--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Szum, źródło nie sprecyzowane

Jeżeli Twój problem nie pasuje do żadnego z wyżej wymienionych działów napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Zborovsky
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2017, o 15:25
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Szum, źródło nie sprecyzowane

Post autor: Zborovsky » 19 lip 2017, o 22:54

Witam,
Mam problem który ciężko mi umiejscowić dlatego wrzucam tu.
Dzisiaj jadąc z otwartymi oknami usłyszałem szum, dość głośny, ale zapewne potęgowany przez wąskie uliczki. Prędkość nie była duża, a sam szum przy zwolnieniu zwyczajnie znikł tak nagle jak się pojawił. Szum trochę jakby silnik odrzutowca. O_o
Nie wiem skąd, mam wrażenie jakby z prawej z tyłu.
Dodatkowo ostatnio przy długiej trasie odcięło mi turbinę, ale po ponownym odpaleniu silnika moc była z powrotem. Diagnostyka wykazała tylko zbyt wysokie ciśnienie. Żadnych kontrolek ani nic odnośnie turbiny. Jak dotąd silnik chodzi sprawnie.
Wywalało mi też kontrolkę od ABS i ESP, ale po wymianie czujnika z prawej z przodu problem teoretycznie nie występuje (diagnostyka pokazała błędy na przednich sensorach - jeden jest nóweczka).

Jakieś pomysły?

Bodex

Re: Szum, źródło nie sprecyzowane

Post autor: Bodex » 20 lip 2017, o 06:58

Sprawdź rury od turbo do intercollera lubia strzelać. Tę od intercoolera to włóż rękę do samego dołu do kolana i od spodu lubi wywalić dziurę .
Mnie tak syczało szumiało , po naprawie rury , źle zapięli dolną obejmę i była nieszczelność .
Błędu nie łapało jeszcze ,

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Zborovsky
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2017, o 15:25
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Szum, źródło nie sprecyzowane

Post autor: Zborovsky » 20 lip 2017, o 11:12

No właśnie moje auto było niedawno na diagnostyce u mechanika pod kątem turbo bo to najświeższa sprawa i mnie strach ogarnął bo złapało mnie na długiej trasie to i chciałem mieć pewność że wrócę spokojnie do domu. I obejrzeli mi te rury rzekomo też, razem z diagnostyką z komputera. I jedyne co tam wyskoczyło to ZA WYSOKIE ciśnienie. A przy strzeleniu węża jakiegokolwiek obstawiam że ciśnienie powinno pójść w dół?:|

Swoją drogą jakaś magia psia mać. Specjalnie wziąłem auto na rundkę po okolicy na szybsze drogi i nic nie było. Zdrowe auto. Samopsujące się i samonaprawiające...

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”