--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Jaka nawigacja zamiast CD400

GPS, nawigacja, programy do nawigacji
Regulamin forum
Nie jest dozwolone zamieszczanie ogłoszeń o odpłatnym udostępnianiu danych kartograficznych (map) do nawigacji Opla. Warunki producenta: link
ODPOWIEDZ
tomasz.mistal

Jaka nawigacja zamiast CD400

Post autor: tomasz.mistal » 17 cze 2015, o 21:15

Witam,
na forum wyczytalem duzo informacji na temat upgradow nawigacji i innych z nia problemow, ale nie widzialem nic odnosnie zakladania nawigacji w Isi. Potrzebuje doradztwa co mozna zrobic z moim radiem CD400, aby miec nawigacje. Radyjko gra zajefajnie wiec nie chcialbym sie go pozbywac w zamian za jakies chinskie.
Posiadam diesla 2.0 163kuce Eco w wersji Elite (model 2011) najprawdopodobniej z kamera na przedniej szybie i szukam najlepszej opcji, by wykorzystac fakt zalozenia nawigacji do podlaczenia kamery przedniej i tylnej (ktora musze zakupic). Ponadto chce miec bluetootha do polaczenia z ksiazka w telefonie (a moze nawet do przesylania muzyki??). Pytaniem jest tez czy nawigacja dotykowa czy nie.
Prosze o pomoc i ewentualne pytania, przy czym od razu nadmieniam, ze jesli chodzi o Isie to jestem kompletnym laikiem. Nigdy wczesniej nie mialem tak zaawansowanego auta.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczow.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2015, o 22:44 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8

Awatar użytkownika
piohib
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2015, o 17:10
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Jaka nawigacja zamiast CD400

Post autor: piohib » 17 cze 2015, o 22:04

Możesz wymienić na DVD800, Navi900, ale będzie się to liczyć zapewne z puszczeniem całej wiązki.
tomasz.mistal pisze:. Radyjko gra zajefajnie wiec nie chcialbym sie go pozbywac w zamian za jakies chinskie...
Odniosę się jeszcze do powyższego fragmentu: jeśli zdecydowałbyś się na dedykowaną stację multimedialną, to radio zostaje na miejscu, ponieważ wszystkie dane są z niego wyświetlane na ekranie stacji.
"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci s... umierali za swoją" Generał George Smith Patton

tomasz.mistal

Re: Jaka nawigacja zamiast CD400

Post autor: tomasz.mistal » 21 cze 2015, o 18:36

Piohib, co to znaczy: "będzie się to liczyć zapewne z puszczeniem całej wiązki" :?:

Awatar użytkownika
piohib
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2015, o 17:10
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Jaka nawigacja zamiast CD400

Post autor: piohib » 21 cze 2015, o 19:55

Wiązki przewodów, zamiana anteny na tzw. płetwę rekina, co generalnie oznacza prucie połowy auta. ;)
"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci s... umierali za swoją" Generał George Smith Patton

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3038
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: DZA
Postawił piwo: 21 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Jaka nawigacja zamiast CD400

Post autor: Zbyszek01 » 22 cze 2015, o 15:38

Yanisik na fonie (mam teraz)ale myślę nad tabletem wsadzonym w miejsce radia a ono do schowka ;D
Insignia MY2012

tomasz.mistal

Re: Jaka nawigacja zamiast CD400

Post autor: tomasz.mistal » 23 cze 2015, o 22:16

Piohib,
a jeslibym kupil taka stacje:
http://www.ebay.co.uk/itm/171763626778? ... 26_rdc%3D1
ona ma juz kable.
A ja mam juz pletwe na dachu. Mam jedna z wyzszych wersji Insigni, ale niestety nie mam nawigacji i to mnie z dnia na dzien coraz bardziej frustruje. Czy ta wiazka do wymiany to tylko w czesci za radiem, czy tez duzo wiecej? Nie wiem co masz na mysli mowiac "pruc pol auta" skoro mam pletwe. Jestem pracowity i nie bedzie dla mnie problemem poswiecic kilka dni, lecz nie chcialbym porywac sie z motyka na ksiezyc. Myslisz, ze z punktu takiego laika (prawie laika -jestem elektronikiem) jest to mozliwe do zmiany?
Ostatnio zmieniony 23 cze 2015, o 23:33 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6061
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 85 razy
Kontakt:

Re: Jaka nawigacja zamiast CD400

Post autor: yerry » 24 cze 2015, o 14:59

Masz płetwę na dachu? Wg VIN masz antenę FM diversity czyli na szybie z tyłu, a więc na dachu to co jest to nie antena dla FM. Nie masz bluetooth więc też w płetwie nie masz anteny GSM. Zatem to może być zwykła "zaślepka".

Możesz rozważać wymianę CD400 na DVD800, to jest do zrobienia. Przy czym nie trzeba pruć auta, a w szczególności robić nowej wiązki do płetwy by zamontować płetwę z GPS-em. Można kupić GPS z kablem i wtykiem fakra i tenże GPS zamontować sobie obok radia gdzieś pod deską na podszybiu. Koszt ok. 45zł.

Jeśli chciałbyś wymieniać całą wiązkę elektryczną niezbędną dla DVD800 to jest demolka połowy auta i to raczej nie ma sensu. Lepiej jest wykorzystać istniejącą wiązkę dla CD400 i do niej dorobić brakujące przewody pod DVD800, wyjęte z oryginalnej wiązki dla DVD800. Znacznie mniej roboty, efekt ten sam.
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

kiedrek32

Re: Jaka nawigacja zamiast CD400

Post autor: kiedrek32 » 26 cze 2015, o 18:54

Generalnie myślę że jeśli dysponujesz czasem i lubisz podłubać przy aucie to dasz radę, wbrew pozorom wcale nie jest to aż tak bardzo skomplikowane a moim skromnym zdaniem oryginał jest 100% lepszy od tych stacji multimedialnych.
Ja już w dwóch samochodach wywalałem ludziom te stacje i zakładałem navi 900.

tomasz.mistal

Re: Jaka nawigacja zamiast CD400

Post autor: tomasz.mistal » 22 sie 2015, o 17:21

Kupiłem oryginał. Kiedrek32 miał na zbyciu DVD800 i oferował pomoc w zakresie informacji technicznych, gdybym napotkał jakies problemy. Biorę się do montażu jak tylko dojdzie i postaram się napstrykać kilka fotek z przebiegu montażu.
Dodatkowo zakupiłem pokrętło nawigacji (do mojej angielskiej wersji):
"2010 Vauxhall Insignia Elite CDTi 2.0 Sat Nav display control wheel GM 13310066".
Jestem ciekawy jak to wyjdzie.


carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja”