--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Filtry i wycieraczki

Jeżeli Twój problem nie pasuje do żadnego z wyżej wymienionych działów napisz go tutaj.
magda
Lejdis
Posty: 55
Rejestracja: 23 lis 2017, o 17:10
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Książ Wielkopolski
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Filtry i wycieraczki

Post autor: magda » 3 cze 2021, o 19:58

Okej, dzięki, rozumiem powagę sytuacji. W takim razie przeszukam wszystkie tematy z uszczelką, wydrukuję wpisy (podpowiedzi z forum) jak się za to zabrać i z tym udam się do mechanika 8-)
Tylko najpierw muszę takowego znaleźć.

Pawel_wro

Re: Filtry i wycieraczki

Post autor: Pawel_wro » 3 cze 2021, o 19:59

Hmm, jeśli nie są to jeszcze okolice 100 tysięcy, to bądź spokojna,
...gdyby kiedykolwiek jednak (nie daj Boże! ) pojawił się komunikat o niskim ciśnieniu oleju, np zaraz po odpaleniu, to gasisz silnik i dzwonisz po lawetę, dół silnika jeszcze do uratowania,
... i przysięgnij to tutaj komisyjnie 😉,
Na marginesie, Archoil dodawanie do oleju, zmniejsza tarcia i naciski, więc w skrajnej sytuacji też trochę wybroni, policz tylko dobrze proporcje 🙂

magda
Lejdis
Posty: 55
Rejestracja: 23 lis 2017, o 17:10
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Książ Wielkopolski
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Filtry i wycieraczki

Post autor: magda » 4 cze 2021, o 23:31

Zakładając, że poprzedni właściciel (a przejechał 159 tyś.) wymienił w ASO chociaż raz uszczelkę, to moje 70 tyś... o:o
Więc albo z tą uszczelką nie jest tak źle jak piszą..., albo ja mam po prostu farta. No albo może któryś z mechaników jednak ją wymienił przy okazji zmiany filtrów i olejów (a to zlecam regularnie raz w roku). Chociaż... w to akurat najbardziej wątpię. Tak więc jeszcze raz dziękuję Wszystkim za podpowiedzi i zachowanie powagi ;) Na Waszym miejscu już dawno bym mnie wyśmiała! Jak widać "dziewczynka się nie zna" nie jest tutaj przesadzone :oops:
Jeszcze raz dzięki!

Pawel_wro

Re: Filtry i wycieraczki

Post autor: Pawel_wro » 4 cze 2021, o 23:50

A z poprzednim właścicielem nie masz żadnego kontaktu, żeby w sprawie tej zasięgnąć wiedzy?
Do mnie parę dni temu odezwał się chłopak, od którego kupiłem auto w 2017 roku...
2.0 CDTI, jest silnikiem, który wygrywa wraz z 2.0 HDI od PSA wszystkie rankingi używanych diesli, mając tylko tę jedną drobną, ale jak znaczącą wadę, uszczelkę smoka,
... absolutnie nie chcę o pierwszej w nocy straszyć, chociaż pora odpoiwednia 😉, ale przy 200-stu tysiącach wymieniłbym najpóźniej...

adrevir
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 21 gru 2018, o 17:48
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto: Płock
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Filtry i wycieraczki

Post autor: adrevir » 6 cze 2021, o 09:42

P405 pisze:
1 cze 2021, o 18:50
Dają mniej bibuły i gorszej jakości. Często po wyjęciu są poskręcane. Prawda, że są z tej samej linii produkcyjnej co Mann ale jakość inna. W internecie jest pokazane jak rozwijają 3 filtry. Był to jakiś serwis Opla na Śląsku. Mój mechanik też wyjmował takie poskręcane Filtrony. Filtron ma super filtry kabinowego z aktywnym węglem. Powietrza też są dobre.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Akurat mam teraz filtrona jako olejowy, trochę mnie zaskoczyłeś. Zawsze uważałem że Filtron to takie minimum przyzwoitości.

Dodano po 1 minucie 2 sekundach:
kizior11 pisze:
1 cze 2021, o 19:06
A jak wygląda sprawa filtra HU 712/11x mann. Wygląd ten sam a cena 3x miejsza. Wiem, że część osób go używa nawet mój brat 😎 ale ja jakoś nie mam przekonania.
To jest ten filtr do Alfy? Miałem go poprzednio, wszystko pasowało i jezdzilo. Poza tym zamiennikiem dla obydwu filtrów jest np. filtr FEBI o tym samym nr.

