--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Opinia o ogłoszeniu

Mr_X
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 14 lut 2023, o 11:13
Auto: brak
Rok produkcji: 2009
Miasto: wlkp

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: Mr_X » 15 lut 2023, o 12:02

Cześć, jest wam znane to auto? długo juz wisi ogłoszenie, może ktoś oglądał?

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-insi ... F8Q27.html

Awatar użytkownika
avicarl
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 12 gru 2018, o 10:29
Auto: Opel Insignia GS
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Piaseczno/CK

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: avicarl » 22 maja 2023, o 06:49

Cześć,

Jestem zainteresowany tym ogłoszeniem: https://www.otomoto.pl/oferta/opel-insi ... FuCHS.html

Zauważyłem, że auto było już kilkukrotnie wystawiane w 2022 roku w cenie 86, później 82 tysiące zł. Na pierwszy rzut oka opis z oglosznienia nie pokrywa się ze stanem faktycznym w zakresie : szyberdachu i czarnej podsufitki.

- Czy to ogłoszenie / auto przewijało się na forum? Czy ktoś może wyrazić swoje zdanie na temat powyższego ogłoszenia?
- Sprzedający informuje o zbliżającym się terminie wymiany rozrządu i serwisie olejowym oraz głebokiej rysie na przednim błotniku.
- Przeglądając inne ogłoszenia sądzę że podana kwota nie jest jakoś bardzo wygórowana

Proszę o opinię bardziej doświadczonych osób niż ja - amator :)

Marek1972
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 17 mar 2023, o 19:20
Auto: Insignia2019
Kod silnika: B15XFL
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: Marek1972 » 22 maja 2023, o 10:36

Boczek fotela kierowcy wygląda na pęknięty, kierownica z opisu grzana ,ze zdjęć już nie🙂

pichu22
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 20 maja 2023, o 21:42
Auto: Jeszcze szukam
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Żagań

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: pichu22 » 22 maja 2023, o 22:23

Witam.

Jestem zainteresowany poniższym ogłoszeniem

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-insi ... FwRXo.html

Dzisiaj byłem oglądać pojazd i niby wiekszosc jest ok.
Działa wszystko itd, pomierzona jest czujnikiem lakieru itd. w raporcie na Carvertical jest ok.
Stoi u lokalnego handlarza, ale ma świetne opinie na necie i lokalnie, jednakże sprowadza on auta zagraniczne, a to jest grzecznościowo wystawione na prośbę znajomych, czego nie ukrywa i mówi że kontakt z właścicielem jak najbardziej możliwy, a wszelkie ewentualnie negocjowania ceny to i tak z właścicielem.
W skrócie mówiąc co do handlarza wydaje się wiarygodny (nie sądziłem, że kiedyś to powiem :))

Rzecz jednak w tym, że jak pojechałęm na jazdę próbną, to przy gwałtownym przyśpieszaniu auto jak najbardziej się zbierało i miało moc, jednakże wydobywał się dźwięk podobny do tego, jaki słychać jak się jedzie około 100km/h autem i otworzy jedynie tylne szyby. Taki jakby odgłos podciśnienia.

Silniczek pracuje super, ale zaniepokoiło mnie to i szperając tutaj po forum, wyczytałem, że winny może być wąż doprowadzający powiuetrze do turbiny, ewentualnie turbina.
NIe jest to dla mnie problemem, bo zapewne właśnie o koszt zakupu i wymiany turbiny obniżę cenę, jednakże nie mam pewności czy to będzier właśnie to.

Nigdy też nie miałem auta z napędem 4x4, więc nie jestem w stanie stwierdzić czy to może być problem w tym zakresie.
Jutro jadę ze znajomym podpiąć auto pod komp., ale pytanie czy wykaże, że coś jest nie tak z turbiną.

Bardzo proszę o pomoc co może być przyczyną i ewentualne wskazówki jeżeli to nie wąż od turbo lub turbo.

I druga sprawa jest taka, że jak ktoś ma na sprzedaż egzemplarz z właśnie takim silnikiem, to chętnie nabędę :)

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8487
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: dokia » 23 maja 2023, o 07:35

Nie wiem jak obniżysz cenę o turbinę gdy może być sprawna. Jak Ci pozwoli to wsadź rękę i sprawdź czy turbina ma luzy wzdłużne lub poprzeczne, poprzeczne to jeszcze nie problem. Ale ja bym nie pozwoliła w moim aucie tak grzebać.

