--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Opel Insignia - OEM+

Zablokowany
Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Opel Insignia - OEM+

Post autor: Alex » 20 cze 2013, o 11:20

Opel Insignia, rok produkcji 2010
Wersja: Cosmo
Silnik: A20DTH ecoFLEX - 160 KM/380 Nm. Po przeprogramowaniu sterownika i strojeniu - 198 KM/442 Nm
Skrzynia: manualna F40
Kolor: Pomegranate red, kod lakieru: Z50C

Wyposażenie standardowe:
- podgrzewane lusterka zewnętrzne
- przednia szyba odbijająca promieniowanie cieplne
- reflektory bi-ksenonowe AFL + światła do jazdy dziennej
- czujnik zmierzchu
- czujnik deszczu
- oświetlenie zewnętrzne z funkcją „Follow Me Home”
- światła przeciwmgłowe przednie
- felgi aluminiowe 8Jx18" (GM 13235011) z oponami Bridgestone Potenza Re050A 245/45 R18
- tapicerka Morrocana-Ribbon, beżowa, łączona materiał-skóra sztuczna
- wewnętrzne elementy ozdobne/dekory Kibo Wood
- przedni podłokietnik
- tylny podłokietnik z otworem na długie przedmioty
- elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego kierowcy
- elektryczna regulacja wysokości fotela przedniego kierowcy
- nakładki ozdobne „Opel” progów wewnętrznych drzwi przednich
- schowek sufitowy na okulary
- światłoczułe lusterko wewnętrzne
- elektrycznie sterowane przednie szyby oraz tylne szyby
- gniazdko 12V w konsoli centralnej oraz z tyłu konsoli środkowej
- kierownica trójramienna pokryta skórą
- klimatyzacja dwustrefowa sterowana elektronicznie
- radioodtwarzacz CD/MP3 400
- 7-głośnikowy system nagłośnienia
- aktywne zagłówki foteli przednich
- tempomat
- czujniki parkowania przód oraz tył
- hamulec postojowy sterowany elektrycznie
- układ wspomagania ruszania na pochyłościach

Modyfikacje przeprowadzone:
- odblokowanie dodatkowych funkcji komputera za pomocą OP-COM'a
- wymiana oświetlenia wnętrza na LED o barwie 6000K
- wymiana podświetlenia tablicy rejestracyjnej na Philips Blue Vision 5W5
- wymiana żarówek doświetlania zakrętów na żarówki Osram o barwie 4200 K
- wymiana kierunkowskazów bocznych na dymione firmy Blic
- wymiana klamek zewnętrznych w kolorze nadwozia
- usunięcie emblematów z klapy bagażnika
- pomalowanie zacisków hamulcowych na kolor czarny matowy
- oklejenie wewnętrznych elementów ozdobnych/dekorów folią 3M o nazwie Matte Brown Metallic 1080-M209
- oklejenie świateł przeciwmgłowych przednich folią przyciemniającą Oracal 8300 Dark Gray 073
- oklejenie częściowo tylnych lamp folią przyciemniającą Oracal 8300 Dark Gray 073
- oklejenie chromowanych listew w grillu czarną matową folią 3M Scotchprint 1080p Black M12
- oklejenie chromowanych listew wokół świateł przeciwmgłowych przednich czarną matową folią 3M Scotchprint 1080p Black M12
- wygłuszenie drzwi przednich/tylnych, bagażnika oraz klapy bagażnika matami wygłuszającymi Standartplast model iSilver + pianka wygłuszająca GMS-01A
- wygłuszenie maski silnika mata butylowa AB-2 firmy BitMat oraz pianka wygłuszającą GMS-01A
- montaż sprężyn obniżających H&R -30mm
- felgi 8,5Jx19" Eagle OPC Line (GM 13258240) z oponami Pirelli P Zero Nero GT 245/40 R19


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 1 lip 2018, o 16:10 przez Alex, łącznie zmieniany 42 razy.

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Opel Insignia - Daily Driven

Post autor: peja-1991 » 20 cze 2013, o 11:43

bardzo ładny Opel Insignia, jedyne co to nie przemawia do mnie nadwozie. Jakoś sedany mi nie pasują bardzo.

