--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Silnik konkurencji 1,6 Dci od 3 lat niemal bezawaryjny

posiadasz inny samochód niż Opel Insignia ? chcesz się poradzić, pokazać swój samochód - to jest temat dla Ciebie
Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2235
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Silnik konkurencji 1,6 Dci od 3 lat niemal bezawaryjny

Post autor: KaMYk » 30 lis 2016, o 12:46

Na prawdę nie chce Ci się poświęcić 1 minuty na znalezienie odpowiedniego tematu?
Podpowiem, forum techniczne silnik diesel.
w skrócie, masz na liczniku 150kkm lub więcej, to jak najszybciej wymień.

sezam

Re: Silnik konkurencji 1,6 Dci od 3 lat niemal bezawaryjny

Post autor: sezam » 30 lis 2016, o 16:53

KaMYk pisze:Znam fordowskie 1.0 150KM z przebiegiem ponad 100kkm. Nic im nie jest.
No widzisz a ja znam takie co już z nich nic nie jest... silniki produkujące 150KM z 1L to jest bomba zegarowa. Nie dla tego co kupuje taki samochód jako nowy... tylko dla nieszczęśnika którego na nowy samochód nie stać i kupuje używane....

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2235
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Silnik konkurencji 1,6 Dci od 3 lat niemal bezawaryjny

Post autor: KaMYk » 1 gru 2016, o 07:53

To jest jak ze wszystkim, jeden dożyje 90 lat i całe życie palił fajki, a drugi ma 30 lat i sportowy tryb życia a umiera na zawał.
Wczoraj widziałem się z kolega, który jest przedstawicielem handlowym. Teraz ma już druga insignię 2.0 diesel.
Pierwsza była z rocznika 2009, przez pierwszy rok był kilka razy w serwisie, zawsze na problemy z oprogramowaniem. Po którejś z aktualizacji problemy się skończyły, w 3 lata zrobił 230tys. km. W 2013 zmienił na drugą insignię, tym razem już poliftowa, nie dawno minęły mu 3 lata. stan licznika 210 tys. km. Poza serwisem co 30tys, km w ASO nic się nie zepsuło. Auta oczywiście leasingowe.
Takich jak on są tysiące, którzy jeżdżą i nic im się nie psuje i nie odwiedzają for internetowych.

To, że znasz kilka rozwalonych silników to nic nie świadczy, przede wszystkim nie znamy statystki.
Każdy z nas ma za mały dostęp do danych, ile tak naprawdę tych silników się psuje.
A to że kilka szt na rok trafi się na warsztacie, o czym to świadczy?

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Silnik konkurencji 1,6 Dci od 3 lat niemal bezawaryjny

Post autor: peja-1991 » 1 gru 2016, o 09:18

Jest dokładnie tak jak Kamyk pisze.
Wiele to kwestia szczęśliwego egzemplarza albo nieszczęścia i wadliwego.
Zresztą wystarczy popatrzeć na strony De gdzie te auta mają najechane po 400-500 tyś.
Nikt przy Insigni Was nie trzyma - zawsze możecie zmienić i zdać relację z auta obcej marki, chętnie poczytamy.
Prawda jest taka że gdyby aż tak bardzo co niektórym przeszkadzały wady insigni to dawno by je sprzedali a mimo narzekań dalej nimi jeżdżą.
Ja poprzednią jeździłem 7 lat. Oprócz zwykłych przeglądów wymieniłem czujnik abs.
Także ile ludzi tyle opinii.
Pozdrawiam
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Bodex

Re: Silnik konkurencji 1,6 Dci od 3 lat niemal bezawaryjny

Post autor: Bodex » 2 gru 2016, o 08:14

Opinia o silniku i skrzyni , dosyć wiarygodna znaleziona w autocentrum .

"Silnik ma fajny moment obrotowy, jednak w wąskim przedziale obrotów i trzeba uważać, szczególnie w mieście. Jeśli obroty są poniżej 1700 to można zdziwić się wciskając pedał gazu bo odpowiedzi ze strony samochodu praktycznie brak. w ruchu miejskim przy próbie zmiany pasa w powolnym ruchu bywa to uciążliwe. Na trasie znacznie lepiej. Kiedy ma się czas na przygotowanie, zmianę biegu, delikatne zwiększenie prędkości - samochód chętnie przyspiesza. Mimo kiepskiego czasu do "setki" wyprzedzanie nie stresuje tak bardzo.

Skrzynia biegów

3,00

Skrzynia stosunkowo krótka jak na silnik diesla. Dodatkowo przełożenia nieco dziwne. Mam jednak wrażenie, że jest ona tak zestrojona przede wszystkim z powodu mega turbo dziury. Jednym słowem trzeba się nieźle namieszać aby to auto jakoś jechało. Praca lewarka może być, choć ten chodzi z oporami i czasem jakby delikatnie haczył "



Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Silnik konkurencji 1,6 Dci od 3 lat niemal bezawaryjny

Post autor: profek » 2 gru 2016, o 08:24

Wybór nowego samochodu to moim zdaniem zawsze jest loterią.Może się okazać że będzie "bezawaryjne" ale frajdy z jazdy nie będzie i tu czeka nas rozczarowanie.Albo będą zdarzały się awarie za to frajdy z jazdy będzie full.I za to pokochasz auto nawet jeśli znajdą się awarie tudzież niedoróbki.

Bodex

Re: Silnik konkurencji 1,6 Dci od 3 lat niemal bezawaryjny

Post autor: Bodex » 2 gru 2016, o 14:04

Co racja to racja,
Ta opinia z scenika 3 , a na zawieszeniu suchej nitki nie zostawił ... .
Nie paki się , Opel przyjemność daje narazie .

Zobaczymy co pokarze wersja Scenika IV bo kabina jest perfekcyjnie zaprojektowana .

Ciekawe kto mi tam kłódkę zawiesił ?


A tu znalazłem zajefajny test nowego Espace VI .
A słowa redaktora testującego idealnie pasują do naszej Insigni :

Nie miałem dotąd samochodu , który by wywoływał tak sprzeczne emocje ,bo jednocześnie tak świetnie sie nim jeździ i tak awariami psuje tą radość z jazdy .

Fajny test Espace VI 1,6 biturbo 160 ps

https://youtu.be/pWZUjm-43Xs


Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta różne”