--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Wymiana zbiornika spryskiwaczy

Jeżeli Twój problem nie pasuje do żadnego z wyżej wymienionych działów napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
kunikmar
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 8 sie 2019, o 10:38
Auto: OPEL INSIGNIA
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Gąbin

Wymiana zbiornika spryskiwaczy

Post autor: kunikmar » 13 sty 2021, o 18:54

Zauważyłem, że wycieka mi płyn spryskiwaczy, kapie i ubywa w dość szybkim tempie, zbiornik najprawdopodobniej jest pękniety, chociaż trudno to stwierdzić bez wyjęcia, może jest jakaś inna przyczyna. Czy spotkaliście się z takim problemem? Jeśli tak to czy wymiana takiego zbiorniczka jest skomplikowana? Mam Insignie z 2012r, kombi na xenonach.
Byłbym wdzięczny za podpowiedź.

Awatar użytkownika
kuba.opoka
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 14 sty 2021, o 19:14
Auto: Opel Insignia A FL
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Schemmerhofen

Re: Wymiana zbiornika spryskiwaczy

Post autor: kuba.opoka » 26 sty 2021, o 15:31

U mnie było tak że, przy dolewaniu płynu do spryskiwaczy wszystko wylało mi się na ziemie. Też myślałem że to dziura w zbiorniczku. Okazało się że jednak trochę płynu na dnie zostaje. Wsadziłem tam rękę i na czucie stwierdziłem ze jeden wężyk był odpięty. Wężyk od spryskiwaczy reflektorów. Szybko złączka czy jak to się tam nazywa była uszkodzona i pod wpływem ciśnienia (a ciśnienie na reflektory jest duże) zrywało go, i płyn się wylewał. Zaznaczam że przy samym sprysku szyby wszystko było ok ale to dlatego że tam jest inny wężyk. Sprawdź, może się okazać że tylko wężyk do wymiany.

Akropolska
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2021, o 02:48
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2016
Miasto: Gostynin

Re: Wymiana zbiornika spryskiwaczy

Post autor: Akropolska » 19 sie 2021, o 09:44

Tez miałem odpięty wężyk ale od spryskiwaczy lamp i też ubywało dzis wlalem jutro już na dnie a odpiął się po udezeniu żony w kota

miodek89
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 13 mar 2022, o 10:25
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Płock
Postawił piwo: 1 raz

Re: Wymiana zbiornika spryskiwaczy

Post autor: miodek89 » 18 mar 2022, o 17:50

Witam.

Dzisiaj odkąd mam samochód użyłem dopiero spryskiwaczy. Wszystko działało. Spryskiwacz na przednią szybę i lampy. Nagle słyszę jak płyn się wylewa z lewej strony auta z nadkola od strony kierowcy.
Ogromną kałuża się zrobiła i na wyświetlaczu niski poziom płynu do spryskiwaczy.

Spryskiwacz szyby działa, ale lamp już nie. Co mogło ulec awarii? Żeby dostać się do elementów zbiornika muszę nadkole zdejmować?

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Quuler1980
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2021, o 18:38
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Pruszków

Re: Wymiana zbiornika spryskiwaczy

Post autor: Quuler1980 » 18 lut 2023, o 20:09

U mnie wyciekał płyn do spryskiwaczy, wyrobiła się uszczelka, w której osadzona byłą pompka. Koszt uszczelki - 3,75 zł
Wystarczy zdjąć lewe koło, odkręcić 3 śduby trzymające nadkole i je odciągnąć, Dostęp jest średni, ale przy odpowiedniej gimnastyce do zrobienia.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”