Jak chcesz usunąć emblematy to potraktuj je wrzątkiem i spłyną - stary sprawdzony patent ;)

Felgi BBS super - ale strasznie drogie :)
oklejenie folią bordowy mat ?- nie widziałem jeszcze takiego patentu.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Opel Insignia - Daily Driven

Post autor: Alex » 20 cze 2013, o 12:05

peja-1991 pisze:Jak chcesz usunąć emblematy to potraktuj je wrzątkiem i spłyną - stary sprawdzony patent ;)
Usuwają ten klej co je trzyma ? Praktycznie jestem zmuszony do usunięcia ich bo zimą ktoś już zaczął tą "modyfikację" na parkingu pod Decathlonem i jakoś dobrze klapa wygląda bez nich. Tylko nie wiem po co komu emblemat używany "ecoFLEX" ?
peja-1991 pisze:Felgi BBS super - ale strasznie drogie :)
Za komplet ori LM'ów w 19x8,5" wychodzi chyba 16 k zł, dlatego ja biorę pod uwagę tylko i wyłącznie Dare BBS, a to różnica ;) Ale niestety opinie na temat rantów i ich wytrzymałości są podzielone. Wszystkie inne modele znoszą nasze polskie drogi bardzo dobrze, oprócz właśnie jednoczęściowych LM'ów.
peja-1991 pisze:oklejenie folią bordowy mat ?- nie widziałem jeszcze takiego patentu.
Mniej więcej tak wygląda folia z najwyższej półki:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 gru 2013, o 23:08 przez Alex, łącznie zmieniany 2 razy.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Opel Insignia - Daily Driven

Post autor: peja-1991 » 20 cze 2013, o 12:09

folia wygląda konkretnie ale wiem, że ciężko mat utrzymać w czystości. Musisz mieć quick detailer i pucować non stop ;)

Wrzątek usunie napisy a klej usuniesz jakąś pastą polerską ;)
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Opel Insignia - Daily Driven

Post autor: Alex » 20 cze 2013, o 12:13

peja-1991 pisze:ale wiem, że ciężko mat utrzymać w czystości. Musisz mieć quick detailer i pucować non stop ;
Jest po prostu bardziej podatny na przyklejanie się brudu ze względu na powłokę. No ale co poradzić, nikt nie powiedział, że będzie lekko ;)
peja-1991 pisze:Wrzątek usunie napisy a klej usuniesz jakąś pastą polerską ;)
Wydaje mi się, że bez mechanicznej polerki się nie obejdzie.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Opel Insignia - Daily Driven

Post autor: peja-1991 » 20 cze 2013, o 12:18

usuniesz bez problemu - mówię Ci, że to stary sprawdzony patent ;)
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Opel Insignia - Daily Driven

Post autor: Alex » 20 cze 2013, o 12:25

Że niby mam K2 lub G3 użyć ? O grozo... ! :D
Przy okazji, czemu wrzucone zdjęcia są tak ucinane ?
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Opel Insignia - Daily Driven

Post autor: peja-1991 » 20 cze 2013, o 12:29

wrzuć miniaturę zdjęcia :)
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

kapitan_statku

Re: Opel Insignia - Daily Driven

Post autor: kapitan_statku » 20 cze 2013, o 16:54

Ja sam myślę nad oklejeniem na czarny mat - auto ma predyspozycje do wyglądania dobrze w macie!

http://blog.insignia-enthusiast.org/?p=81

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Opel Insignia - Daily Driven

Post autor: Alex » 20 cze 2013, o 18:50

Bez dobrego koła to dalej będzie tylko auto w macie ;) Mi czarny w ogóle nie podchodzi, po prostu za dużo już tego jeździ.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

luki77

Re: Opel Insignia - Daily Driven

Post autor: luki77 » 20 cze 2013, o 23:26

W Belgii widziałem opc w kombi biały mat + czarne matowe 20 coś niesamowitego :o :o

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Opel Insignia - Daily Driven

Post autor: Alex » 21 cze 2013, o 08:51

Znajomy w tamtym sezonie miał na swoim Cayenne biały carbonowy mat i to dopiero obłędnie wyglądało ;) Chociaż z białym tak samo jak z czarnym, za dużo już tego.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Opel Insignia - Daily Driven

Post autor: peja-1991 » 22 cze 2013, o 09:26

Andrzej - miernik lakieru na plastikowym zderzaku nic Ci nie pokaże czy będzie malowany czy nie ;)
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

kiego

Re: Opel Insignia - Daily Driven

Post autor: kiego » 22 cze 2013, o 14:17

Alex pisze:Znajomy w tamtym sezonie miał na swoim Cayenne biały carbonowy mat i to dopiero obłędnie wyglądało ;) Chociaż z białym tak samo jak z czarnym, za dużo już tego.
A ja tam twierdzę że białe jest piękne ;)

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Opel Insignia - Daily Driven