Auto i tak jest dziwnie tanie już. Wygląda to na minę z taką ceną. 💣💥

Odczytajcie te błędy i przede wszystkim sprawdźcie kiedy błędy były kasowane ostatni raz.
Zapytaj czy wymieniano kiedyś rozrząd, bo to ważne przy akurat tym silniku. Poza tym to najdroższy z rozrządów w insigni.

Same te dziwne szeleszczące dźwięki podczas przyspieszania to może być
elektrozawór turbo lub rozszczelniony zbiornik podciśnienia turbiny . Ja miałam pęknięty zbiorniczek.

No i te auto dużo pali, jesteś tego świadomy? Kilkanaście tysięcy rocznie wydasz na paliwo.
Radio 357 :)

pichu22
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 20 maja 2023, o 21:42
Auto: Jeszcze szukam
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Żagań

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: pichu22 » 23 maja 2023, o 10:26

dokia pisze:
23 maja 2023, o 07:35
...
Mam zamiar montować instalację gazową.
Chyba, że to nie za dobry pomysł do tego silnika, ale właśnie z tego powodu nie rozważam 2.0 turbo, z uwagi na bezpośredni wtrysk.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2023, o 14:44 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin Forum.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8487
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: dokia » 23 maja 2023, o 11:44

Można montować ale dobra instalacja to też parę tysi a i tak benzynę trzeba lać. Auto już teraz ma 14lat, to może zaraz być skarbonka, no ale to Ty będziesz za to płacił. Ja do sprawdzania auta przed zakupem zawsze brałam kogoś kto się zna a nie kolegę
Radio 357 :)

pichu22
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 20 maja 2023, o 21:42
Auto: Jeszcze szukam
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Żagań

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: pichu22 » 23 maja 2023, o 16:24

dokia pisze:
23 maja 2023, o 11:44
Ja do sprawdzania auta przed zakupem zawsze brałam kogoś kto się zna a nie kolegę
POszedłęm za Twoją radą i dzisiejszego kolegę z komputerem odwołałem i na jutro się umówiłem zmechanikiem, który oczywiści podepnie też kompa.
Dam znać co wywaliło.

Awatar użytkownika
mari0o
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2 maja 2023, o 08:36
Auto: Insignia A ST
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2013
Miasto: Lublin

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: mari0o » 25 maja 2023, o 09:01

Jak Ci coś szumi z tyłu w aucie 4x4 to posadź kogoś na tylnej kanapie niech słucha. Pewnie tylny dyferencjał ma już dość, ewentualnie podpora wału.

pichu22
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 20 maja 2023, o 21:42
Auto: Jeszcze szukam
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Żagań

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: pichu22 » 25 maja 2023, o 16:06

Troche dłużej to trwało, ale już jestem po dokładniejszych oględzinach.

Na początek co do ogłoszenia, to tak:

W miejscu na koło zapasowe w bagażniku można karpie hodować tyle wody :)
Woda idzie lewym błotnikiem wewnętrzną stroną i niebezpiecznie blisko bezpieczników od wewnątrz w tym miejscu.
Ma szklany dacg, więc zapewne to jest przyczyną, bo jego uszczelki nie są w najlepszym stanie, a i pewnie odpływy rónież.

Co do komputera, to z aktywnych błędów: wczesniejszych:

U0140
C0750
C0755
C0760
C0765
U0182
U0184
U0230.

Z błędów aktualnych:

P2119
P0522

Nie słychać żeby turbina za bardzo "świstała" jak załącza i nie czuć tej mocy jednak tak jak powinno być czuć.
Lakier calutki w jednym odcieniu i bez malowania, to fakt.
Szyby wszystkie w roczniku poza przednią dwa lata młodszą.

Ogólnie zrezygnowałęm, ale dzięki za podpowiedzi.


Byłęm też oglądać inne.
I tutaj chcę PRZESTRZEC innych !!!!!!!!

