--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Lżejsza i szybsza Honda , gdyby się znudziło komuś jeździć paliwożerną Insignią 2,0T

posiadasz inny samochód niż Opel Insignia ? chcesz się poradzić, pokazać swój samochód - to jest temat dla Ciebie
Bodex

Re: Lżejsza i szybsza Honda , gdyby się znudziło komuś jeździć paliwożerną Insignią 2,0T

Post autor: Bodex » 17 lis 2018, o 08:04

dokia pisze:@Bodex nam dziadzieje i idzie w małe.. a limuzyną się woził jeszcze niedawno ObrazekObrazek

S.K.S. po prostu.... Obrazek

@Bodex, zaraz będzie listy robił w którym markecie woda mineralna najtańsza i będzie robił kilometry wypalając paliwo w swym malutkim aucie aby kupić zgrzewkę taniej o jednego eurocenta za szt.. ObrazekObrazek a zaczęło się tak niby niepozornie bo od innego oleju i dodatków które poprawiały podobno moc auta, przy czym była ona i tak większa niż w japońskim maluchu.
Niektórzy wielkością auta przedłużają swoje libido , ja nie muszę ObrazekObrazek.

Widzę , że weszłaś między wrony i kraczesz jak i one .

Ja zawsze i wszędze jestem jaki jestem , i nie będę się zmieniał , by zyskać przychylność , czy akceptację kolegów .


Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8486
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: Lżejsza i szybsza Honda , gdyby się znudziło komuś jeździć paliwożerną Insignią 2,0T

Post autor: dokia » 17 lis 2018, o 08:08

Niektórzy przedłużają autem libido? Czyli Ty już nie? 😂
A ja jak? Co sobie przedłużam? Paznokcie? 💅
Jakieś frazesy rzucasz.. pfff... 😂😈

Weszłam między wrony? No Ty też nieźle kraczesz... moje wrony i moje diabły 😈😈 po prostu rozbawił mnie wpis @dare50 i do tego się ustosunkowałam 😂
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Lżejsza i szybsza Honda , gdyby się znudziło komuś jeździć paliwożerną Insignią 2,0T

Post autor: KaMYk » 17 lis 2018, o 08:17

Wiesz, @Bodex, jednak się zmieniasz :) przez ostatnie nie wie, 2 czy 3 lata chwaliłeś insignie, a teraz zmieniasz orientacje na mniejsze auta, czyli jednak :)
Druga sprawa, jesteś na forum insigni, miłośników i pasjonatów tego auta, to chyba nie oczekujesz aplauzu na Civika :) Na pewno większe zainteresowanie tym autem byłoby na forum Hondy.
Fajne też masz podejście, że każdy robi co chce i jak chce, tylko nie wiem w takim razie po co były te przekonywania do opon całorocznych? przez tyle lat namolnie każdego namawiałeś, aby poszedł twoją drogą w całoroczne :) A każdy robi co chce i jeździ na zimówkach :) powodzenia z Tą hondą

norbi333
Ekspert
Posty: 5128
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Lżejsza i szybsza Honda , gdyby się znudziło komuś jeździć paliwożerną Insignią 2,0T

Post autor: norbi333 » 17 lis 2018, o 08:42

Bodex pisze:
15 lis 2018, o 21:28
Zna tylko nie zagląda .
Ctv. Przekładnia bezstopniowa, są to dwa koła z wewnętrznym stożkiem połączone łańcuchem .
Od dawna są w skuterach w te co tak wyją , Honda zrobiła program by sterując udawał zmiany biegów.