P405
Zapaleniec
Posty: 3155
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Filtry i wycieraczki

Post autor: P405 » 6 cze 2021, o 21:54

Test filtrów jest na FB, strona Niezależny Serwis Opel z Józefowa.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


magda
Lejdis
Posty: 55
Rejestracja: 23 lis 2017, o 17:10
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Książ Wielkopolski
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Filtry i wycieraczki

Post autor: magda » 7 cze 2021, o 21:23

Aktualny cennik jednego z serwisów...
- ozonowanie klimatyzacji ~120 zł
- wymiana wszystkich filtrów z pierwszego posta ~520 zł :o
- wisienka na torcie - uszczelka ~2000 zł :o

No to chyba muszę zejść z tonu i szukać jakiegoś "Władzia" spod Poznania, co się na rzeczy zna i niekoniecznie musi całe zawieszenie od razu zdejmować. Bo zachęta, że przy okazji popatrzą na inne komponenty kusząca.. no ale...

Więc - moja prośba na podesłanie jakiejś sprawdzonej miejscówki z okolic Poznania na wymianę tej gumy, nadal aktualna. :?

Przy okazji uprzejmy pan sprawdził po VINie czy kiedykolwiek w ASO pierwszy właściciel wymieniał uszczelkę. No jednak nie. o:o

Pawel_wro

Re: Filtry i wycieraczki

Post autor: Pawel_wro » 8 cze 2021, o 12:11

A Ty musisz koniecznie w ASO?
Zabierz chłopaka/męża i zróbcie sobie weekend we Wrocławiu, mogę podpytać zaprzyjaźnionego mechanika ile wziąłby za smok w F40

Awatar użytkownika
patryk78
Użytkownik
Posty: 246
Rejestracja: 1 paź 2018, o 12:19
Auto: opel insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Gniezno
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Filtry i wycieraczki

Post autor: patryk78 » 8 cze 2021, o 13:04

@magda

WarsSztat Garage OPEL V6
Stefana Stefańskiego 2A
Suchy Las

Wymieniałem w zeszłym roku. zadowolony jestem bo nic się nie świeci i żadnych lamp Alladyna ani dziwnych komunikatów nie było i płaciłem dużoooooo mniej

magda
Lejdis
Posty: 55
Rejestracja: 23 lis 2017, o 17:10
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Książ Wielkopolski
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Filtry i wycieraczki

Post autor: magda » 8 cze 2021, o 14:56

Absolutnie nie muszę! Tylko nie wiadomo którym opiniom na Google ufać, stąd moje zagubienie. Jak nie znajdę kogoś, tu na miejscu - poważnie rozważę Twoją propozycję! :D
Pawel_wro pisze:
8 cze 2021, o 12:11
A Ty musisz koniecznie w ASO?
Zabierz chłopaka/męża i zróbcie sobie weekend we Wrocławiu, mogę podpytać zaprzyjaźnionego mechanika ile wziąłby za smok w F40

Pawel_wro

Re: Filtry i wycieraczki

Post autor: Pawel_wro » 8 cze 2021, o 15:18

Dobrze, jakbyś się wahała, to o walorach miasta też potrafię 😊

Radek84
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: 17 lut 2020, o 18:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Piotrków Trybunalski
Postawił piwo: 11 razy
Otrzymał  piwo: 14 razy

Re: Filtry i wycieraczki

Post autor: Radek84 » 24 lip 2021, o 01:10

adrevir pisze:
6 cze 2021, o 09:43
P405 pisze:
1 cze 2021, o 18:50
Dają mniej bibuły i gorszej jakości. Często po wyjęciu są poskręcane. Prawda, że są z tej samej linii produkcyjnej co Mann ale jakość inna. W internecie jest pokazane jak rozwijają 3 filtry. Był to jakiś serwis Opla na Śląsku. Mój mechanik też wyjmował takie poskręcane Filtrony. Filtron ma super filtry kabinowego z aktywnym węglem. Powietrza też są dobre.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Akurat mam teraz filtrona jako olejowy, trochę mnie zaskoczyłeś. Zawsze uważałem że Filtron to takie minimum przyzwoitości.

Dodano po 1 minucie 2 sekundach:
kizior11 pisze:
1 cze 2021, o 19:06
A jak wygląda sprawa filtra HU 712/11x mann. Wygląd ten sam a cena 3x miejsza. Wiem, że część osób go używa nawet mój brat 😎 ale ja jakoś nie mam przekonania.
To jest ten filtr do Alfy? Miałem go poprzednio, wszystko pasowało i jezdzilo. Poza tym zamiennikiem dla obydwu filtrów jest np. filtr FEBI o tym samym nr.
Pracując w przetargach jedna z firm zaprosiła nas na pokazy i powiem jedno. Filtry typu mann, ufi, filtron niczym się nie rożnią, a poskręcane filtry świadczą o złym montażu bądź zbyd rzadkiej wymiany oleju.

magda
Lejdis
Posty: 55
Rejestracja: 23 lis 2017, o 17:10
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Książ Wielkopolski
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Filtry i wycieraczki

