--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

VIN, znalezione na allegro itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6058
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: yerry » 10 gru 2017, o 14:01

Wątek dedykowany dzieleniu się wiedzą i doświadczeniami użytkowników Insignii, wyniki testów itp
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

Awatar użytkownika
takisobie
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 27 lis 2016, o 13:03
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: DE

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: takisobie » 10 gru 2017, o 15:58

yerry czyli hulaj dusza piekła niema ? ]:-> ;D

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: kecraminsignia » 10 gru 2017, o 17:16

Wbrew pozorom każdy przypadek zatarcia może być inny i mogą być inne jego przyczyny. Nie życzę nikomu aby musiał tutaj opisywać swój problem. Niestety współczesne auta są gorsze od tych z poprzednich lat co pokazałem z raportu TÜV. Awaryjność na przełomie 20 lat wzrosła o ponad 100%. Tak więc o auto należy dbać. W tym przypadku staropolskie przysłowie idealnie pasuje do tego wątku: "Jak dbasz tak masz".

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: hubertus » 10 gru 2017, o 17:40

No tak awaryjność zwłaszcza w 2018 roku dużo nam mówi o tym jak te dzisiejsze auta są złe. Niestety nie rozumiesz tego jak powstają te raporty i jak grupują auta. Jest podział na grupy wiekowe. A nie pod względem przebiegu. Więc przeciętne 3 letnie porsche będzie miało dużo niższą awaryjność i niższy przebieg niż przeciętny passat tdi z tej grupy wiekowej. Przy autach 5 czy 7 letnich to się jeszcze bardziej wyróżnia. Więc raport tuv jest bardzo orientacyjnym raportem. Ponadto odsetek z ostatnich lat ma trend spadkowy, czyli jakość się poprawia. O ile ten wykres z 2018 rokiem jest w ogóle prawdziwy. Bo szczerze mówiąc nie wiem co za bystrzacha to robił. Może wróżbita. A może fabryki już zaplanowały popsucie jakości na 2018 rok.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: kuba89 » 10 gru 2017, o 21:14

właśnie się dowiedziałem,ze przyczyną problemów z uszczelką smoka jest przedostające się paliwo do oleju podczas przerwania procesu wypalania...! heh takie nowości. A ogólnie jaka jest najbardziej prawdopodbna przyczyna tego problemu? Słaby materiał ``gumy``?

Kub@
Użytkownik
Posty: 533
Rejestracja: 25 paź 2017, o 18:46
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: Kub@ » 11 gru 2017, o 18:32

Materiał z jakiego wykonana jest "guma" to podstawa naszej egzystencji :)

kecraminsignia
Zapaleniec
Posty: 2406
Rejestracja: 28 lis 2016, o 17:31
Auto: Astra J ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: LDZ
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: kecraminsignia » 11 gru 2017, o 18:34

Na pewno z takiego aby od ON twardniala i traciła swoje możliwości.

Bodex

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: Bodex » 12 gru 2017, o 06:41

Guma w powietrzu się starzeje , co dopiero w oleju, ON w 100 st C.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

tomek evo
Użytkownik
Posty: 617
Rejestracja: 28 lis 2016, o 23:10
Auto: Skoda Superb Kombi
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: tomek evo » 13 sty 2018, o 23:44

hubertus pisze:I nigdy nie wrzuci. Bo wyższości tych olejów nad innymi nikt nigdy nie udowodnił. To jest taka samo nakręcająca się teoria. Ktoś gdzieś przeczyta powiela dalej i ktoś inny to przeczyta i powieli gdzie indziej i tak idzie. Mechanicy czy osoby z doświadczeniem wiedzą, że to bajki. Ale osoby nie mające pojęcia poczytają tu i tam a skoro w wielu miejscach tak napisano to musi być prawda. I nikt nie zastanawia się nad tym jaką wiedzę posiadają piszące to osoby i na podstawie jakiej wiedzy powielają te informacje. Bo jak pisałem rzetelnych wyników brak. Są tylko przekonania na zasadzie tak bo tak.
http://forum.octaviaclub.pl/forum/motor ... -tdi/page9

tutaj jest analiza i można sobie poczytać komentarze m.in na temat olejów Specol oraz dodatków Archoil. Jak ktoś ma wiecej czasu to zachęcam do lektury można się wiele dowiedzieć.