To nie hondy ale widać dobrze jak pracuje

1307 kg / 182 km = 7,181 km na kg
Insignia
1410 kg / 220 km = 7318 km na kg

Przyśpiesza w ,8,2 , pomyliłem
Astra K
Moc silnika
150 KM (110 kW) przy 5000 obr/min

Przyspieszenie (od 0 do 100km/h)
8,5 s

Także przy 180 koniach 8.2 Twojej Hondy szału nie robi

marcin.1987
Zapaleniec
Posty: 1001
Rejestracja: 20 maja 2016, o 10:40
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto: Gdańsk
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Lżejsza i szybsza Honda , gdyby się znudziło komuś jeździć paliwożerną Insignią 2,0T

Post autor: marcin.1987 » 17 lis 2018, o 09:14

Silnik 1.5T i Opel pakuje w Astrze czy Insignii, więc hejtu bym nie rzucał ;)

9 stopniowy automat owszem ale tylko w dieslu jak widzę. CVT - nie chciałbym tego w aucie. Nawet z symulacją zmiany biegów (swoją drogą inne marki to też mają).

Poza tym auto całkiem ładne, ale małe.

Człowiek się do dobrego przyzwyczaja i ja póki co małego auta nie kupię.

Awatar użytkownika
rataj73
Zapaleniec
Posty: 1671
Rejestracja: 22 lip 2014, o 15:54
Auto: Opel Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Stolica Mazur
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Lżejsza i szybsza Honda , gdyby się znudziło komuś jeździć paliwożerną Insignią 2,0T

Post autor: rataj73 » 17 lis 2018, o 09:19

Bodex pisze:
17 lis 2018, o 08:04
Niektórzy wielkością auta przedłużają swoje libido ...

Bodex ty to jesteś lepszy niż Lew Starowicz.
Po co ty wogóle za spawanie się wziąłeś jak ty taki ekspert jesteś? :D
Kierowcy ciężarówek po przeczytaniu Twojego wpisu nie będą już mogli jeździć bo im ,,libido" oczy powybija.
Ja już jako nastolatek wiedziałem że libido można mieć więsze lub mniejsze, a w dniu dzisiejszym dowiedziałem się że nawet dłuższe !!! o:o

Bodex

Re: Lżejsza i szybsza Honda , gdyby się znudziło komuś jeździć paliwożerną Insignią 2,0T

Post autor: Bodex » 17 lis 2018, o 10:43


rataj73 pisze: a w dniu dzisiejszym dowiedziałem się że nawet dłuższe !!! o:o
Co za różnica.

Fajne ceny zimówek do Type R i są aż dwa modele do wyboru.

https://www.netto-reifendiscount.de/de/ ... tegoryId=8

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Lżejsza i szybsza Honda , gdyby się znudziło komuś jeździć paliwożerną Insignią 2,0T

Post autor: coolmobil » 17 lis 2018, o 11:30

To radzę ci już kup skoro planujesz kiedyś kupić type R.

Widzę ze u ciebie idealne jest stwierdzenie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Kiedyś najlepsze diesle, 2.0, isia, super oleje które dodają magicznie mocy, opony wielosezonowe które przy śniegu i 200km/h kleją niesamowicie ale przy 10-15 km/h na rondzie wyrzucają z drogi.
A teraz mała japońska kosiareczka , benzyna, opony sezonowe są „die Besten” a isie już są be bo coś przedłużają i ogólnie bez sensu auto

Ciekawe jeszcze czym zaskoczysz użytkowników tego forum. Zaraz pewnie zaczniesz nam wmawiać ze ziemia jest płaska...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bodex

Re: Lżejsza i szybsza Honda , gdyby się znudziło komuś jeździć paliwożerną Insignią 2,0T

Post autor: Bodex » 17 lis 2018, o 11:49

Z insignią wiązałem nadzieję , że kupuję porządne auto , też przez to że był silnik fiata JTD , które były nie do zdarcia .
Jednak po wielu usterkach i wadach karoserii co wyszło w praniu to ten czar prysł jak bańka mydlana .
Gdybyśmy znali przyszłość to postąpili byśmy inaczej .
Nie jest tak że całe auto jest ble .
Z Insigni to życzyłbym sobie w Hondzie mieć fotel kierowcy i AFL .
Wielką wadą Insigni jest brak wyciszenia , Honda w aucie bardziej segmentu C stosuje wieje mat wyciszających odgłos jazdy i naprawdę jest ciszej niż w Insigni którą wyciszyłem matą .
Żeby mi nie zarzucić stronniczości , to jednak Honda skąpo wyciszyła gródź silnika , jest co prawda kawałek cienkiej szmatki ale nie wystarcza by uciszyć silnik . Ten do 3 tys jest cichy , ale potem już warczy hondowsko .

