--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Warczenie podczas jazdy. Ktoś pomoże?

Jeżeli Twój problem nie pasuje do żadnego z wyżej wymienionych działów napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
tomirp1980
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 9 gru 2022, o 15:34
Auto: Insignia A
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Warczenie podczas jazdy. Ktoś pomoże?

Post autor: tomirp1980 » 15 lut 2023, o 11:05

Cześć,

mam problem, który od dłuższego czasu nie wiem jak rozwiązać. Może ktoś z szanownych kolegów pomoże.
Jestem właścicielem Insigni A, 2.8 Turbo ECOTEC 191kW/260 KM, skrzynia automat. W czerwcu ub. roku podczas jazdy autem, powyżej prędkości 40 km/h auto zaczęło strasznie warczeć. Dźwięk przypominał sytuację, gdy na skrzyni manualnej dajemy niski bieg, a jedziemy z bardzo dużą prędkością (u mnie jest automat). Autem nie dało się jeździć szybciej niż 40km/h, tak warczało, że można było odnieść wrażenie, że zaraz coś się rozleci/pęknie.
Od dłuższego czasu auto stoi w warsztacie. Myślałem, że to kwestia awarii pompy haldex. Po wymianie pompy warczenie niestety zostało. Stało się co prawda trochę cichsze przy niskich prędkościach, jednak autem da się jechać max. 80-90km/h, po przekroczeniu tej prędkości warczenie staje się głośne i dalej rodzi się obawa, że za chwilę coś w aucie rozleci się/pęknie. Mechanik wymienił łożyska i piasty w kołach. To także nie pomogło. Olej z haldexu nie miesza się z olejem mostu (to też sprawdziliśmy).
Na komputerze nie wyskakuje żaden błąd. Auto po podniesieniu w górę i rozpędzeniu nie generuje tego dźwięku (wygląda to tak, jakby brak nacisku pojazdu na podłoże niwelował warczenie).

Poniżej link do pracy silnika w trakcie jazdy.

https://www.youtube.com/shorts/THe4McCEH5w


Mam nadzieję, że ktoś pomoże, bo auto stoi w warsztacie kolejny miesiąc i jestem już tym po prostu załamany.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

tomirp1980
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 9 gru 2022, o 15:34
Auto: Insignia A
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Warczenie podczas jazdy. Ktoś pomoże?

Post autor: tomirp1980 » 20 gru 2023, o 01:01

Problem rozwiązany - było to łożysko.

CODY
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 28 sty 2019, o 15:27
Auto: INSIGNIA automat 4x4
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Kraków
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Warczenie podczas jazdy. Ktoś pomoże?

Post autor: CODY » 6 lut 2024, o 14:48

" Mechanik wymienił łożyska i piasty w kołach " - to jakie łożysko w końcu wymieniono ?

Albert123
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2024, o 16:20
Auto: Insignia
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Wielun

Re: Warczenie podczas jazdy. Ktoś pomoże?

Post autor: Albert123 » 19 lut 2024, o 08:09

Cześć jestem nowy na forum ,mój problem polega na tym Iż gdy olej w skrzyni jest zimny po przełączeniu na D lub R czuć szarpanie i dziwny dzwięk olej zmieniony 3 razy ,wymieniony konwenter na nowy nie regenerowany i dalej to samo.Pacjent insignia 2,0 turbo benzyna 4x4.Proszę o pomoc .

Dodano po 1 godzinie 12 minutach 38 sekundach:
dodam że skrzynia bardzo płynnie zmienia biegi ,zaworki też były czyszczone + adaptacja ,przekładnia kątowa ?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”