Post autor: magda » 17 lut 2022, o 22:40

Cześć! Mam nadzieję, że wszyscy aktywni w tym wątku cali i zdrowi :) Dzięki Chłopaki za wszystkie podpowiedzi! Żeby zamknąć wątek podsumuję wymianę, może komuś się przyda. Zgodnie z poleceniem kupiłam:
1. ZESTAW USZCZELKI SMOKA OPEL ASTRA INSIGNIA 2.0CDTI - 95 zł
2. DENSO WYCIERACZKI HYBRYDOWE OPEL INSIGNIA - przód - 100 zł
3. Oximo WR172500 Pióro wycieraczki - tył - 30 zł
4. Mann-Filter PU 9001 x Filtr paliwa - 69 zł
5. Mann-Filter HU 7004/1 x Filtr oleju - 54 zł
6. Filtron K 1223A Filtr, wentylacja przestrzeni pasażerskiej - 39 zł
7. Filtron AP 152/5 Filtr powietrza - 34 zł
8. EUROL FLUENCE 5W40 5L + ARCHOIL AR9100 - 190 zł

Wycieraczki Denso - rewelka! Olej wraz z dodatkiem - nie wiem czy to możliwe, aby zaraz po wymianie czuć różnicę w przyspieszeniu, ale takie odnoszę wrażenie. Dzięki wielkie za polecenie!

Uszczelki - niestety nie dowiedziałam się w jakim były stanie, podobno naocznie trudno to ocenić, ale może właśnie dlatego, że nie było z nimi najgorzej. Muszę zaznaczyć, że były wymieniane pierwszy raz w „życiu” a więc po ponad 9 latach i przejechanych 249 tyś km. Nie ciekło, nie kapało, ale wzięłam sobie do serca Waszą sugestię i zleciłam wymianę. W porównaniu do ASO, lokalny warsztat (Poznań) okazał się bardzo korzystny. Wymiana wszystkich filtrów, oleju i właśnie uszczelek to koszt 500 zł (wymiana) + 120 zł (zbieżność kół). Oczywiście brutto. Auto zostawiłam rano a odebrałam wieczorem tego samego dnia więc na plus! Zbieżność kół przy rozkręcaniu auta, aby dobrać się do uszczelek to podobno standard, nie dyskutowałam, bo cena i tak jak na obecne czasy całkiem znośna (ASO w czerwcu 2021 wyceniło usługę na 2520 zł).

Pawel_wro

Re: Filtry i wycieraczki

Post autor: Pawel_wro » 17 lut 2022, o 22:56

Nr 8❤️❤️❤️

magda
Lejdis
Posty: 55
Rejestracja: 23 lis 2017, o 17:10
Auto: Insignia HB
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Książ Wielkopolski
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Filtry i wycieraczki

Post autor: magda » 17 lut 2022, o 23:03

Pawel_wro pisze:
17 lut 2022, o 22:56
Nr 8❤️❤️❤️
Tak - to z Twojego polecenia. Dzięki wielkie! 😊

feoderon1
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2 kwie 2023, o 06:57
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: B15XFL
Rok produkcji: 2019
Miasto: Braniewo

Re: Filtry i wycieraczki

Post autor: feoderon1 » 6 cze 2023, o 14:32

A powie mi ktoś jak wymienić tylnie pióro wycieraczki w Opel Insignia B Sport T.? Patrzyłem w instrukcje ale te ramie tak wysoko sie nie odgina żeby wyjąć stare pióro... nie wiem jakaś blokada jest.. wiem durna sprawa ale nie chcę nic ułamać 😉

Awatar użytkownika
zubek
Użytkownik
Posty: 986
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Moje auto: viewtopic.php?f=53&t=8662
Miasto: WWL
Postawił piwo: 18 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Filtry i wycieraczki

Post autor: zubek » 6 cze 2023, o 17:10

Niestety trzeba trochę na siłę ale z wyczuciem odginać pióro. Blokady nie ma - jest na wcisk. Bez sensu to rozwiązanie wymyślili w IB, nie dość że wycieraczka mała to wymiana nieintuicyjna.

feoderon1
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 2 kwie 2023, o 06:57
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: B15XFL
Rok produkcji: 2019
Miasto: Braniewo

Re: Filtry i wycieraczki

Post autor: feoderon1 » 6 cze 2023, o 21:18

Nie wiem.. jestem jakimś debilem ale nie mogę wymienić tego pióra.. ponoszę ramię wyginam delikatnie pióro wycieraczki ale ni cholery nie chce wyjść..odciagam w lewo .. tak jak w instrukcji.. boże kochany...mocniej wygne to połamie

Awatar użytkownika
zubek
Użytkownik
Posty: 986
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Moje auto: viewtopic.php?f=53&t=8662
Miasto: WWL
Postawił piwo: 18 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Filtry i wycieraczki

Post autor: zubek » 7 cze 2023, o 10:20

Mniej więcej tak to wygląda. Może kąt mocowania być trochę inny (nie pamiętam)
https://www.youtube.com/watch?v=Aaz69zPXRjI

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”