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3060
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=1580&start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 21 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Lżejsza i szybsza Honda , gdyby się znudziło komuś jeździć paliwożerną Insignią 2,0T

Post autor: Zbyszek01 » 17 lis 2018, o 12:09

@Bodex poczytaj sobie swoje posty które pisałeś na początku jak się pojawiłeś na tym forum.
Przyjemna lektura dająca wiele do myślenia jak i co kupiłeś i dlaczego jesteś niezadowolony.
Kupiłeś większe, teraz masz mniejsze, dalej jesteś myślami za większym. Tylko teraz chyba już inaczej myślisz ?
Insignia MY2012

Bodex

Re: Lżejsza i szybsza Honda , gdyby się znudziło komuś jeździć paliwożerną Insignią 2,0T

Post autor: Bodex » 17 lis 2018, o 15:30

Kaźdy to interpretuje jak mu pasuje , Insignia większa ?, hm wewnątrz nie , w isi jest ciasno , w tym HR-V jest więcej przestrzeni , a z tyłu 2x więcej nanogi .
Natomiast chce mieć dwa auta , jedno bardzo praktyczne dla domu , a drugie dla siebie .

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka


norbi333
Ekspert
Posty: 5128
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Lżejsza i szybsza Honda , gdyby się znudziło komuś jeździć paliwożerną Insignią 2,0T

Post autor: norbi333 » 17 lis 2018, o 16:08

Bodex sorry,ale zdecyduj się o czym piszesz. Insignia dla Ciebie jest ble i w każdej kategorii ,aby Honda wygrała to jednego opla porównujesz z inną Hondą. Jak chciałeś pokazać oszczędną Hondę i niby szybszą to już civic chociaż to klasa astry.Jak miejsce to już z HR-V ,która jest całkowicie inną klasą auta .I jak ją porównasz do innych aut tego segmentu to już niczym nie błyszczy

Bodex

Re: Lżejsza i szybsza Honda , gdyby się znudziło komuś jeździć paliwożerną Insignią 2,0T

Post autor: Bodex » 17 lis 2018, o 16:26

Błyszczy , tylko o tym nie wiesz, bo skąd.

@Wassermann , co do pracy skrzyni CVT nie masz racji bo z pozycji kierowcy pracuje tak w trybie S

Sama końcówka filmu od 115 do 200



Za słowa nie odpowiadam

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka



norbi333
Ekspert
Posty: 5128
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Lżejsza i szybsza Honda , gdyby się znudziło komuś jeździć paliwożerną Insignią 2,0T

Post autor: norbi333 » 17 lis 2018, o 17:20

To czym błyszczy Twoja Honda ?

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8486
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 197 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: Lżejsza i szybsza Honda , gdyby się znudziło komuś jeździć paliwożerną Insignią 2,0T

Post autor: dokia » 17 lis 2018, o 17:36

błyszczy zapewne swoim Panem :)
jest to błysk jak spod spawarki :) aż skry lecą :P
Radio 357 :)

Bodex

Re: Lżejsza i szybsza Honda , gdyby się znudziło komuś jeździć paliwożerną Insignią 2,0T

Post autor: Bodex » 17 lis 2018, o 17:46

Norbi to ja w niej błyszczę ObrazekObrazekObrazek
Tak jak Ty w swojej isi Obrazek.