Post autor: Alex » 28 paź 2013, o 22:37

Andrew1962 pisze:Powierzchnia oklejana musi ponoć być idealnie gładka
Niestety mam ten sam problem odprysków, otarcia dołu zderzaka o krawężnik i jeszcze paru mniejszych ubytków od nieumiejętnego otwierania drzwi przez pasażerów. Jak znajdę "5 min" to podjadę z wizytą do pewnej zaprzyjaźnionej firmy, która profesjonalnie okleja auta i niech zbadają sytuację. Jeśli będzie za dużo problemów z bazą to niestety będą musiał zrezygnować z oklejania, na którym tak cholernie mi zależy ;)
Andrew1962 pisze:Swoją drogą te stuningowane audi strasznie brzydkie jest ;)
A wszystko przez te naprawdę dziwne felgi, które właściciel przekłada od czasu do czasu ze swojego drugiego auta, którym jest R8, chyba nawet V10. Na co dzień jednak A7 jeździ na przyjemnych pięcioramiennych monoblockach, które są o niebo lepsze. W ten weekend odbywa się Raceism Event we Wrocławiu, na który właśnie przyjechał tym R8 więc można "pomacać" jak ktoś jest z okolic. Ogólnie polecam każdą imprezę pod hasłem "Raceism" w naszym kraju ;)

-- 28 paź 2013, o 22:37 --

Pora na małe aktualizacje, które od dłuższego czasu chodzą mi po głowie. Im mniej czasu mam dla siebie, tym więcej czasu poświęcam na przemyślenia o aucie ;)

Najważniejszy cel na wiosnę - konkretna renowacja lakieru oraz dobre koła 19" i springi Eibach'a. Kwestia dystansów schodzi na drugi plan ponieważ zobaczę na jakie felgi padnie wybór i jakie ET będą posiadały.
W międzyczasie na dniach powinny wlecieć ori dymione kierunki z Astry OPC (dzięki panowie za podesłanie linku), oklejenie halogenów delikatną przyciemniającą folią oraz przyciemnienie wszystkich szyb lub grill OPC, o ile trafi się w rozsądnej monecie.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Opel Insignia - Daily Driven

Post autor: peja-1991 » 29 paź 2013, o 07:56

Alex mam dla Ciebie alternatywę dla folii
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Odp: Opel Insignia - Daily Driven

Post autor: Alex » 30 paź 2013, o 11:31

wojtassss pisze:A oklejanie? Zrobimy zapraweczki, nie będzie widać a ciekawi mnie insi w macie :-D
Sporo tych zapraweczek by musiało być niestety ;) Na pierwszy ogień idzie koło i springi, bo jak dla mnie nie ma sensu bawić się z folią dopóki nie będzie odpowiedniego "obuwia". Później pomyślimy co dalej, może folia, może program.
peja-1991 pisze:Alex mam dla Ciebie alternatywę dla folii
Plasti dip ?
Ostatnio zmieniony 8 mar 2015, o 16:09 przez Alex, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Odp: Opel Insignia - Daily Driven

Post autor: peja-1991 » 30 paź 2013, o 14:31

Alex pisze:
wojtassss pisze:A oklejanie? Zrobimy zapraweczki, nie będzie widać a ciekawi mnie insi w macie :-D
Sporo tych zapraweczek by musiało być niestety ;) Na pierwszy ogień idzie koło i gleba, bo jak dla mnie nie ma sensu bawić się z folią dopóki nie będzie odpowiedniego "obuwia". Później pomyślimy co dalej, może folia, może program.
peja-1991 pisze:Alex mam dla Ciebie alternatywę dla folii
Plasti dip ?
dokładnie Plasti dip - ja biorę się za testy i wkrótce będę to wykonywał - także jak coś to zapraszam ;)
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Opel Insignia - Daily Driven

Post autor: Alex » 30 paź 2013, o 14:50

wojtassss pisze:Wkładasz gwint? :o
No gdzie, nie widzi mi się omijać każdej dziury ani wystającej studzienki albo jeździć 100 km/h+ na 300 kilometrowej trasie, którą robię raz w miesiącu. Założę springi Eibach'a i ewentualnie sztywniejsze amortyzatory, tylko muszę najpierw sprawdzić w jakim stanie są aktualne.
peja-1991 pisze:dokładnie Plasti dip - ja biorę się za testy i wkrótce będę to wykonywał - także jak coś to zapraszam ;)
Tylko ciekawe jak sprawdzą się to na ewentualnych nierównościach lub "dziurach" w lakierze, np. na przednim pasie.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Opel Insignia - Daily Driven

Post autor: peja-1991 » 30 paź 2013, o 14:59

Zależy od nierówności - wgniotków nie przykryje ale odpryski podobno bez problemu - będę testował to dam znać co i jak :)
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

carvertical VIN check
Zablokowany

Wróć do „Auta forumowiczów”