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/o ... FsGAL.html

Z tym autem jeśli chodzi o skrzynię i napędy jest ok.
Silnik i turbina na prawdę działa.
Zacieka olejem przy przepustnicy, do tego stopnia, że po przejażdce kapie na ziemię :D

Samochód złożony z przodu chyba przez najeba..... blacharza, bo wymieniana była chłodnica klimy i lampa.
Krzywizna na krzywiźnie.
Dwóch handlarzy, jeden bardzo miły, dał kluczyki i pozwolił oglądać auto.
W momencie kiedy zacząłem czujnikiem mierzyć prawy przedni słupek, pojawił się drugi, mniej przyjemny, zaczął wybrzydzać co robię, bo lekko ręką przetarłem słupek z pyłków, więc stwierdził, że mu auto porysuje (wcześniej przez 10 minut pod jego oknem robiłem to na całym aucie i było ok), jednak na tym słupku pokazywął czujnik wartość bliską 300 :D!!!

Auto podczas jazdy ewidentnie ciągnie w lewo, jako wytłumaczenie jest niby mniejesze ciśnienie w przedniej lewej oponie :(
Opony nadają się na śmietnik (popękane i pomurszałe w stopniu bardzo znacznym), felgi też co najmniej do bardzo dokładnej regeneracji.

ALE TERAZ HIT!!! :D

Mimo, że wiedziałem, że nie kupię tego auta rozpytałem o cenę handlarza nr 2 (tego mniej przyjaznego).
I tutaj uwaga.

"na te wszystkie usterki mogę zjechać na bak paliwa, jeżeli na fakturzę chcęsz cenę realną" :)

"Jeżeli na fakturze zrobimy 20 tys. to mogę sprzedać za 2.800 mniej czyli za 27000" :D:D
I jako warunek podał, że muszę w jego obecności najlepiej z obecnym ze mną mechanikiem, przed wyjazdem wystawić na koncie google ocenę 5 gwiazdek :)

Dobry chłopwaczyna :)
JUż wiadomo skąd ten komis ma tyle 5 gwiazdek :)
A swoją drogą trafią kogoś kiedyś z Urzędu Skarbowego z tym zaniżaniem faktur, to zdziwieniu nie będzie końca.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8487
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: dokia » 25 maja 2023, o 16:15

Jak widać tam gdzie koło zapasowe to nie dachem a uszczelkami klapy lub wstecznymi lampami.

Już wiesz skąd te ceny. Te auta kosztować powinny przynajmniej +10tys więcej gdyby były w dobrym stanie. Ty z jakiejś kostnicy chyba te auta wyciągasz.
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
Citek
Użytkownik
Posty: 248
Rejestracja: 1 maja 2021, o 19:08
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Lublin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: Citek » 25 maja 2023, o 16:44

Swoją drogą, Ciebie odrzuca 300 mikronów? Toć to najwyżej drugi lakier a nie 5cm szpachli.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8487
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: dokia » 25 maja 2023, o 16:50

Podobno jak metalowy pył (opiłki) do szpachli dodają to nie wykryje się jej, ale nie wiem na ile w tym prawdy. Natomiast co do mikronów to rzeczywiście te 300 to nie problem, w starszych autach to były chociaż dwie warstwy lakieru a teraz w tych B jedna. Jak mierzyłam to kilkadziesiąt 😳
Potem jak przyszła ceramika i polerka to Pan mówi że tylko jednoetapowa bo przy tych nowych autach to strach za dużo polerować 😱
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
mari0o
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 2 maja 2023, o 08:36
Auto: Insignia A ST
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2013
Miasto: Lublin

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: mari0o » 25 maja 2023, o 19:41

dokia pisze:
25 maja 2023, o 16:15
Jak widać tam gdzie koło zapasowe to nie dachem a uszczelkami klapy lub wstecznymi lampami.
Tak jest, nie ma co się bać, leje się tą lub lewą zaślepką

Uszczelka/klej wysycha
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

pichu22
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 20 maja 2023, o 21:42
Auto: Jeszcze szukam
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Żagań

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: pichu22 » 25 maja 2023, o 22:57

dokia pisze:
25 maja 2023, o 16:15
Już wiesz skąd te ceny. Te auta kosztować powinny przynajmniej +10tys więcej gdyby były w dobrym stanie. Ty z jakiejś kostnicy chyba te auta wyciągasz.
Nie wiem skąd Ty bierzesz tw ceny, ale takich nie ma nawet z tych którzy w cenie plus 10k.
A biorę je z serwisów internetowych.