Serio : kultura pracy silnika , perfekcyjnie przyjemna zmiana biegów, bardzo lekka praca sprzęgła, tak że czuć w zasadzie tylko siłę sprężyny pedału, bardzo lekko prowadzi się w zakrętach też w mieście , układ kierowniczy też przy 190 w łukach i ten silnik , nie za mocny , w zasadzie czuć brak mocy na długich bawarskich górkach i trzeba redukować do piątki by przyśpieszać (CVT tu by pomagała świetnie) i układ hamulcowy to majstersztyk, ma lepszy hebel niż Espace z hamulcami nie d trafica .

Po za tym ,że na początku miałem brak turbo i tej elastyczności z dołu jak było w dieslu wszystko jest na lepiej . Jednak tylko na początku , bo już przyzwyczaiłem się z powrotem do redukcji i używania od 4tys RPM , czasem do odcinki 7200 RPM, jak ten wolnossący pięknie brzmi.
Te magiczne fotele z tyłu umożliwiają przewozić wiele .
Ostatnio wracając na urlop zmieniłem opony , bagażnik z podwójną podłogą był załadowany , kanapa w górę , oponki w reklamówkach do opon z łatwością zmieściły się w tej uzyskanej przestrzeni .
Zależy co kto potrzebuje od auta , ja właśnie to .
Jazda po mieście , to jak reaguje sprzęgło silnik , z jaką lekkością działa i w dodatku cicho, to czysta przyjemność .
Na autostradzie słychać tylko silnik , opony zimowe tylko na takim chropowatym asfalcie głośniej, ale nie taki huk jak w Insigni było .
To jest zupełnie inne spojrzenie na to jak ma jeździć dobrze skonstruowany samochód.
Jedyne co drażni to stuk amortyzatorów przednich przy pokonywaniu poprzecznych nierówności tudzież torów , poprostu amortyzator gazowy natychmiast się utwardza co nie wpływa na jazdę a tylko słychać.

Te dane z tabeli są dla manual / CVT

Poniżej wyciszenie podłogi i nadkoli, postarali się.
ObrazekObrazek

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Lżejsza i szybsza Honda , gdyby się znudziło komuś jeździć paliwożerną Insignią 2,0T

Post autor: coolmobil » 17 lis 2018, o 18:20

Płacą Ci za te teksty i bzdurne porównywanie auta z 2010 do auta z 2018? Ciekawe czy jak byś jeździł wcześniej isia B to tez byś się tak podniecał Honda?

Ps. Wyślij to do hondy może do reklamy cię wezmą...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2350
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 32 razy

Re: Lżejsza i szybsza Honda , gdyby się znudziło komuś jeździć paliwożerną Insignią 2,0T

Post autor: dare50 » 17 lis 2018, o 18:24

Bodex to dlaczego ta super hiper Twoja Honda nie została autem roku :roll:

Bodex

Re: Lżejsza i szybsza Honda , gdyby się znudziło komuś jeździć paliwożerną Insignią 2,0T

Post autor: Bodex » 17 lis 2018, o 18:43

TypeR został

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Lżejsza i szybsza Honda , gdyby się znudziło komuś jeździć paliwożerną Insignią 2,0T

Post autor: Alex » 17 lis 2018, o 19:06

Type R nie został autem roku, tylko Volvo XC40, jakby co.
Przy okazji, ile przebiegu miała Insignia jak stałeś się jej właścicielem, a ile Honda ?
Bodex pisze:
17 lis 2018, o 08:04
Następna będzie Type R , nie wiem kiedy , czy za rok czy za pięć , ale będzie. Może będzie to polift i nieco wad poprawią.
Teraz to jest hit tego tygodnia według mnie :lol: Wrzucasz malutkiego Civica aby przedstawić nam, że pali mniej niż Insignia 2.0T, a piszesz zaraz, że będziesz brał Type R, która pali tyle co Insignia 2.0T. Gdzie tu logika ? :lol:
Ostatnio zmieniony 17 lis 2018, o 19:12 przez Alex, łącznie zmieniany 1 raz.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta różne”