------------------------------ Wielkopolski Spot Mikołajkowy - 8.12 - fotorelacja

--------------------------------------------------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku Obrazek

Instalacja gazowa w 2.8T A28NET

Instalacje gazowe LPG
ODPOWIEDZ
SewaS
Nowicjusz
Auto: Insignia
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2010
Miasto: SzczeciN

Re: Instalacja gazowa w 2.8T A28NET

Post autor: SewaS » 22 lip 2018, o 08:58

Dzięki za radę, znalazłem warsztaty, ceny są o 1 tys różne od instalacji i każdy wie lepiej.

Awatar użytkownika
grzegorz13
Użytkownik
Auto: Insignia 4x4 v6
Rok produkcji: 2009
Miasto: Lubin
Otrzymał  piwo: 3 razy

Post autor: grzegorz13 » 23 lip 2018, o 11:10

Na tym forum są warsztaty polecane które mają doświadczenie w tych lub podobnych silnikach. Nie warto ryzykować i zdawać się na fachowców którzy wiedzą lepiej czyli proponują coś czego nie zakładali ! Na necie nie znalazłem ani jednej dobrej opinii na temat instalacji gazowej do 2.8 poza tymi którzy założyli staga ! pozostałe opinie to wielokrotne strojenie a nawet w jednym przypadku gość wymienił na staga i auto zaczęło jeździć !
Na tym forum jest dział gdzie można zapytać co założyć i wyszukać warsztat poprzez zlecenie montażu

Awatar użytkownika
pro-choice
Partner
Auto: GTS z20net+
Kod silnika: A20NHT
Miasto: Szczecin
Kontakt:

Post autor: pro-choice » 8 paź 2018, o 13:29

Ja swoje oba doładowane benzyniaki gazowałem w TurboLPG koło Tczewa. Oba mają podniesioną moc i na lpg jezdza bez najmniejszych zastrzeżeń. Podstawa to strojenie z sondą AFR.

Ludzie z całej Polski prowadzą im auta na montaż LPG, szczególnie modyfikowane Z20NET w Vectrach i Saabach.

Wiem ze Insignie OPC też gazowali i również jeżdzą bezproblemowo.

Awatar użytkownika
monterrey
Nowicjusz
Auto: Insignia 2.8 4x4
Miasto: Łódź

Post autor: monterrey » 22 lis 2018, o 21:28

Mam gaz w swojej Insignii A28NET firmy BRC, instalacja jest dwuletnia. Mam pytanie do forumowiczów, którzy posiadają tę samą wersję silnikową z gazem. Czy u Was też da się odczuć znaczącą różnicę w dynamice jazdy pomiędzy jeździe na gazie a benzynie? Opiszę swój problem, zauważyłem, że kiedy włączony jest gaz, auto ma tendencje do zbyt późnej reakcji na pedał gazu efekt jest taki, że zawsze muszę stosunkowo mocniej wcisnąć, żeby zareagował na gaz, ale wtedy zazwyczaj skrzynia biegów automatyczna wyłapuje, że rozpoczynam "gwałtowną" jazdę i redukuje bieg. Kiedy przełączę na benzynę nie ma czegoś takiego, reakcja na pedał jest natychmiastowa i samochód po prostu od razu przyspiesza i nie załącza się wspomniana wyżej redukcja biegu (auto rozpędza się na jeszcze aktualnym biegu). Ustawiałem mieszanki z gazownikiem, z tymże facet jechał obok mnie z laptopem i w zasadzie ja miałem odczuwać czy jest ok. Po jego zmianach wydawało mi się, że jest lepiej lecz ostatecznie cały czas czuję różnicę. Jak myślicie czy to taka przypadłość samochodów z gazem czy coś jest sknocone z instalacją?

Dziku
Nowicjusz
Auto: Opel Insignia
Miasto: Rzeszów

Post autor: Dziku » 22 lis 2018, o 21:56

Ja w mojej insigni miałem problem z szarpnieciami jak możesz wcześniej przeczytać ale już jest ok. Z mojej strony mogę powiedzieć tylko że ja żadnej różnicy nie zauważam pomiędzy benzyna a gazem. Samochód był również hamowany na obu paliwach i dokładnie taka sama moc pokazał. Z pewnością nie m oze być takiego zjawiska o którym mówisz 🙂

norbi333
Zapaleniec
Auto: Biturbo 4x4,2.0T 4x4
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 4 razy

Post autor: norbi333 » 22 lis 2018, o 22:24

Skopana instalacja lub słaby gazownik co niestety jedno z drugim się wiąże

Awatar użytkownika
grzegorz13
Użytkownik
Auto: Insignia 4x4 v6
Miasto: Lubin
Otrzymał  piwo: 3 razy

Post autor: grzegorz13 » 23 lis 2018, o 00:23

Ja mam staga i gdy zakładałem to nie spotkałem na forum gazowym pozytywnej opinii na temat BRC z tym silnikiem.
U mnie nie ma żadnej różnicy miedzy gazem a benzyną i spokojne naciśniecie gazu nie wymusza redukcji a auto normalnie przyspiesza, inaczej mówiąc auto jeździ tak samo jak na benzynie. Jak chcesz więcej porad o poprawność założenia lpg pytaj na lpg-forum.pl

Gepard_G
Nowicjusz
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Miasto: śląskie

Post autor: Gepard_G » 24 lis 2018, o 01:01

Staga przede wszystkim więcej warsztatów ogarnia. W przypadku BRC błedy nierzadko wynikają z niepoprawnego montażu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG gaz”