norbi333
Ekspert
Posty: 5124
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: norbi333 » 13 sty 2018, o 23:55

scuzz84 pisze:Ja zawsze nie wiem czemu wlewam zarówno do tego jak i innych swoich samochodów MOTULa. Pewnie na Orlenowskim też by jeździły, ale jak na razie ta marka mnie się sprawdza i raczej nie będę zmieniać
Ja od wielu lat mam Ople, każdy z nich jeździł i jeździ na oleju GM. Każdy Opel miał zrobiony program i prawie każdy zaliczył tor. Byłem i jestem zadowolony z oleju GM
Ostatnio zmieniony 14 sty 2018, o 10:17 przez norbi333, łącznie zmieniany 1 raz.

tomek evo
Użytkownik
Posty: 617
Rejestracja: 28 lis 2016, o 23:10
Auto: Skoda Superb Kombi
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: tomek evo » 13 sty 2018, o 23:59

takisobie pisze:
tomek evo pisze: Jak chcesz przyoszczedzić to wlej Specola Spec Premium c3 VW504/507 5W30, który nie ustępuje top tecowi 4600.
a to tak to po czym sądzisz ?
chwaliłeś się analalizami ale jakoś zapomniałeś wrzucić ;)
na temat tego oleju rozmawiałem z a osobami z branży, którzy zawodowo zajmują się analizami olejów oraz opracowywaniem receptur olejów i wg. ich oceny ten olej obiektywnie jest lepszy niż np. liqui moly top tec 4200, który jest mniej więcej 2x droższy. Ten olej jest na najnowszym i najlepszym dostępnym pakiecie pod normę 504/507, który jak do tej pory ma tylko kilku producentów na świecie (m.in Penrite i Amsoil) i powyższa analiza to potwierdza. Ten pakiet jest o tyle fajny, że zapewnia mocną ochronę silnika (m.in wysoki poziom boru) jak na olej z normą C3.

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: hubertus » 14 sty 2018, o 09:31

@scuzz84 ja o oleju z Lidla nic nie pisałem. Ale jak piszesz auto pewnie też by jeździło. Pojęcia "zwykły" czy "najtańszy" są tu pojęciami czysto względnymi. Bo jeśli olej z Tesco jest zwykły to jaki jest niezwykły. Czym rożni się olej zwykły od jakiegoś niezwykłego? To samo tyczy się ceny. Wystarczy, że ten sam produkt będzie sprzedawany rożnymi kanałami dystrybucji. Np duża sprzedaż wielu sztuk vs mała sprzedaż nie wielkiej ilości sztuk. I już masz inne marże na sztuce by wyjść na swoje. Cena nie jest zawsze odbiciem tego, że coś jest lepsze.
Podsumowując nikt nigdzie nie udowodnił, że Motul Milers czy co tam jeszcze kto chce jest jakoś lepsze od Castrola GM i tym podobnych.
@tomek evo ta analiza to ten filmik zrobiony przez jakiegoś ruska? Szkoda, że nie ma tam olejów Gm czy castrola. Jeśli na pozostałych stronach tego forum są tak samo naukowe analizy i komentarze "fachowców" to ja dziękuję nie mam czasu.
Śmiać mi się chce jak czytam tych ludzi i ich analizy. Moja octavia tdi z silnikiem 1,9 tdi BXE zrobiła na castrolu 310 tys km z czego do 280 tys w trybie LL. Gdzie wymiany były średnio co 22 - 25 tys km.

tomek evo
Użytkownik
Posty: 617
Rejestracja: 28 lis 2016, o 23:10
Auto: Skoda Superb Kombi
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: tomek evo » 14 sty 2018, o 09:46

Hubertus czy Ty w ogóle wiesz co to jest analiza VOA? Jeśli nie a na to wygląda to faktycznie będziesz pisał bzdury, że nikt nigdzie nie udowodnił że jeden olej jest lepszy od drugiego. Analiza została wykonana przez Polaris Labolatories i zapewne niewielu ona coś mówi ale jak ktoś siedzi w temacie to będzie wiedział o co chodzi.