Skoro średnia cena jest w okolicach 25k za ten rocznik to skąd powinna kosztować 35k? :/

Dodano po 2 minutach 43 sekundach:
mari0o pisze:
25 maja 2023, o 19:41
dokia pisze:
25 maja 2023, o 16:15
Jak widać tam gdzie koło zapasowe to nie dachem a uszczelkami klapy lub wstecznymi lampami.
Tak jest, nie ma co się bać, leje się tą lub lewą zaślepką

Uszczelka/klej wysycha
Ale mokro też jest przy odsłonięciu lewego schowka w bagażniku

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8487
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: dokia » 26 maja 2023, o 04:55

25 za ten rocznik to może być w dieslu świetnie wyposażonym i utrzymanym. Ale możesz sobie kupić V6 i za 15 🙃 przecież to będzie Twój zakup i Twoja zabawa potem. Sam widzisz co byś kupił za te swoje ceny. Raczej nie wybierasz najdroższych tylko najtańsze i nie z ogródków a z placów handlarzy. Na pierwszym ogłoszeniu jest, że cena poniżej średniej więc 25 nie jest średnia ceną 🤗 a handlarz zawsze może puścić parę tysi jeszcze. To bardzo dobry kierunek i gwarantujący wiele wrażeń po zakupie. Mówią że kto tanio kupuje ten kupuje dwa razy lub na raty. Powodzenia. Dobre auta schodzą od razu, nie stoją a ich ceny nie podlegają negocjacji. Skoro dla Ciebie tanie auto ma być idealne to po co badać miernikiem lakier w aucie kilkunastoletnim, przecież wiadomo że nie stało w garażu tyle lat i musiało wiele się wydarzyć. Poszukiwania kilkunastoletniego ideału kończą się sukcesem rzadko ale kosztują.
Nasz forumowy kolega czasem ma na sprzedaż takie V6 dość leciwe ale w maleńkim przebiegu i mega wyposażone i one kosztują tyle co dwie od tego handlarza.
Wg tego śmiesznego licznika na Otomoto to średnia cena za ten rocznik jest do 33,5 tys i w takiej cenie poszukaj a zobaczysz że będą to egzemplarze gdzie nie ma zbytnio czego się przyczepić. Plus OC/AC i podatek i wyjedzie i tak prawie 40.

No i niestety, pewne sprawy to takie że auto kilkunastoletnie będzie potrzebowało więcej inwestycji niż mniej co wynika z jego wieku i faktu że te części mechaniczne w nim już swoją świetność mają za sobą.
Radio 357 :)

Szwagier
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 29 mar 2019, o 19:14
Auto: Opel insignia A
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2011
Miasto: Łuków
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: Szwagier » 26 maja 2023, o 14:13

AC to już chyba powyżej 10 lat nie wykupi. Musiałaby być kontynuacja, a tu jej niestety nie będzie.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8487
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: dokia » 26 maja 2023, o 14:36

A to może i tak. Masz rację. To słabo. Bo no jasne że my możemy jeździć swoim autem najbezpieczniej ale jak ktoś w nas przywali to problem. Jak walący ma oc to spoko, ale wiem że sporo anglików go nie ma, a i Ukraińcy co u nas auta kupują też w d... mają ubezpieczenie tego auta OC bo nikt im nic nie zrobi i jest to coraz większy problem przy szczególnych sytuacjach z ich udziałem.
Radio 357 :)

Abry
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2023, o 21:19
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2015
Miasto: Turku

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: Abry » 23 lip 2023, o 13:22

https://www.nettiauto.com/opel/insignia/13724844

Witam Panowie. Planuje przesiadkę z mojej skarbonki (Peugeot 508 1,6 THP) na Insignie. Co myślicie o modelu z 2015 roku sedan. Silnik 1.6 T, 170 KM, 96 tys km przejechane. Link do auta powyżej. Czy występują tu jakieś bardzo powtarzalne częste usterki. Na co należy zwrócić większą uwagę przy jeździe testowej i zakupie auta. Dzięki wielkie za każdą pomoc

Awatar użytkownika
zubek
Użytkownik
Posty: 986
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Moje auto: viewtopic.php?f=53&t=8662
Miasto: WWL
Postawił piwo: 18 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Opinia o ogłoszeniu

Post autor: zubek » 24 lip 2023, o 17:39

Jak dobrze utrzymany to skarbonką nie będzie. Z tego opisu i zdjęć raczej trudno o indywidualną ocenę. Jak mieszkasz w Turku (tym w Finlandii ;)) to przecież możesz zapytać tam gdzie był serwisowany (na pieczątkach jest).

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakup Insigni”