Czarna krakowska Insignia

Post autor: k.olix » 23 gru 2015, o 18:51

No i pięknie. :D Biała czy srebrna..?
Krzysztof

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta forumowiczów”