--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Dziwny dźwięk od silnika, stukanie - poduszki silnika

Jeżeli Twój problem nie pasuje do żadnego z wyżej wymienionych działów napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
sylwest

Dziwny dźwięk od silnika, stukanie - poduszki silnika

Post autor: sylwest » 12 lut 2014, o 08:38

Moim problemem jest dziwny dźwięk dobiegający z komory silnika gdzieś z dołu, okolic skrzyni, tak prawdopodobnie to zlokalizowałem. Podczas jazdy na jakimkolwiek biegu dotyczy to głównie 1-3 gdy ciągniemy auto na gazie i gwałtownie go odpuścimy słychać pojedynczy wydaje mi się że nie do końca głuchy stuk, takie jakby "dup". Jeżeli gaz odpuszczamy płynnie tego stuku nie ma. Po wizycie w serwisie wykluczyli poduszki silnika i skrzyni, przeguby. Przeczytałem na forum że ktoś miał problem ze stukami i wymienił końcówki drążków, ale czy to ma coś wspólnego ?. Proszę o odpowiedź bo coraz bardziej zniechęcam się do tej Insignii a auto kupiłem bo mi się po prostu podoba. Dzięki !! :(

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Dziwny dźwięk od silnika, stukanie - poduszki silnika

Post autor: peja-1991 » 12 lut 2014, o 09:26

a na biegu jałowym także słychać stuki ?
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

marcinsobi

Re: Dziwny dźwięk od silnika, stukanie - poduszki silnika

Post autor: marcinsobi » 12 lut 2014, o 09:30

moze gdzies ci wydech uderza o podloge w momencie odpuszczania gazu ?

Adam10

Re: Dziwny dźwięk od silnika, stukanie - poduszki silnika

Post autor: Adam10 » 12 lut 2014, o 12:36

Przy wciskaniu sprzegla nie ma tego stuku??
albo przy ostrzejszym ruszaniu?

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Dziwny dźwięk od silnika, stukanie - poduszki silnika

Post autor: Alex » 12 lut 2014, o 13:33

U mnie dzieje się dokładnie to samo. Od 1-3,4 biegu przy odpuszczeniu gazu oraz na jałowym. Mam przejechane już 92 tyś km i ten "efekt" występuje od momentu wyjazdu z salonu. ASO rozkłada ręce. W tej sprawie testowałem już trzy lub cztery Insignie z tymi samymi silnikami co mój i wszystkie mają tą samą przypadłość. A więc przytoczę ulubiony tekst ASO "ten typ tak niestety ma".
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

sylwest

Re: Dziwny dźwięk od silnika, stukanie - poduszki silnika

Post autor: sylwest » 12 lut 2014, o 18:27

Dzięki za odpowiedzi, ten odgłos pojawia się tylko przy jeździe na biegu, nie jest to wina wydechu- sprawdzony. W ASO po długiej rozmowie padły podejrzenia że uszkodzona może być skrzynia biegów ale biegi wchodzą normalnie, przy ruszaniu nie ma żadnych szarpnięć i stuków, tylko tak jak pisałem podczas gwałtownego ujęcia gazu w czasie jazdy na biegu, płynne ujęcie gazu nie powoduje tego stuku. Na razie jeżdżę ale boję się czy nie zaczyna się jakaś poważniejsza usterka, a laweta z dłuższej trasy nie jest przyjemnością. Pozdrawiam.

Adam10

Re: Dziwny dźwięk od silnika, stukanie - poduszki silnika

Post autor: Adam10 » 12 lut 2014, o 21:44

Taki objaw może dawać koło dwumasowe i najbardziej tutaj pasuje

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Dziwny dźwięk od silnika, stukanie - poduszki silnika

Post autor: Alex » 12 lut 2014, o 22:05

Objawem kończącego się koła masowego może być również drżenie pedału sprzęgła gdy jest wciśnięte oraz chyba lewarek skrzyni biegów. Po tych objawach jednoznacznie można stwierdzić, że to dwumasa. Moja była wymieniana przy 20 tyś km i nie sądzę aby nowa wytrzymała aż kolejne 70 tyś km (mam na myśli to "huczenie" przy odjęciu gazu) Więc u mnie, na razie to wykluczam.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Adam10

Re: Dziwny dźwięk od silnika, stukanie - poduszki silnika

Post autor: Adam10 » 12 lut 2014, o 22:22

typowym objawem dwumasy jest właśnie charakterystyczne puknięcie przy wciśnięciu sprzęgła/odjęciu gazu/ostrej zmianie biegów.

