--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Opel Insignia A 1.8 2009 - komunikat awarii i pisk przy skręcaniu

Jeżeli Twój problem nie pasuje do żadnego z wyżej wymienionych działów napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
kvnzx_
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 7 wrz 2023, o 17:00
Auto: OPEL Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Tarnów

Opel Insignia A 1.8 2009 - komunikat awarii i pisk przy skręcaniu

Post autor: kvnzx_ » 20 lis 2023, o 22:46

Witam wszystkich,
piszę z dwoma problemami. Proszę o jakieś porady, propozycję co to może być i jak to naprawić. Dodam na wstępie, że nie bardzo się znam na samochodach, ale końcu trzeba się nauczyć. :D

1. Przy jeździe, gdy chcę gdzieś skrecić i skrecam koła maksymalnie w lewo lub w prawo, słychać charakterystyczny pisk, który jak już odkręce koła przestaje piszczeć. Tak jakby pasek klinowy czy coś w ten deseń. Czym to może być spowodowane i jak to naprawić bo nie będę ukrywać, auto wygląda i jeździ się dobrze, a jest to lekko irytujące.

2. Przy odpaleniu samochodu pojawia się komunikat "Awaria oświetlenia tablicy rejestracyjnej", który świeci 2-3 sekundy i gaśnie. Oświetlenie tablicy rejestracyjnej świeci zdaje się prawidłowo, wszystko raczej jak należy. Czym to może być spowodowane? Jak usunąć ten błąd co zrobić?

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1021
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Opel Insignia A 1.8 2009 - komunikat awarii i pisk przy skręcaniu

Post autor: spiryt4 » 21 lis 2023, o 04:39

Co do piszczenia sprawdził bym łożysko na alternatorze.

kvnzx_
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 7 wrz 2023, o 17:00
Auto: OPEL Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Tarnów

Re: Opel Insignia A 1.8 2009 - komunikat awarii i pisk przy skręcaniu

Post autor: kvnzx_ » 25 lis 2023, o 16:19

Jak się okazuje najprawdopodobniej tyczy się to poziomu oleju wspomagania kierownicy. Jest on na niskim poziomie. I teraz pytanie - jaki kolor i jak mam go dobrać, aby go dolać do obecnego? Jak to wszystko zrobić, tak żeby było dobrze. Stary jest w kolorze żółtym, a w sumie to chyba powinien być czerwony. Jaki olej do wspomagania jest wskazany do mojego modelu samochodu? Czy coś się stanie jak wleje coś innego? Obecnie mam w garażu czerwony płyn ATF II D Dexron, mogę go bez problemu dolać?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”