--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Insignia z wypożyczalni

posiadasz inny samochód niż Opel Insignia ? chcesz się poradzić, pokazać swój samochód - to jest temat dla Ciebie
ODPOWIEDZ
piston

Insignia z wypożyczalni

Post autor: piston » 6 lip 2019, o 10:28

Rodzinka zjeżdża się do mnie na około tydzień. Nie mam czasu za bardzo po nich jeździć i ich wozić, więc pomyślałem, że może wypożyczalnia, no i opcja z Insignią.
Ktoś może pożyczła z wypożyczalni takowy sprzęt? Jak to wygląda w praktyce? Chodzi o te wszystkie kwestie formalno/finansowe. Stosuje sie jakieś kaucje?

Awatar użytkownika
mcrace
Klubowicz
Posty: 946
Rejestracja: 9 sty 2018, o 11:32
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kórnik / Poznań
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Insignia z wypożyczalni

Post autor: mcrace » 6 lip 2019, o 16:19

Jest protokół przejęcia/przekazania pojazdu, w którym zawarte są wszelkie uszkodzenia pojazdu. Ponadto, w przypadku kolizji z winy wypożyczającego, bierze on udział w szkodzie na 2000zł.

Kaucji nie płaciłem, ale też wypożyczałem za pośrednictwem ubezpieczyciela (szkoda z OC), więc nie jestem pewien czy jej nie ma, czy po prostu mnie nie dotyczyła.

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Insignia z wypożyczalni

Post autor: marcin.1987 » 6 lip 2019, o 16:49

Jak w przypadku każdej wypożyczalni w każdym kraju. Robisz rezerwację, podajesz zwykle nr karty kredytowej i blokują Ci jakaś kwotę w ramach kaucji. Przejmujesz auto i sprawdzasz czy wszystkie uszkodzenia się zgadzają i nie ma innych. Jeśli są to od razu ich informujesz i nie bierzesz za nie odpowiedzialności. Po oddaniu auta myją je i sprawdzają. Jak nie ma dodatkowych uszkodzeń dostajesz kaucję w całości - jak nie to zaczynają się schody i dochodzenie co i dlaczego. Mnie raz spotkało takie zdarzenie w Norwegii. Porysował się zderzak i próbowali mnie obciążyć kosztami kilku tysięcy koron. Koniec końców stanęło na tym, że zapłaciłem dodatkowy 1000 koron do rachunku. Jeśli mają dużo jeździć to czasem warto wykupić ubezpieczenie, które znosi udział w szkodzie do zera.

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1613
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 29 razy

Re: Insignia z wypożyczalni

Post autor: wassermann » 6 lip 2019, o 20:26

Zawsze bierz ubezpieczenie w wariancie pełnym.

M.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8486
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: Insignia z wypożyczalni

Post autor: dokia » 6 lip 2019, o 20:38

Dokładnie. Ubezpieczenie znoszące odpowiedzialność finansową.
Ja jak brałam nawet tę zastępczą to pytałam do jakiej kwoty max odpowiadam gdyby no coś zaistniało. I powiedzieli że max 1000zl , to odetchnęłam że nawet na szkodę całkowitą mnie stać. 😃
I koniecznie przegladnij wszystkie ryski, dają czyściutkie auto więc wszystko widać.

Z powodu tej odpowiedzialności nie miałam odwagi na szaleństwa z Ferrari. Jak bywam u siostry to się chce bo Czesi dostarczają na a4 , wszystko już miałam ogarnięte, cenę za godzinę itp, wiedziałam że blokada karty itp ale właśnie kwestia odpowiedzialności czyli do 10% wartości szkody 😮 więc jak szkoda całkowita to chyba milion zł tak? 😮😳😲 To mnie nie stać nooo 😳 a no bałam się że skoro nie na torze a wśród innych użytkowników drogi to może więcej się wydarzyć, że nie ogarnę tych mnóstwa koni z napędem na tył mimo że śmigałam autem z napędem na tył w bardzo ekstremalnych warunkach ale to był opel omega który miał chyba 116koni.
Radio 357 :)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta różne”