Drżący lewarek może być objawe wielu innych rzeczy... jak np. zerwanych poduszek skrzyni. Drżenie pedału sprzęgła owszem, ale tego objawu wcale nie musi być przy uszkodzonym kole dwumasowym :)

Ty piszesz o huczeniu, ale kolega sylwest o puknięciu. Puknięcie pasuje do dwumasy, a z huczeniem to przyjrzałbym się poziomowi oleju w skrzyni ;)

bolek

Re: Dziwny dźwięk od silnika, stukanie - poduszki silnika

Post autor: bolek » 12 lut 2014, o 22:25

Ja też tak mam.Może to nie jest jakieś wielkie dup ale czuć delikatny luz w układzie napędowym,znajomy w cdti ma to samo,wykluczam dwumase bo ma 40tyś.km a kolega ma oryginalny przebieg 45tyś.km i też ma to puknięcie.Niemiecka jakość Panowie ;)

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6068
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=8653
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 85 razy
Kontakt:

Re: Dziwny dźwięk od silnika, stukanie - poduszki silnika

Post autor: yerry » 13 lut 2014, o 10:13

Podobny efekt miałem w VC z silnikiem Z19DTH, jako świeży i nieco wystraszony posiadacz diesla i dwumasy zdecydowałem się na jej wymianę. Okazało się, że owszem miała lekki luz co mogło powodować takie stuki ale jej wymiana wcale nie była potrzebna :)
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

Maximus37

Re: Dziwny dźwięk od silnika, stukanie - poduszki silnika

Post autor: Maximus37 » 23 lis 2014, o 22:24

Pojawił się u mnie dziwny dźwięk. Pojawia się jak odpalam zimne auto, jak na zimnym silniku zmieniam bieg i szybko puszczam sprzęgło. Coś jakby ciche piśnięcie, trzaśnięcie. Sam nie wiem jak to opisać. Może ktoś podpowie jak wstawić tu plik filmowy to bym nagrał ten dżwięk.
Ktoś ma jakiś pomysł? Czy to dwumasa, turbina czy coś z silnikiem. Nie wiem od czego zacząć. Nie ma jak tego sprawdzić bez rozbierania. Komputer nie pokazuje żadnych błędów.
Dodatkowo zauważyłem że auto jakby wchodziło w drgania przy obrotach 1700-2500. Poza tymi obrotami jest OK.

Pobo1315

Re: Dziwny dźwięk od silnika, stukanie - poduszki silnika

Post autor: Pobo1315 » 10 mar 2015, o 08:55

U mnie wymiana sprzęgła, docisku i dwumasy nie pomogła.

Awatar użytkownika
hajt
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: 10 gru 2014, o 21:23
Auto: insignia cosmo
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa

Re: Dziwny dźwięk od silnika, stukanie - poduszki silnika

Post autor: hajt » 16 mar 2015, o 21:00

dalej masz dziwny dźwięk podczas puszczania gazu ??

Pobo1315

Re: Dziwny dźwięk od silnika, stukanie - poduszki silnika

Post autor: Pobo1315 » 16 mar 2015, o 21:14

tak cały czas ale powyższe części miałem regenerowane, a nie nowe więc z rzucam na to. Jest to niestety irytujące ;/

maniek31115

Re: Dziwny dźwięk od silnika, stukanie - poduszki silnika

Post autor: maniek31115 » 11 kwie 2016, o 14:39

Panowie powiem tak nie jestem mechanikiem ale samoukiem i posiadam insi 2009 2.0cdti 160 koni. Nie tak dawno wymieniłem dwumas sprzęgło docisk i dalej odgłos taki jak u was a do tego drgania auta podczas jazdy i kierownicy tez . Rozwalił mi przegub prawy wewnętrzny kupiłem nowa półoś i padła tez po przejechaniu 5 tysięcy.

Wiec zabrałem się za rozebrane i sprawdzenie co było przyczyną . A więc opisuje przyczynę obniżania się komfortu jazdy insignia

Podstawa to poduszki silnika one padają choć tego nie widać na oko u mnie prawa padła i przy dodawaniu gazu silnik przesuwa się w lewo w stronę skrzyni biegów co powoduje padnie przegubu wewnetrz.
Lewa poduszka powoduje drgania auta i problemy z wicie biegów a dolna tylna drgania na kierownicy i te sutki przy dodawaniu i puszczanie gazu



Po wymianie jak nowe auto

Warto sprawdzić swoje poduszki

-- 12 kwi 2016, o 19:00 --

Dziś wymieniłem obie górne poduszki i rewelacja silnik pracuje ciszej i nie te lepiej autem jutro wymienię ta na dole z tyłu i będzie super

Awatar użytkownika
maroslaf
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 27 kwie 2021, o 12:46
Auto: Insigna Sport Tourer
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Olsztyn
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Dziwny dźwięk od silnika, stukanie - poduszki silnika

Post autor: maroslaf » 20 kwie 2022, o 20:42

Witam
Mam 2.0T. jestem posiadaczem właśnie takich dziwnych stuków występujących przy zmianie biegów (wysprzęglenie i puszczenie sprzęgła). Owe łup pojawia się gdy odpuszcza się sprzęgło i jest więcej obrotów. Można też radośnie tego doświadczyć przy odpuszczaniu i dodawaniu gazu na średnich i niskich biegach 1-4. Pytaniem nie jest to czy to poducha czy półosie, ale to jak zweryfikować poduchę kiedy silnik jest wyłączony.
Pozdr
Marek

Odkryłem że sytuacja nie ma miejsca gdy ruszam/ jadę na wstecznym. Zauważyłem że lekko stuka mi dźwignia

Price
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2020, o 11:59
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Warszawa

Re: Dziwny dźwięk od silnika, stukanie - poduszki silnika

Post autor: Price » 23 wrz 2023, o 12:16

Cześć. Udało się rozwiązać problem? Bo mam to samo…

Dodano po 3 minutach 8 sekundach:
maroslaf pisze:
20 kwie 2022, o 20:42
...
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2023, o 02:11 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin Forum.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”