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: hubertus » 14 sty 2018, o 09:56

Gdzie jest ta analiza? Z linku który podałeś na tej stronie forum żaden link nie działa oprócz filmików. Wklej link prosto do tej analizy. Nie będę jej szukał na 299 stronach. Skoro ją znalazłeś daj bezpośredni link.

Awatar użytkownika
zubek
Użytkownik
Posty: 967
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: WWL
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: zubek » 14 sty 2018, o 12:21

YouTube Laboratories zrobi każdą analizę, którą zamówi sprzedawca kitu. Wynik "analizy" będzie ustalony w zamówieniu.
W miejsce oleju GM wlałem Millersa EE. Czekałem na efekty 20 tys. km. Nie ma kompletnie żadnej różnicy - pewnie za mało się wczułem a może ten olej już nie jest trendy (modny był z rok temu). Strata kasy, za którą mogłem kupić filtry albo pół baku paliwa (bez dodatków). Jak komuś po takiej zmianie coś ucichło, spadło, itp. to naprawdę musiał się sporo bzdur naczytać i bardzo chcieć odczuć zmianę.
Wczoraj wsypałem do oleju dwa ziarenka kwasku cytrynowego - jutro nakręcę film jak zareaguje auto dla porównania ściszając film sprzed wsypania. ;D . Potem przetestuję olejek arachidowy i coca-colę w paliwie. Jak mi spadnie spalanie o 0.1 l/ 100km to będzie dowód na cudowne właściwości tych produktów. Spadek spalania "po cichutku" spowoduję mniejszą intensywnością wciskania prawego pedału ale przecież o tym nie napiszę.

hubertus
Zapaleniec
Posty: 1485
Rejestracja: 14 lut 2016, o 09:09
Auto: Insignia 2,0 cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: hubertus » 14 sty 2018, o 12:35

Ja tam czekam dalej na konkretną analizę i linka do niej. Małą mam nadzieję ale mam. Bo jeszcze @tomek evo nigdy nic takiego tutaj nie wkleił. Ale może tym razem się uda. Jak dotąd przyciśnięty do muru przez nie tylko mnie by coś konkretnego przestawił rzucał, że ktoś pisze bzdury i na kilka dni się chował. Ale nie tracę nadziei może tym razem coś przedstawi.

Bodex

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: Bodex » 14 sty 2018, o 13:46

hubertus pisze:...
Niby dlaczego ma dla ciebie robić kosztowne analizy ? WYROCZNIO ICP ?

Masz ciekawość to sobie zrób .

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 15 sty 2018, o 19:50 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

Awatar użytkownika
markogl
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 20 sty 2017, o 22:12
Auto: insignia ST
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2009
Miasto: SRC

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: markogl » 14 sty 2018, o 13:57

Tez uważam ,że GM to olej który jak najbardziej spełnia swoje zadanie,chociaż też zastosowalem inny.Panowie inżynierowie z Opla naprawde wiedzą co robią.miłego popołudnia

Awatar użytkownika
takisobie
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 27 lis 2016, o 13:03
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: DE

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: takisobie » 14 sty 2018, o 14:13

bodex i tomek
tomek evo pisze:Zlecam sam badania oleju i wtedy mam niezależne. MSDS jest niezaktualizowany z tego co wiem i dotyczy oleju na starym pakiecie.
no albo ktoś się chwali źe wysyła a potem że tylko rozmawia no albo tylko chce sprzedać , jak dla mnie mało słabo

scuzz84
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 7 lut 2016, o 14:49
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Oleje, dodatki do diesli - dyskusja o parametrach, właściwości, testy

Post autor: scuzz84 » 14 sty 2018, o 14:33

norbi333 pisze:Ja od wielu lat mam Ople, każdy z nich jeździł i jeździ na oleju GM. Każdy Opel miał zrobiony program i prawie każdy zaliczył tor. Byłem i jestem zadowolony z oleju GM
Wcale tego nie podważam. Twierdzę tylko że każdy ma swoje przyzwyczajenia co do marki i zawsze będzie wychwalał swoją. Ja wychodzę z założenia że skoro producent danego pojazdu stworzył normę oleju do swojego typu to taki olej z tą normą należy stosować i nie ważne czy to GM czy Motul , Millers, Castrol, czy inny. Jeżeli ma normę to można go stosować. A jaką markę wybierzemy to tylko kwestia psychicznego spokoju.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”